Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2015., 19:07   #1
Gosti dolaze za pola sata! Što pripremiti?

Molim vas prijedloge za brza i jednostavna jela koja mogu pripremiti za goste koji se najave pola sata ranije!
majicaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 19:19   #2
meni na pamet padaju one klasične plate sa narescima ili razni namazi čije sastojke samo strpaš u blender i ponudiš uz neki fini kruh ili krekere.
imaš one jamieve kuharice sve za 30 minuta i sve za 15 minuta. meni se jedino ne sviđa kaj većina recepata sadrži već gotove sastojke iz dućana (npr. razne kore za kolače, kekse i tak...).
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 19:28   #3
Zar nije malo šašavo najaviti se tako iznebuha i očekivati mezu? Takvi mogu dobit kekse ako imam doma, čaj il kavu. Nit ja od sebe kao domaćina ne bi očekivala da trebam ponuditi homade specijalno za tu prigodu ništa.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 19:32   #4
Narežeš nešto pod 45° i basta.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 19:37   #5
bome se ni ja ne bih ubijala od spremanja klope. obično poslužim nekaj slatko kaj nađem u špajzi, grickalice, orašaste...
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 19:54   #6
1. Carbonara/Arrabiata i salata
2. Sendvic bife s prsutom, salamama, sirevima, senfovima, namazima, suhim i friskim vocem
3. Grilani losos s rizom i grilanim povrcem
4. Caprese salata od burate ili mozzarelle, tost i prsut
5. Salata od lece, blitve, slanutka i cheddar sira ili cezar salata; steak
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 20:36   #7
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Zar nije malo šašavo najaviti se tako iznebuha i očekivati mezu? Takvi mogu dobit kekse ako imam doma, čaj il kavu. Nit ja od sebe kao domaćina ne bi očekivala da trebam ponuditi homade specijalno za tu prigodu ništa.
Veliki potpis
Pošizim od takvih gostiju gotovo jednako baš kao i od onih koji se uopće ne najave
U takvim situacijama mi uopće ne pada na pamet da se nešto lomim po kuhinji, ponudim ono što imam, uvijek su tu prisutni neki keksići, kava, cappuccino, neko piće...
Giovanna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 20:37   #8
Dućan, čips i napolitanke.

Jebalo ih najavljivanje da će doć za pola sata i očekivanje da će ih nešto dočekati.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 20:56   #9
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Dućan, čips i napolitanke.

Jebalo ih najavljivanje da će doć za pola sata i očekivanje da će ih nešto dočekati.
Ispravak: špajza, čips i napolitanke. Ako ih ima u špajzi.
Ako ne čaj, cedevita, ako ima što u zdjeli za voće i adio.

Da mi netko spremi ove ideje od Skattemus, bilo bi mi neugodno i drugi put bih radije ne došla nego se najavila pola sata prije.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 21:42   #10
neku pastu im spremiš, ovisi o tome što se ima u frižideru/ostavi
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 22:01   #11
Nek se da ne velim kaj takvi koji se najave kad su već skoro pred vratima.

Ali, ako baš želiš nešto "kuhano", jer grickalice i nareske su ti već savjetovali, ostaje nešto što se smrznuto može peći. A naravno, pod tim ne mislim na kupovno. Ja uvijek imam ono što i nama doma dobro dođe ako nismo stigli kuhati. Pohane palačinke. Kad imaš vremena napraviš i smrzneš. A salatu uvijek imaj u zalihi, i to je to.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 22:12   #12
Sad bas razmisljam, u kojoj to situaciji netko dolazi tako (ne)najavljen? Ne pada mi na pamet, osim eventualno da muz ide doma s treninga pa povede decke ili nesto slicno. Ne znam.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 22:49   #13
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
1. Carbonara/Arrabiata i salata
2. Sendvic bife s prsutom, salamama, sirevima, senfovima, namazima, suhim i friskim vocem
3. Grilani losos s rizom i grilanim povrcem
4. Caprese salata od burate ili mozzarelle, tost i prsut
5. Salata od lece, blitve, slanutka i cheddar sira ili cezar salata; steak
mislim, stvarno ... dobro jel' ti to sve imaš doma u hladnjaku ili barem pola toga? ovako hraniš nenajavljene goste koji ti dolaze za pol sata? (ne vjerujem, al' nek' ti bude)

1. nemam ni špeka ni pancete trenutno u hladnjaku, a i jaja su nerijetko upitna
2. za sendvič imam jedino ovčji sir i jedno pola trokuta brie, salame i pršuti, jednako kao i namazi su namirnice koji kupujem planirano, to se kod mene inače ne povlači po hladnjaku za nenajavljene goste koji bi mezili
3. losos? grilani? reci da si ovo iz vica napisala, molim te ... kod mene lososa ima na nekoliko slika po kuharicama, ali to se ne računa
4. iako sam u Italiji nemam doma ni mozzarelle ni burrate, a bogme nemam ni rajčica, pršut smo već apsolvirali pod točkom 2.
5. leće imam u suhom stanju, pa baš i ne vjerujem da ju u pol sata mogu skuhati i ohladiti za salatu, nema ni slanutka, umjesto blitve našla bih cikoriju. Steak nedam, sve da ga imam kao što ga nemam, za stoku koja se najavi pol sata prije i hoće jesti

Prvoj osobi koja se javi i dokaže da ima u hladnjaku potrebno za bilo koju od 5 ponuđenih opcija šaljem na poklon kremu Novi i čokoladu po izboru
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 22:59   #14
Hehe, već sam se poveselila da je nagrada moja a sad vidim da nemam povrća za na grill lososa uvijek imam smrznutog, a i riža je uvijek doma.

Da su mi to dobri frendovi napravila bi tog lososa s bučinim uljem i košticama, u pećnici, rižu s graškom i kukuruzom i salatu (vjerojatno neku zelenu, trenutno kristalku, i što se još nađe). Ili tjesteninu sa šugom od tune. Ako je netko bezveze dobio bi kavu ili čaj i štogod slatkog, ili kokice iz mikrovalne
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 23:04   #15
Baqueti iz zamrzivaca (peku se 10-15 minuta), trapist/ementaler, masline i vino... Ajvar...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 23:46   #16
donata meni se čini da se ovdje priča isključivo o jelima koja se mogu pripremiti u kratkom roku, a ne o tome kaj imaš ili nemaš u frižideru. ionak ak ti se netko najavi, a ti želiš pripremiti neku klopu u pol sata u većini slučajeva ćeš se morati zaletiti do najbližeg dućana, pa makar i po kruh za nareske.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 23:46   #17
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
...

Prvoj osobi koja se javi i dokaže da ima u hladnjaku potrebno za bilo koju od 5 ponuđenih opcija šaljem na poklon kremu Novi i čokoladu po izboru

imam za 1.
a ako se mogu pod tricu uvalit brancini onda imam i to
našlo bi se još štogod ali kod mene bi nenadani gosti dobili možda nešto za popit a za jest jaaaako veliki možda, ovisno o tome kom bi se sprdnulo da naleti
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 00:00   #18
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
donata meni se čini da se ovdje priča isključivo o jelima koja se mogu pripremiti u kratkom roku, a ne o tome kaj imaš ili nemaš u frižideru. ionak ak ti se netko najavi, a ti želiš pripremiti neku klopu u pol sata u većini slučajeva ćeš se morati zaletiti do najbližeg dućana, pa makar i po kruh za nareske. :ne z na:
gle, ja ti u manje od pol sata mogu skuhati kompletni ručak, ali pod uvjetom da imam sve kupljeno, ovdje gore su nabrojani i vrlo luksuzni sastojci koje teško da netko od vas ima doma kad te netko nazove da će se zaletjeti. Ako te netko nazove da dolazi za pol sata gdje imaš vremena ići u trgovinu? Meni baš i nisu trgovine na uglu ulice. Jesam ja jedina koja doma nema zalihe u vidu namaza, pršuta, narezaka, sireva, mozzarelle, burrate, povrća, salate, steakova i lososa? Prihvaćam da sam za klinac domaćica jer ja nemam baš ništa od spomenutih jela za ponuditi
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
:l ux:
imam za 1.
a ako se mogu pod tricu uvalit brancini onda imam i to
našlo bi se još štogod ali kod mene bi nenadani gosti dobili možda nešto za popit a za jest jaaaako veliki možda, ovisno o tome kom bi se sprdnulo da naleti
dokaži
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 00:04   #19
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
...

dokaži
dođi za pol sata
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 00:14   #20
onima koji se najave samo pola sata prije ne kuham ništa. mogu dobit vodu, kavu ili čaj to imam uvijek

sok na razrjeđivanje ak imaju sreće

takvi nenadani pozivi su najčešće od frenda/frendica koji su u prolazu a to onda odradimo kavu u bircu ili doma bez kerefeka
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.