Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2007., 10:08   #1
Program za 3D dizajn kuće

Pozdrav!Molio bih sve koji znaju a prvenstveno one koji se bave 3D dizajnom da mi preporuče kakav program s kojim bih mogao napravit kuću na računalu i s kojim bih mogao urediti unutrašnjos kuće(krevet,namještaj itd).
Hvala vam unaprijed!
__________________
zdenac
zdenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 10:41   #2
I mene zanima.
__________________
Ljudski um je ograničen a gluposti nema kraja.
kmiki15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 14:12   #3
imas google sketchup, ali ja sam u njemu radija samo vanjske stvari. mislim da se ne moze radit unutrasnjost, ali nisam siguran...
cipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 01:32   #4
i ja imam google sketchup samo ti malo treba vremena da se ufuraš, a kasnije ja sam već napravio par kuća u njemu (i unutrašnjost), a super je to što možeš i sa interneta skinuti kaj ti treba, ja sad trenutno radim na jednoj kući u kojoj ću napravit svaki detalj, već je radim oko 2 mjeseca i još samo kuhinja, wc i dvorište i bit će gotovo, možda je objavim na internet
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 01:35   #5
Ovo su ti programi za 3d modeliranje tj. dizajn:
3dsmax (3d Studio Max), Maya, Autocad ... ali mislim da će ti biti preteški.
-Diablo- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 09:21   #6
Arcon
Po meni najbolji program za 3D modeliranj objekata (prvenstveno kuce, zgrade..)
lak je za raditi, brzo se uci, jednostavno je cudo.

a imas i ArchiCad kompatibilan je s AutoCad-om. A o AutoCad-u ti nemoram pricati.
__________________
We are born naked, wet and hungry. Then things get worse!!!
qpqp is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 09:36   #7
ako neznaš ništa onda imaš program koji se zove:
3D House Designer
tu crtaš kao u Paintu, a on ti izbaci 3D prikaz i možeš šetat po kući koju nacrtaš, podržava i namještaj, ljude, kučne ljubimce, vozila i... (iz nekog kretenskog razloga) ...dinozaure.
Dr. Doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 14:44   #8
Quote:
Dr. Doom kaže: Pogledaj post
... (iz nekog kretenskog razloga) ...dinozaure.


Ja ću si noge obrijat!
 
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 22:49   #9
nabavi si simse pa možeš raditi i kuća koliko želiš, i još se poslije zabavljati s likovima!
caspix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 14:22   #10
E to je najbolji savjet! Igra se i bavi time da napraviš kuću i natrpaš ju namještajem. Ako već nabavljaš Simse nabavi si one iz druge serije.
-Diablo- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 14:25   #11
Sketchup je najbolši, napravio sam vanjski i unutarnji nacrt jedne kuće, izgleda identično. Sjajan programčić. Iznimno jednostavan a može sve što jedan amater uopće može zamisliti.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 21:17   #12
e dali je ko radio sa "blenderom" ja ga imam i nemam pojma niš na njemu ima toga milijun sa strane i onda da se ja snađem skroz mi je zbunjen
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 03:03   #13
Ma na sims2 ti je sve lakše.....
rhcp.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 07:57   #14
Mene je odusevio program, a i sam sam ga koristio pod imenom Floor Plan 3d v 7.0, dali ima novija verzija nisam gledao !!! tezak je pa oko 70 Mb
__________________
Site Medicina & Savjeti
Spookyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 10:04   #15
3D Home Architect, baziran kao ArCon ali daleko, daleko močniji
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:38   #16
Quote:
bubica1 kaže: Pogledaj post
3D Home Architect, baziran kao ArCon ali daleko, daleko močniji
potpisujem , program je odličan.....
rhcp.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 00:00   #17
od svih programa koje ti je ekipa nabrojala za amatere ti je definitivno najlakši sketch up. A sad je i besplatan. Osim toga imaš odlične video tutoriale za njega...malo prošvljaš i vrlo lako ćeš ga savladat. Za sve ostalo bi ti trebalo više truda. Ja ga više baš pretjerano ni ne volim, al to je bio prvi program takvog tipa u kojem sam naučila radit (čak i prije AutoCADa) i tad me oduševio!
Osim toga, ovisi sve o tome koliko detaljno kuću želiš napravit. Nemoj se pretjerano zanosit s nekim realizmom jer za to postoje profići...
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 03:09   #18
Arrow

Ma koliko sam shvatio on nikad nije radio u nijednom sličnom programu, pa ako nema vremena i živaca bolje ni da ne počinje. Najbolje mu je da zaigra Simse, a ako već želi malo biti kreativan i destruktivan onda ima program gtkradiant kojim može raditi mape za igre kao Quake itd. (Ja sam sebi izradio svoju kuću i okolicu sa lomljivim dijelovima kao npr. stakla pa ih znam nekad izrešetati u Star Wars-u.)

-Diablo- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 18:10   #19
Za pocetnika najbolji je SketchUp... besplatan, mal (relativno), jednostavan za naucit.

Iako ima ogroman broj nedostataka (los render engine, nema AA(!)...), za pocetnika je i vise nego dobar.

Kad se naucis... pridi na LightWave... please? Mozda i mene nesto naucis...
__________________
Throw off the bowlines, sail away from the harbour, catch the trade winds in your sails... Explore. Dream. Discover.
Darkstone_33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.