Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2012., 00:50   #281
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
sve 5
ti si amo reći romantična, ja nisam
ne mislim ja da je on nju odmah prebolio, ali da je s vremenom...ne da ju je zaboravio, postoje trenuci kad ti dođe teško, ali u svakodnevnici se to izgubi ne sjetiš se svaki dan, ne boli te svako dan..pa te onda ne boli većinu vremena
eto, ja tako mislim, jer sam mišljenja da čovjek sve na kraju preboli..amo reč da me život nije mazio, i ja sam nekad bila jako osjetljiva, sve me je diralo, ne samo vezano za mene.. ali više nisam..bar ne toliko..i preboljela sam i smrt, i svašta što nisam mislila da ću ikad ikad moći...ne brzo, ali s godinama jesam...znam ja što ti želiš reći, ali čovjek da bi preživio ali doslovno preživio bježi od tog ruksaka pod pretpostavkom da su u njemu mučna sjećanja, kloni se svojih demona...inače što ti preostaje kad se toliko mučiš, kad si ne vidiš sretnu budućnost, kad nemaš više nadu...mislim da kad tad završiš kao Bihter, dođeš do te točke s koje pogled puca samo unatrag
E pa vidiš Anamonica đanm kako je to od čovjeka do čovjeka.
Mislim da ni ti nisi zaboravila te svoje životne tragove, neg si se naučila živjeti s njima.

Sad je glupo porediti svoj RL sa serijom možda, ali evo što se tiče ovog preboljevanja. Ja sam izgubila svoje prvo dijete kad se tek rodio, i mogu ja u Zanzibar otići živjeti ali ja ga uvijek nosim sa sobom, moj život se dobrano promijenio, takoreć nije isti. To je jednostavno nešto prirodno, nešto što te ne pita, nema dogovor sa tvojom psihom. Kužiš.

Tak ja zamišljam Behlula, da je ovo recimo neko koga poznajemo u RL. Behlul nije imao porodicu, svoju djecu i tako, ne poznaje znači tu vrstu ljubavi, njegov vrhunac je Bihter, on više od toga nije volio niti je mogao voljeti. Dakle taj njegov vrh je otišao, nepovratno fizički otišao. I Behlul sad, plovio morima kao Kapten Riza, ili se izlezavao u Bodrumu ili po Miami-u, njegov zavežljaj je uz njega, pun tragova i momenata.
Natlitug is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 00:53   #282
Quote:
Natlitug kaže: Pogledaj post
...
Mislim, tj. skoro pa sam sasvim sigurna, da je nakon njene smrti svejedno da li je Behlul ostao tu ili kačar.
Ovaj put je kačar poprimio drugačiju dimenziju. Gdje god da je zbrisao, njihove momente, mirise, obalu, teš av, ili jednom riječju SVE je ponio sa sobom. Onak, kad spakuješ život u jedan zavežljaj i put pod noge, a zavežljaj tvoj vijerni drug, vječito sa tobom.
Dakle, ovaj put je fizički kačar, ali je i nju poveo sa sobom.

I još nešto.
Behlulov život nikad više neće imati ni približno sličan sadržaj, a po riječima na groblju, bradi i po prvi put nebrizi o svom spoljašnjem izgledu, rekla bih da mu je čitav život ostao bez sadržaja.

Ovo je i moj doživljaj.

------------------

anamonica slažem se, vreme i instinkt za samoodržanjem čine svoje - taj ruksak se s centralnog mesta preseli u kakav ugao... I potpuno je individualno kada će se ta 'selidba' dogoditi...

A dotle... izroniše mi iz sećanja stihovi:

Ima u duši mojoj ožiljak koji samo u snu boli.
Danju se smeje i ne oseća ga,
noću nejasno tišti hladnoćom uspomene na neku smrt.
...

--------

Odoh dalje da čitam

Zadnje uređivanje Bhea : 18.04.2012. at 01:55.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 00:54   #283
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Zna li se konačno termin??
to i mene živo zanima????
samo da ne bude u dnevnom terminu aaa

sta mi je palo na pamet, mozda ce SO krenuti umjesto FSN, a fatma da krene ponovno nakon zavrsetka one dosadne lare koje cini mi se nije bas puno ostalo
__________________
ser, o no ser, y yo soy :D
justina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 00:58   #284
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
iskreno ne vidim razliku između ovog dvoje, razumijem što hočeš reći ali između ovog dvoje nema razlike... i neznam je li zanš nekog tko tako funkcionira, mišljenja sam da se ne može dugo tako...dakle ili se ne osvrće i ne sjeća, na početku prisilno, a kasnije otupiš, ili završiš kao Bihter..ili možda ovisnik, ajde 3 su opcije po meni..iz iskustva mog i dosta ljudi koje znam, i to podosta starijih od mene


nitko nije tvrdio o amneziji. Ali meni su zaboraviti i preboljeti različiti i udaljeni pojmovi..iz iskustva, svakakonaučiti živjeti sa sjećanjima i boli po meni nikako nije svakodnevno, a kasnije s vremenom niti često mrcvarenje, mučenje i paćenje... na dnu nitko ne preživi, o tom upravo govorim, a to je i Bihter pokazala
Ovo boldano. Da to su različiti pojmovi, no sam ja umjesto i napisala ili. Ma tipkam jedva nekako, kćerkicu mi kašalj nekakav ludi spopao pa sam napola, i vamo bi i tamo bi.
Natlitug is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 01:33   #285
Quote:
Natlitug kaže: Pogledaj post
E pa vidiš Anamonica đanm kako je to od čovjeka do čovjeka.
Mislim da ni ti nisi zaboravila te svoje životne tragove, neg si se naučila živjeti s njima.

Sad je glupo porediti svoj RL sa serijom možda, ali evo što se tiče ovog preboljevanja. Ja sam izgubila svoje prvo dijete kad se tek rodio, i mogu ja u Zanzibar otići živjeti ali ja ga uvijek nosim sa sobom, moj život se dobrano promijenio, takoreć nije isti. To je jednostavno nešto prirodno, nešto što te ne pita, nema dogovor sa tvojom psihom. Kužiš.

Tak ja zamišljam Behlula, da je ovo recimo neko koga poznajemo u RL. Behlul nije imao porodicu, svoju djecu i tako, ne poznaje znači tu vrstu ljubavi, njegov vrhunac je Bihter, on više od toga nije volio niti je mogao voljeti. Dakle taj njegov vrh je otišao, nepovratno fizički otišao. I Behlul sad, plovio morima kao Kapten Riza, ili se izlezavao u Bodrumu ili po Miami-u, njegov zavežljaj je uz njega, pun tragova i momenata.
znam da je to od čovjeka do čovjeka...
pa da slažem se, naučiš živjeti s tim... to sve stoji, samo eto ja mislim da se Behlul ne muči svakodnevno, da se on nje ne sjeti toliko često, da ne plače toliko..mislim da ne bi preživo...mislim da nitko ne bi preživo tako..ja ne bi mogla..niti znam ikog tko si to radi

apsolutno nisam zaboravila, možda nisam ni prebolila skroz, i stoji, definitvno živim sa svom svojom prtljagom, al ne diram u nju, klonim je se za svoje dobro, za svoje dobro, za dobro svoje okoline.i meni je logično da i Behlul je napravio isto..slažem se, možeš bježati, pobjeći ne možeš...pa mi upravo zato njegov bjeg niti ima smisla, ali govori mi o njegovoj volji da zaboravi, da si pomogne..ne krivim ga ja zbog toga, to je normalno..ali eto, kad k tome dodam grižnju savjest koju bi morao imati jer je nju doveo tu gdje je on glavni, ne mogu shvatiti kako je mogao ikad više pogledati sebe u ogledalo, kako je mogao uopće ikako živjeti sam sa sobom...to mene muči.. a on mi ne uljeva povjerenje, jer je dosad u seriji uvijek pronalazio opravdanje za sebe...
__________________
Little Miss Sunshine.
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 01:37   #286
Quote:
Natlitug kaže: Pogledaj post
Ovo boldano. Da to su različiti pojmovi, no sam ja umjesto i napisala ili. Ma tipkam jedva nekako, kćerkicu mi kašalj nekakav ludi spopao pa sam napola, i vamo bi i tamo bi.
kužim što si htjela reći, ja se valjda nisam najbolje izrazila..shvatila sam to ili, ali sam htjela reći da mi ne ide ruku po ruku zaboraviti i preboljeti..hoću reći, zaboraviti sigurno neće, ali mnogi ljudi prebole životne traume, neki potpuno, neki djelomični, neki pak nikad ne prebole
__________________
Little Miss Sunshine.
anamonica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 01:42   #287
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
sve 5
ti si amo reći romantična, ja nisam
ne mislim ja da je on nju odmah prebolio, ali da je s vremenom...ne da ju je zaboravio, postoje trenuci kad ti dođe teško, ali u svakodnevnici se to izgubi ne sjetiš se svaki dan, ne boli te svako dan..pa te onda ne boli većinu vremena
eto, ja tako mislim, jer sam mišljenja da čovjek sve na kraju preboli..amo reč da me život nije mazio, i ja sam nekad bila jako osjetljiva, sve me je diralo, ne samo vezano za mene.. ali više nisam..bar ne toliko..i preboljela sam i smrt, i svašta što nisam mislila da ću ikad ikad moći...ne brzo, ali s godinama jesam...znam ja što ti želiš reći, ali čovjek da bi preživio ali doslovno preživio bježi od tog ruksaka pod pretpostavkom da su u njemu mučna sjećanja, kloni se svojih demona...inače što ti preostaje kad se toliko mučiš, kad si ne vidiš sretnu budućnost, kad nemaš više nadu...mislim da kad tad završiš kao Bihter, dođeš do te točke s koje pogled puca samo unatrag
Vratih se zbog ovog boldanog, znam da sam pročitala i nedade mi prestati misliti.
Htjela sam reći da momenti, dobri/loši nije sad toliko bitno, koje čovjek proživljava ne moraju i nisu po defaultu demoni.
Retorički, ono što su Behlul i Bihter imali i doživjeli apsolutno nisu demoni i nije nešto što ga ostavlja indolentnim, čak ni nas kao što vidimo, pa samim tim čovjek ne može ni da se ponaša destruktivno prema svojoj prošlosti.
Tako ni Behlul. Ono što on nosi u svom zavežljaju je isprepleteno sa toliko toga lijepoga i ružnoga i melanholičnog. Ma njemu je dovoljno samo sjetiti se pogleda, a znate i sami koliko su pridavali važnosti pogledima, samo se sjetiti i da počne odmotavati i premotavati film.

Ne znam ali mene od pomisli već srce boli. Baš sam tužna
Fakat mislim da mu je život totalno bez slike i tona

Zadnje uređivanje Natlitug : 18.04.2012. at 01:58.
Natlitug is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 01:52   #288
Ja sam upravo sad opet gledala taj kraj i evo poplava u stanu od mog plakanja Inace, nisam bas toliko osjetljiva i tesko mi je zaplakati, ali ovo...Bas me u srce dira. Sad sigurno necu moci ni zaspati.

Je l' neko citao knjigu? Da li se tamo malo bolje opisao Behlul poslije svega sto se desilo? Kakav je njegov zivot?
Meni se cini da sam negdje procitala (valjda nisam sanjala, ali kako sam posandrcala od ove serije ni bi me cudilo) da kao Behlul postao bukvalno lutalica, ima samo psa i zivot mu se sastojao samo u odlasku na njen grob.
__________________
Live fast. Die young. Be wild. Have fun.
luisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 01:57   #289
Quote:
anamonica kaže: Pogledaj post
ali eto, kad k tome dodam grižnju savjest koju bi morao imati jer je nju doveo tu gdje je on glavni, ne mogu shvatiti kako je mogao ikad više pogledati sebe u ogledalo, kako je mogao uopće ikako živjeti sam sa sobom...to mene muči.. a on mi ne uljeva povjerenje, jer je dosad u seriji uvijek pronalazio opravdanje za sebe...
Oprostite mi jer ja ne znam citirati baš najbolje, ne znam sjeckati citate. Goli sam tutkum po ovom pitanju.

Nego, pa da , još jednom se samo mogu ponoviti, život mu je bez slike i tona.
Ne vjerujem da se ikako može pogledati u ogledalo osim kad mora skratit bradu, a brada mu je onak kao na groblju. Tako ga zamisljam u svakom slučaju.

Meni je uspio uliti povjerenje monologom na groblju. Prvi put je svjestan da nema opravdanja, da nema povratka, da je pao u bezdan. Vječno će mu zvoniti u glavi Bihine posljednje riječi: "Ubijaš mene da bi Nihal živjela... Zašto mene.... Mene... Tvoju Bihter"

Ako mogu reć, njemu ga je sad apokalipsa, tako nekako
Natlitug is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 02:09   #290
Quote:
luisana kaže: Pogledaj post
Ja sam upravo sad opet gledala taj kraj i evo poplava u stanu od mog plakanja Inace, nisam bas toliko osjetljiva i tesko mi je zaplakati, ali ovo...Bas me u srce dira. Sad sigurno necu moci ni zaspati.

Je l' neko citao knjigu? Da li se tamo malo bolje opisao Behlul poslije svega sto se desilo? Kakav je njegov zivot?
Meni se cini da sam negdje procitala (valjda nisam sanjala, ali kako sam posandrcala od ove serije ni bi me cudilo) da kao Behlul postao bukvalno lutalica, ima samo psa i zivot mu se sastojao samo u odlasku na njen grob.
To je Nihal rekla u jednom intervjuu poslije Vede.
Ne bih sad znala naći, ali uglavnom, otišao je iz Istanbula ali se često vraćao i provodio sate na njenom grobu. Tako, život mu se sveo na to malo tam- malo vam. I da, rekla je da je bio čest gost na groblju, tj. da je tu visio kad je u gradu a što je vrlo često.
Pa sad, dal je to iz knjige ili njena neka percepcija, ne znam.

Npr. vako ja njega večeras vidim:

U prolazu smo svi,
svakom se vrijeme isto troši,
svakom je dan bogom dan,
netko će ljubit, a netko ostat sam


http://www.youtube.com/watch?v=MBpLH1uuI7o

Iyi geceler kizlar, moram spat.
Natlitug is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 02:15   #291
Gledam 50 epizodu

Behlul:
Sad ulazim u auto.
Za cetrdeset sam minuta u kuci na obali.
I ti ces doci.
Uskoro ces mi biti u narucju.
Cekam te.
Uff

Sienna.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 02:25   #292
Quote:
Natlitug kaže: Pogledaj post
...
Pa sad, dal je to iz knjige ili njena neka percepcija, ne znam.
...

Iyi geceler kizlar, moram spat.
Percepcija glumice koja je igrala Nihal.

U knjizi, koliko znam, nema ničeg o životu posle.

LN i od mene
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 09:43   #293
Quote:
justina kaže: Pogledaj post

sta mi je palo na pamet, mozda ce SO krenuti umjesto FSN, a fatma da krene ponovno nakon zavrsetka one dosadne lare koje cini mi se nije bas puno ostalo
Nee, to ne prihvaćam!!

Ma izgubljena čast je već na svim stranicama u programu, i radnja sa već unaprijed može pročitati pa ne vjerujem da su toliko glupi!! Iako se kod nove tv niš ne zna...nit bi me iznenadilo
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 13:28   #294
zna li ba iko termin ? ne mogu izdržat više ovu neizvjesnost
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 13:44   #295
K'o mravi pod nama uzvrtilo, baš smo zaribali

Ayallah i ja sam se malo navadila na ovu temu, dobro malo više, ali što ću.
Ovo stanje me podsjeća na "beskrajnu" mladost i lude godine, kad smo žile rezali uz EKV. Niko u tim godinama nije baš najbolje kužio sadržaj tih stihova, ali u zavisnosti od životne situacije u koj bi se tad nalazili percipirali bi kako nam je odgovaralo.
Natlitug is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:02   #296
Quote:
Bhea kaže: Pogledaj post

Ovo je i moj doživljaj.

A dotle... izroniše mi iz sećanja stihovi:

Ima u duši mojoj ožiljak koji samo u snu boli.
Danju se smeje i ne oseća ga,
noću nejasno tišti hladnoćom uspomene na neku smrt.
Ajme Desanka Maksimović.
Kako sam samo znala na ovo tulit, pa to je za sto priča.

Tako me ovaj stih podsjeti na Behlula, hoću reći, na taj nihili život poslije Bihter.
Pa kaže: "Ima u duši mojoj ožiljak koji samo u snu boli. I ne znam od kog bola on je ostao, i da li je to bilo jutro ili suton kada se urezao u moju dušu. Takva je naša duša. Ispunjena uspomenama koje nas rastuže, nasmiju, zabole. Ponekad namjerno diramo te stare ožiljke iako znamo da nas čeka neprospavana noć. Pa onda kroz prozore gledamo u neko tuđe nebo i uzalud tražimo one zvijezde na kojima smo nekad davno upirali čežnjive poglede i samo njima odavali tajne prvih mladalačkih ljubavi."

Šmrc, puče mi srce na paramparčad
http://www.youtube.com/watch?v=r8r83...&lf=plpp_video
Natlitug is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:04   #297
I još samo ovo da dodam u citat. Tako mi Behlula, tamo negdje sjetnog, savršeno opisuje:
"Od svega ostaše samo uspomene od kojih se pobjeći ne može. Čak i kada bi znali put što vodi u zaborav, mi ne bi pošli njime. Već se uvijek istom stazom vraćamo što vodi do mora uspomena. I uronimo u te talase koji nas miluju, nose, vuku u dubine"
Natlitug is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:21   #298
Quote:
Zoree kaže: Pogledaj post
zna li ba iko termin ? ne mogu izdržat više ovu neizvjesnost
Tako smo kao ribe na suhom. Kad god vidim reklamu, ponadam se da će biti nešto više od onoga famoznog "Uskoro", ali ništa. Jedno veliko ništa.
Pušem i na hladno pa sve dok su i najave, dobro je. Samo da se ne predomisle.
__________________
K: "Znam da mi nikada nećeš oprostiti, da nećeš zaboraviti prošlost. Da me nikada nećeš voljeti. Unatoč svemu... Unatoč svemu želim malo nade."
LatifaLi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:31   #299
Quote:
LatifaLi kaže: Pogledaj post
Samo da se ne predomisle.
O, đenm, nemoj tako Iako, to je Nova tv, kod njih je sve moguće
__________________
Izgleda da ljubav nije zaboraviti,već sjetiti se svaki put kada vidiš.Koliko god godina prošlo, kada se god pojavi ispred tebe osjetiš isto. -Čak i ako jedno zaboravi?-Čak i ako zaboravi. ❤
Vera Wang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 14:37   #300
Quote:
luisana kaže: Pogledaj post
Ja sam upravo sad opet gledala taj kraj i evo poplava u stanu od mog plakanja Inace, nisam bas toliko osjetljiva i tesko mi je zaplakati, ali ovo...Bas me u srce dira. Sad sigurno necu moci ni zaspati.

Je l' neko citao knjigu? Da li se tamo malo bolje opisao Behlul poslije svega sto se desilo? Kakav je njegov zivot?
Meni se cini da sam negdje procitala (valjda nisam sanjala, ali kako sam posandrcala od ove serije ni bi me cudilo) da kao Behlul postao bukvalno lutalica, ima samo psa i zivot mu se sastojao samo u odlasku na njen grob.
Razumijem te! Sve se bojim da me to opet čeka..

Ja sam tako žarko željela (jer sam znala kako završava kraj) da kad već ona tako skonča da će i on s njom...mislim da bi nam bilo puno lakše jer ipak bi završili zajedno ......ali kukavica jedna (ma koliko god ga volim) još jednom me razočarao!
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.