Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2014., 17:26   #3561
Jel dobar porto iz Lidla?
paprenjak is offline  
Old 28.07.2014., 17:46   #3562
Kupih ga danas... ali necu ga piti iducih nekoliko tjedana. Bar mislim da ce biti tako.
Eh... kad se sjetim posjeta Lisabonu i kupovini porta u ducanu poput Prehrane za nekih 15ak kuna...
No ok... bilo je to krajem proslog stoljeca.
A i nasi vole zaraditi nekoliko stotina posto.

Ostaje i cinjenica da ima pirta po razlicitim cijenama. Uguglao sam dok sam bio u lidlu ponudu u Vrutku... uglavnom su od 80 do 200 kuna.


Kupio sam i jamon (prsut) onaj od 280g ili tako nesto. Ne valja mi. Jos gore. Smrdi mi na... grozno smrdi. Nije pristojno opisivati.
Deedy is offline  
Old 28.07.2014., 18:02   #3563
Danas uzela kobasicu Chorizo extra dolce...meni to uopce nije fino. Okus bezveze, dominira okus dima. Tekstura losa- ima komadica koji se ne daju prozvakati.
Ocekivala sam vise.
micek-jerry is offline  
Old 28.07.2014., 18:16   #3564
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Danas uzela kobasicu Chorizo extra dolce...meni to uopce nije fino. Okus bezveze, dominira okus dima. Tekstura losa- ima komadica koji se ne daju prozvakati.
Ocekivala sam vise.
Hvala, sad znam što još neću kupiti od planiranog u lidelu
body halleck is offline  
Old 28.07.2014., 19:07   #3565
Ja sam jutros probao kod mojih Chorizo koja je pakirana onako kao u paru... u plastičnom pakiranju prozirno- crno... ne znam... crveno?
Pikant verzija

i tak... nisam oduševljen, mesa ima u njoj pristojno, ali okus je- ništa posebno


u životu sam jeo samo te loše chorizo, pa zar je Bog tako nemilostiv da mi samo te chorizice u životu donosi?
Siguran sam da me negdje čeka i neka fina chorizica za prste polizati- ovih 3, 4 dosadašnjih po našim supermarketima su bili tek za ocjenu dovoljan.
Deedy is offline  
Old 28.07.2014., 19:21   #3566
Deedy, ako te kad put nanese u Hofer, probaj njihov Jamon, jako je dobar
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 28.07.2014., 20:31   #3567
ja kupila rožatu od sira i puding od keksa... rožatu probala, niš posebno staroj je fina a puding ću jesti sutra pa javim dojmove... privlače me još i oni krekeri s maslinovim, al piše da im gore i šećera pa ne znam kako to ide u kombinaciji baš jel probao netko?
i onda su mi još zanimljivi oni liganji u konzervi i namaz od maslina... al to čekam da proba netko hrabriji i potom javi ovdje
ma.nx is offline  
Old 28.07.2014., 21:13   #3568
Mene niš' nije privuklo. Pogledala sam one posudice, ali drugdje imaju slične, a jeftinije.
Na kraju sam obavila uobičajenu kupovinu i bila happy što sam našla krasan, ogroman busen majčine dušice u tegli.
Gipsyqueen is offline  
Old 28.07.2014., 21:35   #3569
@DD kakav ćorizo irudati?

de specifikuj, tnx.


@Đipso mnogo sam srećam zbog te tvoje saksije, ja sam brojkom 5 i slovima PET puta presađivao te saksije u veliku saksiju na balkonu i velika NULA, sve mi se otrombolji te ošuši.

šta da radim šta? a oće mi se mirođije svježe kobacat po jelima
grogo bolger is offline  
Old 28.07.2014., 22:03   #3570
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
....

šta da radim šta? ....
te iz trgovačkih centara su uzgojene da se odmah upotrijebe, rijetko to nastavi u kućnoj atmosferi veselo rasti
kupi u rasadniku, na placu, posadi sjemenke, kradni pelcer negdi vani,....
polly is offline  
Old 28.07.2014., 22:44   #3571
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Deedy, ako te kad put nanese u Hofer, probaj njihov Jamon, jako je dobar
Hvala za prijedlog.
To je neki dućan u Slo, neka alternativa Merkatoru? Sori, nemam pojma... nešto sam proguglao malo.

Probao sam ja pravi jamon... na Borough marketu u Londonu. Imali su štand- dućan španjolski tamo, prodavali samo jamon. Nekoliko vrsta.
Cijene astronomske, em je jamon, em je u Londonu.
Probao sam najskuplji i još jedan... odlični oboje. Ali preprepreskupo.
Neviđeno skupo- bar tamo.
Jasno da je to svugdje skupo, ali to...


Nego i u Lidlu je bilo više vrsta jamon šunki, pakirano u 4, 5 različitih paketa. Od 70 g do 100 uglavnom. Osim ove moje najvećeg pakiranja.



Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
@DD kakav ćorizo irudati?

de specifikuj, tnx.
Pa jesam li ga mogao bolje spicificirati nego li sam? Kažem, u paru su spakirane, odnosno jedna, ali savijena pri sredini. Upakirana u plastiku... prozirno pakiranje dijelom, piše na paketu Pikant ili kako već. Masa odokativnih 300njak g.
Ljutkasto i ništa više.
Ne znam koja je cijena, nisam gledao. Ali sam vidio krajičkom oka da ima tih kobasa isto štogod tamo vrsta... i onih tankih a la psećih.
Deedy is offline  
Old 28.07.2014., 23:35   #3572
Hofer je ko Lidl (isti stil), ali meni zanimljiviji i ponudom bogatiji. Ako ideš u Slo, obavezno u neki Hofer.
BitterSweet is offline  
Old 29.07.2014., 00:15   #3573
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
@DD kakav ćorizo irudati?

de specifikuj, tnx.


@Đipso mnogo sam srećam zbog te tvoje saksije, ja sam brojkom 5 i slovima PET puta presađivao te saksije u veliku saksiju na balkonu i velika NULA, sve mi se otrombolji te ošuši.

šta da radim šta? a oće mi se mirođije svježe kobacat po jelima
Probala i ja s tim iz marketa, ali nije išlo. Onda sam uzela u MBM-u i opet ništa. Onda sam uzela na placu kod neke stare žene i voila...pogotovo ružmarin. A za neke sam uzela sjeme (tipa bosiljak, kopar).
Marra is offline  
Old 29.07.2014., 07:31   #3574
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post

@Đipso mnogo sam srećam zbog te tvoje saksije, ja sam brojkom 5 i slovima PET puta presađivao te saksije u veliku saksiju na balkonu i velika NULA, sve mi se otrombolji te ošuši.

šta da radim šta? a oće mi se mirođije svježe kobacat po jelima
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
te iz trgovačkih centara su uzgojene da se odmah upotrijebe, rijetko to nastavi u kućnoj atmosferi veselo rasti
kupi u rasadniku, na placu, posadi sjemenke, kradni pelcer negdi vani,....
Ima neka firma (rasadnik) iz Brezničkog huma čije se začinske teglice mogu naći po dućanima (u Billi uvijek drže njih), i te doma traju mjesecima. Sve druge, većinom inozemne, krepaju za par dana.
TIT is offline  
Old 29.07.2014., 09:57   #3575
Ja sam kupila ovaj koji je dozrijevao 16 mjeseci vodeci se logikom da pršut dozrijeva bar 15 mjeseci. Kupila sam i šunku njihovu,taj chorizo u dva reda i sir.
Mm kaže da mu šunka nije ništa posebno, ali mu je chorizo jako dobar. But keep in mind da mi pravi chorizo nismo probali i nismo kompetentni za relevantnu ocjenu.

Zadnje uređivanje Jelica Izjelica : 29.07.2014. at 10:18.
Jelica Izjelica is offline  
Old 29.07.2014., 10:50   #3576
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila ovaj koji je dozrijevao 16 mjeseci vodeci se logikom da pršut dozrijeva bar 15 mjeseci. Kupila sam i šunku njihovu,taj chorizo u dva reda i sir.
Mm kaže da mu šunka nije ništa posebno, ali mu je chorizo jako dobar. But keep in mind da mi pravi chorizo nismo probali i nismo kompetentni za relevantnu ocjenu.
Ha cuj... mozda nismo probali genijalan chorizo, al u zivotu jesmo odlicne kobasice. I lose.
Pa po tome i mozemo usporediti i reci je li nam odlicno ili ne. Vama je jako dobar, meni je recimo okej i nista vise od tog.
A i ljudi imaju razlicit ukus za istu stvar, sto je tkdjr okej.
Deedy is offline  
Old 29.07.2014., 11:02   #3577
evo danas nisma doručkovao, pa sam usput kupio onaj veliki ćorizo u uredu i malo počastio kolege i sebe.

-okus blag i neutralan, prasetina sa paprikom, stvarno ništa ono vau.

hvala ti dragi bože šta imam jaku vilicu u sve zube u istoj, prepuno žilica i žlundri koje je jako teško PREGRIST!

Chorizo K-Plus Pamplona u Konzumu je puno bolji od ovoga.
grogo bolger is offline  
Old 29.07.2014., 11:03   #3578
Ofkors

I probala sam jamon, nije loš, aj mast sej.
Jelica Izjelica is offline  
Old 29.07.2014., 11:08   #3579
Ovaj ćorizo "snack" kupijo sam i taj

je puno začinjeniji, slaniji i ljući, vlažnijii i lakše se da PREGRIST
grogo bolger is offline  
Old 29.07.2014., 14:17   #3580
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Ovaj ćorizo "snack" kupijo sam i taj

je puno začinjeniji, slaniji i ljući, vlažnijii i lakše se da PREGRIST
Ja sam isto doruckovao chorizo s jajima. Nije me fascinirao. Bolji mi je onaj iz metroa. Teksturom ko onaj iz konzuma i finiji od ovog lidlovog.
Probat cu jedan dan sa skoljkama. Mozda ga i nekako potrosim
vladjan1901 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.