Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2008., 21:17   #61
o ženo bozija ne napadam te uopće... što ti je?? a da nisi ti malo zbunjenija i osjetljivija obzirom na svoje nalaze pa direktno postanje dozivljavaš kao napad?
ako hoćeš iskreno mislim da ti imaš nešto što ti sprečava da uopće tvoj se plod održi u trudnoći, nešto što je prisutno sad, uvjek u tebi.
Ali ja nisma doktor, zaista ne znam što reći ..pametno

Čuj, meni je najvjerojatnije situacija da se meni u trudnoći to aktivira, ja uz to imam naslijenu sklonost k trombozi (tata i mama su mi srčani bolesnici k tome da tata ima jako lošu cuirkulaciju) pokušaj se okrenuti oko svoje obitelji, pitati da li su ti djedovi i bake imali lošu cirkulaciju...

Ja koliko god sam se neki dan dičila svojim super nalazima (genetika štitnjače, šećera i lupusa), tromboze me je iskreno strah jer imam genetsku predispoziciju od oba roditelja...a genetika je vražija stvar.

ajmo mi lijepo ovako,

draga koje je tebi pretrage tvoj doktor uopće dao

molim te napiši ih tu pa da ih usporedimo, može?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:22   #62
Oprosti ako sam bila bezobrazna, sad mi je krivo što sam to napisala. Hvala na informacijama, možda je to tvoj način komunikacije, na koji ja nisam navikla...
NHF
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:25   #63
kako hoćeš...budi volja tvoja
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:32   #64
Hvala.
Za sada sam dobila slijedeće uputnice:
LAC, ACA - to sam naručena na Rebru 08.07.
Veliki koagulogram - to sam napravila; D-dimeri povišeni
TORCH+parvo - napravila, čekam nalaze
Hormoni štitnjače - radim u ponedjeljak
Za genetiku je moj gin rekao da je još prerano za raditi, tako da sam našla poznanika gina na Sv. Duhu, koji mi je dogovorio sastanak s genetičarom, i to ću otići kada budem imala ove nalaze.
osim toga radila sam neki dan sistematski u Suncu, pa sam se i tamo dogovorila s ginom da dođem u ponedjeljak na pregled, pa ću i s njim vidjeti šta on misli o svemu tome.
To je sve za sad, s tim da sad moram čekati da mi počne vrijediti dopunsko osiguranje, jer mi se čini da su sve ove pretrage skupe.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 21:37   #65
Opet smo se izgleda krivo razumjele, ja sam ti se samo pokušala ispričati ako sam ja bila bezobrazna.
Nemoj se ljutiti, idemo iz početka.
Kako si ti?
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 22:04   #66
da to su uglavnom neke pretrage koje si ok obavila...

Fale ti mutacije na PAI i na Faktor V leiden..one su ti usuđujem se reći i najbitnije....

ali odi onom koji ti je dao te uputnice za LAC i ACA da ti to dvoje dopiše jer ako ih opet budeš radila da se ne naručuješ..daj pročitaj na prvoj stranici gdje sam ja pisala koje se sve rade pa da ti to dopiše sve na tu uputnicu...da ih napraviš jer ionako su neophodne

ja sam ok, hvala na pitanju.... idem po doktorima... čekam nalaze

TORCH si radila u Franu Mihaljeviću?? a Parvo 19? isto ili? jer ja to još moram napraviti..tj TORCH ponoviti jer sam imala u trudnoći bliske susrete sa uličnom mačkom koja me je izgrebala

a kako si ti?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 22:08   #67
nađoh...

neka ti tamo di piše LAC i ACA dopiše:

- antikardiolipinska antitijela
- antitrombin III
- PAI-1
- PAI- 14 G poliformizam
- Faktor V. leiden R 506 Q (to je mutacija)
- MTHFR
- faktor II

da se riješiš, jer ako ćeš morati produbljivati pretrage opet ćeš mjesec dana čekati da te naruče
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 22:31   #68
ali ako ti to i napiše, nazovi rebro i izdiktiraj im kaj ti piše na uputnici da te opet ne šetalju sa reagensima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 07:19   #69
Koka doktori ne daju inace uputnice za genetku lako.....jako su skupe
evo sta sam ja radila i koliko sam platila ...
OGTT -
PRETRAGE ZA SISTEMSKI LUPUS
Elektroforenza , imunologoforenaza 50 ,00 kn
RF faktor , Waler Rose ,+ TORCH = 150 KN
ENA , ANA , ANCA

koagulacija ...
protein S , protein C, mutacija na faktor V leiden , LAC

i to je sve ostalo izaslo oko 472 kn

i trebala bih prije trudnoce ponoviti antikardiolipinska tijela i protein S .
U dublje pretrage nismo isli jer smo ovdje nasli uzrok .
e ja ti idem u sljedeci utorak u pretrovu kod đelmiša , na kompletnu obradu prije trudnoce.
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:31   #70
Hvala vam na informacijama, ali ja sumnjam da će mi moj ginekolog htjeti odmah dati da radim sve te pretrage, jer mi je zadnji put rekao da on misli da "nema još potrebe za genetskim pretragama"
Tako da moram u bolnicu kod genetičara, pa će mi on dati da napravim sve te pretrage, ali moram najprije imati ove nalaze da mu s njima dođem.
Ja prije jeseni ne mislim ići na novu trudnoću, tako da mi to nije problem, ali sam htjela napraviti ove pretrage što prije, jer taj gin na Sv. Duhu ide na godišnji 15.07., a ja sam htjela do njega prije toga. Izgleda da ipak neću stići do tada.
To što si ti rekla, lara, da misliš da kod mene postoji neki drugi problem zbog kojeg plod neće da se održi, to mislim i ja (i toga me strah), jer možda radi toga neću nikada imati normalnu trudnoću. Eto, zato me je i zanimalo što je kod vas slučaj.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:46   #71
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
Hvala vam na informacijama, ali ja sumnjam da će mi moj ginekolog htjeti odmah dati da radim sve te pretrage, jer mi je zadnji put rekao da on misli da "nema još potrebe za genetskim pretragama"
Tako da moram u bolnicu kod genetičara, pa će mi on dati da napravim sve te pretrage, ali moram najprije imati ove nalaze da mu s njima dođem.
Ja prije jeseni ne mislim ići na novu trudnoću, tako da mi to nije problem, ali sam htjela napraviti ove pretrage što prije, jer taj gin na Sv. Duhu ide na godišnji 15.07., a ja sam htjela do njega prije toga. Izgleda da ipak neću stići do tada.
To što si ti rekla, lara, da misliš da kod mene postoji neki drugi problem zbog kojeg plod neće da se održi, to mislim i ja (i toga me strah), jer možda radi toga neću nikada imati normalnu trudnoću. Eto, zato me je i zanimalo što je kod vas slučaj.

draga... ovako.
Pusti strah sad na stranu, veći je strah ako treći put zatrudniš (a nisi radila nikakvu pretragu) da ti se to opet dogodi. E to je onda psihički koma

Ovako, što je tu je! stisni zube, nisi sama, ima nas još koje sve to prolazimo.

za sve postoji lijek za sveku trudnoću postoji metoda. Kada mama sa HIVOm i lošim imunitetom rodi i milijardu bolest pa roditi ćeš i ti! Slušej me, bitno je da ti se nađe uzrok!!!!!

Ne treba ti ginekolog davati novu uputnicu neka samo na tu napiše... ovo što sam ti u prethodnom postu napisala TO JE TO!!!

Molim te reci mi di si vadila TORCH i Parvo 19 (da li sve to rade u zaraznoj ili si morala ići za parvo 19 na šalatu?)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 12:05   #72
TORCH + parvo sam radila u Zavodu za javno zdravstvo u Mirogojskoj. Još čekam rezultate.
A pitat ću ga da dopiše, pa ćemo vidjeti.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 12:31   #73
Quote:
Yin&Yang kaže: Pogledaj post
TORCH + parvo sam radila u Zavodu za javno zdravstvo u Mirogojskoj. Još čekam rezultate.
A pitat ću ga da dopiše, pa ćemo vidjeti.
tamo nisam nikada radila.....

ček kada dođeš u zavod...ideš u prizemlju desno... jel tamo?

i tamo ti vade krv ili kako ?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 14:58   #74
Da, ideš odmah desno od ulaza u neki hodnik, meni su na porti rekli koja je soba laboratorij. Nije bilo doslovno nikoga kada sam ja došla. Tamo mi je izvadila krv i rekla da nazovem za 10 dana da pitam je li nalaz gotov.
Meni parvo nije bio upisan na uputnici, pa mi je sestra vratila uputnicu i rekla da donesem sa dopisanim parvom kada budem dolazila po nalaz, i najnormalnije mi uzela krv i na bočicu napisala šta mi sve trebaju napraviti.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 16:48   #75
evo mene sa svim nalazima....

Uglavnom imam nalaz genotipizacije poliformizma 5G/4G u genu PAI-1.

nalaz je: U uzorku je dokazan genotip 4G/4G u genu za PAI-1.

I MTHFR Analize DNA je 677 CT (a idealan je CC)

Moja je misterija riješena....

Cure da li su vama stigli kakvi nalazi???
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 17:19   #76
Ja idem 23.07. kod transfuziologa sa nalazima, i kod mene je problem MTHFR i PAI-1.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 18:49   #77
Quote:
doroty kaže: Pogledaj post
Ja idem 23.07. kod transfuziologa sa nalazima, i kod mene je problem MTHFR i PAI-1.
nemoj jebat!!!!


što ti točno piše.

Meni piše ovako:

1. PAI Pretraga Genotipizacija poliformizma 5g/4G u genu PAI-1, NALAZ je
U uzorku je dokazan genotip 4G/4G u genu PAI-1
HOMOZIGOT

2. MTHFT (genotip 677C/T), NALAZ je 677CT

meni je jedna cura koja ima problema to objasnila ovako:

PAI-1 polimorfizam: meni je dokazano da sam homozigot 4g/4g (heterozigoti su 4g/5g homozigot znaci da imam 2 ista alela u mom slucaju su to dva 4g) Ispitivanja koja sam citala ukazuju da je PAI-1 4G/4G genotip povezan s vecim rizikom za razvoj tromboze - ta mutacija dovodi do povecane razine PAI-1 i po nekim ispitivanjima je korelirana sa spontanim pobacajima. Tu u trudnoci terapija baby aspirinom i heparinom daje odlicne rezultete. Dobro bi bilo provjeriti s dr. da li bi bilo dobro i van trudnoce uzimati baby aspirin (ima i andol 100 koji bas daju za cirkulaciju)

MTHFR C677T mutacija: meni je dokazano da sam heterozigot s CT mutacijom. Osobe koje su homozigoti s TT mutacijom imaju nasljednu sklonost problemima s metabolizmom folata sto moze rezultirati s povecanom razinom homocisteina u krvi. Homocistein svi imamo jer je on nusprodukt nekih procesa u tijelu, no kada je povecan i kada se akumulira u krvi i moze uzrokovati probleme s krvozilnim sustavom i trombozu, sto mozda uzrokuje probleme u trudnoci (postoji korelacija, no jos se istrazuje da li je uzrok ili posljedica kod pobacaja, raznoraznih problema s posteljicom...) Po nekim istrazivanjima i heterozigoti na C677T koji su ujedno i heterozigoti na A1298C mutaciju istog gena mogu imati sklonost povisenom homocisteinu. Koliko znam kod nas se pretrag za A1298C mutaciju jos ne radi (eventualno se moze napraviti pretraga za odredjivanje razine homocisteina ili folne kisline u krvi - naravno u vrijeme dok ne uzimas dodatnu folnu kiselinu). Za svaki slucaj je tu preventivni umjereni unos folne+b12+b6 koristan, to se i inace preporucuje.

Znači CT mutacija je blaža od TT mutacije


Molim te uzmi svoj nalaz i počitaj što tebi piše
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 23:22   #78
doroty?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 07:09   #79
Evo prepisujem kako piše:
Određivanje mutacije C-> T na položaju 677 u genu MTHFR: heterozigot (mut/wt)
polimorfizam 4G/5G na položaju 675 u inhibitoru plazminogen aktivatora tip 1 (PAI-1): prisutan polimorfizam na jednom alelu
Pozdrav
Ako se ne javim to je zbog toga što sam u Zagrebu do 09.07.,danas putujem, još razmišljam da li da nosim laptop.
doroty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 07:15   #80
ja imam 677CT. imaš ga i ti. Znači to nam je isto.
ja imam PAI - 4G/4G - ti imaš 4G/5G. Znači to nam nije isto.


evo ti donekle objašnjenja....

DJELOVANJE PAI-1
Inhibitor plazminogen aktivatora-1 je glikoprotein koji regulira fibrinolitički sustav, prvenstveno inhibirajući tkivni i urokinazni aktivator plazminogena (tPA i uPA). Osnovna funkcija PAI-1 je smanjenje fibrinolize što dovodi do akumulacije fibrina, a povišenje u plazmi PAI-1 utječe na normalni degradacijski mehanizam fibrina i potiče trombozu. Prema novijim istraživanjima povišenje PAI-1 osim što vodi do hipofibrinolize, smanjuje aktivnost matrix metaloproteaza (MMP) i staničnu adheziju.

GENETIČKA PREDISPOZICIJA
U promotorskoj regiji PAI-1 gena utvrđeno je postojanje specifičnog polimorfizma 4G/5G koji utječe na ekspresiju PAI-1. Studije su pokazale da homozigotne osobe 4G/4G imaju u plazmi koncentraciju PAI-1 25% višu nego one osobe genotipa 5G/5G. Prema dosadašnjim istraživanjima 4G alel predstavlja dodatni čimbenik rizika za duboke venske tromboze i infarkt miokarda mlađe dobi u kombiaciji s drugim genetskim i okolišnim čimbenicima rizika. Provode se istraživanja povezanosti 4G/5G polimorfizma i s drugim multifaktorijalnim poremećajima.

METODA ANALIZE:
PCR-RFLP

NALAZ:
Genotip:
- heterozigot 4G/5G
- homozigot 4G/4G
- homozigot 5G/5G
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.