Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 12:37   #1
Kako stupiti u kontakt sa zatvorenikom?

Ako može pomoć bila bi jako zahvalna...da li je moguće pisati zatvoreniku pisma u zatvor i na koji način??naime dragi mi je u zatvoru, a s obzirom da nisam supruga nemam pravo posjeta,a da i probam nešto vrlo lako bi se moglo doznati,pa bi željela bar stupit u kontakt pismom,da li je to moguće bez posljedica da mu dozna žena i ostali.unaprijed hvala na pomoći!!
snjeguljica32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:36   #2
Quote:
snjeguljica32 kaže: Pogledaj post
... unaprijed hvala na pomoći!!
Nema tu pomoći.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 14:43   #3
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nema tu pomoći.
ma nije ništa strašno zašto je u zatvoru,i eto situacija je takva kakva je...

dakle nema šanse???
snjeguljica32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:42   #4
pa kaj nemože poslat pismo i bok... nasloviti na tu i tu osobu i taj i taj zatvor??? ne kužim u čem je problem.... jedino pazi kaj pišeš u pismu, jer mislim da ta pisma prvo u zatvoru čitaju a tek onda prosljede zatvoreniku ( nešto sam čitala na nekom portalu još prije da je zbog pisma neki diler pao, jer je žena svom dragom u ćuzi u pismu pisala di se dotični skriva...)
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 00:26   #5
Quote:
snjeguljica32 kaže: Pogledaj post
Ako može pomoć bila bi jako zahvalna...da li je moguće pisati zatvoreniku pisma u zatvor i na koji način??naime dragi mi je u zatvoru, a s obzirom da nisam supruga nemam pravo posjeta,a da i probam nešto vrlo lako bi se moglo doznati,pa bi željela bar stupit u kontakt pismom,da li je to moguće bez posljedica da mu dozna žena i ostali.unaprijed hvala na pomoći!!
Htijela sam reci kako nemozes ici kod njega ako si mu samo cura, pa nemoras biti zena da bi mogla u posjetu a onda vidim ostatak

Biti cu sad malo sarkasticna, oprostite mi Nemozes ti u posjetu ne zato sto si mu ''cura'', nego sto on ima zenu
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 00:43   #6
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nema tu pomoći.
Zar prijatelji ne mogu dolaziti u posjete?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 13:18   #7
u konkretnom slučaju postoje "otežani" uvjeti

Quote:
snjeguljica32 kaže: Pogledaj post
.. bez posljedica da mu dozna žena i ostali.
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 13:48   #8
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Zar prijatelji ne mogu dolaziti u posjete?
Postoji prethodna procedura. prijatelj mora biti na popisu (dok je čovjek u pritvoru, o tome odlučuje sud, a ne znam kako je kasnije). Ali u ovom slučaju, mislio sam da nema pomoći u općoj situaciji (pokušao sam izbjeći moraliziranje i neko savjetovanje).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:58   #9
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Postoji prethodna procedura. prijatelj mora biti na popisu (dok je čovjek u pritvoru, o tome odlučuje sud, a ne znam kako je kasnije). Ali u ovom slučaju, mislio sam da nema pomoći u općoj situaciji (pokušao sam izbjeći moraliziranje i neko savjetovanje).


da, postoje procedure i treba se ići kod sutkinje po dozvolu,a žena ima uvid u sve to.a posjeti su mislim jednom tjedno,a rizik da se susretnemo ja i ona je velik...za pisma ne znam kako i di da šaljem...to mi je jedina opcija..
snjeguljica32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 21:00   #10
Quote:
Megich kaže: Pogledaj post
Htijela sam reci kako nemozes ici kod njega ako si mu samo cura, pa nemoras biti zena da bi mogla u posjetu a onda vidim ostatak

Biti cu sad malo sarkasticna, oprostite mi Nemozes ti u posjetu ne zato sto si mu ''cura'', nego sto on ima zenu

sarkazma nikad dosta...

a šta da kažem...6 mjeseci je ipak....

Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
pa kaj nemože poslat pismo i bok... nasloviti na tu i tu osobu i taj i taj zatvor??? ne kužim u čem je problem.... jedino pazi kaj pišeš u pismu, jer mislim da ta pisma prvo u zatvoru čitaju a tek onda prosljede zatvoreniku ( nešto sam čitala na nekom portalu još prije da je zbog pisma neki diler pao, jer je žena svom dragom u ćuzi u pismu pisala di se dotični skriva...)
ja bi najrađe tako ali ne znam proceduru...
ustvari meni je bitnije da znam kako je on,dakle od njega neku informaciju,nego da ja njemu pišem...
može li on meni poslati pismo natrag??'
u tome je stvar...

Zadnje uređivanje Katrin : 01.12.2010. at 22:00.
snjeguljica32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 10:40   #11
Quote:
snjeguljica32 kaže: Pogledaj post
sarkazma nikad dosta...

a šta da kažem...6 mjeseci je ipak....



ja bi najrađe tako ali ne znam proceduru...
ustvari meni je bitnije da znam kako je on,dakle od njega neku informaciju,nego da ja njemu pišem...
može li on meni poslati pismo natrag??'
u tome je stvar...
pa pošalji nemaš kaj za izgubibi( ne činiš nikakvo kazneno djelo )u najgorem slučaju neće dobiti pismo i to je to. piši pismo ko da si mu sestrična
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 18:00   #12
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
pa pošalji nemaš kaj za izgubibi( ne činiš nikakvo kazneno djelo )u najgorem slučaju neće dobiti pismo i to je to. piši pismo ko da si mu sestrična

zašto nije kao na filmovima dođeš u posjet i bok... ma sve ovo baš frustrira...
snjeguljica32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 21:19   #13
nije mi jasno zašto on ne piše tebi? odnosno, da je htio, već bi se javio.. (ne bacam nikakvu bubu, ali.. )
može poštom, može nekom od prijatelja koji mu dođu dati pismo za tebe, postoje načini i ljudi ih dobro znaju i koriste..

i neka ti kaže kod koga da odeš pitati dozvolu za posjet.
prijatelji mogu dobiti, ne tako često kao obitelj, ali mogu..
(naravno, vrlo je važno i zbog čega je na izdržavanju, njegovo ponašanje tamo i sl..)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 23:14   #14
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
nije mi jasno zašto on ne piše tebi? odnosno, da je htio, već bi se javio.. (ne bacam nikakvu bubu, ali.. )
može poštom, može nekom od prijatelja koji mu dođu dati pismo za tebe, postoje načini i ljudi ih dobro znaju i koriste..

i neka ti kaže kod koga da odeš pitati dozvolu za posjet.
prijatelji mogu dobiti, ne tako često kao obitelj, ali mogu..
(naravno, vrlo je važno i zbog čega je na izdržavanju, njegovo ponašanje tamo i sl..)


ne bih sad ulazila u detalje jer je prekomplicirano...ni ja nisam solo...stvari su prekomplicirane,sve ok. da, i na njemu je da se javi pa nek nađe način,ja ništa ne mogu...osim čekat...a i to je upitno,koga čekam..
snjeguljica32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:35   #15
Quote:
snjeguljica32 kaže: Pogledaj post
ne bih sad ulazila u detalje jer je prekomplicirano...ni ja nisam solo...stvari su prekomplicirane,sve ok. da, i na njemu je da se javi pa nek nađe način,ja ništa ne mogu...osim čekat...a i to je upitno,koga čekam..
Uf, ovo nisu otežan uvjeti, nego uvjeti protivni zakonima fizike!
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 15:41   #16
Cuj draga,vrlo je jednostavno.Svaki zatvorenik na svoje ime i adresu zatvora u kojem se nalazi moze UVIJEK primiti pismo (koje naravno citaju suci ako se radi o pritvorskom predmetu odnosno odgajatelji (a onda, mada ne bi bas trebali ali kad je vec otvoreno..., i zatvorski cuvari tj. komandiri) Naime, bila sam i s ove i s one strane "zida" pa jako dobro znam!! Iza resetaka je pisanje i dobivanje pisama najbolja i najvrijednija zabava koju imas. Dakle, pisati mu mozes bez problema i to njegova zena nece saznati a garantiram ti da, kad si unutra, drago ti je i da dobijes razglednicu od crnog vraga!! Tako da - tu se ne moras ustrucavat ako nemas drugih nedoumica ( a po tonu mi se cini da si ih puna) E sad! Ako duuugo ne odgovara, to opet ne mora znaciti da ne zeli imat veze s tobom. Znam ne samo p0o sebi nego i po puno drugih "kolegica" (da ih tako nazovemo) , bilo je puno dugih razdoblja kad se jednostavno nisam mogla natjerat da napisem pismo ili odgovor... licemjerno i bezobrazno jer smo svi skakali od srece i kad je dosla neka koverta sa suda (samo da je nesto donekle zanimljivo!). I sve smo stalno kukale - joooj moram pisat ovome, moram odgovorit onoj, moram se javit ovima i onima bar razglednicom, bas sam grozna, itd. itd.... Ipak, treba imat na umu i depru koja te uhvati i nedostatak intime i tisine ua koncentraciju i spoznaju da predajes pismo otvoreno pa to cita ovaj ili onaj... I sve to sto se tice nas cura¨! A znas kako su decki inace osobe od pisanja pisama...
Sve u svemu, shvati ako se dooobro nacekas za odgovor.
Dalje...ako je u pritvoru (mada i to varira od suca do suca) moze primati posjete od koga god on zeli (sam mora sastaviti popis) a putem obicne razglednice bi se lako dalo dogovorit da ti dodjes ujutro a zena iza 12 ili obratno... Sve u svemu - SVE je na njemu i njegovoj volji za organizaciju, jer sve se, uglavnom, moze samo treba malo vremena i volje. Cak i za tvoju posjetu zena ne bi trebala znati. Naime, ona nema uvid u spis i knjigu izdanih dozvola ali motam priznat, uvijek se moze naci neka zlobna sudska tajnica ili statijaznamtko, kojoj ce "izletit" nesto kao "ajme sta vam je ono sestra? bas licite!" ili slicna glupost!!!
To je uglavnom to. Postoji jos samo jedna, ali veeeelika, stavka, a to je - TELEFON!! Tvoj dragi moze od 10 - 20 min tjedno (opet ovisi o svemu i svacemu ali 10 min mu je zagarantirano!) nazvati koga god hoce i na koji god broj domaci ili inozemni (njegov trosak) treba! Pod uvjetom da ne zove osobu s kojom je u djelu (opet samo u pritvorskom predmetu). Ali i to se moze... Mora samo napisati na papir broj, ime i prezime osobe koja ce mu biti dodana na popis i odnos (Prijatelj, rodjak, sin, supruga, brat...) i predati ovlastenoj osobi (sudac ili upravitelj zatvora odnosno odgajatelj). Dozvola stize u roku od dan - dva... i moze ti se javit bar na minutu. Vrlo jednostavno. I zena ne moze za to saznati ama bas nikako. Osim ako ne radi na sudu ili u zatvoru!!??
Zakljucak je da ti sa svojim dragim, ako ste oboje voljni, mozes komunicirati bez vecih problema i bez puno truda oko "birokracije".
Eto, zelim ti ono sto si i sama zelis. A oni koji moraliziraju oko ovog,,, vjerujem da su bezgresni??!
teenahd is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:14   #17
puno ti hvala!!!sve sam ovo donekle doznala.on je takav da je reka da neće s nikim kontaktirat,puno ga je to dotuklo,a virujem kad bi mi se javija da bi ga to slomilo...al eto opet kako je njemu...ja bi tila samo znat kako je...i da,znam,činjenica je da mi se može javit,nazvat, a opet nikad ne zna kad je moj zakoniti kraj mene zato je i reka da neće...a i pitanje je jeli zapamtija moj broj mobitela,otiša je cili u kupusu...imala priju koja je bila u istoj situaciji i išla kod sutkinje po dozvolu za posjet,ova tila reć ženi..zato me strah..eto..hvala ti puno puno i od srca na savjetima,a mene baš briga ko moralizira,u životu je po meni sve dopušteno i sve toleriram...ljubav nema granice...ako imaš još kakav savjet dobrodošao je..
snjeguljica32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:47   #18
kako posjetiti kažnjenika?

Naime, htio bih posjetiti kažnjenika i bio sam u upravi za zatvorski sustav i odmah me na porti otkantali. Problem je u tome što ja ne znam gdje dotični izdržava kaznu. Na porti mi je rekao lik da posjetiti mogu samo uža rodbina a mi ostali ako kažnjenik to izričito traži, a ja bih mu htio odnijeti šteku pljuga.
Dakle kako da saznam u kojoj kaznionici izdržava kaznu i kako da mu dostavim paket????
Hvala
farmirzs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 10:25   #19
A da pitaš užu rodbinu gdje odmara?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 19:57   #20
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A da pitaš užu rodbinu gdje odmara?
Ne postoji nikakva rodbina
farmirzs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.