Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2014., 19:11   #561
Onda Seba, je li se sklepala kakva pametna audio kombinacija?
Vidim da je Njuškalo prebogat svakojakim blagodatima, koje su u ovo doba krize i neimaštine došle stvarno u bescijenje.
Onaj Marantz je ispario isti dan po postavljanju mog posta tu, dobro se i toliko zadržao.
100 Marantzovih w. na 8 ohma za 60 E??!! Nevjerojatno, da mi je to bilo kad bijah mlađi.
Na modernom uređaju bi vjerojatno pisalo 2 x 350 W. Ajme.
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 20:49   #562
Jos uvijek nista, osao mi je i jedan od gramofona sto sam napikirao, kad su svi u Zagrebu ili dalje, nikako ih ne mogu uzivo pogledat. A dok ne kupim gramofon necu ni pojacalo prije vremena.
Seba D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 10:47   #563
http://www.pledgemusic.com/projects/...ource=facebook

koji komad!
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 10:51   #564
Nekad treba ući u rizik kod kupovine, a tu nema pravila.
Ja sam iz Splita, jedan besprijekoran uređaj mi je stigao iz Vukovara po bagatelnoj cijeni a najveći zajeb u životu sa Njemačkog Ebay-a,
od čovjeka koji ima firmu tako da nema pravila.
Naravno, to nije bio švabo već turčin, al povuci-potegni i riješio sam problem.
Nije bila greška ni neznanje nego svjesno varanje lika koji ima 100 % + feedback. Ajme.
Tako , Seba ,kad vidiš priliku - zgrabi jer netko drugi hoće.
Naravno, sve detalje provjeriti na tel. a rizik je uvijek prisutan.
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 10:55   #565
A sad pitanje za vinyl forum: Kupuje li itko ploče ovih dana?
Ja imam osjećaj da čak da ih poklanjam - nitko ne bi došao po njih, već bi tražio i da mu platim poštarinu.
Mislim, dajem oprane provjerene ploče za 15 kn i nitko neće. U čemu je baza?
Je li došlo do zasićenja tržišta, vinil opet ide iz mode ili je nešto treće u pitanju?
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 14:38   #566
A sve je moguce, ali ipak bi radje da se to uzivo pogleda...a i da odem u Zg, đabe kad se ja ne razumijem u to, trebao bi mi neko ko zna na sto obratiti pozornost, morat cu naci nekog vec. A za ploce skoro nitko nema novaca, makar bile i toliko jeftine. Ja bi prvi kupovao svakodnevno, ali skup je to sport.
Seba D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 16:17   #567
Quote:
Neslanovac kaže: Pogledaj post
A sad pitanje za vinyl forum: Kupuje li itko ploče ovih dana?
Ja imam osjećaj da čak da ih poklanjam - nitko ne bi došao po njih, već bi tražio i da mu platim poštarinu.
Mislim, dajem oprane provjerene ploče za 15 kn i nitko neće. U čemu je baza?
Je li došlo do zasićenja tržišta, vinil opet ide iz mode ili je nešto treće u pitanju?
Vinil je odavno atavizam potrošačke kulture-konzumerizma. Iako se u globalnim razmjerima "vraća", činjenica je da je sada to sasvim drugačija publika i sasvim drugačija kultura kupovanja i da je to sada samo "fora" za nake malobrojne nove klince ili za sredovječne/ocvale matore. Naravno, i za junkie. Ali nema neke suštinske razlike između skupljanja poštanskih markica ili gramofonskih ploča. Oboje izumire.
Što se tiče Hrvatske, ona je izuzetno malo i izuzetno siromašno tržište. Ako odeš na par sajmova ploča (npr. u Zagrebu) uskoro se možeš pozdravljati s većinom ljudi koju donekle kupuju ploče. Ako na sajmu ploča u Zagrebu (800.000 stanovnika, barem 50.000 mladih od kojih se svi kunu da su glazbeno manijaci, da slušaju, da kupuju, da daunlodaju... da idu na koncerte - a onda ih u Močvari bude jedva 50-ak - prodefilira 300 ljudi (zato što je upad besplatan), onda sam puno rekao. Uglavnom situacija je očajna jer mlade ne zanimaju više ploče i jer ljudi u Hrvatskoj nemaju novaca. Osim toga, u Hrvatskoj uglavnom cirkuliraju iste ploče iz naše (domaće) bolje prošlosti. Misliš li da još netko želi kupiti licencna (Jugotonova, Suzy...) izdanja "Doorsa", "Simona i Garfunkela", "Uriah Heep", "Sweet" pa čak i "Led Zeppelina" i "Pink Floyda"... A za neke rjeđe ploče, koje imaju neku cijenu (150-200?) kuna. Hm, teško da će ići. Čak i dileri takve ploče prije ponude vanjskom tržištu. Kod nas je uglavnom, kao što znaš, situacija kao na buvljaku: Ako prodaješ za 20 kuna, tip pita "Jel' može za 10?". Znam da želiš prodati ploče po pristojnoj cijeni, čak i ne zaraditi na njima, ali očito je situacija takva da ćeš se možda bolje osjećati ako ih pokloniš - ili ako ih pažljivo spremiš, odneseš na tavan i zaboraviš na njih sljedećih 20 godina. I tako ih nikada nećeš prodati. A prodavati ploče po 5 kuna komad, ma daj... bolje ih baci.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 19:56   #568
King Crimson, potpisujem sve napisano.
Dapače, jedan me pitao za talijansko izdanje Starless and Bible ,
koju sam u ex stanju oglasio za 80 kn može li za 40 ?
Kako stvari stoje ,ako ne dođe do promjene, ići će ploče u box.
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 14:37   #569
@ NESLANOVAC

Naravno da vam ne idu ploče kad 99% prodavača prodaje jedne te iste dosadne ploče, Pink floyd, Uriah heep, Doors, U2, Parni valjak, Prljavo kazalište, Deep purple i slično. Ubacite neke rjeđe ploče na prodaju, pa vidite kako ploče ne idu.
Ove koje nisu rjeđe već svi imaju, tako da bi moglo proći ako ih date zabadava, ili ako imate neko turbo rijetko izdanje.

Kad god sam stavio neku rjeđu ploču u prodaju tipa Toma Bebić, Disciplina kičme, Analogy, Circus 2000, Sam Gopal i slično ljudi samo što se nisu potukli za njih.
omc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 17:32   #570
Slazem se. Temperaturu dobijem kad vidim kakve se ploce prodaju kod nas. Jedna te ista sranja sto godina. Nema druge nego izvana narucivati.


Sent from my HUAWEI W1-U00 using Tapatalk
nowhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 10:01   #571
Tamo gdje je bio second shop Kibela, sada je

NOVOOTVORENI WOODSTOCK RECORD-CD-DVD-SHOP
ZAGREB- TRATINSKA 36- TRAMVAJSKA STANICA KOD BADALIĆEVE.

Konkurencija u toj ulici je žestoka (Dirty Old Shop, Free Bird, Karma). Bit će perja.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 21:35   #572
Konačno uzeo Technics SLQD33, sa malo korištenom Technics P30 iglom, ne znam kakva je, ali zasad ju ne bih mijenjao. Spojio ga preko linije koja nema ni phono ulaz pa je valjda zbog toga pretih i preloš zvuk. Sad kupit još pojačalo što prije i valjda će biti bolje onda. Eto čisto ako zanima ove koji su me savjetovali
Seba D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 08:45   #573
A ja mislio da je sustav već danima u pogonu. Ima brdo pojačala u ponudi , već od 300 kn.
Pogotovo u švercera iz Vukovara. A za 800 kupiš praktično novo.
Treba se samo usuditi he,he
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 15:25   #574
Eto bit ce uskoro A ima svega, pretrazujem, ko ce ga znat sta je dobro, sta je smece. Jel mislis na ovog svercera, ovo mi se cini super pojacalo: http://www.njuskalo.hr/hi-fi-kompone...oglas-11526680. A i ova 2 su mi ok: http://www.njuskalo.hr/hi-fi-kompone...oglas-11171432 i http://www.njuskalo.hr/hi-fi-kompone...oglas-11821542.
Seba D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 16:04   #575
Taj prvi T. prodaje moj dobri poznanik, i odlično je pojačalo samo bi u startu trebalo uložiti u servis. Ipak mu je 30 i kusur godina.
Drugo je bolji izbor, a treće je mini dimenzija a to ne bih preporučio.
Imaš i jednog Marantza PM 4001 sa daljinskim starog 5/6 gd za 800 kn.
Na njemu ne možeš puno izgubit ako ikad odlučiš ići dalje, a služiće te godinama.
Tu je i jedan T za 500 kn, mislim su-v620.
Uglavnom, teško da će se naći uređaj stariji od 25 gd a da na njemu ne treba raditi "refresh", rekli bi neki.
stoga bi svakom za početak preporučio "noviji" model , dok se sam sa sobom ne dogovori što bi mu najbolje odgovaralo i
dok se ne skupi lova za to.
Neslanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 00:40   #576
nisam nikakav poseban kolekcionar, ali volim ploče i kad na buvljaku u Slavonskom Brodu nađem nešto od onoga što inače volim slušati (uglavnom klasik i hard rock te blues, ponešto metala), a ploča je u solidnom stanju - kupujem i pridružujem mojoj skromnoj kolekciji nastaloj od sredine 70-ih do sredine 80-ih godina. I tako u subotu na jdnom mjestu nađem nekoliko ploča, pogledam što je i na moju veliku radost nađem Whitesnake, Lovehunter. Izvadim iz omota koji je odlično sačuvan, gledam ima li ogrebotina, sve OK. Cijena 5 kuna i ja bez razmišljanja kupujem. Dođem kući i izvadim ploču i malo bolje pogledam i hladan tuš - u omotu je sasvim druga ploča, neki bezveni mix pop hitova. Briga me za pet kuna, ali mi žao što sam ostala bez ploče. No, idem ponovo u subotu pa ću pogledati možda prava ploča bude u nekom od preostralih omota.
Inače, na brodskom buvljaku se često može naći dobrih ploča i to nekih dosta rijetkih izdanja pa sam i sama kupila neke od njih.
maraku3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 09:40   #577
Quote:
maraku3 kaže: Pogledaj post
nisam nikakav poseban kolekcionar, ali volim ploče i kad na buvljaku u Slavonskom Brodu nađem nešto od onoga što inače volim slušati (uglavnom klasik i hard rock te blues, ponešto metala), a ploča je u solidnom stanju - kupujem i pridružujem mojoj skromnoj kolekciji nastaloj od sredine 70-ih do sredine 80-ih godina. I tako u subotu na jdnom mjestu nađem nekoliko ploča, pogledam što je i na moju veliku radost nađem Whitesnake, Lovehunter. Izvadim iz omota koji je odlično sačuvan, gledam ima li ogrebotina, sve OK. Cijena 5 kuna i ja bez razmišljanja kupujem. Dođem kući i izvadim ploču i malo bolje pogledam i hladan tuš - u omotu je sasvim druga ploča, neki bezveni mix pop hitova. Briga me za pet kuna, ali mi žao što sam ostala bez ploče. No, idem ponovo u subotu pa ću pogledati možda prava ploča bude u nekom od preostralih omota.
Inače, na brodskom buvljaku se često može naći dobrih ploča i to nekih dosta rijetkih izdanja pa sam i sama kupila neke od njih.

Hajde napiši nešto više o tom buvljaku. Naime, par puta godišnje navratim u Slavonski Brod i nikada nisam bio na tom buvljaku a volio bih ga posjetiti kada sam već tamo. Gdje se održava, kojim danom i kakvih sve ploča ima (ima li više prodavača, jesu li to uglavnom krš i lom iz kućne radinosti ili se zna naći i ozbiljnijih prodavača). Čak sam pse rije par mjeseci raspitivao ima li neki second hand shop (ploča i CD-a) u Brodu ali nitko mi nije znao reći; očito da nema?

Isto me zanima postoje li i u drugim gradovima buvljaci (Varaždin?, Osijek?, Rijeka? Zadar?) na kojima bi se moglo naći ploča?
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 11:58   #578
Danas stize Marantz PM4001, za 600kn sam ga uhvatio pa konacno spajam sve sto imam i eto mi prvog sustava. Hvala svima koji su mi pomagali

@KingCrimson Sto se tice Osijeka, situacija je dosta losa, Ezop preskup i nerealan, par istih preprodavaca operira po trznicama i jednom mjesecno na sajmu antikviteta, od silnog nosanja i sunca ploce su svaki put sve losije. Ali kao i uvijek, nađe se dobrih stvari, prije dva mjeseca za 60kn sam uzeo Grateful Dead i dvije od AC-DC-a u odlicnom stanju za 60kn, a nedavno Aqualung od Tulla, UK izadnje, isto u odlicnom stanju za 40. No to je rijetko, sve u svemu, ovdje je lose, a s druge strane bolje nego u 90% mjesta u Hrvatskoj pa se treba zapitati...
Seba D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2014., 08:44   #579
KingCrimson, bivljak u Slavonskom Brodu se održava svaki dan osim nedjeljom. Naravno najbolji je subotom, potom srijedom, ali se puno dobrih stvari može naći svaki dan. Nalazi se u Strossmayerovoj ulici na velikom šljunčanom parkiralištu (središte grada, kog pijace i Male crkve) i riječ je o pravom buvljaku na kojem najviše prodaju Romi, ali ima i ostalih. Tu se nađe doslovno svega, od odjeće, knjiga, alata do komada namješaja, tehničke robe i ploča. No, nema nitko specijaliziran za ploče nego kad naletiš, a znalo je biti nevjerojatnih "naleta" Jednaje Romkinja danima prodavala hrpu ploča rok klasika od kojih sam ja puno toga kupila, među njima i KingCrimson Islands, gotovo sve u vrlo dobrom, neke čak u nevjerojatno dobrom stanju. Vjerojatno je riječ o nečijoj privatnoj kolekciji koje se beščutni potomci rješavaju. Nema pravila i ako želiš nešto dobro naći moraš dolaziti i kad-tad ulov je siguran
maraku3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 08:25   #580
Odlučih prodati gramofon pa da vidim ima li ovdje interesenata prije nego ga stavim u oglasnik.
Brand: Revolver, model: Rebel, stanje: vrlo dobro, zvučnica: Sumiko Blue point No. 2 (moguća kupnja bez nje).
Skinut mu je "stock" fono kabel i ugrađeni RCA konektori da bi se mogao koristiti kabel po želji. Ostali info na PM.
__________________
Jebe mi se. A vama?
wolfpack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.