Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2014., 13:55   #1
Zvučnici za crkveno sviranje

Pozdrav forumašima.

Kroz koji dan kupujemo korg krome 73 koji ce se koristiti za sviranje u crkvi. Uglavnom će se raditi o reprodukciji klasičnih instrumentala, poput klavira, violine ili gitare. Pošto navedeni instrument ne posjeduje integrirane zvučnike, iste je potrebno pribaviti. Rado bih uzeo aktivne zvučne kutije, no ne znam što mogu pribaviti za budžet od oko 3000-4000 kuna. Također, zanima me da li postoji krucijalna, odnosno osjetna razlika između korištenja jednog ili dva zvučnika, te koja će mi snaga biti potrebna s obzirom da se radi o vrlo akustičnoj staroj crkvi površine od oko 150 metara kvadratnih
ab333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 14:27   #2
Eh šta da ti kažem. Crkve su generalno vrlo težak projekt za kvalitetno ozvučiti zbog velikog broja različitih reflekcijskih površina, dizajna i njezine velike reverberacije u prostoru. Trebalo bi razglas konstruirati tako da svi prisutni i na sjedećim i stajaćim mjestima dobiju približno jednaku zvučnu sliku... Za postavljanje profesionalnog razglasa u ovakvim se situacijama obavezno koristi kompjutorska analiza i projektiranje...

Ne bih ti htio ništa posebno savjetovati, bolje da pitaš nekog tko ima više (puno više) iskustva u ozvučavanju crkava, ali možeš staviti dva zvučnika par metara ispred oltara podignutih u vis (ako ih podigneš previše onda ih nakosiš lagano prema dolje) i uperenih prema prisutnima koji slušaju misu. Ne znam stvarno kakve ćeš rezultate postići, ali možeš pokušat ili pitati nekog tko ima (više) iskustva s tim...

pozz..
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 08:16   #3
Ok, hvala ti na odgovoru. Razmišljam o paru zvučnika, mackie ili yamaha.
ab333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 11:58   #4
Nećeš pogriješiti niti s Mackiem niti s Yamahom. Pogledaj još i JBL i recimoo RCF,

Pozdrav!!
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 10:38   #5
Ok, pogledat ću. Reci mi samo, što misliš, za koji model, odnosno za koju snagu bi se trebao odlučiti. Dosad smo koristili klavijaturu s integriranim zvučnicima koji su bili skoro pa dovoljni. Zato pretpostavljam da bi mi bili dovoljni ulazni modeli zvučnika s nekih 150 w po jedinici.
ab333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 23:13   #6
Quote:
ab333 kaže: Pogledaj post
Ok, pogledat ću. Reci mi samo, što misliš, za koji model, odnosno za koju snagu bi se trebao odlučiti. Dosad smo koristili klavijaturu s integriranim zvučnicima koji su bili skoro pa dovoljni. Zato pretpostavljam da bi mi bili dovoljni ulazni modeli zvučnika s nekih 150 w po jedinici.
Pa za malu površinu će biti dovoljno tih 150W. Ali pošto se radi o crkvi sa svim tim refleksijama, pažljivo sa doziranjem snage...

pozz
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 11:19   #7
Ok, hvala ti na odgovorima
ab333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 20:42   #8
Molim,

pozdrav!
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.