Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Zabavna glazba

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2003., 08:54   #41
Quote:
damnaya kaže:

... neko vrijeme gledala sam mtv2(ne mtv2pop) gdje su bile samo underground stvari od rapa preko rocka do metala....
jesi sigurna da to nije bila VIVA2 - koja je sad VIVA+?
Prava šteta šta toga više nema
meMYSELFandI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 09:07   #42
Rap u HR je čisto sranje!Pogotovo ovaj naš zagrebački.Sramota!
Ovi repaju o nekom getto-u,ma daj molim te,kao oni znaju kaj je to.Bit te muzike je istina,a ovi naši seru li ga seru!
Nažalost,zatrovani smo tim komercijalnim smećem,a ima toliko dobrog underground rapa,manje poznatog.
Kod nas,jedino cijenim TBF ,a i Edo je dobar-izgleda ko obični sused iz kvarta bez puno preserancije.
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 11:22   #43
od kad je rap muzika?!
isfrustrirana dicica kurca nemaju pa glume da nesto slusaju.
__________________
An' here I go again on my own
Goin' down the only road I've ever known
Like a drifter I was born to walk alone
An' I've made up my mind
I ain't wasting no more time
Chinese Democracy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 11:41   #44
Quote:
Chinese Democracy kaže:
od kad je rap muzika?!
isfrustrirana dicica kurca nemaju pa glume da nesto slusaju.
Rap je kultura,stil,način življenja.
Ne cijenim nikoga tko se pravi i glumi da živi tim stilom,bilo onoga koji je kakti rapper ili onoga koji sluša tog kakti rappera.
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 12:19   #45
hoce tko objasniti?

svi nesto baljezgaju o tome tko je 'real', a tko nije...

tko je onda ustvari pravi raper? onaj klosar koji repa o teskom zivotu u garazi od frenda?
nula is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 13:47   #46
Quote:
Shroom Fairy kaže:
Rap je kultura,stil,način življenja.
Ne cijenim nikoga tko se pravi i glumi da živi tim stilom,bilo onoga koji je kakti rapper ili onoga koji sluša tog kakti rappera.

Moderator cenzurira tinejdzersko divljanje....
Maleni ovo ti je zadnja opomena.

Miki
__________________
An' here I go again on my own
Goin' down the only road I've ever known
Like a drifter I was born to walk alone
An' I've made up my mind
I ain't wasting no more time
Chinese Democracy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 14:06   #47
Quote:
meMYSELFandI kaže:
jesi sigurna da to nije bila VIVA2 - koja je sad VIVA+?
Prava šteta šta toga više nema
100% sigurna, a sto se tice vive2, bas se i ne sijecam koje su se stvari tamo vrtile...
 
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 15:11   #48
Quote:
Chinese Democracy kaže:
Moderator cenzurira tinejdzersko divljanje....
Maleni ovo ti je zadnja opomena.

Miki
Ostadoh zbunjena
Votever...
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 15:19   #49
Ja sam mu editirao post zato sto je sirio rasnu mrznju na gnjusan nacin sto nije dozvoljeno na ovom forumu.
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 15:23   #50
Quote:
Chinese Democracy kaže:
Moderator cenzurira tinejdzersko divljanje....
Maleni ovo ti je zadnja opomena.

Miki
a sta sam reka? zaboravija san...

P.S. maleni ti je u gacama
__________________
An' here I go again on my own
Goin' down the only road I've ever known
Like a drifter I was born to walk alone
An' I've made up my mind
I ain't wasting no more time
Chinese Democracy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2003., 15:28   #51
Pisi s minimumom pristojnosti (sto je recimo nesirenje rasne netrpeljivosti+minimum kucnog odgoja) kao i 99.9% posjetilaca na ovom forumu. To je sve, necu te vise upozoravati.
__________________
Tango Javorka
Mikilegendo!care! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2003., 19:14   #52
odgovorit cu na ovaj topic bez ikakvog osvrtanja na komentare nekoga tko nema pojma o rap muzici i tko je postao samo da bi vrijedjao ili naisao glupost tipa "o cemu to oni repaju?"...

ali bi imala jednu zamolbu, da mi se nabroji koliko takvih ispada metalci imaju na svojim topicima? ne znam jer ja NE CITAM te topice jer mi se ne svidja ta glazba! ali nee, ne mogu i oni tako... nego dodju na topic s debilnom izjavom poput "crncuge su glupe"... ne, vi ste glupi i zadrti, ali to je sasvim druga prica. e da, i smrdite...

ahahaha...

no dobro...

Shroom Fairy - nije rap nikakva kultura zivljena. to je muzika. ako cemo vec tako, hip-hop je subkultura koja se sastoji od 4 elementa; grafita, brejkanja, dj-inga i rap muzike. ali to nije tako bitno. jer danas se izgubio taj pojam pa se vise primjenjuje rijec hip hop za samu muziku, pa tako na idiotskim dodjelama nagradama imamo posebno hip hop a posebno rap kategoriju za nagrade... gdje ako malo pogledas, oni pod "hip hop" stavljaju primjerice nelly, ja rule, dakle ovo komercijalnije... ipak, ne vidim veliku razliku ni s drugom skupinom po njihovoj "kategorizaciji"... ali nije ni to sad bitno.

bitno je, da ja mrzim upotrebljavat pojam "rap scena u hrvatskoj". jer kad pogledas, nema jedan jedini kvalitetan izvodjac. u biti, ima ih, ali jako malo. osobno, jedan od boljih je stoka. jer ne znam tko jos napravi tako jeben live dozivljaj, tko fristajla kao on. on mi je stvarno odbar sta se toga tice. tram 11, posebice target, mi idu na zivce, sa svojim spikama i glupostima... woo koji ne moze snimit pjesmu a da ne spomene "vukovar - dubrava" 10 puta, i target koji vise ni pricat ne zna. tbf mi se ne svidjaju i to ni ne smatram rapom. edo je kolko ja znam bosanac, ali nije ni to sad bitno! bitno je to da kad sam cula njegov album prvi put, bila sam odusevljena. sto produkcijom, sto textovima, sto cjelokupnim dojmom. pravo osvjezenje. ali sad mi se i on gadi. dosadan je. necu sad dalje o tome.

zelim reci jednu stvar. zalosno je kad vidim tko snima albume na toj nasoj "sceni", jer znam da ima brdo boljih demo izvodjaca koji nazalost nemaju tu priliku izdat album. i to je tuzno, i to jako. jer opcenito, nema kvalitete. a trebalo bi ju stvorit, pobogu... dosta mi je vise colonie, magazina i slicnih...

onda dodje jedan edo i svi padnu na dupe od originalnosti, ali zapravo, ima toliko boljih bosanskih mc-a nego sto je on. samo sta oni nisu imali tu srecu nazalost snimit za neku kucu, nego snimaju demo albume koji cuje njihova ekipa i akoimaju srece puste ih u nekoj emisiji na radiu.

jos da jedno kazem. ne smeta me nimalo sto su ovdje svi skoro topici metal, rock, whatever... jer rapperi imaju svoje stranice i svoje forume gdje pisu, pa me ni ne cudi da ih nema ovdje. ako nekoga zanima neka ode na www.hip-hop.hr ili www.h3s.org ali h3s forum duze vrijeme steka, no ima dosta drugih zanimljivih sadrzaja na stranici, pogotovo na hip-hop.hr gdje su uvijek svjeze najave, and stuff...

i ne znam zasto moderatori ne brisu postove koji su offtopic. iako, svaka cast Mikilegendocare bas si car jer mislim ipak ako je forum i ako ima svoj topic, nek se ljudi drze toga, i nek ne dolaze pljuvat nesto o cemu nista ne znaju... ni ja ne komentiram metallicu, i ine dugokose masnokose bendove, jer me NE ZANIMAJU! jer ne znam o njima toliko i jer necu trazit smisao u pjesmi iron maidena, jer me boli k**** o cemu pjevaju...

hvala, do vidjenja.
Luv2Bounce is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 15:23   #53
Quote:
Blizzard Beast kaže:
samo bih htio napomenuti da edo nije sa hrvatske scene nego bosanske kolko ja znam.
ajd ne seri vise po edi

nek je bosanac on je nasa scena


zivio rap
__________________
Sinoć, vraćajući se kući, ušao sam u pogrešno dvorište i udario u drvo koje nemam.
beljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 00:48   #54
e jesi ti našao oživit topic nakon pol godine
al eto...nek ostane živ, sviđa mi se
o hrvatskoj hip-hop sceni i nemam baš puno za reć, pošto mi se većina stvari koje čujem ne sviđa...TBF je rijetka svijetla točka, iako će mnogi reći da "to" nije hip-hop...
ono što me smeta je što masa ljudi odmahne rukom i kaže "rap nije muzika"...i NADAM se da je to čista ufuranost u neki drugi žanr muzike, a ne ozbiljna misao...jer rap itekako je muzika, a rapperi itekako jesu glazbenici...ne znam koliko je tko upućen, ali većina zna svirati BAREM jedan instrument...s time da ima i posebnih slučajeva koji barataju i sa po 20 različitih instrumenata...pa, jebiga, ako to "nije glazba" onda stvarno ne znam...
__________________
- I represent, I hold it down in the streets!

- Oh, you're gravity?
swisseyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 01:03   #55
Quote:
swisseyed kaže:
e jesi ti našao oživit topic nakon pol godine
mislis nakon 2 i pol godine


Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 09:28   #56
auuuuu...nisam godinu gledao
issss...ovo je bio BUMP milenija
ja sam mislio da se to briše nakon kojih godinu dana...
__________________
- I represent, I hold it down in the streets!

- Oh, you're gravity?
swisseyed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 00:09   #57
ma nemate vi pojma kaj je pravi rap i ko je nejveci i najbolji rapper svih vremena ...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 17:11   #58
Quote:
AFRODITA69 kaže:
ma nemate vi pojma kaj je pravi rap i ko je nejveci i najbolji rapper svih vremena ...
ovak se s djecom malom razgovara, i to pogotovo kad NISI u pravu

ajd pljuni, baš me zanima
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 18:47   #59
Quote:
Žuribus Šumasti kaže:
ovak se s djecom malom razgovara, i to pogotovo kad NISI u pravu

ajd pljuni, baš me zanima
pa jebote,nece se valjda mjeriti sa menom o bliskosti rapa.em sam stalno u vezi sa nigerima,em sam zivjela i imala frajere iz oaklanda ,cali...a zna se rap scena iz oaktowna on the bay...em sam u gradu tj opcini nyc gdje se rap zapravo rodio..da muthafuckin bx,em mi se bivsi bavio muzikom i radio sa nekima iz svjeta rapa.
edo maajka moze lizat cipele i najgorjoj americkoj rap susi..sve je to fuckin pocetak doma..nema tu smisla u rijecima ni rap scene covjece.nije bjeli covjek stvoren za rap.pa kaj je eminem rapper?***** od ovce..ni stila ni slifa...ima i crnja koji puse doslovno kao ja rule,50 cents,puffy...jebote mlako ko pisalina.a da ne spominjem jebenog nellya-rap kuruza 100%...sve je to *****...east coast je ***** u rapu zapravo..iako je rap roden bas tu na east coast...ali sve se to sjebalo.west coast jos uvjek ima neke face ali i oni su se skvarili...
iskreno receno,i to ce ti svaki nigga rapper koji imalo zna o rapu reci-da je najbolji rapper ikada bio shakur..naravno..pocevsi od outlaw-na dalje.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 19:16   #60
ajme jesi ga nasrala...
da, svaki nigga rapper koji MALO zna o rapu će ti reć da je 2pac bio najveći...al to će ti reć i svaki 14-godišnjak koji je počeo slušati rap pred pol godine...tako da ono...2pac nije loš, dapače, ali pretežno se oslanjao na emocije i to ga je vuklo...
ovo što ti navodiš kao "pišalinu" se zove mainstream, što u slobodnom prijevodu znači vrhunska produkcija i glup refren koji ti se uvuče u uho...
i ne znam zašto, al zapela si za east/west podjelu koja već duže vrijeme totalno gubi značaj...ne možeš više čisto po zvuku odrediti tko je odakle, a uz to na scenu izbijaju južnjaci (al dobro, njih se lako prepozna )...
kako god bilo, reć da je "east ***** u rapu" je totalna nebuloza...osim što je tamo sve počelo, svake godine je većina DOBRIH izdanja upravo s istočne obale...

eto toliko...i baci par jačih imena s Bay Area scene, čisto fore radi da vidim koliko sam ja upućen
__________________
- I represent, I hold it down in the streets!

- Oh, you're gravity?
swisseyed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.