Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2012., 14:13   #1
Indie slušaonica [aktualno]

O haj! Ajd' da i ja otvorim nešto

Slušajući novi singl ZW-a zapitao sam se zašto ovaj band nije trenutno aktualan, budući da je takav indie zvuk trendy. Osobno aktualnosti ne pratim previše i nisam se baš potrudio pokopčati sve na glazbenoj sceni (zato ne zamjerite ako lupnem koju ) no, dobio sam dojam da bi navedeni band mogao biti mnogo mnogo eksponiraniji. Stoga sam malo prosurfao netom i naišao na slične komentare slušatelja, poglavito na jutjubu gdje se skupio hispteraj i raspravlja o njihovoj budućoj mega-slavi

Iz toga razloga na ovoj temi možemo predviđati budućnosti novih i starih audio pojava, komentirati ih i svi se zajedno grliti i veseliti
Ova tema nije isključivo indie rok/pop/folk karaktera, može i sve ostalo što vas ne/veseli... nebitno :coffee:
:btw ovakava tema ne postoji, i zato ne zatvarajte:

Pa, evo mog doprinosa:

Zulu Winter - We Should Be Swimming
★★★★☆
4/5 da bi Zulu Winter (ZW iz uvoda) zbog ove catchy pjesmice mogao dobiti popriličnu medijsku pozornosti i da bi pjesmica mogla biti uber hit do ljeta 2012.

Budući da tema nije samo o nadolazećima nego i o etabliranima...

Santigold - Big Mouth
★★☆☆☆
2/5 za ocjenu nadolazećeg albuma od Santigold, bazirano na novom singlu. Ako će album biti u ovome stilu, predviđam mini-fail (pogotovo ako uzmemo stvari sa prvijenca, tipa L.E.S. Artistes, You'll Find A Way, Say A-Ha, Lights Out, I'm A Lady).

Editors - Two Hearted Spider
★★★★☆
Editorsi očito nastavljaju sa synth zvuk što je meni veoma drago. Novim albumom će vjerovatno razveseliti ljubitelje In this Light albuma, ali i izgubiti dio tvrdokornih koji očekuju povratak na stari zvuk prva dva albuma. Sve u svemu, ja ga čekam, čekam

I za kraj
★☆☆☆☆ za moje predviđanje od prije 2 godine da će Erland & the Carnival biti veliki band. Očito se ponavlja priča Vashty Bunyan...
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:12   #2
I ja većinom slušam indie bendove i pratim sve novotarije na toj sceni (jer je to najbolja glazba i jer sam, priznajem, hipster ). Ne znam kako si zamislio to predviđanje budućnosti i što ti to znači, ali mislim da na forumu nedostaje tema o aktualnim indie izdanjima (ili ih ima ali su neaktivne). Znači nešto tipa teme Koja pjesma vam danas ne izlazi iz glave? ali gdje se stavljaju samo novije pjesme (bilo starih etabliranih izvođača ili novih), recimo ograniči se da ne smiju biti starije od dva mjeseca (ili najviše tri). Dakle stavljamo stvari koje su nam dobre s novih albuma ili onih koji će tek izaći (a procurili su već na net), tako da postoji tema gdje se odmah zna da je sve u njoj aktualno. I ne mora biti samo indie, već bilo što samo da je aktualno. Evo takva bi tema mene zanimala. Zapravo tko mi smeta da je i sam otvorim?

Pa, evo i mog doprinosa za danas:

Trailer Trash Tracys - Los Angered
Trailer Trash Tracys - Candy Girl
Oxus Pagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 18:36   #3
Stavljaj što želiš, indie je u naslovu, ali ne mora biti doslovno indie, nego, kako si i sam rekao, ono što je aktualno. Riječ predviđanje je tu zbog onog kladionica iz naslova. Bolja riječ bi bila očekivanje. Ugl, novotarije i pokoji komentar o istima. Mislim, zanemarimo zvijezdice, We Should Be Swimming će biti hit.

Enivej... slobodno stavljaj linkove, vjerujem da će se naći dobrih stvari.
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 19:24   #4
Quote:
octopus kaže: Pogledaj post
:btw ovakava tema ne postoji, i zato ne zatvarajte:
Neće se zatvorit, ali bi bilo poželjno da se naslov promijeni kad već neće biti riječi samo o indie šemama.
Quote:
Oxus Pagoda kaže: Pogledaj post
... Znači nešto tipa teme Koja pjesma vam danas ne izlazi iz glave? ali gdje se stavljaju samo novije pjesme (bilo starih etabliranih izvođača ili novih), recimo ograniči se da ne smiju biti starije od dva mjeseca (ili najviše tri). Dakle stavljamo stvari koje su nam dobre s novih albuma ili onih koji će tek izaći (a procurili su već na net), tako da postoji tema gdje se odmah zna da je sve u njoj aktualno. I ne mora biti samo indie, već bilo što samo da je aktualno. ...
Moglo bi to pod ovu temu, čini se zgodnom kombinacijom. Što veli začetnik topica o laganoj promijeni naslova i ovom prijedlogu Oxusa?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:04   #5
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Neće se zatvorit, ali bi bilo poželjno da se naslov promijeni kad već neće biti riječi samo o indie šemama.
To mi je bila smjernica. Možemo o glazbenim aktualnostima, ali ako će ljudi keljit linkove o novim r'n'b singlovima... Naglasak sam načelno stavio na indie (to je velik i glazbeno raznovrstan žanr).

Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Moglo bi to pod ovu temu, čini se zgodnom kombinacijom. Što veli začetnik topica o laganoj promijeni naslova i ovom prijedlogu Oxusa?
U osnovi, temu sam otvorio o indie novotarijama. Oxus je bio na tragu, jer ako pogledaš vidjet ćeš da sam stavio linkove novih singlova ili stvari sa nadolazećih albuma koje su procurile, sa dodatkom komentara. Ja bih zamolio da malo pustimo temu da se formira.

===

Of Monsters and Men - Little Talks

Bombay Bicycle Club - How Can You Swallow So Much Sleep

Dry The River - The Chambers & The Valves

nezz, kad ih čujem sjetim se Morrissey-a

Zadnje uređivanje octopus : 11.02.2012. at 20:21.
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 20:18   #6
OK, zasad nek tema lijepo krene pa lako korigiramo s vremenom naslov.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 03:17   #7
ovaj zulu zvuci preproducirano da bi se svidilo ekipi koja se ne brije i nosi karirane kosulje. zvuce mi ko new order iz get ready faze bez kul faktora.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 12:07   #8
Lol, kad sam počitao ovo o nebrijanju na pamet mi je pala slika pokojnog pjevača Wood Of Ypresa

Rose Elinor Dougall - Hanging Around
Besplatan EP
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 13:47   #9


Danas skrećem pažnju na novi album Damiena Jurada kojeg slušam već neko vrijeme, i za kojeg bih rekao da mi je trenutno najbolji album ove godine. Maraqopa službeno izlazi za 9 dana, a svakako ću ga nakon toga kupiti. Tko ne zna, radi se o folk/rock glazbeniku iz Seattlea koji ima već poveću diskografiju, ali mi je nekako ovaj novi album još i najbolji. Taman paše za ovo zimsko vrijeme...

Damien Jurado - Museum Of Flight
Oxus Pagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:48   #10
Ajmo tragači novih zvukovnih podražaja, prijedloge na sunce. Danas jedna pjesma s novog albuma velške kantautorice Cate Le Bon. Pjesma je Fold The Cloth, album Cyrk, a radi se o dobroj stvari koja bi se mogla svidjeti ljubiteljima psihodelije (u koje i sam spadam), osobito od 2.45 kada psych gitara nastupa na scenu.
Oxus Pagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 14:35   #11
Danas jedna lokalna radio stanica kao hit dana ima pjesmu Sulk od benda Trust, pa mi je stalno u glavi. Album izlazi krajem mjeseca. Odlična synthpop pjesma...
Oxus Pagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 14:50   #12
Shearwater - Animal Joy

http://www.youtube.com/watch?v=Zf2-U0UX0wY


Sharon van Etten - Tramp

http://www.youtube.com/watch?v=UnOe6QFyvts

Zadnje uređivanje dankec : 14.02.2012. at 15:01.
dankec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:16   #13
Nešto mrvicu starije, al' vrijedi poslušat'

Seapony - Where We Go
Album mi je trenutno na repeatu
Btw, nemam ništa ni protiv linkova iz prošle godine, budući da je tekuća tek počela (možda nađemo nešto i za sebe ).

Memoryhouse - The Kids Were Wrong
Izlazi novi im album, aww

Zadnje uređivanje octopus : 14.02.2012. at 19:39.
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:53   #14
Shearwater i Sharon van Etten imam već neko vrijeme na ipodu, nikako da uhvatim vremena da ih poslušam, uz sve ostalo čime sam ga nakrcao. Memoryhouse mi je, pak, tek na kompu ali i to obavezno namjeravam preslušat. Seapony sam imao na repeatu nedugo nakon izlaska, tj. pjesmu I Never Would, nisam je se mogao zasititi.
Oxus Pagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 22:45   #15
Dobar topic ... možda

Ok my 2 cents

Ovo stalno slušam ovih dana Mister Heavenly - Bronx Sniper i jako mi je dobro. Plus, jedan od najboljih videa za vidjet

Ovo se čekalo dosta dugo Does it offend you yeah ? - Monkeys are coming i ispunilo očekivanja

No, oba videa imaju dosta dugu uvodnu sekvencu ... ne znam, je li to neki novi trend?
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 10:39   #16
Oodlično oboje.
dankec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 00:14   #17
Quote:
Oxus Pagoda kaže: Pogledaj post
Shearwater i Sharon van Etten imam već neko vrijeme na ipodu, nikako da uhvatim vremena da ih poslušam, uz sve ostalo čime sam ga nakrcao. Memoryhouse mi je, pak, tek na kompu ali i to obavezno namjeravam preslušat. Seapony sam imao na repeatu nedugo nakon izlaska, tj. pjesmu I Never Would, nisam je se mogao zasititi.
Baš mi je drago da je netko spomenuo Shearwater. Meni je rođakinja iz Teksasa prošle godine dofurala njihovu ploču i jako mi se svidjela iako nisam poklonik "indije" (iako, moram priznati ima nešto magično u grupi Interpol, više nego Editorsima). Enivej, ako nisi, predlažem da si skineš i album "Golden archipelago", također od Shearwatera, Inače, bend kreće na turneju uskoro i 12. travnja gostuju u Ljubljani.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 13:40   #18
Probajte Policu. Ne znam tko su ni što su, ali album Give You The Ghost mi je sjeo. Dakle ne, šank nego Polica. Kladm se na Policu, ne znam za što.

Evo da čujete kako to zvuči i na što liči... http://www.youtube.com/watch?v=8oQ5VEuHufI
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 14:58   #19
100 maraka na First Aid Kit

http://www.youtube.com/watch?v=PC57z-oDPLs
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:07   #20
Blasfemija...

Trista francuskih dinara na The Moth & The Mirror - Fire
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.