Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2013., 22:03   #41
Queens of the Stone Age je dobar rock

ima toga, glavu iz guzice i u istrazivanje
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 09:40   #42
Quote:
Gojko 2 kaže: Pogledaj post
Ko voli sluša, ko ne ne. Rock se mijenja. Novi rock bendovi ne moraju nužnu zvučati ko Led Zeppelin da bi bili rock, premda ima i takvih. Black Keys su definitivno rock bend, a njihov El Camino je pobrao niz nagrada tako da ni ta priča o tobožnjoj "diskiminaciji" ne stoji. Nemojte glumatat, ko hoće dobrog rocka uvijek će ga naći.
Rival Sons, za one koji vole zeppeline. A takodjer mlad band.
__________________
"Muškarcima treba snaga, jer su budaletine."
Hemoridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 10:05   #43
Ima rocka i uvijek će ga biti. Kad mi dosadi ova američka scena malo pronjuškam po skandinavskoj - moja preporuka!
__________________
Ti ništa ne znaš Jone Snow.
Pink Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2014., 13:15   #44
Quote:
Pink Freud kaže: Pogledaj post
Ima rocka i uvijek će ga biti. Kad mi dosadi ova američka scena malo pronjuškam po skandinavskoj - moja preporuka!
istina
__________________
"It's a dirty business it's a dirty game."
Bludsucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 17:23   #45
Jedan forumaš je napisao da mediji određuju što će se masovno slušati, a ne suprotno. Za stranu glazbu apsolutno točno jer je 90 ili čak 99 % strane glazbe koja se kod nas sluša američka. Američke protuhe dominiraju u svemu pa tako i u određivanju glazbenog ukusa. Kod domaće glazbe nije baš potpuno tako jer ipak tradicija ima neku ulogu.
Glede zapostavljenosti rocka rekao bi da ga u našim medijima gotovo nema. Pa to je notorna stvar. Dovoljno je na radiju proći sve naše bezbrojne stanice i ako 5-6 puta dnevno to napravimo od 500 pjesama bit će 450 američki pop, hiphop, rap i mješavine svega toga, a 50 pjesama svi ostali žanrovi glazbe.
hevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 10:21   #46
Metal i Rock su dosta kompleksne forme i nisu za nezahtjevne slušatelje kojih ima veći postotak ! I trn su u oku priglupim ljudima i lažnim moralistima koji kroz napade na njih liječe svoje licemjerno-religijsko-moralne frustracije ! Gledaj to ovako: Rock je uvijek vječan dok sezonske pop pjesmice nestaju vrlo brzo ! Ja sam gitaru učio uz rock i metal a ne pipkajući tipkovnicu praveći glupaste kompjuterske pjesmice ! Osobno mislim da si u glazbenoj i intelektualnoj prednosti slušajući rock i podžanrove tipa: alter, progressive, neoclassical itd...Ne zamaraj se time što su ljubitelji lakih nota uvijek spremniji za nepotrebne napade i predrasude ! Sam izbor njihove glazbe ti govori puno o njima ! Uživaj i ne sekiraj se !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 11:49   #47
Ma rock je propo u današnjem svijetu, uništili ga mediji. Ovo što je ostalo od rocka, sasvim je zanemarano od strane Coldplaya, Kings od Leon i ostalih takozvanih rock bendova. Nagrade dobiva Coldplay, a jedan Neil Young napravi najbolji album 21.stoljeća(po mom mišljenju naravno), Psychedelic Pill, i nikoga briga.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 17:57   #48
Quote:
Derek Trotter kaže: Pogledaj post
Ja sam gitaru učio uz rock i metal a ne pipkajući tipkovnicu praveći glupaste kompjuterske pjesmice !
Necu komentirati ostatak posta koji je zapravo pun predrasuda, samo cu reci da bi bilo vrlo bizarno da si sjeo za PC, ukljucio Reason, FL ili neki slican program i tako ucio svirat gitaru.
__________________
5K = 18:58 | 10K = 38:50
15K = 58:42 | HM = 1:24:06
30K = 2:07:32 | FULL = 3:51:11
Space Chamber is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 12:52   #49
Quote:
Derek Trotter kaže: Pogledaj post
Metal i Rock su dosta kompleksne forme i nisu za nezahtjevne slušatelje kojih ima veći postotak ! I trn su u oku priglupim ljudima i lažnim moralistima koji kroz napade na njih liječe svoje licemjerno-religijsko-moralne frustracije ! Gledaj to ovako: Rock je uvijek vječan dok sezonske pop pjesmice nestaju vrlo brzo ! Ja sam gitaru učio uz rock i metal a ne pipkajući tipkovnicu praveći glupaste kompjuterske pjesmice ! Osobno mislim da si u glazbenoj i intelektualnoj prednosti slušajući rock i podžanrove tipa: alter, progressive, neoclassical itd...Ne zamaraj se time što su ljubitelji lakih nota uvijek spremniji za nepotrebne napade i predrasude ! Sam izbor njihove glazbe ti govori puno o njima ! Uživaj i ne sekiraj se !
otprilike,to je to

Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Ma rock je propo u današnjem svijetu, uništili ga mediji. Ovo što je ostalo od rocka, sasvim je zanemarano od strane Coldplaya, Kings od Leon i ostalih takozvanih rock bendova. Nagrade dobiva Coldplay, a jedan Neil Young napravi najbolji album 21.stoljeća(po mom mišljenju naravno), Psychedelic Pill, i nikoga briga.
ma daleko od toga da je rock propao,barem u danasnje vrijeme i vrijeme interneta se nađe na milijune dobrih i kvalitetnih bendova...
kog uopce briga za te nagrade i ta glupa natjecanja,slusma glazbu radi svog privatnog uzitka a sta me briga sta ce neki glupavi kriticari koji pojma nemaju o glazbi cijenit i kome dodjelivat nagrade..
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 13:01   #50
Quote:
Derek Trotter kaže: Pogledaj post
Metal i Rock su dosta kompleksne forme i nisu za nezahtjevne slušatelje kojih ima veći postotak ! I trn su u oku priglupim ljudima i lažnim moralistima koji kroz napade na njih liječe svoje licemjerno-religijsko-moralne frustracije ! Gledaj to ovako: Rock je uvijek vječan dok sezonske pop pjesmice nestaju vrlo brzo ! Ja sam gitaru učio uz rock i metal a ne pipkajući tipkovnicu praveći glupaste kompjuterske pjesmice ! Osobno mislim da si u glazbenoj i intelektualnoj prednosti slušajući rock i podžanrove tipa: alter, progressive, neoclassical itd...Ne zamaraj se time što su ljubitelji lakih nota uvijek spremniji za nepotrebne napade i predrasude ! Sam izbor njihove glazbe ti govori puno o njima ! Uživaj i ne sekiraj se !
Po cemu su toliko kompleksne? po cemu je neki rock band kompleksniji od nekog jazz izvodjaca, da ne govorim o vrhunskim i svjetskim primjerima klasicne muzike?

Ima i jako kvalitetnog popa, cak i puno kvalitetnijeg od nekih rock bandova.

Danas je odlicna stvar sto mozes gitaru uciti uz laptop, prikljucis se kabelom i skidas, imas backing track sto jako pomaze dok ne dodes do banda recimo, imas hrpu tabova i nota, sve ti pise, ogroman broj korisnih linkova i savjeta po youtubeu, ne kuzim zasto to sve ne iskoristiti? kad tamo bas sve mozes nauciti.

Predrasude su ti bez veze, ne kuzim zasto se branis - napadas nesto, ukoliko nisi dio toga kao i da moras ikad biti.
Rok Mašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 13:09   #51
koliko sam shvatio on je mislio na pravljenje elektronske glazbe (sto ni nesmatram glazbom) na kompu,i da mu to smeta...a ne da je mislio na to da je glupo sluzit se kompom ako ucis svirat gitaru...
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 13:13   #52
Ono sto sam ja shvatio jest da je on bijesan i da misli da je posebniji od svih drugih. Ostalo su predrasude.
Rok Mašina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 02:57   #53
Quote:
Plovix kaže: Pogledaj post
Svaka glazba se treba cijeniti i postivati, jer za svaku pjesmu je potrebno truda...
Iznimka su cajke i turbo-folk.
I eto sam sebi sereš u usta. Neko tvrdi da mu je folk uber a ti tvrdiš da ti je uber dental-metal-death-brutal. Ne slusam ni jedno ni drugo (FYI), slusa san malo metal pa san to prirasta, i sada samo peren pravu elektronsku mjuzu (ne isprdke s MTV), klasiku, jazz, manje više ove šta se ne oblače u željezari.

Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
a i kad ih pogledate, masna prljava kosa, crnina, divljanje... strasno.
Naravno meni su školski primjer ne higijne (iako tvrde da se peru) dunno.
Mogu se pravdat koliko god žele, šta ja znam ne volim te subkulture, mi smo najbolji i pizdarije. Baš mi je prika nekidan sra, i onda samo došlo do zaključka iz njegove priče da su najbolji bendovi koje niko ne sluša () i počme mi drobit o metalu.
__________________
http://www.crnaknjiga.hr/
Old is gold :)
Kurculja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 11:27   #54
Quote:
Kurculja kaže: Pogledaj post
, slusa san malo metal pa san to prirasta,
?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 11:53   #55
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
?
Dok odrastes, pocnes na neke stvari koje su ti ko klincu bile kul gledati drugacije. Pa se smijes sam sebi.
__________________
5K = 18:58 | 10K = 38:50
15K = 58:42 | HM = 1:24:06
30K = 2:07:32 | FULL = 3:51:11
Space Chamber is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 12:11   #56
Dajte malo sad o prerastanju glazbe.
__________________
Not only are we in the universe, the universe is in us. I don't know of any deeper spiritual feeling than what that brings upon me.
interstellar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 18:08   #57
Prije bi rekla da ti je to bila usputna stanica na kojoj si izasao van iz vagona, vidio da ti se to mjesto ne svidja dovoljno dugo da se ondje zadrzis i otisao dalje. No neki ondje ostanu, to ne znaci da su kaskali u svojoj glazbenoj i psiho evoluciji, vec da su se upravo ondje pronasli.

Diskriminacija rock - metala i sl. jest hrvatska realnost, no ono sto najvise boli i pece jest da su se konkretno u mom gradu, u posljednjih godinu dana, 3 kluba/lokala/kafica - mjesta, koja su imala ikakve veze sa navedenom glazbom i stilom zivota zatvorila, i to je ono sto mi sami sebi radimo, pa zasto nam onda ne bi to isto cinili i oni kojima je to bzvz..
__________________
You and me will all go down in history..
Chocolate Puma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 19:20   #58
Quote:
Kurculja kaže: Pogledaj post
slusa san malo metal pa san to prirasta, i sada samo peren pravu elektronsku mjuzu
prerastao metal,a uhvatio se nečeg što ni nije glazba

Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 20:36   #59
Zato jer su ljudi glupi,povrsni i vole mainstream drekove.
Iskreno za uzivanje u metalu primjerice,treba imati onu stvar zvanu ukus.
U jednu ruku mi je zapravo drago sto velika vecina rvatskog drustva nevoli alternativnu glazbu,jer metal i nije namjenjen da bude komercijalan i slusan na radio stanicama.
__________________
I'm the diamond that choose to stay coal
InFlames is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 21:22   #60
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
prerastao metal,a uhvatio se nečeg što ni nije glazba

daj ne budi tupav matere ti ja ne slusam elektronsku glazbu ali cuo sam stvari koje pojedini metal bendovi mogu samo sanjati. i elektronika (kao uostalom i metal i svi ostali zanrovi) je toliko raznovrstan i razgranat zanr da tu ima i smeca i genijalnih stvari. zato psssst jer ocito ne poznas materiju

i jos ima hrabrosti izreci nesto tipa "sto ni nije glazba" gdje pocinje a gdje zavrsava glazba? molim smislen odgovor

__________________
Only God can judge me!

Zadnje uređivanje listopad : 15.02.2014. at 21:41.
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.