Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2006., 15:50   #1
Menstruacija

Dakle, ovaj vikend mi se menga nikako ne uklapa u planove, nije bitno zašto

Znam da se može odgoditi uz pomoć kontracepcijskih tableta no koliko mi je poznato trebalo bi ih početi piti 4-5 dana prije početka odgađanja. Ja bi trebala dobiti sutra/prekosutra pa me zanima da li da ih uopće počnem piti danas? Hoće li uopće to imati efekta?
Thandie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 17:15   #2
Help? Anyone?
Thandie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 17:46   #3
erm.. ginekolog?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:15   #4
Quote:
alexxx kaže:
erm.. ginekolog?
Ma neda mi se ići samo zbog toga, nije mi tolika sila
A i već sam joj znala upadati bez dogovorenog termina, ona sestra tamo me mrzi
Thandie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:18   #5
Quote:
Thandie kaže:
Ma neda mi se ići samo zbog toga
samo zbog čega? da si ne prtljaš s hormonima na svoju ruku?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:27   #6
Quote:
alexxx kaže:
samo zbog čega? da si ne prtljaš s hormonima na svoju ruku?
Da

Sjećam se jedne cure koja se profesionalno bavila sportom, i svaki put ako bi joj menga trebala stići na dan natjecanja i sl. bi koristila ovu metodu sa pilulama...nego sam zaboravila kad ih treba početi piti da tehnika djeluje.
Thandie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:40   #7
Quote:
Thandie kaže:
Da

Sjećam se jedne cure koja se profesionalno bavila sportom, i svaki put ako bi joj menga trebala stići na dan natjecanja i sl. bi koristila ovu metodu sa pilulama...nego sam zaboravila kad ih treba početi piti da tehnika djeluje.


Stavi tampon i gotovo.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:00   #8
Za hormone (kontracepcija) ti treba liječnička uputnica. Obrati se njoj/njemu. A za vodene sportove...puno sreće
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:17   #9
Quote:
red_shrike kaže:
Za hormone (kontracepcija) ti treba liječnička uputnica. Obrati se njoj/njemu. A za vodene sportove...puno sreće
Znam kako se i gdje dobivaju pilule. A mogu ti reći da u apotekama i nisu baš temeljiti kod pregledavanja recepata, mene su od 10 puta možda 2 puta pitali.
Thandie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:48   #10
cura je glupača.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 18:55   #11
Quote:
alexxx kaže:
cura je glupača.
Thandie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 19:17   #12
s metodom se ne slazem, ali to je tvoje tijelo
nece ti djelovati ako ih pijes par dana prije menge, vec ako ih pocnes piti prvi dan mjesecnice, pijes cijeli mjesec i onda onaj tjedan kad trebas napraviti pauzu pocnes s novom kutijom.

sto se tice teti u ljekarnama koje ne traze recepte, ne radi se tu o njihovoj temeljitosti nego tablete daju, pogotovo mladjim djevojkama, jer ih tako puno manje dolazi po 'day after pill'. to mi je vec nekoliko njih reklo.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 20:12   #13
Quote:
katrin kaže:
s metodom se ne slazem, ali to je tvoje tijelo
nece ti djelovati ako ih pijes par dana prije menge, vec ako ih pocnes piti prvi dan mjesecnice, pijes cijeli mjesec i onda onaj tjedan kad trebas napraviti pauzu pocnes s novom kutijom.

sto se tice teti u ljekarnama koje ne traze recepte, ne radi se tu o njihovoj temeljitosti nego tablete daju, pogotovo mladjim djevojkama, jer ih tako puno manje dolazi po 'day after pill'. to mi je vec nekoliko njih reklo.
A vidi ovo : http://www.zdravljeizivot.com/forum/...p?TopicID=7832

Thandie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2006., 12:03   #14
Quote:
Thandie kaže:
tako sam ja probala jednom s 15-16 godina, bila na moru, pocela piti 7 dana prije i normalno dobila mjesecnicu.

a vidim da ti to sve prilicno bezazleno shvacas... i kontracepciju i 'dan poslije'. nemoj se previse zajebavati s tim.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 19:14   #15
samo se ti belji.

ma dobro sam rekla jutros, ne trebaju nama doktori.. ljudi koji si ne znaju sami postavit dijagnozu odu na forum, lijekovi se uzimaju odokativno..

alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 20:16   #16
Čekaj, ti ih koliko vidim do sada uopće nisi pila?
Ako je tako - ne vjerujem da ćeš nakon što otvoriš prvu pločicu ostati bez menge. Velike su šanse čak i da se krvarenje produlji. Koliko ja znam, to funkcionira jedino kada se organizam već navikao na pilulu. U tom slučaju ne praviš pauzu od sedam dana već odmah otvoriš i nastaviš piti novu pločicu
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 20:29   #17
Quote:
Tinchi kaže:
Čekaj, ti ih koliko vidim do sada uopće nisi pila?
Ako je tako - ne vjerujem da ćeš nakon što otvoriš prvu pločicu ostati bez menge. Velike su šanse čak i da se krvarenje produlji. Koliko ja znam, to funkcionira jedino kada se organizam već navikao na pilulu. U tom slučaju ne praviš pauzu od sedam dana već odmah otvoriš i nastaviš piti novu pločicu

Ma pila sam ih neko vrijeme i prije godinu dana prestala..napravila analizu krvi i sve ok.Nikada nisam ni probala početi odmah piti novu pločicu ali znam da to djeluje.

Otvorila sam temu da vidim da li ima itko ovdje tko je probao s ovakvom ludorijom. No, pitam se, ako se nekoliko pilula može popiti za "dan poslije" zašto je tolika panika u ovom slučaju? Ne čini mi se da je to tolika šteta za organizam...znam da je na neki način to šteta i radije ih izbjegavati..ali ne kužim
Thandie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 20:36   #18
Quote:
Thandie kaže:

Otvorila sam temu da vidim da li ima itko ovdje tko je probao s ovakvom ludorijom. No, pitam se, ako se nekoliko pilula može popiti za "dan poslije" zašto je tolika panika u ovom slučaju? Ne čini mi se da je to tolika šteta za organizam...znam da je na neki način to šteta i radije ih izbjegavati..ali ne kužim
Šta jes jes, šteta je svakodnevno probuditi se ujutro Tojest riskantno je. Vrlo.

Šalu na stranu, nije da je to najzdraviji potez na svijetu ali ako jednom to učiniš nema nekih većih problema.
Evo ja u nekih 7 godina napravila dvaput. Još sam živa i nisu mi iscurili ni jajnici ni maternica
Al nemoj da ti pređe u naviku
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 20:45   #19
Quote:
Tinchi kaže:
Šta jes jes, šteta je svakodnevno probuditi se ujutro Tojest riskantno je. Vrlo.
Thandie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 20:30   #20
ma pij..
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.