Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 03.05.2012., 01:15   #1
Trimer/kosilica problem

Pozdrav,

Radi se o benzinskom trimeru kawasaki tj45e starom godinu i pol.
Neki dan kosim oko drveca i ko za vraga glava trimera zapne za lanac koji je pricvrscen visio sa drveta i pricvrscen u zemlji, nekako ukopan.
Nisam ga uocio na vrijeme zbog visine korova. Glava se zapetlja i ugasim trimer nakon 2-3sec. da ga otpetljam.
Ponovo palim trimer a glava sa niti se na leru nonstop vrti i pojacava broj okretaja do maksimuma. Stisnem po gasu a trimer se pocne gusiti i gubiti snagu. Palio sam ga par puta uzastopce nakon gasenja ali uvijek izgubi snagu kad se doda gas i ugasi se.
I prije mi se zapetljavala zica ali nije bila pricvrscena kao ovaj lanac pa mislim da je motor dozivio nesto vece opterecenje jer je glava bila silom zaustavljena..
Zanima me da li kao laik mogu sam nesto tu uciniti/rastaviti/popraviti u motornom djelu gdje je izgleda problem nastao ili da nosim majstoru.
Ja sam rastavio glavu i pregledao (toliko znam) i zavrsetak kardana sa zubcima koji ulazi u glavu nije ostecen, masti ima (podmazivano) i sipka se vrti normalno u svojoj osi bez kruznih odstupanja.
Primjetio sam samo da je filter/spuzva koja se nalazi iza neke vanjske plastike bila dosta masna od ulja.

Imate li makar ideju sto se moglo pokvariti u motornom djelu kako bi sam pokusao nesto napraviti (ako nije zajebano) ili da znam nesto unaprijed reci majstoru da me ne odere i kaze da je otislo pola trimera..
zilingz is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.