Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2008., 08:47   #21
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
za benzin sam ti već objašnjavao zašto nije dobar.
nema potrebe za time u ispravnom motoru. samo štetu radi.
a jony treba popraviti auto, a ne pokušavati s kemijanjima usred zime.

samo mi još pojasni, zašto je filter zraka tako važan na dizel motoru za paljenje?
Ovo sa benzinom stoji i iza toga stojim, jer se jos ni meni a ni nikome od mojih nije nista dogodilo tj njihovim motorima.

Ovak prijatelj je imao isti problem sa svojim autom jednostavno je tesko palio. Bil je na "divljim" servisima pa nesto naprave oko motora pa kao nakratko proradi! razmisljam razmisljam i pitam ga kada si zadnji puta promjenio filter zraka? on kaze neznam! Ja kazem idemo do auta pa da ti provjerim filter! A on meni ma sigurno bi mehanicari znali vec bi mi rekli! A ja njemu samo daj da pogledam! Pogledam ja a kad filter gotovo zabetoniran od cadi i prasine! Skinemo filter a auto upali od suba!!!!! Potrosio covjek vise od tisucu kn a filter je samo max 100! I onda sam mu rekao da stavi novi filter i da si auto procisti pomjesa 10+1 to je ucinio i auto mu ide kao pjesma! I nikad problema! Tako da to radi i po zimi povremeno stavi 10+1 da si auto ispuse!

Sam znas da zrak i gorivo dolaze u nekom omjeru koliko se sjecam 1-14 zraka, a bez zraka nema samozapaljenja ili je tesko..
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 10:57   #22
da da super bosna, daj se skoncentriraj, grijace zadnje provjeravaj ako je auto star kad ga hladnog palis neka neko da kontakt a ti primi zicu plusa koja ide na grijace pipaj jel je topla, kad das kontakt u istom trenu se svjetlo kabine smanji , na to obrati paznju , kablove spojeve i najbitnije osigurac. cak ti moze nagoriti sa unutarnje strane ili malo rastopiti plastiku i odma se izgubi kontakt, sve pregledaj , naspricaj i osmirglaj i onda promjeni sve grijace!! to ti je to
Neven neno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 13:20   #23
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
Ovo sa benzinom stoji i iza toga stojim, jer se jos ni meni a ni nikome od mojih nije nista dogodilo tj njihovim motorima.
jel moramo opet o tome?

već sam ti pisal.
od jedne cigarete mjesečno, od jednog đointa mjesečno, od jednog šuta ili od jedne čašice nitko neće umrijeti.
za tebe me nije briga što radiš ali nemoj ljude nagovarati na gluposti kad uopće neznaš kakve rezultate postižeš s time.
Quote:
Ovak prijatelj je imao isti problem sa svojim autom jednostavno je tesko palio. Bil je na "divljim" servisima pa nesto naprave oko motora pa kao nakratko proradi! razmisljam razmisljam i pitam ga kada si zadnji puta promjenio filter zraka? on kaze neznam! Ja kazem idemo do auta pa da ti provjerim filter! A on meni ma sigurno bi mehanicari znali vec bi mi rekli! A ja njemu samo daj da pogledam! Pogledam ja a kad filter gotovo zabetoniran od cadi i prasine! Skinemo filter a auto upali od suba!!!!! Potrosio covjek vise od tisucu kn a filter je samo max 100! I onda sam mu rekao da stavi novi filter i da si auto procisti pomjesa 10+1 to je ucinio i auto mu ide kao pjesma! I nikad problema! Tako da to radi i po zimi povremeno stavi 10+1 da si auto ispuse!
može biti, ali vjerujem da je taj filter bio star 5 godina i baš zabetoniran.
normalni filter zraka (tvornički, dobar) ne radi neku razliku nakon godine dana korištenja.

Quote:
Sam znas da zrak i gorivo dolaze u nekom omjeru koliko se sjecam 1-14 zraka, a bez zraka nema samozapaljenja ili je tesko..
dizel nema klapnu gasa, uvijek usisava punu količinu zraka koju može. zato mi je bilo čudno da ga je smetao prljavi filter.
14,7:1 je omjer zraka i goriva za benzince.
kod dizela to ide do 250:1 jer se okretaji ne reguliraju gorivom nego zrakom.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 13:30   #24
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
s time da je najgora stvar skidanje grijača (ne kod svih auta).
mehaničar će naplatiti više za ruke da ih provjeri, nego što grijači koštaju. i zato se većinom i mijenjaju ako se već jednom skinu.
jednom sam ih išao sam mijenjati na 306-ici... ruke sam si sve izdero na pumpi dok ih nisam uspio skinut!
jedna od gorih stvari za napravit na autu... naravno na jednom grijaču je još bio sjeban navoj...
stari mi je tvrdio da se nemogu promjeniti bez skidanja dijelova pumpe, ja naravno tvrdio da se mogu... i uspio jedve jedvice uz teške muke, i poderane ruke!
tako da kad se već skidaju... onda nek se i promjene svi!
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 18:33   #25
što reći za ovaj filter zraka ? a motor je s njim uredno radio (Fiat 1.7d), promijenili smo ga usput kad smo ga već našli ovako gadnog

http://i148.photobucket.com/albums/s...o/ssa42584.jpg

Zadnje uređivanje spyker22 : 16.02.2013. at 13:31.
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 19:05   #26
pa sad samo prati temu da možeš logičaru dokazati neke stvari koje mu ja pričam. jer on dolazi do logičnih zaključaka koji su skroz krivi.

i takav filter kakav je kod tebe na slici radi samo malo veći otpor protoku zraka od potpuno čistog, tek ugrađenog.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 20:53   #27
Quote:
MaoaM kaže: Pogledaj post
Po tvom opisu , meni se čini da su ti otišle Svječice . Moja preporuka- SUPER BOSNA ako sa njom ne pali onda niti sa jednom drugom neče
dobra je...
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 21:09   #28
ok, dečki i cure, napisah ovaj topic jer smo prijatelji i ja raspravljali na tu temu pa ja iznio svoju "tezu" na što su jedni rekli a drugi , i tako je nastao topic... još jednom napominjem da moji auti SUPER pale i rade...
Moj golf b. jovi tdi, staraca bora tdi i nova octavia tdi... sve pet imam pouzdanog covjeka koji mi se brine o autima a hoče i pokazat makar je šef u zubaka... a vi koji imate još kakvu ideju samo napišite... OK?
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 21:09   #29
Quote:
jony b. kaže: Pogledaj post
Hladno vrijeme, novi akumulator, dugo verglanje pa končno "kresne",
Probaj nakon što ti se ugasi lampica od grijaca pricekati još malo dok ne cuješ relej od grijaca da je ugasio grijace i tek onda kresni. Lampica od grijaca se prije ugasi nego sto su grijaci zagrijani kak treba tak da treba malo duže pricekat a i nako gašenja grijaca biti će više struje za anlaser.
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 22:58   #30
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
što reći za ovaj filter zraka ? a motor je s njim uredno radio (Fiat 1.7d), promijenili smo ga usput kad smo ga već našli ovako gadnog
Bogami, za ovakvog štedljivog gazdu nije auto već bicikl, inače filter zraka košta od 50-90kn
Bhakti is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 08:39   #31
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
što reći za ovaj filter zraka ? a motor je s njim uredno radio (Fiat 1.7d), promijenili smo ga usput kad smo ga već našli ovako gadnog
Mozda je ali ti je trosio 20% vise dizela! a i vise cadio! filter goriva treba mjenjati 10tkm max 15tkm. ako radis i vozis na prasini i 5tkm.

Zadnje uređivanje STINGer : 18.01.2009. at 22:54.
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 09:30   #32
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pa sad samo prati temu da možeš logičaru dokazati neke stvari koje mu ja pričam. jer on dolazi do logičnih zaključaka koji su skroz krivi.

i takav filter kakav je kod tebe na slici radi samo malo veći otpor protoku zraka od potpuno čistog, tek ugrađenog.
Da a dok auto stoji i hladan je?

Los dotok zraka, povecava potrosnju goriva, gorivo time lose sagorijeva smjesa je prebogata gorivom, time vozilo vise cadi, time cadi ventile, grijace, blokira ispuh. i tako se lose sagoreni plinovi pocnu vracati vise nego dopusteno predvideno, pocnes si polagano gusiti motor. I tako u krug! Gusis motor od filtera i od ispuha. Uzrok zastopan filter! Posljedica zastopan ispuh, ventili, cadave dizne, grijaci, potrosnja goriva za 20% posto veca!

Prva pomoc koja sigurno radi! Zamjeni filter zraka, pomjesaj 10litra dizela sa 1litrom euro super 95, i provozaj auto po autoputu pri vecim okretajima. Kombinacija 10 npr 1 moze se koristiti i zimi pri niskim temperaturama. Sve oprobano! Naravno nesmije se pretjerivati. Sve umjereno!!!

Zadnje uređivanje logicar : 02.01.2009. at 10:20.
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 11:06   #33
Talking

Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
Da a dok auto stoji i hladan je?

Los dotok zraka, povecava potrosnju goriva, gorivo time lose sagorijeva smjesa je prebogata gorivom, time vozilo vise cadi, time cadi ventile, grijace, blokira ispuh. i tako se lose sagoreni plinovi pocnu vracati vise nego dopusteno predvideno, pocnes si polagano gusiti motor. I tako u krug! Gusis motor od filtera i od ispuha. Uzrok zastopan filter! Posljedica zastopan ispuh, ventili, cadave dizne, grijaci, potrosnja goriva za 20% posto veca!

Prva pomoc koja sigurno radi! Zamjeni filter zraka, pomjesaj 10litra dizela sa 1litrom euro super 95, i provozaj auto po autoputu pri vecim okretajima. Kombinacija 10 npr 1 moze se koristiti i zimi pri niskim temperaturama. Sve oprobano! Naravno nesmije se pretjerivati. Sve umjereno!!!

Ovo je ludilo..... Pa ja očito živim u zabludi, jer imam GRIJAČE u autu i sipam dizel! A ovdje sve frca od prijedloga, stavi SUPER BOSNU i sipaj eurosuper!
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 11:20   #34
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
Da a dok auto stoji i hladan je?

Los dotok zraka, povecava potrosnju goriva, gorivo time lose sagorijeva smjesa je prebogata gorivom, time vozilo vise cadi, time cadi ventile, grijace, blokira ispuh. i tako se lose sagoreni plinovi pocnu vracati vise nego dopusteno predvideno, pocnes si polagano gusiti motor. I tako u krug! Gusis motor od filtera i od ispuha. Uzrok zastopan filter! Posljedica zastopan ispuh, ventili, cadave dizne, grijaci, potrosnja goriva za 20% posto veca!

Prva pomoc koja sigurno radi! Zamjeni filter zraka, pomjesaj 10litra dizela sa 1litrom euro super 95, i provozaj auto po autoputu pri vecim okretajima. Kombinacija 10 npr 1 moze se koristiti i zimi pri niskim temperaturama. Sve oprobano! Naravno nesmije se pretjerivati. Sve umjereno!!!
koja si ti neznalica, to je nevjerojatno.

pa čovječe, daj pročitaj koju knjigu prije nego počneš prosipati budalaštine.

riječ je o dizel motoru.
dizel motor UVIJEK usisava maksimalnu moguću količinu zraka. kakav je filter, može imati veze samo na maksimalnim okretajima.
kakva kurčeva bogata smjesa? to ne psotoji kod dizel motora. koju vražju mater pišeš o nečemu o čemu nemaš pojma?
kakva čađa? o čemu ti to bulazniš?
čađa se stvara ako nema dovoljno temperature za paljenje, a to nema veze sa ovime što ti spominješ. eventualno kod punog gasa ako ne dođe dovoljno zraka u motor.
dizel motori dime kad im se omjer smjese približi stehiometrijskom a ne kao kod benzinaca.

kaj je ovo?
Quote:
i tako se lose sagoreni plinovi pocnu vracati vise nego dopusteno predvideno, pocnes si polagano gusiti motor
kakve su ovo gluposti?

ili ovo?
Quote:
Gusis motor od filtera i od ispuha. Uzrok zastopan filter! Posljedica zastopan ispuh, ventili, cadave dizne, grijaci, potrosnja goriva za 20% posto veca!
kakvih 20%? od čega?

treseš gluposti da je to za ne povjerovati.
jel ti trebam iskopirati mjerenja koja se rade kad se sa instrumenta isčitava koliki pad tlaka zraka radi novi i ovakav začepljeni filter kakav je gore na slici?
pa to nije naklapanje iz lokalne birtije nego izmjerena i dokumentirana metoda koju može svatko i sam izvesti i uvjeriti se.

i prestani savjetovati ljudima da miješaju benzin sa dizelom.
našao sam ti izričite preporuke inžinjera strojarstva zašto se to nesmije raditi, a ti i dalje daješ savjete koji mogu gadno zajebati nekoga i gurnuti ga u skupe kvarove.

okani se gluposti čovječe.
da bi znao što se smije a što nesmije koristiti, treba prvo znati kako nešto funkcionira.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 11:23   #35
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
koja si ti neznalica, to je nevjerojatno.

pa čovječe, daj pročitaj koju knjigu prije nego počneš prosipati budalaštine.

riječ je o dizel motoru.
dizel motor UVIJEK usisava maksimalnu moguću količinu zraka. kakav je filter, može imati veze samo na maksimalnim okretajima.
kakva kurčeva bogata smjesa? to ne psotoji kod dizel motora. koju vražju mater pišeš o nečemu o čemu nemaš pojma?
kakva čađa? o čemu ti to bulazniš?
čađa se stvara ako nema dovoljno temperature za paljenje, a to nema veze sa ovime što ti spominješ. eventualno kod punog gasa ako ne dođe dovoljno zraka u motor.
dizel motori dime kad im se omjer smjese približi stehiometrijskom a ne kao kod benzinaca.

kaj je ovo?

kakve su ovo gluposti?

ili ovo?

kakvih 20%? od čega?

treseš gluposti da je to za ne povjerovati.
jel ti trebam iskopirati mjerenja koja se rade kad se sa instrumenta isčitava koliki pad tlaka zraka radi novi i ovakav začepljeni filter kakav je gore na slici?
pa to nije naklapanje iz lokalne birtije nego izmjerena i dokumentirana metoda koju može svatko i sam izvesti i uvjeriti se.

i prestani savjetovati ljudima da miješaju benzin sa dizelom.
našao sam ti izričite preporuke inžinjera strojarstva zašto se to nesmije raditi, a ti i dalje daješ savjete koji mogu gadno zajebati nekoga i gurnuti ga u skupe kvarove.

okani se gluposti čovječe.
da bi znao što se smije a što nesmije koristiti, treba prvo znati kako nešto funkcionira.
Bas si se pokazao u dobrom ruhu. Sretna ti nova.
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 11:35   #36
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Ovo je ludilo..... Pa ja očito živim u zabludi, jer imam GRIJAČE u autu i sipam dizel! A ovdje sve frca od prijedloga, stavi SUPER BOSNU i sipaj eurosuper!
Naravno imas grijace i sipas dizel no moze se pomjesati na 10l dizela 1 litra super 95. Sto je jako malo a pomaze straijim i zacepljenijim autima.. 100% u vise primjera isprobano a i dalje se koristi. Imam prijatelja koji je pomjesao 10 dizela 2 l benzina.. sto je pretjerano i to nepreporucujem! No auto koji nije htjeo upaliti, cadio je. Prodao je od suba jer mu je auto poceo paliti od prve i isao kao metak! Naravno radio je do prvog tocenje cistog dizela, pa onda lagani problemcici.. ja se neslazem sa time i takva varanja nepodrzavam.. tako sam rijesio mnoge probleme sa dizelasima. Malo su se procistili. No opet kazem nesmije se pretjerivati i raditi gluposti.
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 11:53   #37
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
Bas si se pokazao u dobrom ruhu. Sretna ti nova.
u kakvom ruhu sam se pokazal?
to što sam reagirao na tvoje gluposti?
isto kak nebi dao mesaru da mi zašije ranu, tak ni tebi dao auto u ruke jer si totalni tumplek i neznalica.

sretna će mi biti ako ti prestaneš baljezgati o nečemu o čemu nemaš pojma.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 12:48   #38
Nekad dok je diesel bio podložan parafiniranju na niskim temperaturama mnogi su stavljali tadašnji "regular" (86 oktana) u njega. Uz današnja goriva, to je nepotrebno, jer šteta koju uzrokuje dodani benzin daleko je veća nego korist. Ja povremeno dodajem u gorivo dvotaktol (pogotovo na euro-diesel), tako da se bosh pumpa bolje podmazuje.
A što se paljenja hladnog motora tiće, teško je tu generalizirati. Trebaš jednostavno skužiti što tvom autu najviše paše (dal` buš ga grijal 2 puta, podizal čok, držal malo gasa, čekal da relej grijača prekine...-govorim o starim dieselima).
No prva i najvažnija stvar na diesel motoru je dobra kompresija (ili zagrijana garaža ).
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 14:37   #39
ma ovaj gore trkelja gluposti od kad je došel tu.

dizel treba imati raspršeno gorivo u pravom trenutku i dovoljno kompresije da se zrak u cilindru ugrije kolko treba i svaki će upaliti.
sad je on otkrio da auto bolje radi ako unutra saspe 10% benzina. vaaaaaaaauuuuuuuu. strašna stvar.
motor je toplinski stroj i ako dodaš benzin u dizel proces, u cilindru se razvija veća temperatura pa je i iskoristivost veća. prosto ko pasulj.
ono kaj on nezna, je da dizel nema programe za ograničavanje temperature (kao benzinci) jer inžinjeri smatraju da ne postoje takve budale koje bi stalno miješale benzin u dizel gorivo, pogotovo zato jer svugdje uvijek piše da se to ne radi. kak toga nema, postoji realna mogućnost da se sjebe katalizator ili turbina ili nešto treće. neznam točno što sve može nastradati, jer se takva idiotska testiranja ne rade.

A80
dvotaktol u eurodizel je OK. to nemože štetiti i nemoj da te netko od toga odgovori, sve dok tvoj motor može progutati bez posljedica.
čak ni stari dizeli nisu imali čok već se je pomicanjem sajle pomicala točka ubrizgavanja, a time i paljenja.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 18:28   #40
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
Mozda je ali ti je trosio 20% vise dizela! a i vise cadio! filter goriva treba mjenjati 10tkm max 15tkm. ako radis i vozis na prasini i 5tkm.

što god da je, ali ne meni, već vlasniku

a ja sam ga slikao za arhivu, da ostane dokumentiran skupa s ostalim nakaradnim slučajevima
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.