Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2016., 17:35   #5201
Nije u roku ako je ugovorena isplata do 15-tog u mjesecu za prethodni mjesec tj. ako tako stoji u ugovoru o radu.
U roku je s doprinosima, ali nije s neto plaćom
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 23:56   #5202
Zakon poslodavcu do kraja mjeseca određuje da mu mora dostaviti obračun koji je i ovršna isprava, što znači da ne može ni prije 30.-og ili 31.-og niti drugačije potraživati svoju plaću, tako da ostavlja poslodavcu prostora da ju isplati do kraja mjeseca kao "rok".
Nek rađe provjeri na burzi.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 06:52   #5203
zna li tko kako se obračunava plaća kod dvokratnog radnog vremena? nalazim samo da je više plaćen dvokratni smjenski rad za trgovine, ali ne i za druge poslove, radi se o hotelijerima, recepcija, privremeno je odluka poslodavca da se svibanj radi dvokratno inače ima svatko svoju smjenu. a budući da nam u računovodstvu nažalost i ne rade baš bistre glave, ne znam kako obračunati plaću da mogu usporediti s platnom listom.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2016., 16:44   #5204
Odakle ti to da se dvokratno plaća više?
Imate to u pravilniku?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 11:12   #5205
Zanima me sljedece. Dobila sam probni rad na dva mjeseca koji je istekao u 5 mjesecu te su mi ponovno produžili na dva mjeseca jer u prvom nisam ispunila jedan od uvjeta. Trebalo mi je doc riješenje nekakvo u 7 mjesecu ali nisam nista dobila ni ponovno produljenje niti otkaz. Koliko je sve to skupa pravno valjano sta mi nisu dali nikakvo pismeno riješenje a probni rok mi je istekao?
__________________
💜🐾
Letticija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 21:32   #5206
Joj ljudi dajte konkretne podatke...
Kakav je ugovor? Na neodređeno sa probnim rokom?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 20:26   #5207
zna li neko definiciju slobodnog dana? je li slobodan dan ako je odradim nocnu od 22h do 6 ujutro slijedeceg dana i taj slijedeci dan mi se broji kao slobodni?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 21:52   #5208
Slobodan dan je minimum 24 sata.

Konkretno - ako si radio do 6 ujutro, po zakonu ne smiješ početi raditi prije 18:00 taj isti dan.
A onda u 18:00 ti počinje teći taj slobodan dan koji mora trajati drugi dan do 18:00
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 14:04   #5209
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Slobodan dan je minimum 24 sata.

Konkretno - ako si radio do 6 ujutro, po zakonu ne smiješ početi raditi prije 18:00 taj isti dan.
A onda u 18:00 ti počinje teći taj slobodan dan koji mora trajati drugi dan do 18:00

polu-ukratko:

izmedju kraja jedne smjene i pocetka tvoje iduce smjene mora proci minimum 12 sati.
a ukoliko je rijec o slobodnom danu izmedju smjena, onda izmedju kraja jedne smjene i pocetka tvoje iduce smjene mora proci 36 sati (12 sati dnevne pauze + 24 sata zbog slobodnog dana)
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2016., 15:16   #5210
sve ovo ne stima u praksi,radim turisticki sezonski posao, znaci:

odradim nocnu primjerice, zadnji dan je s nedjelje u 22h pocinje a zavrsava u ponedjeljak u 6:00 i taj ISTI ponedjeljak mi racuna kao slobodan dan?

prijelazi izmedju smjena su 8 sati pauze, kada mi iza poslijepodnevne slijedi jutarnja smjena.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:22   #5211
Oprostite na smetnji ali zbilja moram nešto skinuti sa duše i zbilja mi treba pravni savjeti. Znači smatram da sam žrtva kriminala od strane firme Weber Escal. Naime ja sam redoviti student. Radim honorarno što se raditi da. Pred neko vrijeme (mislim godinu dana nisam siguran) sam u firmi Weber prešao sa rada na studentski ugovor na rad preko zadruge. Te zadruge su bile razne prvo Corbis pa Rodna Gruda pa ta neka treća. Nedavno sam se zaposlio u drugoj firmi radeći u isto vrijeme za WEber Escal ali u drugoj firmi radim na studentski ugovor. Sada je došla do mene informacija da ja dugujem veliki porez državi jer to ne smijem raditi, što moj poslodavac nije rekao niti me je upozorio da ukoliko radim preko zadruge čiji član moraš postati da bi ti posredovali u plaćanju, te sada zbilja neznam dali mene čekaju penali da si štrik oko vrata stavim odmah. Ja nisam dobio nikakvu buštu, nikakav popis niti papir što se plaća niti dali oni plaćaju porez u moje ime kao što recimo radi studentski centar. Ja sve te informacije NE ZNAM niti znam dali je legalno ovo što radim dakle radim u dvije različite firme honorarno kao redoviti student na ugovor od zadruge za jednu firmu, na studentski ugovor za drugu firmu. Svaku pomoć iskreno cijenim. Hvala
NewFriiiikan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:58   #5212
pozdrav, imam ugovor o radu na određeno vrijeme, točnije od početka 8. do kraja 9. mj. S obzirom da u toj firmi više ne želim raditi jer su uvjeti katastrofa, zanima me ako dam otkaz s 1.09., hoću li dobiti plaću za prethodni mjesec?
jebozovna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 15:03   #5213
pozdrav, imam ugovor o radu na određeno vrijeme, točnije od početka 8. do kraja 9. mj. S obzirom da u toj firmi više ne želim raditi jer su uvjeti katastrofa, zanima me ako dam otkaz s 1.09., hoću li dobiti plaću za prethodni mjesec?
jebozovna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 15:09   #5214
pozdrav, imam ugovor o radu na određeno vrijeme, točnije od početka 8. do kraja 9. mj. S obzirom da u toj firmi više ne želim raditi jer su uvjeti katastrofa, zanima me ako dam otkaz s 1.09., hoću li dobiti plaću za prethodni mjesec?
jebozovna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 17:04   #5215
Quote:
NewFriiiikan kaže: Pogledaj post
Ja sve te informacije NE ZNAM niti znam dali je legalno ovo što radim dakle radim u dvije različite firme honorarno kao redoviti student na ugovor od zadruge za jednu firmu, na studentski ugovor za drugu firmu. Svaku pomoć iskreno cijenim. Hvala
Ti ništa ne znaš, ali si zaključio da si žrtva?
Gle, ako si prešao porezne razrede, naravno da ćeš platiti porez. Ali više od toga ti ne mogu reći, jer su ti podaci zbrda zdola

Quote:
jebozovna kaže: Pogledaj post
pozdrav, imam ugovor o radu na određeno vrijeme, točnije od početka 8. do kraja 9. mj. S obzirom da u toj firmi više ne želim raditi jer su uvjeti katastrofa, zanima me ako dam otkaz s 1.09., hoću li dobiti plaću za prethodni mjesec?
I zato si to morala pitati 3 puta?
Naravno da ćeš dobiti plaću za 8.mjesec, kakvo je to pitanje? Isto ćeš vjerovatno morati i odraditi otkazni rok.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 12:57   #5216
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ti ništa ne znaš, ali si zaključio da si žrtva?
Gle, ako si prešao porezne razrede, naravno da ćeš platiti porez. Ali više od toga ti ne mogu reći, jer su ti podaci zbrda zdola



I zato si to morala pitati 3 puta?
Naravno da ćeš dobiti plaću za 8.mjesec, kakvo je to pitanje? Isto ćeš vjerovatno morati i odraditi otkazni rok.
kak si nadrkitis vristim
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 20:29   #5217
Jbga na neke stvari imam nultu stopu tolerancije
Bilo bi mi za mene bolje da je bar malo viša, al šta'š.. tak'a sam kak'a sam :an'ca:
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 13:39   #5218
Molio bih odgovor na sljedece pitanje od pravnika ili nekog tko je bio u istoj ili slicnoj situaciji .

Vlasnik firme u kojoj sam zaposlen i u kojoj je zaposleno cca 50 ljudi je prije otprilike 4 godine odlucio smanjiti bruto placu za 10% na temelju recesije,krize,smanjenog prometa bla bla bla te je ukinuo prijevoz bez obzira na mjesto prebivalista zaposlenika ( Ne isplacuje se ni gradski prijevoz , firma se nalazi u Zagrebu ) .

Danas firma ima slican broj zaposlenika ali se promet prakticki utrostrucio u odnosu na vrijeme kad je placa skinuta i ukinut prijevoz ali nam je placa i dalje ostala ista sto je legitimno ali na svakoj platnoj listi nam je i dalje prikazano umanjenje place za 10% bruto pa me zanima slijedece .

Da li firma krsi zakon buduci da se svaki mjesec na platnoj listi prikazuje umanjenje plaće od spomenutih 10 % a firma posluje sa velikom dobiti ?
busbus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 14:14   #5219
Pa jeste potpisali ankes s kojim se slažete da vam smanji plaća?
I kako to misliš "prikazuje umanjenje"?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 14:46   #5220
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pa jeste potpisali ankes s kojim se slažete da vam smanji plaća?
I kako to misliš "prikazuje umanjenje"?

Na platnoj listi u kojoj su prikazani odradeni sati , fiksni dodatak na plaću i minuli rad piše da je bruto iznos isplate npr 7000 kuna .

Nakon svih tih stavki piše umanjenje plaće - 10% te dolazimo na bruto plaću od 6300 od koje dobivamo neto plaću ( znaći ne od 7000 nego od 6300 ) .

Naravno da nisu potpisani nikakvi aneksi ugovora niti je to ponuđeno bilo kojem radniku ...
busbus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.