Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2010., 12:07   #201
E da, i liječnik opće medicine će ti najprije dati lijek za gastritis jer je to naravno, prva sumnja. Ako se nakon mjesec dana simptomi ne povuku, morat ćeš gastroenterologu.
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 00:17   #202
evo da se i ja malo izjadam ljudima koji me razumiju.
imam gerb, ko zna otkada, ali saznala prije 2 i pol godine.
inace sam po prirodi takva, da ako me netko ili nešta živcira, to drzim u sebi, cesto predem preko nekog problema, pa tek kad me pocne zeludac bolit, shvatim da imam problem.
simptomi su povracanje zelucane kiseline,(ujutro na prazan zeludac) tupa bol u zeludcu kao da me netko udara u njega, cesto podrigivanje i štucanje, kašljanje nakon kojeg mi se dize zeludac, hrana mi cesto smrdi, i naravno rijetka stolica.zadnjih par puta mi se i vrtilo u glavi.
e sad moj trenutni problem je što pijem hormonske pilule zbog cista na jajnicima (pijem ih duze od godinu dana), a simptomi su mi se sad vratili nakon duzeg vremena, pa neznam jel mozda od njih...
sto se tice terapije, nexium mi puno pomaže, ali i peptoran...
a jedno vrijeme sam koristila terapiju : ujutro na prazan zeludac 0,6 litara vode, pol sata kasnije se može jesti.
pomagalo mi je dok sam bila zdrava, ali pošto mi se gerb opet pojavio onda ne pomaze, jer povratis vodu skupa s kiselinom. ;/
a sad prakticiram zlicu meda i propolisa.
ali opet kazem, nist bez nexiuma.
uglavnoom bila sam sad malo zabrinuta, jer sam dobila nove simptome, vrtoglavicui i nekakvo prozimanje po cijelim crijevima, ali eto izgleda da to nije nikakva nova bolest, nego "dobri" stari GERB. LoL
draza86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 13:06   #203
Quote:
draza86 kaže: Pogledaj post
evo da se i ja malo izjadam ljudima koji me razumiju.
imam gerb, ko zna otkada, ali saznala prije 2 i pol godine.
inace sam po prirodi takva, da ako me netko ili nešta živcira, to drzim u sebi, cesto predem preko nekog problema, pa tek kad me pocne zeludac bolit, shvatim da imam problem.
simptomi su povracanje zelucane kiseline,(ujutro na prazan zeludac) tupa bol u zeludcu kao da me netko udara u njega, cesto podrigivanje i štucanje, kašljanje nakon kojeg mi se dize zeludac, hrana mi cesto smrdi, i naravno rijetka stolica.zadnjih par puta mi se i vrtilo u glavi.
e sad moj trenutni problem je što pijem hormonske pilule zbog cista na jajnicima (pijem ih duze od godinu dana), a simptomi su mi se sad vratili nakon duzeg vremena, pa neznam jel mozda od njih...
sto se tice terapije, nexium mi puno pomaže, ali i peptoran...
a jedno vrijeme sam koristila terapiju : ujutro na prazan zeludac 0,6 litara vode, pol sata kasnije se može jesti.
pomagalo mi je dok sam bila zdrava, ali pošto mi se gerb opet pojavio onda ne pomaze, jer povratis vodu skupa s kiselinom. ;/
a sad prakticiram zlicu meda i propolisa.
ali opet kazem, nist bez nexiuma.
uglavnoom bila sam sad malo zabrinuta, jer sam dobila nove simptome, vrtoglavicui i nekakvo prozimanje po cijelim crijevima, ali eto izgleda da to nije nikakva nova bolest, nego "dobri" stari GERB. LoL
Pošto mislim da sam jedini zdravstveni djelatnik na temi GERB-a moj savjet je sljedeći. Odi ginekologu i nek ti zamijeni pilule kontraceptivnim flasterima. Evra se zovu, savršeno drže, imaju nuspojava ko i sve ostalo, al ja ih recimo nisam imala.
Ja sam primijetila su mi od pilula puno žešći simptomi GERB-a i konzultirajući se s kolegama, zaključili smo da one imaju velik utjecaj. Od kad sam na flasterima - milina, jer ne prolazi kroz gastro trakt.

Savjet drugi - uzimaj th dokle god nećeš osjećati nijedan simptom. To bi ti rekao svaki bolji gastroenetrolog.
Sretno!!
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 15:33   #204
Quote:
AnnaMollyHr kaže: Pogledaj post
Pošto mislim da sam jedini zdravstveni djelatnik na temi GERB-a moj savjet je sljedeći. Odi ginekologu i nek ti zamijeni pilule kontraceptivnim flasterima. Evra se zovu, savršeno drže, imaju nuspojava ko i sve ostalo, al ja ih recimo nisam imala.
Ja sam primijetila su mi od pilula puno žešći simptomi GERB-a i konzultirajući se s kolegama, zaključili smo da one imaju velik utjecaj. Od kad sam na flasterima - milina, jer ne prolazi kroz gastro trakt.

Savjet drugi - uzimaj th dokle god nećeš osjećati nijedan simptom. To bi ti rekao svaki bolji gastroenetrolog.
Sretno!!
hvala na savjetima.
otici cu iduci tjedan do gastroentrologa da se dogovorim za jednu terapiju, da ju odradim.
evo da se još nadovežem, hrana koja meni puno pomaže :
tekući jogurt, čaj od kamilice, i kuhani grah, kad njih jedem ili pijem, nikad nemam zgaravicu ili nest slicno, budem super.
znam si i masirat zeludac, laganim kruznim pokretima u smjeru kazaljke na satu.
pozdrav ljudi....
draza86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 22:44   #205
vec godinama imam nekakav kiselkasto-gorak okus u ustima,al samo kad se ujutro probudim,odma trcim prat zube jer ne mogu trpit to sve ljepljivo u ustima..al tijekom dana dosta rijetko osjecam taj okus,uzmem žvake i nestane..ne znam dal bi trebala otic na pregled buduci da nemam vise nikakvih tegoba osim tog osjecaja u ustima..ima li dr.Ante kakvo misljenje o tome?
day n nite is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 17:26   #206
Hitno trebam preporuku za dobrog gastroenterologa za muža. Ima (doduše kao i ja) GERB, kronični gastritis i HP Pylori, liječen antibioticima, ali meni se čini bezuspješno. Ima koma koma zadah iz usta, po noći kada se ustajem soba doslovno smrdi kao po gnoju.... nešto preodvratno. Ja imam istu dijagnozu kao i on, a nikada nisam imala loš zadah..... Znam da nisu svi gastroenterolozi koji se bave baš ovim problemima, jer ja npr. imam problema s crijevima i ne može mi svatko od njih pomoci.... Tnx na pomoći, sve može dalje na pm!
noklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 20:33   #207
Quote:
noklica kaže: Pogledaj post
Hitno trebam preporuku za dobrog gastroenterologa za muža. Ima (doduše kao i ja) GERB, kronični gastritis i HP Pylori, liječen antibioticima, ali meni se čini bezuspješno. Ima koma koma zadah iz usta, po noći kada se ustajem soba doslovno smrdi kao po gnoju.... nešto preodvratno. Ja imam istu dijagnozu kao i on, a nikada nisam imala loš zadah..... Znam da nisu svi gastroenterolozi koji se bave baš ovim problemima, jer ja npr. imam problema s crijevima i ne može mi svatko od njih pomoci.... Tnx na pomoći, sve može dalje na pm!
Vidim da ste iz Zagreba, pa Vam nebi bio problem vjerojatno doći u Varaždin. Moja preporuka - poliklinika Živa, nedavno otvorena.
Pristup - presavršen.
Ako Vas zanima cifra - pošaljite pm. Ali nije prestrašna. Jeftinije nego Zg.
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 16:53   #208
Pomoć

Dragi forumaši i forumašice,

a znam jesam li na pravom mjestu, ali pokušat ću .

Prije dva mjeseca sam počeo osjećati bol u grlu, točnije imam osjećaj da taj neugodan osjećaj 'hoda' cijelom dužinom vrata. Otišao kod ORL dao mi da pijem pencilin (ne mogu se sjetit kako se zovu tablete), popio i isto i dalje, dao mi onda turu Sumameda, opet ništa. Napravio mi pregled fibroskopom i kaže da je sve u redu. Mene napalo da imam kakav rak ili tako nešto slično. Budući da pred doktorima se zblokiram zna li netko što se vodi fibroskopom i dokle? Uveo mi ga kroz nos pa kad je sve pogledao nisam se sjetio ništa pitat??? Pliz netko.

Ono na što nisam obraćao pažnju je povremena žgaravica, rekao bih par puta tjedno poslije jela, i tako je već godinama, ali nisam pridavao tomu pažnju. I stalno zadnjih mjeseci podrigujem. Od tog 'osjećaja' u grlu mi se čini da ću ponekad povratit, ali nemam osjećaj da mi se vraća kiselina gore, ili ju ne osjetim. Jesu vam poznati ovakvi simptomi?

Hvala, hvala
hotos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 20:38   #209
O da jesu.

Da nemam pametnu doktoricu koja me dobro poznaje i uz simptome boli u prsima slučajno priupitala za žgaravicu, završila bih na skroz stotoj dijagnozi. Još mi je to sve skoro pa struka, a nije mi palo na pamet.

Tako da sam tada naučila, sve simptome reći bez obzira čine li se nama bitni il ne.
miss_marple is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 15:10   #210
muka sa gerbom

Zelim da se pridruzim grupi gerbovaca.

Mucim se zadnja 2 meseca sa kiselinom,prvo sam bila na pregledu i dobila 1x1 40 mg nexiuma+klometol,posto mi ni od te terapije nije bilo bolje otisla sam na gastroskopiju i imam gastritis+gerb s tim sto imam reflux-vraca mi se sadrzaj iz dvanestopalacnog u zeludac a iz zeludca u jednjak....haos.

Sada imam terapiju narednih mesec dana sa ovim prethodnim tabelatama dobila sam jos i neku lek ursofalk+ranital.
Procitala sam sve vase postove i vidim da ima tu svega ali ne bas isti problem kao moj.

Pitanje je,da li neko znada li se ti sfinkteri ili kako se zovu mogu nekako ucvrstiti sem hiruski,da li postoji neka sansa sa nekim lekovima ili bilo cime drugim?!
mirkica is offline Odgovori s citatom
mirkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 19:23   #211
Mirkica@

da ne pišem sada sve, ne znam ni što je u prethodnim postovim, evo link, http://www.medicina.hr/medicinski%20...terologija.htm

Ovdje ima korisnih savjeta o prehrani, spavanju, što izbjegavati i slično.
miss_marple is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 11:54   #212
Quote:
mirkica kaže: Pogledaj post
Zelim da se pridruzim grupi gerbovaca.

Mucim se zadnja 2 meseca sa kiselinom,prvo sam bila na pregledu i dobila 1x1 40 mg nexiuma+klometol,posto mi ni od te terapije nije bilo bolje otisla sam na gastroskopiju i imam gastritis+gerb s tim sto imam reflux-vraca mi se sadrzaj iz dvanestopalacnog u zeludac a iz zeludca u jednjak....haos.

Sada imam terapiju narednih mesec dana sa ovim prethodnim tabelatama dobila sam jos i neku lek ursofalk+ranital.
Procitala sam sve vase postove i vidim da ima tu svega ali ne bas isti problem kao moj.

Pitanje je,da li neko znada li se ti sfinkteri ili kako se zovu mogu nekako ucvrstiti sem hiruski,da li postoji neka sansa sa nekim lekovima ili bilo cime drugim?!
mirkica is offline Odgovori s citatom


Bok!

Čuj, govori ti jedan iskusan gerbovac...nažalost u ovom trenutku ne postoji nikakav lijek kojim bi se mogao učvrstiti sfinkter (kardija. jedino kirurški...ali oko toga se treba dobro informirati.
kex_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 12:18   #213
Hvala vam na odgovorima, mada me niste bas utesili .
Jos samo da kazem da se pridrzavam svega sto je navedeno,da bi se smanjili simptomi,ali mi nije mnogo bolje .
mirkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 11:55   #214
Imam pitanjce, nedavno mi je dijagnosticirana hijetarna hernija + gerb super kombinacija za 27 godina , zanima me sljedece, nasreću ili nažalost mene ne pate žgaravice koliko stalne mučnine, dr. mi je prepisao ziptanol 4 tjedna al imam dojam da mi je od toga još gore po pitanju mučnine. Vidim da su simptomi gerba i hernije većinom žgaravice međutim mene mučnine zezaju?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 11:58   #215
Da jos pridodam jedno pitanje, ima dosta tih biljnih preparata sto mogu kiselinu smanjit, jer ne bi se htio toliko sopat ljekovima, jer tko koristi sta od toga? Jer u biti jedino sto je svrha je smanjit kiselinu a to bi radije radio prirodnim putem vec ljekovima.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 17:39   #216
I meni ti je isto Opaki...
Žgaravica samo nakon pogrešne hrane, svo ostalo vrijeme mučnina.
Znam kak je to... Imam ja i dobrih perioda od po tjedan, dva, al računaj da sam ja na terapiji bez prestanka već više od pola godine - pa ništa bolje.
Nisam probala ništa prirodno, a opet postala sam doslovno ovisna o Controlocu, ne želim ni pomišljati kak bi mi bilo da ga ne uzimam.
AnnaMollyHr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:03   #217
Imam stalno podrigivanje i napuhnutost, često bolove u prsima (ekg uredan) da li to može biti od gerb-a?
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 13:19   #218
Quote:
kex_3 kaže: Pogledaj post
Bok!

Čuj, govori ti jedan iskusan gerbovac...nažalost u ovom trenutku ne postoji nikakav lijek kojim bi se mogao učvrstiti sfinkter (kardija. jedino kirurški...ali oko toga se treba dobro informirati.
E kex baš ovdje tražim osobu poput tebe,moja dijagnoza i to več 5 g.je:
-hernia hiatalis incipp
-reflux oesophagitis gr.I
-helicobacter pylori

Želudac rastura,čitala sam malo o tome,zašto se to događa,uzrok ,posljedice i bla bla mišljenja sam da je meni to od previša nervoze,život je bio eto takav kakav je bio.
Trenutno koristim trojnu terapiju medazol,fromilid i controloc
Ma nema šta sve nisam pila.
Međutim bolovi su manji a kada prestanem piti tbl. opet sve po starom.
Tek nedavno mi doc. rekao da je hp usputna pojava dok sam ja mislila da je ona ta koja mi radi neizdržive probleme.
Sve u svemu neizdrživo pa šta ništa na ovom svijetu ne postoji da se to iozliječi,5 g.hodam okolo sa bolesnim želucem i groznim bolovima(mene želudac boli na udah izdah ne) pa nemoguće da se u 21 stolječu moram tako patiti i to do penzije,jer ovak više ne ide.
Svaki komentar i savjet je dobrodošao čak što više bila bi izuzetno zahvalana.
ona druga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 14:27   #219
Ne znam sta da kazem na ovo stanje ili sra.e. Ja sam otisla kod drugog doktora, koji je bolji od prethodnog,dobila sam skroz druge lekove ali su na istoj osnovi i opet nista, i dalje me boli iza grudne kosti,u grlu knedla.
mirkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:11   #220
Ma taj je gerb ziva jebada, 2 tjedna sam pio controloc i istina mogao sam jest sta god sam htio, ali bogami 2 tjedna mi je bilo i muka, stalno mučnine valjda jer ubija kiselinu pa jebe zeludac, i sad nakon tjedan dana vratili se simptomi, moja teta je inace primarijus specijalista za uho grlo i nos, i kaze da se ne opterećujem sa time previše da nije to ništa toliko strašno, da i njoj je tako i u pravilu se pije 2 tjedna i onda vec mora pokazat rezultate, stvar je u tome da ja se ne želim toliko vec sopat sa tabletama pa cu se probat prehrane pridrzavat al neznam kak jebga 27 godina imam tesko je, negdje sam nasao na netu da je jedan doktor rekao da jedina prednost gerba je da ljude uci pravilnoj ishrani, bas sam sretan zbog toga ,
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.