Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 18:11   #881
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
a pitanje je dali ona radi kolposkopiju redovito ili samo papu jer ako radi samo papu možda i ona nešto ima a da se nevidi na papi(npr.ravni kondilomi po rodnici)
mislim da ljubo zna šta radi pa zašto ne traži kolposkopiju....već zadnjih 5 papa mi je uredu, a prije toga mi je radio kolposkopiju.......
ja sam ta koja vjeruje doktorima, ako papa pokazuje sve 5 onda je valjda sve 5
leona99 is offline  
Old 27.01.2009., 18:44   #882
ma naravno, ovdje cure nekada znaju biti previse skepticne prema dobrim vijestima, jer sve su gotovo uvjerene da hpv- automatski znaci najgori moguci ishod... a ljubi mozes vjerovati jer on je agresivan sa metodama, pa ako ti on ne preporuca nista, onda je vjerojatno tak i najbolje.....
sofi is offline  
Old 27.01.2009., 19:23   #883
u ovih 4 i pol godina koliko ke prošlo da sam saznala da imam HPV nisam imala loših iskustva sa ljubom....sve probleme koje sam imala je riješio
nadam se da će tako riješiti i zaručniku
leona99 is offline  
Old 28.01.2009., 09:13   #884
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
ma naravno, ovdje cure nekada znaju biti previse skepticne prema dobrim vijestima, jer sve su gotovo uvjerene da hpv- automatski znaci najgori moguci ishod...
Ovo je stvarno istina! Sve je "u glavi"; jako je važno imati pozitivan stav i vjerovati u 100%-tno izliječenje!
nicole76 is offline  
Old 30.01.2009., 17:20   #885
Pozdrav, cure!

U 10-om mj. sam bila na kolposkopiji kod privatnika i preporučena mi je kontrola za 2 mj. Prestala sam piti kontracepcijske i ciklus mi se poremetio, a kako nisam dobila menstruaciju, nisam bila ni na kontroli. Sad čekam rezultate pape kod socijalnog ginića. Zanima me mogu li u ovakvoj situaciji ipak otići na kolposkopiju, jer sam već luda od čekanja!
 
Old 30.01.2009., 18:30   #886
najbolje je kolposkopiju napraviti nakon mjesecnice, tada se sve najbolje vidi...
sofi is offline  
Old 31.01.2009., 12:54   #887
ok hvala
 
Old 03.02.2009., 09:12   #888
danas idem na bris za hpv u modernu. držite fige da nema ničeg.
lizianthus is offline  
Old 03.02.2009., 17:40   #889
Zanima me koliko se vas cijepilo protiv hpv-a?
I koliko je to cjepivo uopće rašireno.

Zadnje uređivanje Njemac007 : 03.02.2009. at 18:29.
Njemac007 is offline  
Old 03.02.2009., 18:27   #890
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
danas idem na bris za hpv u modernu. držite fige da nema ničeg.
sretno
sofi is offline  
Old 03.02.2009., 19:10   #891
Quote:
lizianthus kaže: Pogledaj post
danas idem na bris za hpv u modernu. držite fige da nema ničeg.
Sretno!!!

Javi rezultate......
h.o.n.n.e.y. is offline  
Old 03.02.2009., 19:56   #892
Quote:
Njemac007 kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko se vas cijepilo protiv hpv-a?
I koliko je to cjepivo uopće rašireno.
ne vjerujem da se itko cijepio mi već imamo hpv pa ne djeluje. cjepivo je razvijeno kao prevencija za one koji nemaju hpv, a ne za one koji imaju tj nije ljek i nama ne pomaže. inače ti cijepivo ti je samo za 4 tipa hpv-a a ima 49 tipova, dakle još 45 tipova koji se mogu dobit unatoč cjepivu.
ne znam što bi ti rekla da se cijepiš il ne, ti su ti navodno najčešći, mada ima jako puno i ovih drugih tipova. tako da se svejedno mora paziti i nakon toga...
cjepivo košta oko 3000kn
bilo je navodno i smrtnih slučajeva od cjepiva
meelitaa is offline  
Old 03.02.2009., 20:03   #893
Quote:
meelitaa kaže: Pogledaj post
ne vjerujem da se itko cijepio mi već imamo hpv pa ne djeluje. cjepivo je razvijeno kao prevencija za one koji nemaju hpv, a ne za one koji imaju tj nije ljek i nama ne pomaže. inače ti cijepivo ti je samo za 4 tipa hpv-a a ima 49 tipova, dakle još 45 tipova koji se mogu dobit unatoč cjepivu.
ne znam što bi ti rekla da se cijepiš il ne, ti su ti navodno najčešći, mada ima jako puno i ovih drugih tipova. tako da se svejedno mora paziti i nakon toga...
cjepivo košta oko 3000kn
bilo je navodno i smrtnih slučajeva od cjepiva
Paralize i smrtnih slučajeva!!!!
Nije dovoljno istraženo....
ANILA is offline  
Old 03.02.2009., 22:52   #894
Quote:
ANILA kaže: Pogledaj post
Paralize i smrtnih slučajeva!!!!
Nije dovoljno istraženo....
da oni su to razvijali ko lijek protiv ta 4 tipa pa je na kraju ispalo da je to prevencija da se ne dobije jedan od ta 4 tipa. i ja mislim da nije dovoljno ispitano
meelitaa is offline  
Old 05.02.2009., 23:19   #895
izlječila sam HPV

Drage moje forumašice,evo ukratko moje priče,prije 5 god.na redovnoj godišnjoj kontroli papa testa otkriven mi je CIS(carcinom in situ),uzročnikHPV.Zbog izuzetno lošeg papa testa i stanja već sutrdan učinjeni su mi kolposkopski pregled(BEZBOLAN),i odmah zatim kiretaža(BIOPSIJA,POD LOKALNLM ANESTEZIJOM;ČEMU SE PATITI),čekenje nalaza od 10dana.NAJTEŽI DANI U MOM ŽIVOTU.nalaz katastrofa,hitna operacija(KONIZACIJA),10dnevni boravak u bolnicii čekanje nalaza,ionda nešto lijepo OPERACIJA SUPER USPJELA;SVE DIVNO I KRASNO...svih proteklih 5god 3-4 puta godišnje vaenje pape i ope i opet...hvala dragom bogu i mom super dobrom,stručnom i savjesnom ginekologu.sve je to divno ALI na svakoj papi za koju kaže liječnik da je super ima ona mrlja HPV:kažu neizlječiv.čitala sam o biljnim tabletama sa ekstraktom maslinova lišća i probala,nemogu naškoditi,uz to sam pila biljni čaj i nakon 1 mjesec išla na papu, HPV NESTAO!!!!!!!!!!!!sada kontrola 2 puta godišnje.ako vas zanima aj se pravi od STOLISNIK,MACINA TRAVA,GOSPINA TRAVA,jednak omjer trava izmješati,1jušna žlica čaja se prelije sa 1l prokuhane vode,nakon 10ak min.procjediti i spremno za upotrebu.dnevno popiti barem 1l.MENI JE POMOGLO I SVIMA KOJI SE ODLUČE ŽELIM PUNO SREĆE I OZDRAVLJENJE!
kuma6254 is offline  
Old 06.02.2009., 03:07   #896
Quote:
kuma6254 kaže: Pogledaj post
Drage moje forumašice,evo ukratko moje priče,prije 5 god.na redovnoj godišnjoj kontroli papa testa otkriven mi je CIS(carcinom in situ),uzročnikHPV.Zbog izuzetno lošeg papa testa i stanja već sutrdan učinjeni su mi kolposkopski pregled(BEZBOLAN),i odmah zatim kiretaža(BIOPSIJA,POD LOKALNLM ANESTEZIJOM;ČEMU SE PATITI),čekenje nalaza od 10dana.NAJTEŽI DANI U MOM ŽIVOTU.nalaz katastrofa,hitna operacija(KONIZACIJA),10dnevni boravak u bolnicii čekanje nalaza,ionda nešto lijepo OPERACIJA SUPER USPJELA;SVE DIVNO I KRASNO...svih proteklih 5god 3-4 puta godišnje vaenje pape i ope i opet...hvala dragom bogu i mom super dobrom,stručnom i savjesnom ginekologu.sve je to divno ALI na svakoj papi za koju kaže liječnik da je super ima ona mrlja HPV:kažu neizlječiv.čitala sam o biljnim tabletama sa ekstraktom maslinova lišća i probala,nemogu naškoditi,uz to sam pila biljni čaj i nakon 1 mjesec išla na papu, HPV NESTAO!!!!!!!!!!!!sada kontrola 2 puta godišnje.ako vas zanima aj se pravi od STOLISNIK,MACINA TRAVA,GOSPINA TRAVA,jednak omjer trava izmješati,1jušna žlica čaja se prelije sa 1l prokuhane vode,nakon 10ak min.procjediti i spremno za upotrebu.dnevno popiti barem 1l.MENI JE POMOGLO I SVIMA KOJI SE ODLUČE ŽELIM PUNO SREĆE I OZDRAVLJENJE!
hvala ti na ovom divnom postu-puno znaci
nixa9 is offline  
Old 06.02.2009., 10:33   #897
Quote:
nixa9 kaže: Pogledaj post
hvala ti na ovom divnom postu-puno znaci
nema na čemu,drago mi je da sam ovo podjelila sa vama.
kuma6254 is offline  
Old 06.02.2009., 12:22   #898
draga kumo6254, drago mi je da si se rijesila CIS-a i da ne moras vise o tome razmisljati.... no moram ti reci da je sa hpv-om sve misterija, pa da neke od cura ne bi pomislile da se hpv na ovaj tvoj predlozeni nacin moze rijesiti, moram da reagujem..... kao prvo papa nije metod kojim se moze ustvrditi prisustvo hpv, on samo daje naznaku, no on u vecini slucajeva moze da pogrijesi, hocu reci da je potrebno uraditi hpv tipizaciju PCR DNA kojoa predstavlja jedini siguran test na hpv i tek nakon toga se moze tvrditi da hpv-a ima lil nema; kao drugo gotovo 80 % zena nakon konizacije ( ti nisi rekla da li si imala letz ili klasicnu-predpostavljam klasicnu zbog lose pape CIS) se rijesi hpv, tj. upravo zbog cinjenice da je odstranjeno tkivo koje je bilo najvise zarazeno, sam organizam pobijedi ono malo virusa sto ostane..... kao trece hpv je lokalni virus, te je veoma tesko rijesiti ga se pijenjem cajeva; ne zelim da shvatite da sam htjela da kazem da je nepotrebno raditi na imunitetu vec da pijenje caja nikoga nece izlijeciti od hpv, to se pokazalo vec na puno cura ovdje na forumu...... ono sto je najveci neprijatelj hpv jeste pozitivizam i odlasci dr. koji zna sta radi.... zato sve vi koje se nervirate, prestanite i znajte da je ovo daleko od najgore stvari koja vam se moze desiti.....
sofi is offline  
Old 06.02.2009., 13:14   #899
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
draga kumo6254, drago mi je da si se rijesila CIS-a i da ne moras vise o tome razmisljati.... no moram ti reci da je sa hpv-om sve misterija, pa da neke od cura ne bi pomislile da se hpv na ovaj tvoj predlozeni nacin moze rijesiti, moram da reagujem..... kao prvo papa nije metod kojim se moze ustvrditi prisustvo hpv, on samo daje naznaku, no on u vecini slucajeva moze da pogrijesi, hocu reci da je potrebno uraditi hpv tipizaciju PCR DNA kojoa predstavlja jedini siguran test na hpv i tek nakon toga se moze tvrditi da hpv-a ima lil nema; kao drugo gotovo 80 % zena nakon konizacije ( ti nisi rekla da li si imala letz ili klasicnu-predpostavljam klasicnu zbog lose pape CIS) se rijesi hpv, tj. upravo zbog cinjenice da je odstranjeno tkivo koje je bilo najvise zarazeno, sam organizam pobijedi ono malo virusa sto ostane..... kao trece hpv je lokalni virus, te je veoma tesko rijesiti ga se pijenjem cajeva; ne zelim da shvatite da sam htjela da kazem da je nepotrebno raditi na imunitetu vec da pijenje caja nikoga nece izlijeciti od hpv, to se pokazalo vec na puno cura ovdje na forumu...... ono sto je najveci neprijatelj hpv jeste pozitivizam i odlasci dr. koji zna sta radi.... zato sve vi koje se nervirate, prestanite i znajte da je ovo daleko od najgore stvari koja vam se moze desiti.....
hvala na još nekim korisnim informacijama,nije uklonjen konizacijom,5 godina nakon toga je bio prisutan na svakoj papi,sve do ove posljednje o kojoj sam pisala.hvala na savjetu za tipizaciju,svakako ću tražiti tu pretragu od lijećnika
kuma6254 is offline  
Old 06.02.2009., 17:58   #900
Kumo, za macinu i gospinu travu sam cula, ali ne znam za stolisnik - kakva je to biljka? Trenutno koristim virak ili vrkutu zajedno sa belom mrtvom koprivom. Popijem jednu solju caja dnevno i ne stoji mi bas dugo u prokuvanoj vodi, jer se bas plasim zbog jetre.
saloma is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.