Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2010., 23:10   #581
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Nitko nije odgovoran što god da kaže za tuđe ružno i nasilno ponašanje.Nitko.Stvar je u poremećenosti psihe nasilnika samog.To je dobar otac?To je ikada bio dobar otac?
Nije.To je loš otac i loš čovjek sa frustracijama za koje žene uvijek imaju opravdanje.Najgore mi je čuti:Prema djeci je divan,on je krasan tata i djeca ga vole.Kasnije djeca misle pa da..mama kaže da je divan znači da je greška u njoj jer prema njoj nije divan.Podsvijest je skliski teren...ne znaš što si stavio na njega.
Cijeli post je izvrstan, ovaj dio mi je najdraži. Da, kod nas je još uvijek priznanje da je bila zlostavljana sramota za ženu. Prečesto čujemo izjave poput: "isprovocirala je agresivnost kod njega", "sama je to tražila" i sl. Vjerujem da brojne žene jednostavno izlude laži i loša komunikacija u vezi pa onda pokušavaju dobiti objašnjenje ili započeti razgovor o nekom problemu što nasilnika naravno "isprovocira". Za nasilje nema opravdanja, Čovjek će riješiti problem razgovorom a ne udarcem. Znam za neke slučajeve gdje je "provokacija" koja je uzrokovala premlaćivanje bila preslana juha ili staklenka krastavaca ostavljena u pogrešnom kuhinjskom ormariću. Najtužnije je što se žene na kraju preispituju i optužuju, misleći da su zaista one krive za zlostavljanje, da su trebale više paziti i sl. Wrong. Normalnog muškarca NIŠTA što napravite neće isprovocirati dovoljno da vas udari.
neimads is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 18:20   #582
Evo i mene konačno na forumu sa jednim problemom koji me u posljednje vrijeme prilično muči.

Radi se o mojoj prijateljici s kojom živim. U vezi je sa dečkom kojeg poznaje od prilike godinu dana. Jako kratko vrijeme nakon upoznavanja su i prohodali, iskreno meni se taj dečko od prvog trenutka nije sviđao. Neznam kako to objasniti, ali čim sam ga upoznala jednostavno sam osjetila neku odbojnost kad je on u pitanju. No međutim moja prijateljica se jako zaljubila u njega, zaručili su se nakon svega par mjeseci veze.

Tu počinju problemi. Moj dojam je da su te zaruke bile ucijena s njegove strane (ili pristani na zaruke ili prekidamo). Obzirom da nije htjela ostati bez dečka pristala je. Nakon zaruka on se blago rečeno opustio. Markirao bi zajedničke sastanke, spojeve (koji su se ionako prorijedili)uz izgovor da izlazi s prijateljem, nekoliko puta je prespavao u stanu kod nekog (nije joj želio reći kod koga, što je kod nje izazivalo napade ljubomore). Nije mu ništa prigovarala jer se bojala svađe, zbog tog straha, mu je u ostalom prešućivala mnoge stvari. Pred koji mjesec njemu je bio rođendan. Otišla sam iz stana da im priuštim malo privatnosti. Ali nakon kratkog vremena vrtila sam se u stan jer sam nešto zaboravila. Ušla sam u stan i čula galamu iz njihove sobe, nakon toga i udarac (činilo mi se šamar, no kako sam bila u velikoj panici nisam baš sigurna) istrčala sam iz stana glavom bez obzira.

Kasnije sam prevrtila film i shvatila kako se derao samo on na nju i to zato što nije bio zadovoljan poklonom koji mu je kupila. Ubrzo nakon toga vratila sam se u stan, al sve je bilo ok, moja prijateljica je bila prilično vedra s osmjehom od uha do uha, kao da se ništa nije desilo.

Poznajem svoju prijateljicu jako dobro, i znam da je ona od onih ljudi kojima da se cijeli svijet raspada "prema van" sve mora izgledati idilično i savršeno, pa i kad su njeni roditelji u pitanju, uvjerila ih je kako ima savršenu vezu. Čak i meni priča kako je sve idealno iako je svjesna da primječujem probleme (što je neizbježno obzirom da živimo zajedno).Uskoro planiraju brak i obitelj.

Mislite li da pretjerujem u brizi? Trebam li se uopće mješati ili je to samo stvar nje i njenih roditelja? Željela bih joj nekako pomoći ali neznam kako.
aishia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 19:56   #583
Quote:
aishia kaže: Pogledaj post
kaže.....
Hm,vrlo nezgodna stvar,po tvom opisivanju rekla bih da se radi o manipulatoru i ako si zasita sigurna da si to čula nasilan je...Pukao zbog lošeg poklonato nije nikakvo opravdanje...ako je takav sada u braku neće biti ništa bolji,još kada dođu djeca.....
Na tvome mjestu bih je izravno upitala šta se desilo u onoj sobi tada i dal ju zlostavlja.Rekla bih joj da se može uvijek osloniti na tebe i da bježi od njega.Nažalost ne možeš puno toga učiniti,ali svakako joj daj do znanja da ćeš biti uz nju bez obzira na sve i da znaš šta se dešava...vjeruj ponekad je i to dovoljno.Na ostalome je ipak na njoj,hoće li se maknuti ili ne..nadam se da hoće..za nj.dobro.
Dobra si frendica
__________________
http://mojekrpice.hr/didi55-31660

Nikad ne pretpostavljaj jer je pretpostavka majka svih zajeba.
Angel2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 20:25   #584
Quote:
aishia kaže: Pogledaj post
...Tu počinju problemi...
Za koga?

Izgleda za tebe...

Quote:
Kasnije sam prevrtila film i shvatila kako se derao samo on na nju i to zato što nije bio zadovoljan poklonom koji mu je kupila.
To je tvoj zaključak svađe kojoj si, nehotice, prisustvovala ili ti je to frendica povjerila?

Ma daj pusti tvoju frendica da uživa u svemirskoj ljubavi sa odabranikom srca svoga....(jebiga Lorde, svemir je beskonačan u utočištu velikih ljubavi, još jedna love story)
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 23:19   #585
Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Za koga?

Izgleda za tebe...

Pa ne maltretira momak mene

To je tvoj zaključak svađe kojoj si, nehotice, prisustvovala ili ti je to frendica povjerila?

Pa obzirom da sam napisala da je dečko vikao (urlao ako baš hoćeš) teško je bilo ne čuti o čem se radi još pred vratima stana. Al, eto, od šoka nisam razmišljala o temi svađe, dok se nisam pribrala.

Ma daj pusti tvoju frendica da uživa u svemirskoj ljubavi sa odabranikom srca svoga....(jebiga Lorde, svemir je beskonačan u utočištu velikih ljubavi, još jedna love story)
Pa ja im ništa ne radim. Dapače, moja frendica niti nezna da sam čula što se desilo.
aishia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 00:53   #586
Quote:
aishia kaže: Pogledaj post
Evo i mene konačno na forumu sa jednim problemom koji me u posljednje vrijeme prilično muči.

Radi se o mojoj prijateljici s kojom živim. U vezi je sa dečkom kojeg poznaje od prilike godinu dana. Jako kratko vrijeme nakon upoznavanja su i prohodali, iskreno meni se taj dečko od prvog trenutka nije sviđao. Neznam kako to objasniti, ali čim sam ga upoznala jednostavno sam osjetila neku odbojnost kad je on u pitanju. No međutim moja prijateljica se jako zaljubila u njega, zaručili su se nakon svega par mjeseci veze.

Tu počinju problemi. Moj dojam je da su te zaruke bile ucijena s njegove strane (ili pristani na zaruke ili prekidamo). Obzirom da nije htjela ostati bez dečka pristala je. Nakon zaruka on se blago rečeno opustio. Markirao bi zajedničke sastanke, spojeve (koji su se ionako prorijedili)uz izgovor da izlazi s prijateljem, nekoliko puta je prespavao u stanu kod nekog (nije joj želio reći kod koga, što je kod nje izazivalo napade ljubomore). Nije mu ništa prigovarala jer se bojala svađe, zbog tog straha, mu je u ostalom prešućivala mnoge stvari. Pred koji mjesec njemu je bio rođendan. Otišla sam iz stana da im priuštim malo privatnosti. Ali nakon kratkog vremena vrtila sam se u stan jer sam nešto zaboravila. Ušla sam u stan i čula galamu iz njihove sobe, nakon toga i udarac (činilo mi se šamar, no kako sam bila u velikoj panici nisam baš sigurna) istrčala sam iz stana glavom bez obzira.

Kasnije sam prevrtila film i shvatila kako se derao samo on na nju i to zato što nije bio zadovoljan poklonom koji mu je kupila. Ubrzo nakon toga vratila sam se u stan, al sve je bilo ok, moja prijateljica je bila prilično vedra s osmjehom od uha do uha, kao da se ništa nije desilo.

Poznajem svoju prijateljicu jako dobro, i znam da je ona od onih ljudi kojima da se cijeli svijet raspada "prema van" sve mora izgledati idilično i savršeno, pa i kad su njeni roditelji u pitanju, uvjerila ih je kako ima savršenu vezu. Čak i meni priča kako je sve idealno iako je svjesna da primječujem probleme (što je neizbježno obzirom da živimo zajedno).Uskoro planiraju brak i obitelj.

Mislite li da pretjerujem u brizi? Trebam li se uopće mješati ili je to samo stvar nje i njenih roditelja? Željela bih joj nekako pomoći ali neznam kako.
Budi tu za nju kao i što jesi. Najteži je prvi razgovor. I ja sam se dugo bila pretvarala da je sve u redu, a ustvari sam bila u paklu. Jer jednostavno tako nešto nikome nisam mogla povjeriti. Ali kad naposlijetku jesam (roditeljima) osjetila sam ogromno olakšanje i sama činjenica da sam ja nekome priznala što se događa je bio znak da sam svjesna toga.
Možda se tvojoj prijateljici ta veza čini normalnom, možda je sada u tom nekom ludom filmu, i dok ona ne postane svjesna sranja koje se događa ne možeš joj pomoći. Kad se slomi (ili od njegove ruke ili od pritiska) budi tu za nju i zagrli ju.
__________________
always optimistic
djurdja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 09:42   #587
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post


Ovo boldano je najbitnije jer si na vrijeme shvatila i jer ne tražiš opravdanja . A svi mi griješimo, ali samo veliki priznaju
Nikada nije krivo samo jedno. I ja sam godinama žalila svoju majku i branila je, a sada kada sam i sama mama, mogu reći da nju krivim i više nego njega. Jer ona nas je trebala zaštititi. A ona ga je još i pravdala
Za sve ostalo što si napisala, mogu reći samo
Tnx
Oh, tražim ja opravdanja, vrtim filmove u glavi. Pitam se. Umanjujem važnost događaja, negiram stvari koje su se dogodile, pravdam sebe onda i njega.
Ali....onako u dubini srca znam i priznajem pogreške.
Što je ono najgore od svega, ja svoju krivim od prvog dana i pitam se zašto nije otišla, a napravila sam potpuno istu stvar. Iako, sada mogu reći da je razumijem zašto nije otišla.


Quote:
Angel2 kaže: Pogledaj post
Da ovo objasnim...boldano
nikad nismo se svađali pred djecom i nikad nije digao ruku na mene pred njima,ok neću sad 100 posto tvrditi da nije katkad nas čula i to...jer neznam.Možda jeste,možda nije..kad sam rekla šok U NJ.OČIMA..,to je bilo kada je nasrnuo na mene pred djecom taj 1 put,zaustavio se baš u zadnji tren zbog pogleda naše kćeri...i to je bila moja zadnja kap...kad sam u sebi rekla DOSTA I NE MOGU VIŠE OVAKO.To je eto bila moja prekretnica,možda sam trebala ranije,ok da trebala sam ali nisam..Učinila sam tada i bolje ikad nego nikad,svoje greške znam i priznajem..
Znam što si željela reći, ali.....djeca sve vide, sve čuju, sve znaju ma koliko ti to skrivala. Čak i da ne čuje svađe vidi tebe drugi dan.
Ja sam bila uvijek vesela i nasmijana za van, za sve ali.....mmmmm da, vjeruj, djeca znaju, osjete.
Uglavnom, stvarno ti želim sreću, želim da uspijete i poradite na svom odnosu, pokrpate što se može i podignete djecu u kvalitetne osobe.
Nisam sigurna koliko imaš djece, ali nemoj napraviti grešku pa sada kad još "gladite" odnose roditi još jedno.
Nekako nisam sigurna (možda zbog svog iskustva od djetinjstva) da vuk ćud mijenja. Nadam se da nisam u pravu.

Quote:
dtomas kaže: Pogledaj post
To je ta suodgovornost koju sam ranije spominjao. Propusti, neadekvatna reagiranja... čak i opravdavanja zlostavljača...
Roditelj koji sam ne zlostavlja, ali se ni ne suprotstavlja zlostavljanju po meni je isto tako zlostavljač! Riječ je o propustu koji je čak i po kršćanskoj definiciji grijeh. Osvijestiti ili podsjetiti roditelje na to, ne bi bilo zgorega
Uf, sada mi mnogo misli prolazi glavom i mogla bih napisati jednu mono-dramu, ali evo u kratko.
Ne želim reći kako tu nema dosta suodgovornosti i propusta, opravdanja i nesuprostavljanja, ali.....brak je zajednica dvoje ljudi, djeca imaju dva roditelja i teško je priznati kako si sam, kako ona druga strana postoji zbog uvjerenja uz koje smo odrasli, osude okoline, navike, straha od samoće, straha kako ne možemo sami.
A reagirati, suprostaviti se znači priznati.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Baš nam je drago.


Misliš nam pod svima nama?

Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Za koga?

Izgleda za tebe...



To je tvoj zaključak svađe kojoj si, nehotice, prisustvovala ili ti je to frendica povjerila?

Ma daj pusti tvoju frendica da uživa u svemirskoj ljubavi sa odabranikom srca svoga....(jebiga Lorde, svemir je beskonačan u utočištu velikih ljubavi, još jedna love story)
Men's čini da.....khmm......nepopravljivi romantik

A što je s onom bolje spriječiti nego liječiti??
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:15   #588
Angry Vremena se mijenjaju

Samo pišete kako muškarci maltretiraju žene, a u današnje vriejme više žene maltretiraju muškarce i to psihiči a i fizički:

1. malo žena danas želi uopće da kuha (ok nema problema)
2. malo žena želi dijete (ok nema problema)
3. malo žena želi da pegla ( ok nema problema)
4. malo žena želi da doji djete (ok nema problema)
5. žene žele da im muž zna i peglati, prati suđe , oprati kupaonu sve to danas žene žele

Jel ovo ikome logično prije samo 50 godina kada su muški bili muški ovo je bilo nezamislivo zar danas ispada da je biti bolje gori nego bolji.

dana su žene na porodiljnom a muškarci i rade i na pordoljinome su masa mladih muškarac dobiva moždane udare , srčane udare itd , od pritiska i stresa.

A što ako žena te čak i udari ti ju nesmiješ ni pipnuti jer ako je udraiš poletiće 20 metara.

Ova žena piše gore kako ej kupila za 300 kuna nečega pa ju je on primo za vrat pa ju je tukao itd. ma daj molim te pa ti nisi normalna ako ej to uopće istina ostavi ga ali ti ne želiš radi sigurnosti ,a mi muškarci en ne rastjeamo zato rai materijalnih stvari mi ne želimo radi djece, pre osjećajni smo a vi radi materiajlnih stvari.

Ti bi nejga ostavila za minutu da ti zamirišu pare, od nekog drugog jer koji je razlog da si još s njim.
Littleprinc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 10:54   #589
Quote:
Littleprinc kaže: Pogledaj post
.......
Svaki muškarac kojeg žena maltretira, psihički ili fizički, uvijek ima mogućnost da ne trpi, nego da ode.

Isto se odnosi i na žene.

Uzvraćanje nasiljem, bilo psihičkim ili fizičkim, ni u kojem slučaju nije opcija. Vrata su svima otvorena za odlazak. Ostajanje i pokušaji opravdavanja nasilja floskulama tipa "on/ona mene zajebava, vrijeđa, prvi/prva me je udario/la, istjerao/la me je iz takta" i sl. su, oprostit ćeš na izrazu, najobičnija jeftina sranja.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 12:18   #590
[QUOTE=Littleprinc;28916050]Samo pišete kako muškarci maltretiraju žene, a u današnje vriejme više žene maltretiraju muškarce i to psihiči a i fizički:

1. malo žena danas želi uopće da kuha (ok nema problema)
2. malo žena želi dijete (ok nema problema)
3. malo žena želi da pegla ( ok nema problema)
4. malo žena želi da doji djete (ok nema problema)
5. žene žele da im muž zna i peglati, prati suđe , oprati kupaonu sve to danas žene žele

[B]Jel ovo ikome logično prije samo 50 godina kada su muški bili muški ovo je bilo nezamislivo zar danas ispada da je biti bolje gori nego bolji.

dana su žene na porodiljnom a muškarci i rade i na pordoljinome su masa mladih muškarac dobiva moždane udare , srčane udare itd , od pritiska i stresa.


Ako žena ne radi, ok bi bilo očekivati da sama obavlja kućanske poslove, ali ako je žena zaposlena i dođe sa posla isto kao i ti, zašto nebi bilo u redu podjeliti kućanske poslove
Slažem se da ima i muškaraca koje žene zlostavljaju(vjerovatno više psihički nego fizički), ali mogu se kladiti da barem 90% tih muškaraca ima posao i mogućnost otići iz takve veze/braka, a žene su većinom financijski ovisne o zlostavljaču....
U svakom slučaju žrtva se treba zauzeti i izboriti za sebe i svoja prava, bila ona žena ili muškarac...

P.S. Muškarci isto mogu ići na porodiljni, čak ih država nagrađuje da mugu dva mj. duže biti na porodiljnom tj. ne do djetetovih 12 mjeseci nego do djetetovih 14 mjeseci
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 13:25   #591
Uvijek nasilje počinje sa opsesijom,ljubomorom, kontrolom što oblači,koga sreće,kamo ide,koliko je što potrošila a završi sa šakama..

http://www.youtube.com/watch?v=lrwaWCFv8J8
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 14:36   #592
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Uvijek nasilje počinje sa opsesijom,ljubomorom, kontrolom što oblači,koga sreće,kamo ide,koliko je što potrošila a završi sa šakama..

http://www.youtube.com/watch?v=lrwaWCFv8J8

Nije baš uvijek.
Osobno nisam nikada imala kontrolu u nikakvom smislu, mogla sam gdje sam htjela i što sam htjela, ono s kim je bilo malo upitno, ali oblačiti se u što kraće, što izazovnije, što luđe je i njemu bio gušt vidjeti me pa i kada izlazim bez njega. Ni zbog novca se nismo svađali.
Ovako kada pišem reklo bi se andjeo od čovjeka i on to je bio. Zbog toga sam dugo negirala tu njegovu mračnu stranu jer čitajući postove ovdje osim agresije i fizičkih obračna on je stvarno bio netipičan nasilnik.
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 14:49   #593
Quote:
RinaRea kaže: Pogledaj post
Nije baš uvijek.


Ja bih npr. to formulirala da je početak nasilja u nekom neispunjavanju zlostavljačevih očekivanja. E sad, očekivanja su razna i često prelaze u čistu patologiju. Nikada neću zaboraviti, bila je riječ o slučaju Boers - Čučić, žena je u nekoj emisiji na TV-u pričala kako je batine dobijala zato što je prekidačem preglasno škljocnula dok je palila svjetlo - mislim da je objašnjenje bilo nešto kao: bila je nepažljiva i neodgovorna.

Mog starog je npr. najviše žderalo što mu je žena "seljančura" (ovo je inače karakterizacija njegove matere, isto tako nobl građanke ), on je gradski gospon sa pedigreom, a njegova žena se dotepla iz neke brdsko-planinske pripizdine i on se ne može hvaliti okolo svojom natapiranom gradskom damom. Nije tu uopće bilo važno što se ona oblačila sasvim normalno, moderno, držala do sebe... Ali njegovi prijatelji su imali bolje žene, one fine, gradske. I dan-danas meni moj dragi otac zna posprdno spomenuti "moju selendru" (iz velikog grada sam odselila u mali), samo što mu ja hladno kažem da si može svoj velegrad nabiti u svoju velepoštovanu velegradsku guzicu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2010., 16:39   #594
Quote:
Littleprinc kaže: Pogledaj post
Samo pišete kako muškarci maltretiraju žene, a .................
Nadam se da trolaš
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 14:44   #595
ne znam odakle krenuti.... citajuci sve ove postove shvacam da nisam luda i da trebam pomoc..

prije godinu dana upisala sam novi faks i prvi tjedan upoznala decka koji se cinio gosp. savrsenim ljepuskast, dalmatinac, romantik sve naj naj.. ruze su me stalno docekivale, vecere i sl. igrom slucaja preselila sam se malo po malo sa robom. da bi nakon jedno 3-4 mjeseca pocela moja najgora nocna mora. poceo je kontrolirat moj zivot : moj mobitel, mail, facebook, sto oblacim kamo idem s kim i koliko. ako mu se ne javim na mobitel odmah po izlasku iz tramvaja ili nedajboze da nekog sretnem u gradu na minutu popricam kasnije mi sere sto mu nisam javila porukom srela sam tog i tog tu i tu. hocu li se vise promjeniti i sl. nije mu normalno da moj ujak njega osobno na njegov mobitel ne zove na veceru nego preko mene, tj samnom. niti jedna moja frendica ne valja,ova je drolja, ova je narkomanka, svasta i tako u nedogled.ljubomoran je na zrak koji disem. kada se posvadjamo pljuje me, vrijeda i nagurava i baca po svuda. govori mi da sam glupa da cjela moja familija ne valja da smo svi u kurcu da ce nam svima zagorcat zivot. da ce me bit sram izac na ulicu. s mojim bratom je na pas mater. brat je na mojoj strani. s tatom imam slab odnos, a majka mi je umrla prije par godina. u biti mi je jedino brat koliko tolika podrska.
prije koji dan idemo u grad, pozlilo mi je rusim se doslovno po gradu u nesvijet a on se dere na mene jer mu nisam rekla da mi je lose, molila sam boga samo da se makne od mene, netko ce mi vec pomoc na cesti , samo da nije on.
dat ce ti sve a kasnije predbacit. rekao mi je bezbroj puta u svadji da moze naci bolju, da sam nula nitko i nista. strah me sto ce sutra bit kad prekinemo, hoce li mi zagorcat zivot. ne mogu vise. stvarno ne mogu. inace sam jako vedra i sposobna djevojka. radila sam i studirala kad sam ga upoznala, a njemu je sve placeno u zivotu. mislim da bi bio najsretniji kada bi ja bila njegova mala marijoneta koja radi sve kako on to zeli i da nemam nikog svog. on je bolestan i ne mogu bit s njim. zelimm se maknut. prebacila bi se na vanredno samo da ga ne vidim. ali to je jadno,nisam ja ta koja se treba skrivat od svijeta! njegov otac je tukao njegovu majku 15 godina, a on mene psihicki maltretira vec godinu dana. stalno trazi od mene da se mjenjam, stvarno vise ne znam sto sve trebam ili ne trebam.
jaka sam inace po prirodi, i svaki poraz jest za mene pobjeda, uvijek izadjem jaca no prije. samo trebam napravit pomak, trebam savjet i podrsku. trebam znat da nisam ja ta koja je kriva za sve nego ON!!!
__________________
and everything i thought it`ll be is nothing like it is
jigglypuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 15:08   #596
Quote:
jigglypuff kaže: Pogledaj post
....
Nisi ni luda ni kriva. Bježi od toga što prije i što dalje i uopće se nemoj opterećivati razmišljanjima da si ti možda negdje pogriješila. Nemam sad vremena za puno pisanja, ali ovo što navodiš spada u patologiju i ima sve predispozicije da završi u crnoj kronici. Uopće se nemoj snebivati zvati policiju.

Jedino u čemu bi mogla biti kriva je da sada, kada si zapravo očito shvatila s kim imaš posla, s njim i ostaneš...

Drži se, draga

I pokupi sebe i svoje stvari već danas. Imaš sreće - imaš brata koji ti je podrška. Idi k njemu, reci mu da odlaziš od dečka, razgovaraj s njim kako ti može pomoći (smještaj i sl.).

Nemoj čekati da se dogodi nešto gore...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 15:20   #597
nisam napomenula. prije ljeta smo se posvadjali i otisla sam doma, rekla mu da je manijak i svasta, pa mi je zatim donio sve stvari. pa su me njegova mama i sestra zvale i molile i nakon toga smo se pomirili. sve je bilo super preko ljeta jer je tu njegova mama bila. sad kad smo se vratili u zg., ja doma, on u novi stan sad je sve opet isto. nema bolje sutra s njim, jedna jako draga i pametna frendica mi je rekla kad sam ga upoznala (znaci nije jos imala sta za znat) NEMOJ ZIVJET ZA 5 MIN SRECE S NJIM. koliko sam si to puta provrtila kroz glavu. uffffff.... da barem imam i tih 5 min srece.... no nemam i bolje da nemam,nema me sto drzat. on treba na ljecenje i ako si hoce mami pomoc na taj nacin da nakon muza zlostavljaca nema i sina takvog neka ode na ljecenje. problem mi je sto nemam hrabrosti suprotstaviti mu se licem u licem. preko mobitela da.. ali ovako.... :S
__________________
and everything i thought it`ll be is nothing like it is
jigglypuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 15:42   #598
Quote:
jigglypuff kaže: Pogledaj post
pa su me njegova mama i sestra zvale i molile i nakon toga smo se pomirili.
Onda neka mama i sestra žive s njim. Uostalom, mama ga je takvog i odgojila. Ne nasjedaj na slatke spike - kupi prnje i hvataj maglu. Ti si ta koja bi trebala živjeti s njim, a ne one.

Quote:
problem mi je sto nemam hrabrosti suprotstaviti mu se licem u licem. preko mobitela da.. ali ovako.... :S
Draga, kad je frka jebeš i ponos i bonton i sve ostalo. Malo koja zlostavljana žena bi daleko stigla da se je išla opraštati sa zlostavljačem po PS-u, uz večericu, pivicu, razumnu konverzaciju i dogovor da ćete ostati prijatelji...

Pokupi se kad njega nema. Ostavi mu "Dear John" poruku, možeš i od 10 stranica ako baš osjećaš potrebu da mu objašnjavaš, iako bi bilo pametnije samo "Ja to ne zaslužujem i neću to više trpiti. Idi nađi si tu bolju od mene i želim vam svu sreću." Ali idi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 16:34   #599
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Pokupi se kad njega nema. Ostavi mu "Dear John" poruku, možeš i od 10 stranica ako baš osjećaš potrebu da mu objašnjavaš, iako bi bilo pametnije samo "Ja to ne zaslužujem i neću to više trpiti. Idi nađi si tu bolju od mene i želim vam svu sreću." Ali idi.


hvala ) kao da moj glas razuma govori, treba si covjek priznat da si je dopustio da se uvali u ovakva govna.. htjela bih mu objasnit i dokazat kakav je bio,ali nema tu srece. kratko jasno. samo se treba odvazit.

kako kazem kao prstom u drek, eto to je moj izbor bio... drugi puta cu pametnije,nadam se
__________________
and everything i thought it`ll be is nothing like it is
jigglypuff is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 17:10   #600
Dušo.....tko je tebe naučio da itko ,baš itko smije pljuvati,naguravati,kontrolirati i mučiti?To ni pod razno ne spada u ljubav..to sa ljubavlju nema veze.Trpi se nečije hrkanje,tu i tam prigovaranje i loše kuhanje ali ovo..a nisi ni udata za njega pa da te djeca vežu da ga moraš podnositi.A ni onda...
Zapamti....to nije normalno ponašanje u vezi.Možda su te krivo naučili da trpiš.Svi muškarci koje znam ...niti jedan se tako ne ponaša prema curi ili ženi i svi to osuđuju .Svi bi ga proglasili bolesnikom.Ne čekaj čaroliju da se promijeni.Neće.
On je psihički poremećen i nikakva ljubav žarka i dobrota njega neće promijeniti.On je gledao zlostavljanje svoje majke i vjerojatno trpio isto pa se sada u vezi ponaša kao otac.Tako će se uvijek ponašati..bez obzira jesi li to ti ili netko drugi.On ne može kontrolirati sebe pa želi tebe.Želi pred tobom biti moćan i snažan jer je iznutra kukavica i slabić.Oni derači..to nekako uvijek znaju.Da su nule od ljudi ali isto tako znaju da će ti s vremenom slomiti otpor i duh.
Ne razmišljaj ostaviti ga ili ne.Idi.Samo taj tren uzmi stvari i idi.U knjizi Stevena Kinga "Rose Madder" ta žena Rose napušta muža nakon godina torture.Taj tren samo uzima torbicu i odlazi...jer zna ako bude imalo razmišljala njena nerazborito -ustrašena -samilosna strana će popustiti i ona nikada neće otići.
Samo idi..ponavljaj si da to nije ljubav,da te taj čovjek dresira kao psa a ne kao osobu,da ima divnih mladića i idi...što bi rekla prijateljici da se ona nalazi u takvoj vezi????
Eto mene si skoro rasplakala...sa svojom pričom ..to da si bez mame samo sa dobrim bratom...tako sama .
Zar misliš da udarci i fizička teška zlostavljanja počinju odjednom.Ne..počinju sa psovkama,vrijeđanjima,mržnjom,kontrolom,naguravanj em i na kraju premlaćivanjem.Tu nema pomoći.Dečko ti je bolesni psihopat.Nemaš nikoga na koga bi kako Gibonni kaže mogla računati..imaš.Sebe i bracu.On ne smije imati nesretnu sestru jer te treba a i ti trebaš njega.
Uzmi stvari,reci dosta i idi.
Nisi rođena da trpiš takvu budalu..jer ima dobrih ljudi.Imaš se pravo zaštiti.Sve će biti u redu.S vremenom će sve proći.Taj te dečko ne voli a ni ti ne voliš njega..što je više nego očito.Izađi van i ne okreći se.Možeš ti i bolje.Neka davi neko vrijeme ali čim nađe novu žrtvu prestati će.Ne duguješ mu objašnjenja i isprike.Napiši mu da je bolesni zlostavljač i kontrolor,neka potraži pomoć i da ga više ne želiš vidjeti.Napiši neka samo pokuša prijetiti odmah ćeš mu policiju poslati na vrata.
A nazovi mu mamu i reci joj detaljno zakaj prekidaš ako te krene daviti....nek se njoj objašnjava.

Zadnje uređivanje pozitivax : 22.09.2010. at 17:34.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.