Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2005., 19:35   #41
Quote:
č.i.k. kaže:
inače, da ne bih ispao totalni idiot koji interview s kojom pamti od riječi do riječi, donedavno sam znao kako je priča otprilike išla, ali se u međuvremenu netko odlučio skenirati sve brojeve ritma pa ako nekog zanima evo linka
Ha ha... genijalno
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 19:37   #42
Ne ide ti to baš na ponos, ali vjerojatno se i Milan negdje gore smijao. A Koja bi bio ponosan na svoga učenika...
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 19:38   #43
Crni humor... zelenozubi
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 19:55   #44
eto kad se protiv ekv-a uspješno borim najjačim oružjem, a to je naravno disciplina kičme, samo bih nadodao da, bez obzira što sam u proteklih 6-7 godina upoznao gomilu ljudi čija mi muzika jaaaaako puno u životu znači, samo sam od jednog od njih tražio da mi se potpiše na ploču...dam mu ja sve albume da izabere na koji će se potpisati, a on uzme "nova iznenađenja..." i veli:
"evo ova je mnogo lepa tu ću da se potpišem"
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 19:57   #45
jedne davne godine letovao sam sa roditeljima u Malom Losinju, bio osnovna skola, i sad u basti restorana, se spremala neka muzika pocetkom 80tih, izasao je pevac i rekao " Mi smo Ekatarina Velika, do skora pozanati kao Katarina II, i ja pitao mamu zasto je cika pogresno izgovorio ime ekatarina kad treba katarina- ni slutio nisam da sam gledao jedan od prvih certa u Hr od EKV-a
eee
barnikls is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 20:00   #46
nadam se da cu jednog dana uvideti nesto sto ce uciniti da mi ekv izgleda precenjen.
kjkjkjA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 20:06   #47
Nadam se da hoćeš, jer ja neću. Što ih manje ljudi sluša to su mi draži. Dok sam bio mlađi, nekako mi se jako Azra sviđala, ali kad sam vidio kakvi ih sve slušaju...
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 20:10   #48
ekv kaze:
Quote:
Dok sam bio mlađi, nekako mi se jako Azra sviđala, ali kad sam vidio kakvi ih sve slušaju...
Je, tako i ja isto, cim sam vidio da je c.i.k. prestao da slusa EKV, i ja sam. I brze-bolje presao na Disciplinu. Ne znam, meni je EKV najbolje sjedala (i sjeda) u Katarina II fazi.
__________________
IstraTiMaterina
Aljosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 20:11   #49
i sad bi ja trebao napisat: "kad sam bio mlađi nekako mi se jako ekv sviđali, ali kad sam vidio kakvi ih sve slušaju..."

al' stvarno sam ih volio...stvarno
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 20:18   #50
Da, stvarno ima mogo pozera koji slušaju ekv, a znaju dvije stvari od njih i to su vrlo vjerojatno Krug, Par godina za nas ili ne daj bože Srce (nisam ga volio niti prije, a tek kad ga je vatra obradila, poželio sam da nemam taj cd) i to su obično curice od nekih 15-ak godina koje se furaju na inteligentnu spiku.
I meni je puno draža faza Katarine II, ali ima premalo stvari.
Najjača mi je ipak nekako Geto. A ima i jedan stih koji mi baš paše: U renesansu mog duha su bačena prevelika sredstva - Ja znam...
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 20:48   #51
Quote:
Gilmor kaže:
A moguće... a onda bi drugo bile samo interpretacije... Ante Ćikara... A Dragan Lokner?
Cekaj, cekaj, nekaj tu mijesate... Mozda Branimira Loknera i Dragana Kremera?
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 21:09   #52
hahaha još ja vidim nešto mi čudno...al' davno to biješe pa nam se može oprostit...
č.i.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 21:49   #53
Ma tako je! Priznajem pogrešku. Upravo sam na Kremera mislio!
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 21:55   #54
Je... Kremer je onaj debeli i celavi tip (dakle, izgleda pravog muskarca, kao sto sebi uvijek ponavljam pred ogledalom), koji je vodio emisiju "Mit meseca", najpoznatiju po tome sto je u njoj Bregovicu pred facom poderao omot ploce Dugmeta, pa je ovaj dobio totalni napad popizditisa i izvrijedjao Kremera... A na zgradi gdje je bila redakcija Rocka navodno je bio grafit "Kremeru, Kremeru, dodji mi na veceru." I tip je u Rocku neko vrijeme imao mjesecnu rubriku posvecenu najuzasnijim domacim plocama proteklog mjeseca, nekaj kaj bi valjalo napraviti i za danasnju hrvatsku scenu...

Zasto, dodjavola, pamtim takve budalastine?
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 22:03   #55
Dobar si... ma nisu to budalaštine....
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 22:08   #56
Samo... ovdje su se nabrajali bendovi koji su činili tadašnju rock scenu zaista jakom. Preskoćeni su Idoli. Bend koji je više u nekakvom inteligentnom popu i koji ne zrači na koncertima kao Orgazam ili EKV ali koji je također vrijedio.
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 23:58   #57
Ah, Idoli... Negdje u proljece '82 dobio sam, ne sjecam se vise od koga i zasto, ponesto para. Zakljucio sam da je iznos prevelik da bih ga potrosio na cokoladu i slicice, dvije glavne preokupacije tih dana, te da bih si mogao kupiti nekaj vrijednoga, trajnoga. Nakon duzeg mozganja odlucio sam da bi to mogla biti ploca, te sam se spustio do Bogoviceve u Jugoton. Prosao sam sve, ne znajuci sto bih uzeo, i naposlijetku se odlucio za Idole. Cuo sam Zasto su danas devojke ljute i svidjala mi se ta pjesma, te se mini LP cinio kao logican izbor. Medjutim, odmah do njega je bila i ta misteriozna Odbrana i poslednji dani, omot na cirilici, nisam znao nista s nje, ali sam procitao u Studiu i Politikinom zabavniku euforicne kritike, kako je to najbolja ploca domace glazbe... Imao sam para za obje ploce, ali pod uvjetom da se odreknem u potpunosti cokolade i slicica, sto mi nije bio plan. Dakle, koju uzeti? Stajao sam tako neodlucan i na kraju, nakon pola sata premisljanja poslao kvragu sve i kupio obje.

Danas, kada pogledam sobu, zatrpanu tisucama ploca, kazeta i cda, tocno mogu odrediti trenutak kada je to sve pocelo. Ponekad si mislim, da sam barem te pare potrosio tako da izvedem neku curu iz razreda na sok, mozda bi sve bilo jednostavnije... Ali jednu stvar bez premisljanja znam: i nakon svih tih godina i tisuca nosaca zvuka, najbolji, jedan najvazniji kojeg sam ikada kupio i kojeg bih zadnjeg sacuvao da sve ostale prodam ili razdijelim, jest prvi. Dobro, jedan od prva dva. Odbrana.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 01:06   #58
Je, odbrana je stvarno dobar album, no ono prije i dosta toga poslije mi se baš i ne sviđa. One pjesme tipa čokolada i slično im stvarno nije bilo potrebno, jako mi sve to sliči na Haustor (od jako dobrih stvari do užasa), kod kojeg isto volim par pjesama (TV Man, Bi mogo da mogu, Šejn...), dok su ostale pre banalne...
ekv is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 11:28   #59
Quote:
ekv kaže:
Je, odbrana je stvarno dobar album, no ono prije i dosta toga poslije mi se baš i ne sviđa. One pjesme tipa čokolada i slično im stvarno nije bilo potrebno, jako mi sve to sliči na Haustor (od jako dobrih stvari do užasa), kod kojeg isto volim par pjesama (TV Man, Bi mogo da mogu, Šejn...), dok su ostale pre banalne...
Ako se kaze za Idole ili haustor da su im pjesme banalne, sto je onda sa Talking Headsima. Za mene to nije banalnost, nego duhovitost. Banalni su mi EKV sa svojim kvaziintelektualizmom i ozbiljnoscu, iako treba napomenuti da su EKV koncerti bili dogadjaj za sebe.

np sarlo akrobata - ljubavna prica
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 12:09   #60
Quote:
č.i.k. kaže:
joj kako sam s guštom preklani nakon završetka jednog od brojnih "in memoriam ekv" koncerata u ksetu pustio "dečju pesmu"...a isti oni ljudi koji su došli zbog ekv-a uredno pjevali "nije dobro bijelo dugme, nije dobra katarina..."

banderas me ubit htio...hehe
Inače, ta stvar je nastala kao osveta Koje Milanu jer je par mjeseci prije toga Žika prešao iz Discipline Kičme u EKV što je bio najveći ex-YU glazbeni transfer ikada. U pjesmi je iz čistog bijesa zvao grupu starim imenom, bile su još neke parodije s pjesmom "Budi sam na ulici" gdje je zvao bivše bubnjare EKVa da sudjeluju na tome, opet kako bi uzvratio Milanu za "otimanje" Žike. No, ni Firchie ni Raka nisu pristali pa je nekako uspio nagovorit tada već vrlo bolesnog VDa. Ima o tim "velikim" postupcima božanstva Koje u kojeg se neki kunu ovdje dosta toga po netu, potražit ću malo pa ostavim linkove.

Nakon Milanove smrti se odrekao toga, napisao mu jedan od najboljih In Memoriama, a inače Mate, Koja je na koncertu Discipline Kičme tražio da nam ne pada na pamet puštati staru Disciplinu a POGOTOVO "Dečju pesmu"

Inače, odličan topic
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.