Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2008., 15:14   #1
FIFA 09

Evo izašao je demo i koliko čitam komentare drugih izgleda da će ove godine FIFA biti prava konkurencija PES-u.

Ovdje imate link za download demo verzije

http://crofc.net/index.php?option=co...showdown&id=50
mr. Problem is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 17:24   #2
Quote:
mr. Problem kaže: Pogledaj post
Evo izašao je demo i koliko čitam komentare drugih izgleda da će ove godine FIFA biti prava konkurencija PES-u.

Ovdje imate link za download demo verzije

http://crofc.net/index.php?option=co...showdown&id=50
tako iz godine u godinu pa opet ništa, PES>Fifa
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 17:31   #3
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
tako iz godine u godinu pa opet ništa, PES>Fifa
signed
__________________
doomo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 17:33   #4
Pretvorite ovo u jos jedan pes vs fifa flamefest i sve cu vas zbanati, majke mi

A sto se nove fife tice bas i ne ocekujem veliki napredak. Ipak je to EA, reciklaza do bola.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 17:47   #5
Quote:
nex kaže: Pogledaj post
A sto se nove fife tice bas i ne ocekujem veliki napredak. Ipak je to EA, reciklaza do bola.

Ovi moji iz redakcije su bili u Leipzigu, pa kopi/pejstam Dariove dojmove (objavljeno u zadnjem broju GP-a):

-------------------------------------------------------------------


FACT TABLICA
- potpuna mogućnost promjene kontrola uključujući i odabir upravljanja igračem pomoću d-pada
- nova tehnologija animacija popravlja dodavanja i udarce iz prve
- 11 taktičkih slidera za 140 napadačkih i 40 obrambenih opcija te preko 50000 taktičkih kombinacija
- 10 protiv 10 u onlineu
- cijela sezona u Be a Pro modu



Nova verzija i još jedno ugodno iznenađenje

FIFA 09

Mnoge promjene vidljive su odmah u prvoj odigranoj tekmi

Počnimo od brzine koja je negdje između FIFA-e 08 i EURO-a 2008. Po nama idealno. Prvi dojam nije nevažan, a on je da FIFA izgleda i igra se ugodno, logično, realno. S bržim reakcijama na zadane kontrole. Lopta se kreće drukčije što je rezultat promjene brzine ali i novog enginea te posebno novih mogućnosti promjene stila igranja (vidi okvir) što rezultira nekim novim timskim kretanjima igrača pa time i lopte. Osim toga dodano je mnoštvo novih animacija među kojima se posebno ističu effort play potezi, kako ih je nazvao producent igre u prezentaciji iza zatvorenih vrata. Radi se o potezima koji se mogu vidjeti na utakmicama gdje igrači daju sve od sebe kako bi u posljednjem momentu izbacili loptu ispred protivničkog napadača, ili suprotno - kako bi pokušali opucati pored obrambenih igrača koristeći snagu, refleks i snalažljivost. Već u prvoj utakmici primjetno je i kako igrači drukčije padaju nakon klizećih startova što je producent potvrdio novim engineom kolizije objekata odnosno, u ovom slučaju igračevih tijela. Nerijetko će padovi izgledati spektakularno pa i bolno, na sreću svih ljubitelja čvrste i grube igre iz milja nazvanih sokterima. Oni brojniji, koji si tepaju i nazivaju fantazistama (i koje sokteri najviše vole) sreću će potražiti u bržim reakcijama na zadane kontrole koje omogućuju pravovremenu reakciju izbjegavanja pogibeljnog starta. A ako ste PES-ovac, koji kuka kako ne može driblati jer još uvijek ne može zamijeniti d-pad s analognim stickom, te mu R2/RT nikako ne odgovara za sprint odnosno turbo, evo lijepe vijesti: konačno je moguće odabrati digitaliju za upravljanje igračem te potpuno reprogramirati tipke kontrolera ovisno o željama.

PROMJENE I NADOGRADNJE
Teško nam je ne zvučati kao PR-ovac jer samo nabrajamo novitete u pozitivnom stilu no istina je da smo tek zagrebali dio noviteta u odnosu na EURO 2008. Svidjeli su nam se i novi načini postavljanja taktike, nove animacije primanja lopte, dodavanje vanjskom, bolje kretnje golmana (kojima je i dalje moguće relativno lako zabiti u situaciji 1 na 1), nadogradnja moda Be a Pro u offline i online igri, tjedni update forme igrača... Nismo brojali frameove i ne možemo potvrditi istinitost navoda kako se igra vrti u 60fps-a ali svakako možemo još jednom naglasiti kako je sve glatko i fluidno. I vrlo zabavno. Po ukupnom dojmu i ispred PES-a 2009. Uskoro ćemo vidjeti koliko nas je (i je li) prvi dojam prevario.



KONAČAN KOMENTAR
Dojma smo da će većina ljubitelja FIFA-a 08 biti oduševljeni novom verzijom. Ali i da će se zakačiti dio fanova PES-a.



okvir1
TJEDNI UPDATE
Electronic Arts ponovno je pokazao da zna kako pojačati prezentaciju igre te usput i dodatno zaraditi. Tako će uz NBA Live 09 i FIFA 09 imati online update forme igrača. Uključena opcija Adidas Live Season omogućuje tjedni update forme igrača iz šest nogometnih liga: Engleske, Francuske, Talijanske, Njemačke, Nizozemske te Meksičke. Kako to funkcionira mogli smo vidjeti na primjeru Modrića čija je forma pala nakon slabog nastupa za Tottenham u prvom kolu Premier Lige. Procjenu nastupa igrača odrađivat će timovi odgovorni za ocjene igrača u igri, a kako je to zahtjevan posao producent igre je najavio da će se usluga naplaćivati ali i da će update za Englesku Premier Ligu prve godine biti besplatan.


okvir2
TAKTIČKE VARIJANTE
Mnogi igrači koji su s PES-a prešli na FIFA-u kukaju kako nedostaje mogućnosti i jednostavnosti u taktičkom izborniku. S ovom verzijom to bi se moralo promijeniti jer je olakšan način snimanja custom taktika (u kojima su pohranjene sve promjene a ne samo dio njih) kao i slanje prijatelju putem interneta. Za odabir taktike i stila igranja potrebno je poigrati se s jedanaest taktičkih slidera. Primjerice pomicanjem slidera Passing prema vrijednosti Short tim će težiti bržim i kraćim dodavanjima na način sličan Arsenalovoj igri dok će druga vrijednost Long odrediti igru dugih dodavanja i ispucavanja lopte. Svaka minimalna promjena na slideru mijenja način igranja što je jasno prikazano jednostavnim grafičkim prikazom što je bio i cilj autora igre - pojednostaviti i obogatiti opcije taktiziranja.

11 SLIDERA Obrambeni: Mentality, Aggression, Witdh, Positioning. Napadački: Passing, Speed, Positioning, Passing, Shooting, Crossing, Positioning
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 17:54   #6
STINGer, zahvaljujem Koristan tekst. Ovo sve skupa predobro izgleda, to bi bio svemirski napredak u odnosu na fifu 2008. Posebno dobro izgleda ovo s detaljnim namjestanjima taktike, to mi je uvijek islo na zivce u fifi kako svi timovi igraju isto, valjda ce sada konacno biti neke raznolikosti.
Nex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 18:23   #7
Danas se trebao pojaviti demo i Fife09 i PES2009 za PS3 i X360, a mislim da je i demo Fife za PC također vani pa malo potražite
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 18:35   #8
FIFA 09

evo izašao je demo i skino sam i po običaju fifinom meni se ne sviđa ni malo što su napravili

jel zna neko možda kad izlazi demo Pes-a za komp???
__________________
Kada se kunem majkom možda lažem...ali kada kažem oca mi govorim istinu,majke mi!!!
Osječko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:59   #9
Fifa 09 demo za PS3 na US Store-u
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 12:35   #10
Ne vidim baš previše napretka (što se tiče igrivosti) u odnosu na FIFA 08. Grafički dio je vrhunski, no sama igrivost nije. Nije loše za ubiti vrijeme, no nije nikakav "PES killer".
__________________
Pustim si Simple Mindse, zatvorim oči i zamišljam da sam ja njihov pjevač na velikom koncertu. Odjeven sam u bijelo odijelo i dugi bijeli lagani kaput, imam roza košulju. Oko vrata imam lanac, prstenje na svakoj ruci, a našminkan sam kao Boy George.
iprskal9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 13:28   #11
Nisam igrao 08 tako da ne znam... probao sinoć par minuta, ali me kao prvo nervira igranje gljivom pa se ne snalazim. U globalu, da je ne znam koliko bolja od pes-a meni se jednostavno ne da šaltati na drugu igru
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 18:18   #12
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Nisam igrao 08 tako da ne znam... probao sinoć par minuta, ali me kao prvo nervira igranje gljivom pa se ne snalazim. U globalu, da je ne znam koliko bolja od pes-a meni se jednostavno ne da šaltati na drugu igru
Hehe, sad znaš kakva je 08

Ma nije katastrofa FIFA, može se igrati, no ne vidim neki veliki napredak. To su sve male sitnice koje samo fanatici FIFE mogu prepoznati. Be a pro se čini zanimljivim modom (ako se igra kao napadač ili vezni igrač, dok je igranje sa bokom stvarno dosadno), no PES ga je ugradio u svoju igru pa neće biti potrebe za prelaskom Grafika je u replayu te prilikom ispucavanja lopte (golman) stvarno vrhunska, dok je u samoj igri dobra. I nebi bila loša opcija "Antialiasing".

I još samo jedna stvar: znam da je to samo demo, ali stvarno bi koristila opcija da spremi postavke kako ne bi morao svaki puta naređivati kontrole.
__________________
Pustim si Simple Mindse, zatvorim oči i zamišljam da sam ja njihov pjevač na velikom koncertu. Odjeven sam u bijelo odijelo i dugi bijeli lagani kaput, imam roza košulju. Oko vrata imam lanac, prstenje na svakoj ruci, a našminkan sam kao Boy George.
iprskal9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 12:21   #13
Ivan Rakitič

http://img143.imageshack.us/img143/2874/raketavm4.jpg
__________________
Pustim si Simple Mindse, zatvorim oči i zamišljam da sam ja njihov pjevač na velikom koncertu. Odjeven sam u bijelo odijelo i dugi bijeli lagani kaput, imam roza košulju. Oko vrata imam lanac, prstenje na svakoj ruci, a našminkan sam kao Boy George.
iprskal9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 12:51   #14
Hahahahah izgleda ko ruski serijski ubojica pod jakim utjecajem vodke


HAHAHAAHHAAHAH
mr. Problem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 18:00   #15
šta je "Antialiasing"?
Cleary is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 18:36   #16
Quote:
cleary_555 kaže: Pogledaj post
šta je "Antialiasing"?
Zaglađivanje nazubljenih rubova ili linija u igrama.
__________________
Pustim si Simple Mindse, zatvorim oči i zamišljam da sam ja njihov pjevač na velikom koncertu. Odjeven sam u bijelo odijelo i dugi bijeli lagani kaput, imam roza košulju. Oko vrata imam lanac, prstenje na svakoj ruci, a našminkan sam kao Boy George.
iprskal9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 20:24   #17
FIFA 2009

upravo sam si skinul fifu novu, iz razloga da vidim kakva je, i cemu se mogu nadati... odmah cu rec da je pes 08 bolji cak

pocetni interface je smece, previse teksta okolo, treba ti kompas da se orjentiras jbt
grafika je preziva malo... ali ok
suci su za kurac . onak, lopta ode u out a pomocni sudinjo se okrene prema njoj u borbenom stavu i gleda ju, izvan terena, a cak niti zastavicu nije podigao... glavni sudac je uvjek u istom polozaju, ne mice ruke kad ide fuckat
kamera je isto . prebrza, pa prespora, pa ne prati loptu, nis ne vidis...
igraci kao i obicno, u pes08 izgledaju realisticnije nego ovdje u 09, totalno nerealno se krecu
zvuk je sjeban totalka. kada lopta ude u gol mozda se samo promjeni ton malo u visu razinu. kada je golman uhvati u ruke sve utihne, i cuje se samo lopta, onda opet odjednom ogromna buka... ni blizu rl...
putanja lopte je grozna... ide nerealno...

ako to sve ne misle popravljati, fifa08 je definitivno bolja, a pes9 kad izade jos, bolji od svih... uglavnom, ocjena 3/10 from me

pes rulz
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 01:21   #18
Quote:
iprskal9 kaže: Pogledaj post
glavno da su oni izbili zile na rukama, ali faca nije ni priblizna bokte
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 01:52   #19
ovo je bolja fifa od predhode istina bog , ima sitinih poboljsanja ali ja sam ocekivao da ce vec vec jednom sredit onaj terren , ono je katastrofa, to su trebali naprije popravit, one animaju takoder su postale zamorne kao i komonetari to vec godinama nikako da promjene
klopotec8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 13:08   #20
Čekajte, koliko sam ja čitao u Fifa09 se s tastaturom sada upravlja s likovima, a s mišem se cilja i puca/dodaje. To mi zvuči kao veliki novitet i bolji način kontroliranja od biločega do sada.

Osim toga taj Be a Pro mode gdje samo jednog lika na terenu igrač, ako nađeš dobar team igrača gdje ozbiljno pripremate taktike i sve mislim da može biti vrlo zabavno i posve novo iskustvo. A i može promovirati Fifu09 kao jedan od glavnih E-sports. Rekli su u EA da žele napraviti Virtualno Svjetsko Prvenstvo gdje bi 10 igrača iz svake države se natjecali jedni protiv drugih.

Trebalo bi osnovati neki Cro team koji bi ozbiljno pristupio ovom projetku!
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.