Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2011., 18:43   #2501
porezne olaksice ionako ukinute. zakonski s te strane fakat nisam potkovana da bih ti znala reci je li se moglo traziti povrat poreza na temelju toga, a nisam zato pitala.
zanimalo me postoji li nesto crno na bijelo poput racuna na kojem se vidi da smo im dali neke pare (koje, ajmo bit relani, NISU MALE!!), jer velim, neki dan sam citala da u rijeci ili osijeku (ili u oba cak) cure ne dobiju ama bas nikakav racun i nikakvu potvrdu za onih 370 kn sto se direktno placa za prisustvo oca na porodu.
e to je po meni cista pljacka i lov u mutnom, jos te yebote mogu optuziti za davanje mita i takve stvari bi se bome trebale prijavljivati drustvu za zastitu potrosaca!

EDIT: evo, nasla valjda su se i oni napokon opametili pa izdaju racune
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje Tashi : 30.07.2011. at 15:44.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 19:28   #2502
E,da baš sam naloprije pisala na netrudnjačama da ne znam što ću s tim tečajem!

Ja definitivno idem roditi u Petrovu,htjela bih da MM ide sa mnom (iako se ruši u nesvjest u bolnicama ) ali glupo mi je dati onda 400kn kada su šanse da on ipak bude prisutan 1-2%

Možda bolje da idemo na tečaj u DZ,donesemo odijelo za svaki slučaj na porod pa molimo da ga puste?

Iako,ako ga puste pa rukne u nesvjest bolje da nas nema (imaju posla s njim + ostali bez 400kn )

Zna li netko ko' je nedavno rodio i Petrovoj puštaju li tatu unutra nakon poroda na par minuta da vidi bebicu,malo se slikamo,mazimo itd.? Naravno,ako ima sterilno odijelo,ali nije bio na porodu i nema tečaj.

p.s. Papirka-slijedim te u stopu po temama!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:57   #2503
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
e, cure, koje ste obavile tecaj u petrovoj, bas me zivo zanima: dobijete li racun?
ne mislim na potvrdu da je tatica prisustvovao tecaju i da sad smije na porod, nego bas RACUN? ono, mbg (odn OIB) bolnice i tocan iznos uplacen u kunama??
Ja dobila racun sa svime, iznos itd.
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 21:30   #2504
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dobije se uplatnica iz paragon-bloka (od kbc Zagreb), piše Petrova 13, iznos 400 kn, imena mame i tate i svrha uplate - trudnički tečaj. A posebno se dobije potvrda za prisustvo porođaju.
Iako je dr Blajić na tečaju rekao - ako nemate potvrdu i niste obavili tečaj, kad dođete sa ženom i lijepo zamolite da vas puste, najvjerojatnije će vas pustiti.
S druge strane, ako imate sve papire a nemate sterilno odijelo - piši kući propalo.
dobiješ uplatnicu i s njom dođeš po potvrdu za svaki slijedeći porod!
nikome ne ide mito

mm je bio oba puta i prvi put mu je sestra htjela dati odijelo iako smo ga imali i prvi i drugi put.
pa kad već platiš tečaj onda nije problem ni odijelo od valjda tridesetak kn.
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 21:32   #2505
Merry, ako se tata ruši povedi nekog drugog bliskog sa sobom
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 22:24   #2506
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Merry, ako se tata ruši povedi nekog drugog bliskog sa sobom
Ma nije mi to,to!
Ja bih baš da bude MM sa mnom-ipak je to naša beba.
Inače mene nije frka biti sama na porodu,nije mi zbog toga mus da netko mora biti sa mnom
Što se tiče odnosa u rađaoni i izvan prema meni,imam prilično dobru vezu u Petrovoj (kuma je neonatolog) pa vjerujem da će biti o.k. prema meni uz malo protekcije
Frendice i sestra sve imaju malu djecu pa teško da bi mogle sa mnom, a moja mama živi 100km dalje
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 09:33   #2507
merry gentry, ako je kuma neonatolog mislim da baš i ne morate na tečaj
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 11:11   #2508
vjerojatno će ga u tom i slučaju i pustiti ali inzistirati na njemu a on se ruši nema nikakvog smisla bez obzira što je tata.
sorry.
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:15   #2509
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
a koja je fora s tim njihovim tecajem da se toliko placa? mislim, po cemu je "posebniji" od ovih tecajeva po domovima zdravlja? ili uopce nisu, to je samo njihova fora za skupljanje para?

eh, i da, ta preuredjenja, jesu zapoceli vec s njima, tj, kad bi trebali biti gotovi, i uvesti rooming in? meni je termin krajem kolovoza, mislila sam ici u Petrovu, al ne bih rooming in, pa..
ne znam koja je fora (osim što si na tečaju u bolnici pa te provedu kroz boxeve i to..), al ja slijedeći tjedan moram tamo na uzv pa ću se pokušati raspitati oko tečaja, kad su gotovi radovi, hoće li biti rooming in-a (ako nađem neku suvislu osobu koja bi to eventualno mogla znati) pa javim!!

ja sam isto htjela tamo, ali rooming in?
znači, petrova se pretvara u bolnicu "neprijatelj majki"
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:19   #2510
rooming in će biti SIGURNO,to se zna iz prve ruke-meni su rekle sestre kada sam rodila,a jednoj forumašici je rekao dr. Zlopaša tako da mislim da nema dileme ...što ni meni baš nije po volji jer mislim tamo opet roditi,ali me tješi jedino što mi neće biti prvo pa ću donekle znati šta treba raditi
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:26   #2511
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
mora, i tečaj je 400 kn. ali moje prijateljice muž je oba puta bio bez tečaja jer su imali štelu. i mi ćemo probat tako

meni je zlopaša super, u petak sam bila kod njega na pregledu i tako sam se lijepo nasmijala s njim i sestrama

kad bi bar tako bilo na porodu, al kakve sam ja sreće dopast će me neki nervozni koji će već imat 23 sata dežurstva iza sebe...joooj..
hvala na info!!!

wow, još su te i nasmijali tijekom pregleda, zvuči idilično
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 15:32   #2512
Quote:
blossom_girl kaže: Pogledaj post
hvala na info!!!

wow, još su te i nasmijali tijekom pregleda, zvuči idilično
da, meni je bilo stvarno super. sljedeći pregled mi je opet kod zlopaše za 10 dana.

a inače, rodit ću prije preuređenja, nisam sigurna bi li se trebala veselit ili da mi bude krivo..
s jedne strane bit ću u starim sobama a s druge strane izbjeć ću r-in
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 16:32   #2513
Znači,sigurno će biti rooming in - ne znam što bih rekla na to .

Sada mi se to čini super ( iz prespektive trudnice ),ali par prijateljica koje su rodile na Sv. Duhu su rekle da je to katastrofa,posebice 1.dan nakon poroda kad se moraš sam brinuti za sve, a sva si jadna šivana i nemoćna.
Ako zoveš sestru da pomogne onda i nabijaju osjećaj krivnje da nisi sposobna brinuti se za svoju bebu

Mi ćemo sigurno na tečaj bez obzira na vezu-mene jako zanima sve što mogu čuti i vidjeti tamo
Ne ću inzistirati da MM ide sa mnom na porod ali tražit ću da ga puste odmah nakon što se beba rodi unutra da se poslikamo i malo družimo s bebom (valjda će to biti moguće,ako ima tečaj i sterilno odjelo?).

Vidim iskustva sa Zlopašom su jako dobra,baš me veseli jer od sljedećeg pregleda idem k njemu u Petrovu

p.s. Baš bzvz što nam je zatvorena tema Ljetne bebe , po meni bi trebala biti tema za sva godišnja doba i bebe u tom terminu! Ovako je previše info. na jednom mjestu i ne možeš se uopće snaći - a i super je što su terminuše na okupu pa ne začatavamo neke druge teme s pitanjima koja samo nas zanimaju...jel' možemo tražiti da nam opet otvore temu ili nešto slično?
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:53   #2514
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
rooming in će biti SIGURNO,to se zna iz prve ruke-meni su rekle sestre kada sam rodila,a jednoj forumašici je rekao dr. Zlopaša tako da mislim da nema dileme

o ne
pa zar će ostati samo 1 bolnica prijatelj majki u gradu?
to je ludi unicef pokrenuo još 1995 u Hr, ali slogan im je "bolnica prijatelj djece- 10 koraka do uspješnog dojenja"

a čini mi se po ovom šta čitam i šta sam čula od poznanica, frendica- za tvoje ih dojenje najmanje briga!!!!
i ne ide mi u glavu da od 1995 nisu nimalo napredovali po tom pitanju

evo nekih crtica:

- svo zdravstveno osoblje treba biti osposobljeno za provedbu ovih pravila

- svim trudnicama treba pružiti info a koristima, prednostima i načinima provođenja dojenja

- pomoći majkama da započnu dojiti u roku od pola sata nakon poroda

- majkama se pokazuje kako dojiti i kako održavati laktaciju čak i kad pisana pravila o dojenju postoje i rutinski se dostavljaju svom osoblju

- trebaju biti razdvojene od djece (valjda majke

- dojenčadi se ne daje nikakva druga hrana, napitci osim majčinog mlijeka osim ako to nije medicinski opravdano

- praksa rooming-in: majkama i djeci dopušta da budu zajedno 24h/dan (pa biti ćemo zajedno još jaaako, jaako puno..)

-poticanje dojenja na zahtjev

- djeci koja se doje ne daju se umjetne dude ili varalice

- poticanje ustroja skupina za potporu dojenja i upućivanje majki u takve grupe nakon otpuštanja iz bolnice
blossom_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 23:38   #2515
ja sam se stvarno namučila s tim dojenjem,ali sam si zacrtala da moram i želim dojiti i moram reći da su mi sestre uvelike pomogle,ali ih treba gnjaviti,tražiti,zvoniti im i puhati za vratom kao što sam ja radila-i nekad baš nisu bile oduševljene s tim (što me uopće nije bilo briga) ali sam uvijek dobila pomoć kad sam tražila..mlijeko mi je došlo tek 5. dan (od 8 provedenih u bolnici) i u suzama sam gledala cure koje su se već drugi dan budile ujutro mokrih spavaćica a moja beba šta cicati ...ali sam zato taj 5. dan svoju omiljenu sestru dočekala sa plastičnom čašom sa malo izdojenog mlijeka i velikim osmjehom na licu -i evo uspješno dojimo 6,5 mjeseci

poanta je da za sve treba pitati i ne odustajati nakon što se netko možda otrese na vas ili preokrene s očima,treba samo biti uporan i sigurno će vam netko pomoći...to je bar moje iskustvo sa sestrama u Petrovoj
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 00:47   #2516
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post

p.s. Baš bzvz što nam je zatvorena tema Ljetne bebe , po meni bi trebala biti tema za sva godišnja doba i bebe u tom terminu! Ovako je previše info. na jednom mjestu i ne možeš se uopće snaći - a i super je što su terminuše na okupu pa ne začatavamo neke druge teme s pitanjima koja samo nas zanimaju...jel' možemo tražiti da nam opet otvore temu ili nešto slično?
mozda ako se "ljetnoj" temi promijeni ime?
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:39   #2517
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Mi ćemo sigurno na tečaj bez obzira na vezu-mene jako zanima sve što mogu čuti i vidjeti tamo
isto razmišljamo.

Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
p.s. Baš bzvz što nam je zatvorena tema Ljetne bebe , po meni bi trebala biti tema za sva godišnja doba i bebe u tom terminu! Ovako je previše info. na jednom mjestu i ne možeš se uopće snaći - a i super je što su terminuše na okupu pa ne začatavamo neke druge teme s pitanjima koja samo nas zanimaju...jel' možemo tražiti da nam opet otvore temu ili nešto slično?
tražila sam i dobila odbijenicu

Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
mozda ako se "ljetnoj" temi promijeni ime?
nije tema zatvorena zbog imena. vi pokusajte, ako vas je volja, ja probala i nece. ja sam tuzna i osjecam se izigrano, al sta mogu

evo, i sad zacetavamo topic o Petrovoj s glupostima! da je tema ostala ovog ne bi bilo.


edit: moderatorica je (meni u pp-u) nasu temu o ljetnim bebama nazvala ceterskom
Papirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:47   #2518
Jebo ih rooming in. Jel se zna otkad kreće ta radost?
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:53   #2519
Quote:
Yehane kaže: Pogledaj post
Jebo ih rooming in. Jel se zna otkad kreće ta radost?
tebe će sigurno zakačit, kažu oko Uskrsa...
just z is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 11:59   #2520
da, koliko su cure pisale na ovoj temi, rooming in nastupa kad preuredjenje bude gotovo, a to je oko Uskrsa.

inace, zbog stavljanja tocnih informacija u temu "Ocevi na porodu - bolnice, uvijeti, zelje.." ajmo jos jednom ustanoviti:
za prisustvo tate u na Porodu u Petrovoj potreban je njihov tecaj koji se placa 400kn i vlastito sterilno odijelo, jel tako??
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.