Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2012., 10:00   #6061
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
hvala
prokulice su mi omiljeno povrće i svaki dan bi ih jel
a ova ždrebetina se topila u ustima cijena ne odudara puno od junetine, a prefino imaju i biftek, režu na komade po želji 160 kuna ždrebeći, 130 od konjetine ak se ne varam drugi tjedan ću i to probati
meso im je uvijek svježe jer i biftek i ramstek u pravilu stavljaju u kobasice, pa ti mogu i odrezati kako i koliko želiš jer će ostatak završiti u kobasicama
samo da ti kažem, da mi je djevojka izbirljivija od vegana na dijeti (bez uvrede veganima), no kad joj prokulice napravim, samo se oblizuje.

A gdje ima ždrebetine? dolac?
jel znaš gdje ima svježeg jelenovog mesa?
vladjan1901 is offline  
Old 21.11.2012., 10:16   #6062
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
na Dolcu u Zg ima štand samo sa konjetinom, kupih jednom bilo fino
netko iz zagreba će ti sigurno znati bolje objasniti (Pelle)

za jelena isto znam samo za Varaždin

a kak prokulice radiš?
spic is offline  
Old 21.11.2012., 10:22   #6063
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
netko iz zagreba će ti sigurno znati bolje objasniti (Pelle)

za jelena isto znam samo za Varaždin

a kak prokulice radiš?
nisam znao da nisi iz zg.

u pećnici,sa masl. uljem, malo vode, poklopim, pa za sat vremena stavim tepsiju na dno pećnice da se zapeku. dođe na isto ko tebi na slici. stavim ja i drugog povrća.
vladjan1901 is offline  
Old 21.11.2012., 18:21   #6064
Ajme koji lipi brudet
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 21.11.2012., 20:15   #6065
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post

A gdje ima ždrebetine? dolac?
jel znaš gdje ima svježeg jelenovog mesa?
Ždrebetine imaš u konjskoj mesnici na Dolcu ali zaboravi na uvjete pod kojima pisanicu kupuje Spic. Na Dolcu je skuplja i potrebna je predbilježba. Za konjski horssteak nije potrebna predbilježba, samo sreća da pogodiš vrijeme kad stigne.

Svježe meso jelena lopatara možeš nabaviti isključivo u Gradecu, mesnica i klaonica Kalinski. Možeš ih nazvati i predbilježiti se za prvi sljedeći odstrel i kad jelenko padne oni te nazovu ali tada ili najkasnije sutradan moraš doći jer u protivnom odmah porcioniraju, vakumiraju i zaleđuju. Jednako tako funkcionira i s nabavkom svježe srnetine i vepra. Jelen lopatar s.k.je 60 kn/kg.
Pellaprat is offline  
Old 23.11.2012., 10:33   #6066
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ždrebetine imaš u konjskoj mesnici na Dolcu ali zaboravi na uvjete pod kojima pisanicu kupuje Spic. Na Dolcu je skuplja i potrebna je predbilježba. Za konjski horssteak nije potrebna predbilježba, samo sreća da pogodiš vrijeme kad stigne.
tnx.
kakav je horse steak, odnosno kakvo je meso. na naglo ili je žilavije, da znadem kako ga pripremiti.
vladjan1901 is offline  
Old 23.11.2012., 17:26   #6067
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
tnx.
kakav je horse steak, odnosno kakvo je meso. na naglo ili je žilavije, da znadem kako ga pripremiti.
Mora dobro odležati, na "mokro" 8-10 dana i ko putrić koji se žvače. Kad je prava konjina, nešto malo žilaviji od goveđeg.
Pellaprat is offline  
Old 23.11.2012., 20:54   #6068
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ajme koji lipi brudet
A o škampima da i ne govorimo.


Evo današnjeg ručka, kojeg sam nestrpljivo očekivao od jučer:



Škampi na buzaru sa tagliatellama.
Malo su bijedi ali nisu ništa manje ukusni!

Prva liga!
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 23.11.2012., 22:35   #6069
Barba, zajno san lačna !
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Old 24.11.2012., 22:15   #6070
Quote:
lavida kaže: Pogledaj post
Barba, zajno san lačna !
Ja bormeš nisam.
Ručao sam i večerao a mislim da će biti i za doručak, ili za druga Tongue-a SZEKELYI GULAŠ od prošle nedjelje.
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 25.11.2012., 12:57   #6071
Žalosni topic "Slike, recepti, a može i oboje" kaže :


Lego, Nica, dajte me vratite mojim frendovima koji vole i nezdravu klopu. Please.
Pellaprat is offline  
Old 25.11.2012., 14:41   #6072
evo nešto zdravo

Na žalost nije boškarin, ali Pelletov recept za koljenicu u šugu je savršen uz to domaća pogača iz masteršefa

spic is offline  
Old 25.11.2012., 23:06   #6073
Evo ti nešto zdravo nezdravo:

Danas je nedjelja. A nedjeljom obično stavim u rernu neku mesinu. Danas je bila druga polovica one svinjske koljenice od prije nekoliko tjedana. A salata je bila matovilac iz mog vrta, sa mladim lukom, vjerojatno iz Kalabrije. Vino je bilo, da prostiš, Daruvarska graševina.

Sliku od svinjske koljenice imaš u tri četiri tjedna ranijem javljanju, a sada evo kako je izgledala salata od matovilca.

__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 27.11.2012., 21:48   #6074
carsko meso u medu...

__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Old 27.11.2012., 22:06   #6075
I ja, da prostiš, uvijek stavim malo meda, kada pečem nekakovo meso u pečnici.
Da danas:
Tagliatelle sa pestom Genovese (Barilla). Ali, ja nebih bio ja, da taj pesto malo ne popravim. Popravio sam ga sa jednim trokutom Zdenka specijal sira. I inače, u svaki ovakav umak za paštu, ja obavezno stavim i jedan trokut ovog sira. Daje jednu punoću, fini okus i šugo bude gladak.
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 28.11.2012., 09:08   #6076
Samo za Pellaprata,zdravlje na tanjuru:


Dlapek is offline  
Old 28.11.2012., 21:39   #6077
Danas sam si, sam sebi, pripremio varivo od kukuruza šećerca. Zvuči jednostavno, ali nije. Maaaa, nije ni komplicirano. Evo kako to ja radin:

Na malo kokošije masti, malo (dvije minute) popržim sitno sjeckane pancete. Tome dodam puuuno sitno sjeckane kapule. Šest minuta. Nakon toga u tu istu teću stavim dosta češnjaka sjeckanog na listiće. Isti čas, kada zamiriše, na to šviknem jednu konzervu kukuruza šećerca, ali prije toga odstranim sok. Tome ne treba puno da bude na vatri, 3 do 4 minute. To skinem sa vatre, bacim na tanjir i preko toga posmem nešto malo sitno sjeckanog peršina, kojeg još uvijek imam u vrtu. Supać!

Ovo može biti i samostalan obrok. Kao meni, ali može biti i prilog nekom mesnom jelu.
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 29.11.2012., 13:59   #6078
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Samo za Pellaprata,zdravlje na tanjuru:


http://i50.tinypic.com/10oqzvk.jpg
Predivne su. I one i društvo.

Trebala si ih staviti na natječaj. Vidi se da su pune zdravog zrnevlja.
Pellaprat is offline  
Old 30.11.2012., 08:29   #6079
evo još malo gljiva:



rolada od jaja i rižinog brašna sa začinskim travama.Punjena je grilanim sunčanicama.
Dlapek is offline  
Old 30.11.2012., 10:04   #6080
Quote:
Barba Branko kaže: Pogledaj post
I ja, da prostiš, uvijek stavim malo meda, kada pečem nekakovo meso u pečnici.
Da danas:
Tagliatelle sa pestom Genovese (Barilla). Ali, ja nebih bio ja, da taj pesto malo ne popravim. Popravio sam ga sa jednim trokutom Zdenka specijal sira. I inače, u svaki ovakav umak za paštu, ja obavezno stavim i jedan trokut ovog sira. Daje jednu punoću, fini okus i šugo bude gladak.
Ja kaj god bi probao peći s medom u pećnici, taj med siđe i ostane zakoren za pleh, pa kaj da se radi?
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.