Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2009., 16:26   #501
I ja imam nekad problema s panicnim atacima... ne mogu ni zamislit kako ce mi bit taj dan onda... uz ovakvu situaciju. Vidjet cemo... Hvala curke na savjetima.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:34   #502
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Što se tiče Petrove, ovakva ti je situacija (100 % istina): jako forsaju vaginalne porode i to blizanci, zadak, bebe preko 4.5 kg, porode dulje od 20 sati
Ja bih na tvome mjestu počela kopati vezu za carski.
Ne želim te plašiti, ali kunem ti se da je ovo sve istina.(frendica mi tamo radi)
da to je istina.. carske ne forsiraju niti poklanjaju APGAR-e..
Ako rađaš carskim tada zaista za Petrovu imaš indikaciju a ako dobiješ APGAR 10/10 znači da je zaista beba zdrava

petrova je po tome najrigoroznija... to je istina
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:37   #503
carski je operacija... o tom smo milijun puta pisale.. prava pravcata oparacija, oporavak je individualan, neke se teže oporavljaju neke lakše.. meni je Carski super i da opet rađam opet bih carski.
našto žene liče nakon epiziotomije, tjednima ne mogu sjediti.. ja sam drugi dan nakon carskog bila na nogama i hodala okolo... rez.. ne vidi se, dugačak 8-10 cm i debljine kao da si olovkom potegao...

Prvi porod mi je bio vaginalni....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:43   #504
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da će sve biti ok da mogu prirodno roditi i to bez epiduralne,a vidjet ćemo kako će biti do kraja trudnoće...mene je carskog strah
ma moli boga da je živo i zdravo makar na usta rodila..
o čim se ti opterećuješ
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:53   #505
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma moli boga da je živo i zdravo makar na usta rodila..
o čim se ti opterećuješ
Ma ne opterečujem se ja s porodom...vjerovatno zato jer još imam vremena,ali da mogu birati ja bi bolje vaginalni porod, nekako me je strah carskog,ne znam zašto,iskreno istina je da je carski zakon, zaspeš,probudiš se i rodila si,ali opet s druge strane nek dođe do nekih komplikacija....ma ne zna bilo bi najbolje kad bi svaka žena mogla izabrati kako želi roditi i da to doktori poštuju,onda bi bilo puno lakše,ja vjerujem...

a za epiduralnu...znam par žena koje su ju dobile i godinu dana nakon poroda njih leđa bole i imaju neke komplikacije,nadam se da ću biti toliko hrabra da podnesem bol i da mi ne treba epiduralna...
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:54   #506
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
carski je operacija... o tom smo milijun puta pisale.. prava pravcata oparacija, oporavak je individualan, neke se teže oporavljaju neke lakše.. meni je Carski super i da opet rađam opet bih carski.
našto žene liče nakon epiziotomije, tjednima ne mogu sjediti.. ja sam drugi dan nakon carskog bila na nogama i hodala okolo... rez.. ne vidi se, dugačak 8-10 cm i debljine kao da si olovkom potegao...

Prvi porod mi je bio vaginalni....
ti imaš dvoje djece?
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 17:33   #507
samo da nadodam - ne forsiraju u Petrovoj vaginalni baš UVIJEK! zašto ne pustite da liječnici odlučuju o tome kad je carski indiciran, a kad nije?
ja sam rodila tamo blizance i moja je želja bila da rodim vaginalno, ali dr mi je rekao da su šanse za normalan vag porod 2%. prema tome - znaju oni što kad i kako. jedino ako ste stručnije od doktora? (bez uvrede)
i sad priče ja rodila ovako i onako, meni je bilo ovako i onako su totalno nebitne jer je svakoj iskustvo poroda drugačije i individulano. niti jedna žena nije imala isti porod dva puta,a kamo li da se onda može usporediti porod dviju žena.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 18:20   #508
Twin, bas se i ne slazem s tobom... Doktori jesu doktori, ali nisu Bogovi, niti sveznajuci ni svemoguci. Zasto se netko ne bi pokusao izboriti za carski rez ukoliko postoji i najmanja indikacija za istim? A da se sta iskomplicira pa da cijeli zivot zalim sta nisam poslusala neke ljude oko sebe i zauzela se za sebe i svoju bebu? Ja sam osobno pricala i s drugim doktorima,... vecina njih mi je savjetovala da izbjegavam Petrovu u sirokom luku, al ja ne mijenjam misljenje samo tako. Mislim da je moj strah vrlo opravdan, jer sam prvorotkinja, dijete je na zadak, preveliko da bi se okrenulo a jos nekoliko dana do poroda...
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 18:32   #509
Quote:
Demonique kaže: Pogledaj post
Twin, bas se i ne slazem s tobom... Doktori jesu doktori, ali nisu Bogovi, niti sveznajuci ni svemoguci. Zasto se netko ne bi pokusao izboriti za carski rez ukoliko postoji i najmanja indikacija za istim? A da se sta iskomplicira pa da cijeli zivot zalim sta nisam poslusala neke ljude oko sebe i zauzela se za sebe i svoju bebu? Ja sam osobno pricala i s drugim doktorima,... vecina njih mi je savjetovala da izbjegavam Petrovu u sirokom luku, al ja ne mijenjam misljenje samo tako. Mislim da je moj strah vrlo opravdan, jer sam prvorotkinja, dijete je na zadak, preveliko da bi se okrenulo a jos nekoliko dana do poroda...
Ja razumijem da je tebe strah i opravdano te je strah,ali ako su ti neki drugi doktori savjetovali da izbjegavaš Petrovu onda mi nije jasno zašto ideš tamo roditi,a vidiš da ti izgleda neće raditi carski rez nego će te pustiti da se mučiš...eto to mi nije jasno
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 20:10   #510
Prije 8 godina sam kao mlada cura bila operirana u Petrovoj i stekla neko povjerenje, poznanstva... Doktor kojem idem je bez daljnjeg jedan od najboljih, ali i jedan od zauzetijih. Pregled traje 2 min, ne stignes nista ni pitati vec te 'potjera van'. I normalno da steknes dojam da si mu samo broj... i da se nece nista strasno dogoditi ako neke stvari previdi. Nisam bas znala za taj sistem kod njih. Nisam ja neki pekmez, ali ocekujes nekakav minimum ljudskosti. Sta je tu je, vec sam bila na pa pregleda tamo i ocekuje se da cu i roditi tamo. Mozda budu drukciji na samom porodu... odlucila sam da vise nista necu citat, nicija iskustva jer me bas to i dotuklo.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 20:14   #511
bolje je ništa ne čitati i ništa ne znati

i mene čeka porod u Petrovoj i da blizanci, ja nekak naivno živim u uvjerenju da neće inzistirat na vaginalnom porodu ako baš ne ide, moram rodit i dat ću sve od sebe da se ponašaju korektno, hmmmmmmm jel to moguće, nadam se da je
idem sutra na drugi pregled i znam da će me pregledat brzinski, al hebi ga to je bolnica u čekaoni nas 50 di bi došli da svakog pregledava sto godina
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 21:00   #512
moj bebonja je bio okrenut na zadak i to koljenom prema zdjelici. i u petrovoj su mi rekli da bez obzira na to idemo na prirodni porod. ja sam posandrcala, u roku par sati nasla vezu u vinogradskoj i tamo rodila ko covjek. mislim, to vise nije imalo veze sa zdravim mozgom. pitam se bi li taj doktor pustio svoju kcer da radja prirodno nakon takvog uzv?
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 21:07   #513
da ne govorim da mi je to jutro gin u trudnickoj ambulanti iste bolnice rekao da pipa mekano glavicu. ja mu kazem da je beba na zadak cijelo vrijeme pa i to jutro (dva tjedna prije termina) kod njih na uzv. on meni kaze da se bebe stalno okrecu. ja njemu kazem da su mi u harni rekli da se ni ne moze okrenuti jer imam pregradu u maternici. a on meni moze, moze. mrzim petrovu.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 09:38   #514
Quote:
Demonique kaže: Pogledaj post
Curke moje, mene stvarno strah. Jucer na pregledu se utvrdilo da se moj malecki nije okrenuo, na zadak je. Trenutna procjena tezine je 3700-3800g. Do poroda bi mogla biti i 4000g. Nitko ne spominje carski rez, a jos 10 dana do termina. S kim god sam pricala svi se boje za mene jer da je takav porod opasan. Doktor s druge strane kaze da se ne brinem nista. Sta bi vi na mom mjestu? Eh to je tako kad odabrah Petrovu,...
Ja sam rodila carskim jer je beba bila na zadak, išla sam kod doktora koji radi u petrovoj i ni jednom nije spomenuo da bi porod trebao početi normalno. Zadak je indikacija za carski! Obzirom da sam saznala da je takva situacija 2 dana prije termina, nisam se stigla raspitivati o nekim alternativama. Naime, poslije mi je magistra u ljekarni rekla da je bar znala, da bi mi dala homeopatiju (mislim da je rekla pulsatilu) i da bi se beba okrenula u roku 24 sata. Moja kuma fizioterapeut je isto rekla da postoje neke vježbe koje pomažu da se beba okrene. E sad, ti još imaš dosta vremena pa možeš pokušati, ja nisam ni znala za to prije a nije ni bilo baš vremena.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:34   #515
u petrovoj zadak nije indikacija na carski. mozda si ti naletila na doktora koji ima takvo misljenje, al stav bolnice je da se prvo proba prirodno. cak i kod prvorotkinja.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 12:34   #516
Quote:
setzerka kaže: Pogledaj post
u petrovoj zadak nije indikacija na carski. mozda si ti naletila na doktora koji ima takvo misljenje, al stav bolnice je da se prvo proba prirodno. cak i kod prvorotkinja.
Moguće, i Bogu hvala za to jer ne znam što bih da je došlo do nekih komplikacija. MM se rodio na zadak i skoro nije preživio, tako da ipak mislim da je prerizično ići probati prirodni porod.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:37   #517
E pa nakon procitanog svakako cu sutra doktoru probat docarat svoju zabrinutost. Bojim se za svoju bebicu... previse je bilo slucajeva da je porod na zadak posao po zlu (zapela nogica, slomili neku kost, zapela glavica...) i ne mogu prestat mislit na to. Vjerujem da ce sve bit u najboljem redu ukoliko mi 'odobre' carski rez ili ga uspije okrenuti doktor. Svakako vam javim kako je sve proslo... cim malo dodjem sebi.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 19:45   #518
Cure, o svojim strahovima i mišljenjima svakako trebate razgovarati s liječnikom u trudničkoj ambulanti bolnice u kojoj namjeravate roditi. Masu je tu nedorečenih stvari pa mi možemo lamentirati o ovome i onome, a s polovičnim činjenicama. Nisam ni ja rekla da su liječnici sveznajući, ali baš da postoji MODA ili PRAVILO, to ne. Indikacije za carski nisu varijabilne, već se toga strogo drže. E sad jedino ako je STRAH indikacija za carski. A u to ne bih baš previše ulazila...možda čak i jest. Ja nisam toliko stručna da bih odgovorila.
@ Demonique svakako se ne boj RAZGOVORA - ponekad puno pomaže.
@ Xen@ wow blizanci...uvijek mi je drago "naletjeti" na mame duplice i mame duplice to be! Javi se na pp, ima nas još pa tipkamo... da ne duljim jer ću ban zaraditi!

E ovo za pulsatilu mi je novost! Mi je dajemo za curenje nosa i hunjavicu!

Sretno svima!
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 22:25   #519
Rado bih porazgovarala s doktorom, al u trudnickoj ambulanti Petrove bolnice je to apsolutno nemoguce! Zasto? Zato jer 'izabrani' doktor nije sam u ambulanti, prisutna je jos jedna doktorica i 2-3 medicinske i oni vecinu 'posla' obave bez njega, 'tvoj' doktor je tu samo nadzorni organ koji ti pregleda uzv knjizicu. Ako ga nesto pozelis pitati, brzo te poklope svi tamo i ufino te potjeraju rijecima 'sljedeeeciiiii'. Nemaju oni vremena s tobom razgovarat a ako si uporan etiketiraju te kao 'dosadnjakovicku' i ne sljive 5%. Pokusala sam razgovarat, al nista od toga. A forum je tu za prituzbe, zalopojke i vapaj za savjetom onih koji su prolazili kroz slicno.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 22:34   #520
Quote:
Demonique kaže: Pogledaj post
Rado bih porazgovarala s doktorom, al u trudnickoj ambulanti Petrove bolnice je to apsolutno nemoguce! Zasto? Zato jer 'izabrani' doktor nije sam u ambulanti, prisutna je jos jedna doktorica i 2-3 medicinske i oni vecinu 'posla' obave bez njega, 'tvoj' doktor je tu samo nadzorni organ koji ti pregleda uzv knjizicu. Ako ga nesto pozelis pitati, brzo te poklope svi tamo i ufino te potjeraju rijecima 'sljedeeeciiiii'. Nemaju oni vremena s tobom razgovarat a ako si uporan etiketiraju te kao 'dosadnjakovicku' i ne sljive 5%. Pokusala sam razgovarat, al nista od toga. A forum je tu za prituzbe, zalopojke i vapaj za savjetom onih koji su prolazili kroz slicno.
Dobro, dakle bezobrazni su prema tebi i tretiraju te kao objekt na pokretnoj traci. Zasto onda ides u tu bolnicu? Je li ti jasno da imas mogucnost izbora bolnice i mozes otici u drugu u kojoj ce te tretirati kao osobu? Svidja li ti se da te u Petrovoj tretiraju kao objekt? Zasto im onda pomazes financijski time sto si im pacijentica?
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.