Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2013., 23:20   #1641
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Skužila sam da ako koristim hidrogen sa višim postotkom koji puta boja ne uhvati na sijede.

Zanima me što bih dobila sa npr. ovom bojom

Majirel 9.13 Very Light Beige Blonde


i 3% hidrogenom. Na neku tamno plavu farbanu kosu te 50% sijedih.
Ništa ne bi dobila, to bi bio tek preljev koji neće prekriti sijedu kosu.
Kod sijede kose, ovisno o postotku sijedih preporuča se bojanje kose u željenu nijansu da se ta nijansa pomiješa s natural nijansom, u tvom slučaju gdje je 50 % sijede kose bilo bi pola natural 9 + pola željene 9. nešto.
Sijeda kosa ne prima dobro pepeljaste nijanse tipa 9.13, tj. sve što ima 1 kao drugi broj u sebi. Bolje bi primila bisernu tj. perlastu nijansu ,ako želiš hladniju nijansu blond kao što je ova tvoja 9.13, možda bi bolje bilo miksati Majirel 9 + 9.23 koja je biserno zlatna, u omjerima pola - pola s 6 % ili 9% hidrogenom.
Inače sijeda kosa slabije prima 9-ke, jesi probala 8-ice s 9 % hidrogenom ?
I s obzirom da se baviš prirodnom kozmetikom, prije farbanja, na korijen suhe kose utrljaj malo arganovog ili makadamija ulja, ostavi 5-10 minuta i onda se farbaj, bolje hvata boja na tako pripremljenu sijedu kosu.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 10:07   #1642
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
To ti je po meni čista 5-ica, definitivno, ili čak tamnija 6-ica. Ali, nažalost, ne znam za preporuku boje bez amonijaka osim, možda, SO CAP-ovih. Jako su ti povoljne, 28 kn je boja a razvijač od litre isto tu negdje i možeš ga koristiti više puta. Ja i sestra smo koristili njihove boje bez amonijaka i izvrsne su. Možda da probaš ovu 5.0
http://socap.hr/socap/za-frizere/boj...a-za-kosu.html
Ali ovdje uopce nema pepeljaste nijanse?


No medutim imam drugi problem, ovih dana sam obisla bipu, sm, kozmo i müller. I ne samo da nema pepeljasta nijansa bez ammonijaka, nego nema nikakve!
Ima jedino od syossa neka 4-1,ali kod njih nisam sigurna da to oznacavapep. Nijansu.

Gdje danadem to? Citam na ovoj temi preporuke za pwpeljastw subrine., niti jedne nije bilo.
Dajte pliz recite gdijw da nabavim 5.1? Pa bar i sa amonijakom
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 15:51   #1643
Ja sam koristila tu prirodnu peticu SO CAP-ovu i ispadala mi je odlično.

Pogledaj izbor Subrine u Mulleru njihove boje charm i saten odlične su.

Ako i dalje ne nađeš pepeljastu, svaka linija farbi koje se miješaju s hidrogenom je ima
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 17:10   #1644
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
Ja sam koristila tu prirodnu peticu SO CAP-ovu i ispadala mi je odlično.

Pogledaj izbor Subrine u Mulleru njihove boje charm i saten odlične su.

Ako i dalje ne nađeš pepeljastu, svaka linija farbi koje se miješaju s hidrogenom je ima

Mozda nisi vidjela post.... . Obisla sve drogerije i nigdje nema pepeljaste!!!
Bila sam u dm, kozmo, bipa, müller. Za mjesanje ima samo keune, nju nebi jer sam ovdje citala da je malo agresivnija.
I ponavljam, subrinu sam posebno trudila se naci, jer je neka cura pisala da su im super pepeljaste nijanse.... Ja uopce nisam naisla na njihovu pepeljastu., nigdje pa neznam sto je to s tom pepeljastom... Kak to nigdje nema?
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 02.11.2013. at 17:16.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 23:35   #1645
vidjela sam post. njihovi nazivi su opisni, tipa "lješnjak", "konjak", "honey", "tabasco"...

ni ja ti ne bih preporučila keune jer mrse kosu i meni osobno su njihove pepeljaste nijanse hvatale tamnije no što sam htjela

A Subrinine smeđe ispadaju baš kao u katalogu i to im je super kvaliteta - nema ružnog crvenog odsjaja i ispadnu najprirodnije što mogu. To su jedine boje bez amonijaka, osim ovih profi so cap-ovih, kojima bi se ja farbala da takve uzimam. Možda da pogledaš nijanse 55 i 55/6 - cappuccino i velvet brown? Te su mi najsličnije onome što tražiš. Ako to ne, onda nema druge nego da kupiš profesionalnu farbu u dućanu s frizerskom opremom. Mislim, nije baš lako unutar drogerijske ponude naći super-sofisticiranu pepeljastu nijansu. Npr. ima Subrinin Trio Color pepeljaste nijanse, ali Dm uvozi samo neke od njih
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 23:51   #1646
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
vidjela sam post. njihovi nazivi su opisni, tipa "lješnjak", "konjak", "honey", "tabasco"...

ni ja ti ne bih preporučila keune jer mrse kosu i meni osobno su njihove pepeljaste nijanse hvatale tamnije no što sam htjela

A Subrinine smeđe ispadaju baš kao u katalogu i to im je super kvaliteta - nema ružnog crvenog odsjaja i ispadnu najprirodnije što mogu. To su jedine boje bez amonijaka, osim ovih profi so cap-ovih, kojima bi se ja farbala da takve uzimam. Možda da pogledaš nijanse 55 i 55/6 - cappuccino i velvet brown? Te su mi najsličnije onome što tražiš. Ako to ne, onda nema druge nego da kupiš profesionalnu farbu u dućanu s frizerskom opremom. Mislim, nije baš lako unutar drogerijske ponude naći super-sofisticiranu pepeljastu nijansu. Npr. ima Subrinin Trio Color pepeljaste nijanse, ali Dm uvozi samo neke od njih

Ja i ti ae nikako sporazumit
Od koji mislis da probam 5.5 i 5.56,od ovih sto si linkala? Ja tu ne vidim niti jednu niti drugu nijansu
No nije ni bitno, ne bih riskirala... Htijela bi viti aigurna da je pepeljasta, jer ne vjerujem da 5.5 ili 5.56 moze imati ikakve veze s pepeljastom.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 16:52   #1647
A pokušavam ti pomoć ženo. Ponudila sam ti bojom najsličnije što ima tome što tražiš, a da je bez amonijaka. Nisam ih linkala, pogledaj na Subrininom sajtu.

Od pravih farbi, Selective Oligomineral 5.01 ti je točno ta boja.
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 11:19   #1648
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
Ali ovdje uopce nema pepeljaste nijanse?


No medutim imam drugi problem, ovih dana sam obisla bipu, sm, kozmo i müller. I ne samo da nema pepeljasta nijansa bez ammonijaka, nego nema nikakve!
Ima jedino od syossa neka 4-1,ali kod njih nisam sigurna da to oznacavapep. Nijansu.

Gdje danadem to? Citam na ovoj temi preporuke za pwpeljastw subrine., niti jedne nije bilo.
Dajte pliz recite gdijw da nabavim 5.1? Pa bar i sa amonijakom

Syoss oleo ti je bez amonijaka, al nemoj gledat oznake na kutiji jer njihove brojke su nekakve čudnovate. Gledaj boju jer je syoss prva boja koju sam kupila a da ispadne točno kao na kutiji. A koristim crvenu.Casting od Loreala ti je, koliko se sjećam bez amonijaka i imaju dobar izbor nijansi.
livy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 11:20   #1649
Moja preporuka su Subtilove boje.
mirjanamalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2013., 23:03   #1650
dali netko zna gdje mogu kupiti i koliko košta loreal farbu luocolor 8.23 ?

p.s. ima na forumu/temi neki frizer da radi s loreal luocolorom da mu postavim jedno pitanje na pm. plizzzz
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...

Zadnje uređivanje seceruuu : 04.11.2013. at 23:15.
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 09:58   #1651
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
A pokušavam ti pomoć ženo. Ponudila sam ti bojom najsličnije što ima tome što tražiš, a da je bez amonijaka. Nisam ih linkala, pogledaj na Subrininom sajtu.

Od pravih farbi, Selective Oligomineral 5.01 ti je točno ta boja.
znamhvala ti!
nisam skuzila o cijim bojama pricas,.....vidjela sam te nijanse, i na slici mi izgledaju dobre, ali po svim pravilima, ona bi trebala sa tom 5icom iza tocke imati neku mahagony osnovu, a 5.56 bi trebala biti nesto mahagony-crveno. To ne zelim riskirati, koliko god ona izgleda pepeljasta na slici, ne vjerujem da ispada tako, jer nije logicno, s tim oznakama.

Quote:
livy kaže: Pogledaj post
Syoss oleo ti je bez amonijaka, al nemoj gledat oznake na kutiji jer njihove brojke su nekakve čudnovate. Gledaj boju jer je syoss prva boja koju sam kupila a da ispadne točno kao na kutiji. A koristim crvenu.Casting od Loreala ti je, koliko se sjećam bez amonijaka i imaju dobar izbor nijansi.
ma ne zelim se osloniti na katalog pa da mi opet povuce na crvenkasto, prbavala sam neku zlatnu koja nema crvenog u sebi, ali na mojoj kosi je i ona ispala crvenkasto.
zato ne zelim nista slicno, tražim nijansu koja je vec oznacena kao pepeljasta, da bi na mojoj kosi ispala sto pepeljastija, da se nebi opet za*ebala.

Quote:
mirjanamalic kaže: Pogledaj post
Moja preporuka su Subtilove boje.
a gdije to nabaviti ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 05.11.2013. at 10:06.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 11:01   #1652
Quote:
mirjanamalic kaže: Pogledaj post
Moja preporuka su Subtilove boje.
evo sad sam bas guglala, i ima i subtil boja bez amonijaka, subtil green, ali nazalost nigdje nisam dosla do informacije tko drzi te boje i gdije ih mogu kupiti.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 15:19   #1653
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
Ništa ne bi dobila, to bi bio tek preljev koji neće prekriti sijedu kosu.
Kod sijede kose, ovisno o postotku sijedih preporuča se bojanje kose u željenu nijansu da se ta nijansa pomiješa s natural nijansom, u tvom slučaju gdje je 50 % sijede kose bilo bi pola natural 9 + pola željene 9. nešto.
Sijeda kosa ne prima dobro pepeljaste nijanse tipa 9.13, tj. sve što ima 1 kao drugi broj u sebi.
točno. ja sam sijeda i pokušala sam se prije nekog vremena ofarbati academy bojom iz so.capa, pola 9.1, pola 9.2 i to je bila takva katastrofa i užas.. što je najbolje, ispala je vrlo točno tamo gdje se htjela uhvatiti ali stajala mi je grozno. povrh svega mi je slika s tom bojom na svim novim dokumentima
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2013., 18:54   #1654
Točno je da se za prekrivanje sijedih treba miješati prirodni+željeni ton, jer sam ton neće prekriti sijede. No neke boje toliko su dobre da ih je u mom slučaju sam pepeljasti ton čak i prekrio ili makar iznijansirao. Recimo, Dikson 6.1, Selective 5.01, Framesi 5EXN, Subrina 7.01.

S tim da boje koje imaju naziv npr. ne 7.1 nego 7.01 intenzivnije su i bolje prekrivaju, jer to je već miks prirodne + pepeljaste u jednoj tubi
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 16:03   #1655
Pliiiizzzzz cure, gdije nabavljate te profi boje?
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2013., 16:50   #1656
jel itko našao u slobodnoj prodaji Muller/DM/slično Keuneove pepeljaste nijanse 6.1 7.1 ili 7.19 ??? ja nailazim samo na neutralne, a onda ih izmiješam sa mixing tonom 0.11 što me dođe duplo, a i moguće je da pogriješim nekad omjer, a ovak bi kupila već gotov proizvod

nigdje ih ne mogu naći.....
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 17:45   #1657
hej svima!

trebam pomoć... ovak..imam svijetlu put, plave oči, sive obrve, malo pjegica al smeđih, ne narančastih...rekla bih da sam hladnog podtona jer sve ukazuje na to (osim pjegica, al njih sad imam više zbog pretjeranog izlaganja suncu)...prirodna boja moje kose je pepeljasto smeđa...i onda sam se glupača jednom ofarbala u zlatno smeđu, tj. schwarzkopf color mask 750 dark golden blond...dakle bila sam zlatno smeđa što nikako nejde uz moju put...e onda sam na tu kosu stavila pramenove i preljev...i to je sad sve KATASTROFA...nekako sam si žuta, malo medena, malo plava...al jednostavno to nije to i kad se pogledam u ogledalo ova boja kose nikako ne pristaje uz moje lice a pogotovo uz boju mojih obrva...

zato vas molim za pomoć!!! koju boju bih mogla uzeti da neutralizira te pramenove i to zlatilo odnosno žutilo moje kose? a da ne ispadnem narančasta ili crvena već onako...pepeljasta...?
GoodGirlGoneBad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 17:48   #1658
Quote:
jagvan kaže: Pogledaj post
jel itko našao u slobodnoj prodaji Muller/DM/slično Keuneove pepeljaste nijanse 6.1 7.1 ili 7.19 ??? ja nailazim samo na neutralne, a onda ih izmiješam sa mixing tonom 0.11 što me dođe duplo, a i moguće je da pogriješim nekad omjer, a ovak bi kupila već gotov proizvod

nigdje ih ne mogu naći.....


Probaj u Keuneovoj trgovini..ako si u Zagrebu - Preobraženska 1 (na Cvjetnom)...mislim da ima njihova trgovina i u Splitu
GoodGirlGoneBad is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 18:59   #1659
Quote:
GoodGirlGoneBad kaže: Pogledaj post
Probaj u Keuneovoj trgovini..ako si u Zagrebu - Preobraženska 1 (na Cvjetnom)...mislim da ima njihova trgovina i u Splitu
okej probat ću onda tamo, a usput ću pitat i koju bi mi preporučili od te dvije... meni je samo bitno da je što pepljastija... osnovni ton mi nije toliko bitno jel sedam il osam, ionako će se isprat s vremenom...
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 23:28   #1660
Jagvan, ja sam koristila 6.19 matt, to matt ne znači da boja nema sjaja nego da je ekstra prirodna, još prirodnija od klasične pepeljaste. Lijepo mi je ispala, ali tamnije no što sam ja htjela pa sam je preskočila za buduću uporabu, plus što nisam zadovoljna efektom njege na kosu nakon bojanja sa Keune.
no što se tiče prirodnosti dobra je jako dakle ja bih ti preporučila tu 7.19 matt jer je najprirodnije što možeš naći. (osmice u toj vrsti ne znam dal ima)

Inače, sve njihove boje se mogu naći u Keune dućanu.

Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
Pliiiizzzzz cure, gdije nabavljate te profi boje?
Savršen dućan sa veleprodajnim cijenama ti je Kalelarga na Sućidru ako si iz Splita, pogledaj na Dikson temi gdje se nalazi, jedna cura je objašnjavala.
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:27.