Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2005., 09:53   #21
joj, nn-st1, nije valjda da se ljutis sto ti se jos za sad nisam zahvalila...

puno vam hvala na konstruktivnim savjetima i idejama!


PS: meni je normalno da ti ovdje ne kazu hvala. kad ja nesto odgovorim na help service, ni ne ocekujem zahvalu. ali u pravu si, trebalo bi toga bit vise...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 18.03.2005., 10:12   #22
Kemik, ja bi na tvom mjestu uzela to kaj on nudi. Ako ne, preostaje ti da se tuzis shto ce te kostati i to traje... pa sad biraj. Anyway, sretno!

nnst- ja sam rekla thanx!
coflek is offline  
Old 18.03.2005., 10:37   #23
Quote:
kemik kaže:
@ hajdi, narafski da cu uzeti odvjetnika, ali kao sto rekoh u svom prvom postu, forumski savjeti su besplatni, a RL odvjetnici bas i nisu...
Ma znam da su forumski savjeti besplatni i naravno dobrodošli, al mislila sam na to kako vjerojatno nećeš dobit cjelovit odgovor jer i sve stručne osobe koje ovdje nešto odgovore na 'svom' području ne mogu bit sasvim konkretne jer sa slučajem nisu upoznate u cijelosti, ipak se treba uć u problematiku...
Al Forum je super za razmjenju iskustava, šta je je ,dobiješ uvid u nešto s različitih gledišta, naučiš neke stvari, dobiješ neke ideje i sl., to je svakako super. Pa i ja sama volim uć u neku problematiku bez obzira što mi je možda rješava neka stručnija osoba, al ono da ja baš ne budem skroz tudum...
hajdi is offline  
Old 18.03.2005., 11:15   #24
Quote:
coflek kaže:
Kemik, ja bi na tvom mjestu uzela to kaj on nudi. Ako ne, preostaje ti da se tuzis shto ce te kostati i to traje... pa sad biraj. Anyway, sretno!

nnst- ja sam rekla thanx!
teoretski je to sto ti kazes ok. znam da traje, to mi je apsolutno jasno, ali cinjenica je da on nas pokusava prevariti za 1/2 vrijednosti stana, odnosno da bi on nas dvoje isplatio s novcem koji bi mu trzisno bio dovoljan za jednoga. cak i da mi je drag i da mi je zbilja rodbina (u onom emocionalnom smislu), to bi bilo previse. mislim da bismo mogli nesto ustediti na odvjetniku ako je moguce da bratic i ja uzmemo istog odvjetnika (jer se nasi interesi u potpunosti preklapaju, tako da on ne bi bio u sukobu), a sto se vremena tice, like i said: 2 godine nas zajebava s ostavinskom i 40 vec terorizira cijelu family, tako da imam vremena
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 18.03.2005., 11:28   #25
Vi (ti i bratic) niste nista ulagali u taj stan? (odrzavanje, dio rezija, briga oko stana...)
coflek is offline  
Old 18.03.2005., 11:29   #26
Quote:
coflek kaže:
Vi (ti i bratic) niste nista ulagali u taj stan? (odrzavanje, dio rezija, briga oko stana...)
hm, nije ni on ako cemo posteno. rezije nisu placene tko zna od kad, odrzavalo se nije nista (kao sto sam napisala gore) a briga? nemoj me nasmijavat, covjek ima u stanu smece iz 2003 koje nije odneseno
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 18.03.2005., 11:35   #27
svasta! uvijek se iznova cudim kako takvi slucajevi uvijek na kraju dobro prolaze.. uff ..
coflek is offline  
Old 18.03.2005., 11:36   #28
Quote:
coflek kaže:
svasta! uvijek se iznova cudim kako takvi slucajevi uvijek na kraju dobro prolaze.. uff ..
to ide mene ili ujaka?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 18.03.2005., 11:39   #29
Pa ujaka, naravno!
coflek is offline  
Old 18.03.2005., 12:41   #30
Ako je zakon na vašoj strani, a po iznesenom meni izgleda da je, onda će vam ujak morat nadoknadit sve troškove odvjetnika i suda.
Samo si morate nać pametnog i sposobnog odvjetnika tako da vam ujak po sudskom rješenju mora prvo nadoknadit troškove a na ruke da dobije samo ostatak od 1/3 prodajne vrijednosti stana.
Tako da bi na kraju vas dvoje dobili svoj dio u potpunosti, a troškovi bi bili ujakovi.
Meni je lani trebao odvjetnik za ostavinu i iz 3 pokušaja sam našla super čovjeka kojem su ostavine specijalnost. Ako ti treba pošaljem ti ime na pm, a ti odluči.
polly is offline  
Old 18.03.2005., 22:31   #31
Meni se čini da se stan sudski prodaje jeftinije od tržišne cijene?
Tako da bi trebali vidit koliko bi to bilo eura po kvadratu kad bi se išlo na sud s tim...

I nije mi najjasnije zašto bi ujak trebao platiti sve odvjetnike?
Zato što ne želi dogovor usmeni (van suda) ili...?

p.s.
kod 90% ljudi uvik isti problemi oko ostavštine
Janjesce is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.