Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2005., 09:55   #1
karcinom - molim pomoc!

Pozdrav svima,

mojoj mladjoj sestri su prije nekoliko dana dijagnosticirali karcinom debelog crijeva, koji se proširio jako. Odstranili su joj debelo crijevo, ali jako puno toga je ostalo. Svi smo u totalnom šoku i o tome ništa ne znamo.

Gotovo ništa ne jede (ne može!) i stalno slabi, a da bi mogla na kemoterapiju i zračenje mora ojačati. Ne znam što da radim. Skinuli su je s infuzije, kažu počela jesti. To što ona pojede nije vidljivo prostim okom.

PLIZ help!
Kad može najranije na zračenja i kemoterapije poslije operacije? Bojim se da je ovo utrka s vremenom!

Zna li neko za nekog alternativca s rezultatom?

Aloa vera u kom obliku? Kapsule? Jel to neki sirup? Što konkretno? I na koji način?

Svaka pomoć mi je dobrodošla!!!

HVALA

p.s.
kako doći na Institut za tumore na terapiju ? Jel treba veza? Jel itko ikad bio u savjetovalištu za obitelj?

p.s.
Molim moderatora da mi ne obriše post. PLIZ!
TsunamiGirl is offline  
Old 23.05.2005., 09:56   #2


daj kopiraj ovaj topic i na Zdravlju!
Malta is offline  
Old 23.05.2005., 13:02   #3
Na institut za tumore možeš doći i bez veze, samo s uputnicom. bar je moja majka tako nakon što su joj otkrili karcinom. Operirana je, ležala tamo, i odmah dobila kemoterapiju. Poslije prvog davanja išla odmah doma, a na svaku slijedeću je došla, primila je i išla odmah kući. Međutim govorim o karcinomu dojke tako da ne znam kako je u slučaju karcinoma debelog crijeva

Ono što je ona koristila u enormnim količinama je sok od cikle, tahebo čaj (ne znam jel se baš tak piše) koji se kuha koliko se sjećam u destiliranoj vodi. I koristila je megamin.

Za vrijeme kemoterapije radi smanjenja mučnine pila je tablete zofran. Malo joj je manje bilo mučno, no ipak nedovoljno manje tako da ne samo da nije jela, nego ništa nismo smjeli ni kuhati kod nje u stanu jer bi joj od svakog mirisa bilo zlo

Za nekog alternativca koji bi pomogao zaista ne znam, nažalost.

Šaljem vam svima skupa puno ljubavi
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Old 23.05.2005., 13:11   #4
Znam nekog tko bi joj mogao pomoci,mozda malo,mozda puno,to ne znam.Znam da je osoba postena dovoljno da kaze da ne moze pomoci ako ne moze.

Javi mi se na pm ako te zanima.
Noemi is offline  
Old 23.05.2005., 13:40   #5
Quote:
monique kaže:
Ono što je ona koristila u enormnim količinama je sok od cikle, tahebo čaj
potpisujem! mrkva i cikla. osnovna stvar je podići imunitet i ne jesti šećere i puno masti. Po mogućnosti prijeći na vege ili makrobiotičku prehranu. Navodno su dobre i omega3 kiseline. I eventualno Aloe vera, Noni i sl.
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Old 23.05.2005., 14:14   #6
Za jacanje organizma, naribati friske cikle, jabuku i mrkve (najbolje ako imas neki sokovnik) i to smiksati i tako piti svaki dan, pol litre ili vise. Time se "dizao" jedan clan sire obitelji, nakon svakog novog napada- radilo se u multi sklerozi.

Ma kakvo prelazenje na vegetarijanstvo. Sad nije vrijeme da osoba drasticno promijeni prehranu a pogotovo ne da se okrene samo biljkama. Moze meso, ne mora pohana snicla, moze kuhano od prsa, piletina, puretina, riba, moze i komadic krte teletine.
dodouprolazu is offline  
Old 23.05.2005., 16:50   #7
Quote:
dodouprolazu kaže:
Ma kakvo prelazenje na vegetarijanstvo. Sad nije vrijeme da osoba drasticno promijeni prehranu a pogotovo ne da se okrene samo biljkama. Moze meso, ne mora pohana snicla, moze kuhano od prsa, piletina, puretina, riba, moze i komadic krte teletine.
Nisam rekao odmah. Ali kolesterol pomaže razvoju raka, to je čini mi se i dokazano. 'Lagana' mesa mogu proći, ali svinjetine bi se npr. trebalo svakako kloniti...Kao i svega prženog itd. itd. Inače cikla ne pomaže dizanju imuniteta, već navodno njena boja je ta supstanca koja 'liječi'. Plus naravno minerali iz nje koji su OK itd. itd.

Btw, nisu rijetki oni koji su se tako izličili makrobiotičkom prehranom. No istina, svakome odgovara malo drugačiji pristup problemu; ne pomaže svima sve isto...
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Old 23.05.2005., 16:52   #8
Quote:
globus kaže:
kolesterol pomaže razvoju raka
Quote:
već navodno njena boja je ta supstanca koja 'liječi'.



Stvarno si postao opasan sa svojim glupostima
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 23.05.2005., 17:06   #9
Quote:
kemik kaže:



Stvarno si postao opasan sa svojim glupostima
mislim da ovo nije tema za liječenje tvojih frustracija, neupućenosti i neznanja na meni...ako misliš pomoći, pomogni curi, ako ne, bolje šuti...
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Old 23.05.2005., 17:07   #10
Uglavnom, prioritet je svakako da ostvari uvjete i ode na kemo, gotovo pošto-poto....
__________________
''Cijeli svijet je pozornica.''
globus is offline  
Old 23.05.2005., 17:16   #11
moj otac vec 4 godine ima rak..
nazalost je kod njega izljecenje nemoguce jer su metastaze na limfnim cvorovima i sada na plucima..
par godina je isao na kemoterapiju i cijelo vrijeme je uzimao razne prirodne stvari i jako dobro je podnosio terapije .. znaci fizicki..
pokusati cu se sjetiti sto sve je uzimao:
-tahebo caj (vec gore naveden)
-aloe vera (mozes u ljekarnoj dobiti.. 100% sok.. bar tu u njemackoj moze)
- od same aloe vere (znaci kaktusa) se moze napraviti nekakav lijek.. ako te recept interesira budem pitala mamu i saljem ti ga na pm.. isto tako imamo par kaktusa pa kad bih dolazila u cro mogu ti ih i donijeti)
- jaja od prepelice (ne peci ne kuhati nego ih onak popiti)
- svedska grancica ? mislim da se tako zove
- ciklu
- bah nemrem se sjetiti al od pcela isto nesto..

isto tako zena od brata je imala rak koji je na srecu izlijecen.. ona si je pravila nekakav saft od gljiva.. ako te interesira mogu je pitati sta je tacno koristila..

-po mogucnosti smanjiti ili ako je moguce prestati jesti meso..
-makrobiotika

u srijedu idem u posjetu kod svojih pa bih ti za vikend sve tacnije mogla napisati ako zelis.. u biti cu telefonirati sa svojima danas sutra pa bih mogla pitati i detaljno ti napisati...

i sto je jako bitno: pozitivno razmisljati! (znam da je u takvim situacijama to tesko ali vjeruj mi jako je bitno.. ona sama ne smije odustati nego se boriti)

zelim joj puno srece i snage a i svima vama jer jako dobro znam kako je sve to tesko za nju pa i za ljude oko nje...
__________________
maybe this world is another planet's hell.
kat is offline  
Old 23.05.2005., 19:54   #12
probaj nabaviti kapsule ili nešto s kurkumom (od korijena biljke Curcuma longa). znam da kod nas ima prah kao začin, ali kapsule imaju veću koncentraciju aktivnih tvari il nešt. navodno ima antitumorno djelovanje. progooglaj, raspitaj se i sretno!
__________________
It's always funny until someone gets hurt, and then it's just hilarious!
parabola is offline  
Old 23.05.2005., 20:20   #13
Quote:
dodouprolazu kaže:
Za jacanje organizma, naribati friske cikle, jabuku i mrkve
po 20 dkg mrkve, jabuke i svježe cikle, sve strpati u sokovnik. Koliko ispadne soka toliko dodati meda. Piti nekoliko žlica dnevno.
Navodno odlično za imunitet, kažem navodno jer nisam probala al to mi je preporučio jedan travar.

Sretno
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 23.05.2005., 22:03   #14
Quote:
Tija kaže:
po 20 dkg mrkve, jabuke i svježe cikle, sve strpati u sokovnik. Koliko ispadne soka toliko dodati meda. Piti nekoliko žlica dnevno.
Navodno odlično za imunitet, kažem navodno jer nisam probala al to mi je preporučio jedan travar.

Sretno
Hvala na pojacanju je ide i med, to sam zaboravio.
dodouprolazu is offline  
Old 23.05.2005., 22:12   #15
Kad sam surfala po internetu pročitala sam da whey proteini sirutke koje inače koriste sportaši da se zjačaju podiže imunitet i dobro djeluje kod raznih boleština između ostalog i u slučaju karcinoma.

http://www.agram89.com/?ID=24

http://www.healthe-livingnews.com/ar...y_protein.html
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Old 23.05.2005., 23:17   #16
Tsunami,

Imala ja slucaj tumora u siroj obitelji.
Makrobiotika je bila od velike koristi.

Znam jednu alternativku.
Meni osobno izljeci svaku bolestinu za koju joj se obratim.
A znam i da se abvi tumorima.
I nije bas toliko alternativna tipa - carala barala.
Kad bolje razmislim opce nije alternativna.
Enivej, detalji na PM.
Kris79 is offline  
Old 24.05.2005., 08:30   #17
Quote:
dodouprolazu kaže:
Hvala na pojacanju je ide i med, to sam zaboravio.
nama su, za vrijeme spremanja i uzimanja tog napitka, onkolozi savjetovali da NE stavljamo med. Objasnjenje je bilo jasno, i zaista logicno: med je vrlo hranjiv, sa punonutricionisticki vrijednih sastojaka. od njega koristi imaju sve stanice naseg organizma, a ponajvise one koje se najbrze dijele. A koje su te? Pa stanice metastaza, of kors. Nekoliko onkologa je savjetovalo da izbacimo med, tim vise sto je moja mama do pred sam kraj dobro jela...

Eto, moje iskustvo, tek tolko da znate...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 24.05.2005., 08:52   #18
Tsunami girl, jako je teško dati savjet u ovakvoj situaciji, jer to sa sobom nosi neku vrstu odgovornosti. Ja bih vrlo rado preporučila makrobiotiku, ali ako se na to odlučite morali bi biti svjesni da taj izbor zahtjeva dosta ulaganja, i financijskog i ulaganja svog vremena. Treba svakako ići na konzultacije kod učitelja makrobiotike da napravi plan i program za tvoju sestru, oni će sigurno tražiti da onaj tko će za nju kuhati završi neke tečajeve. Isto tako mislim da bi mogli dobiti preporuku da se uopće ne ide na kemoterapiju, što je svakako jako teška odluka. No, evo, ako želite razmisliti o tome možeš potražiti knjigu autora Michia Kushia "Prehranom protiv raka"; a adresa na koju se u Zagrebu možeš javiti je Makronova centar u Ilici 72. Čovjek sa kojim možete razgovarati zove se Zlatko Pejić.
verica is offline  
Old 24.05.2005., 09:48   #19
Quote:
kemik kaže:
nama su, za vrijeme spremanja i uzimanja tog napitka, onkolozi savjetovali da NE stavljamo med. Objasnjenje je bilo jasno, i zaista logicno: med je vrlo hranjiv, sa punonutricionisticki vrijednih sastojaka. od njega koristi imaju sve stanice naseg organizma, a ponajvise one koje se najbrze dijele. A koje su te? Pa stanice metastaza, of kors. Nekoliko onkologa je savjetovalo da izbacimo med, tim vise sto je moja mama do pred sam kraj dobro jela...

Eto, moje iskustvo, tek tolko da znate...
Hm, ima smisla.
dodouprolazu is offline  
Old 24.05.2005., 10:04   #20
Hvala svima na komentarima, svi su dobrodošli! Posebno oni iz iskustva. Posebna priča je psihologija i teret obitelji, ali meni ništa nije teško. Više me brine što ju starci guše i plaču, imam dojam da će ju oni dotuć. Najradije bi im zabranila da dolaze, samo da mogu.

Ne dam se i ona se ne da.

Na brzinu, vezano uz med - ne smije se davati šećer, pa vjerujem ni med. Vjerojatno bi potaknulo širenje i dijelenje stanica....

Jurim dalje. Cats mi je napisala jednu dobru stvar - treba nekoga uz koga će se osjećati sigurno i voljeno. Jer nju je strah da je pri kraju života. Lako je za naše strahove. Pitam se jer se ovako nešto moralo dogoditi da joj kažem koliko ju volim
TsunamiGirl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.