Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2012., 03:21   #1
Dojmovi o svježe pogledanim filmovima (2012)

Nova Godina je tu, pa da krenemo s novim topicom. Mali c/p općenitih pravila...

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
C/P pravila topica:

Upisujete, dakle, film koji ste danas/jučer/u zadnjih nekoliko dana pogledali. Neki osnovni podaci o filmu su dobrodošli, ali ne i nužni. Ono što je nužno je da o pogledanom filmu napišete svoju impresiju - što elaboriranije, to bolje. Razlomci, smajlići i/ili uobičajene općenitosti poput "odličan", "sranje" itd. se ne priznaju kao elaborirani dojmovi i bit će brisani tj. ako se ustanove kao jedini način na koji pojedini korisnik želi sudjelovati u topicu, kažnjavane kao spam.

Zapamtite, ovaj topic ne postoji kako bi si itko vodio privatnu evidenciju naslova koje je te godine pogledao, već kako bi ostalim korisnicima pomogao u odabiru koji film pogledati.

Također, diskusije na temu pogledanih filmova su dozvoljene, poželjne čak, a moderatori će ih, ako se ove rašire i počnu gušiti topic, odvojiti u zasebne teme ili spojiti sa već postojećima.

Nije pravilo, ali svoje gledanje filmova koji već imaju svoj topic, možda je bolje evidentirati u tim topicima, naročito ako imate namjeru diskutirati o njima.
... i to je sve što trebate znati. Nadam se da vam je provod/doček/party bio dobar i sve najbolje u 2012.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Old 01.01.2012., 03:34   #2
Prvi film koji sam pogledao u ovoj godini- Jennifer's Body [2009]. Ne znam zašto baš taj Ok filmić, na neki način me čak i ugodno iznenadio. Nisam očekivao da ću odgledati niti pola sata a eto, odgledao sam cjeli.
http://www.imdb.com/title/tt1131734/

Sretna nova!!!!!!
GrIngoo is offline  
Old 01.01.2012., 03:43   #3
@MEDIA BLITZ

ti u rasponu između turobne i vesele preskačeš spektar. atmosferilija.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Old 01.01.2012., 10:37   #4
Question

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Pozdrav svima i sretna Nova Godina!

Doslovce mi je žao sa ovim otvoriti sezonu filmova koje sam ja pogledao ali eto ...

Sranje, besmisleno sranje i gotovo. Evo efekti su fora, film je gotovo lijep za pogledati ali ako vam je do dobrih efekata radije pogledajte avatar ili tako nešto.

Jednostavno mi više nije jasno - za koga je to snimljeno? Klincima je prestrašno, hrpa razaranja, ubijanja, krvi, mrtvih na sve strane ... Starijima je pak toliko nasilu povezano da bi samo na LSD-u to imalo smisla ... Ne vidim teoretske šanse da bi to netko želio ponovno pogledati

No opet sam pretpostavio da bude bolje nego neki od tv programa

Od mene - 5/10
jawahell is offline  
Old 01.01.2012., 13:16   #5
Ima spojlera, ako niste gledali, nemojte čitat

Prvi film kojeg sam se dohvatila u ovoj godini bio je ni manje ni više nego naširoko i nadugačko pohvaljeni 'Drive' s Ryanom Goslingom i Carey Mulligan.
Možda nisam baš trebala s time započeti, ali ajde dobro, šta je tu je

Hm, hm, koliko sam imala visoka očekivanja, ne mogu reći baš da me oduševio. Očekivala sam nešto kao tipa 'Taken' jer sam vidjela da su ga ljudi preporučili uz 'Taken'.

Ipak, nikako ne mogu reći da je loš. Atmosfera i glazba su odlične, brutalne scene su jako dobre. Ponajviše zato što se događaju kad ih najmanje očekuješ.
Najviše me se dojmila scena u dizalu, ujedno predivna, pretužna i prebrutalna

Što se nedostataka tiče, najviše me smeta kemija, tj. nedostatak iste. Znam da je naglasak na onome što između njih 'nije rečeno', ali eto, Irene mi nije baš uvjerljiva pa mi je malo umanjilo suosjećanje koje se valjda očekuje na kraju filma

7/10
Desdemon@ is offline  
Old 01.01.2012., 16:56   #6
Semi-Pro

Komedija s Willom Ferrellom. Ovaj put je u ulozi one hit wonder pjevača koji kupuje košarkaški klub kojem je owner/coach/player. Radnja se odvija u 70im godinama i to sezonu prije li će se košarkaška liga u kojoj njegova ekipa nastupa spojiti s NBA-om, a oni su posljednji.

Kao ljubitelj djela Willa Ferrella dobio sam što sam i očekivao: apsurdne, urnebesne situacije. Nije da se cijelo vrijeme umire od smijeha, ali cura i ja smo se zabavili. Za one koji nisu upoznati s Ferrellom, možda bi bolje bilo pogledati Elfa ili Blades of Glory.

Uz Ferrella su tu i Woody Herrelson kao iskusni NBA košarkaš koji u zadnjoj sezoni pokušava pomoći ekipi da ostvari promociju i Will Arnett kao jedan od komentatora klupske televizije.

Simpatična i zabavna komedija za umorna nedjeljna popodneva.
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Old 01.01.2012., 17:15   #7
potrošnjakovići

oni su preloši, no nisu dovoljno loši da bi bili dobri.

I
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Old 01.01.2012., 18:55   #8
Novi naslov THE teme, nova godina, red je da i ja promijenim način prezentacije dojmova o netom pogledanim filmovima.



Garde à vue (1981.)

Kriminalistička drama Claude Millera o jednoj večeri u policijskoj postaji di prekaljeni detektiv vodi verbalni rat sa uglednim odvjetnikom kojeg sumnjiči za silovanja i ubojstva dviju djevojčica. Početak filma je bio malo težak zbog slabijeg prijevoda, ali kasnije se stvari zakuhtavaju, tj. zahuktavaju se sjajni glumci (prednjači Lino Ventura u ulozi detektiva), a ne odmaže ni precizna režija Millera te njegova besprijekorno izvedena inscenacija. Tek kasnije sam shvatio kako sam prije skoro 10ak godina gledao Hopkinsovu preradu Under Suspicion sa Hackmanom i Freemanom koja je solidna, ali ipak slabija od ovog uratka.






Kill List (2011.)

Čudan film Ben Wheatleya. U jednom trenutku sam razmišljao kako gledam nešto jako solidno i kako ljudima jedva čekam preporučiti film, ali kako je vrijeme prolazilo, kako se film približavao kraju, dojam je bio sve lošiji i lošiji. Posljednja slamka spasa, način da film skoči iz ralja mediokriteta bio je da se na kraju dogodi nešto posebno. Ali ne, redatelj nam servira "otvoren" kraj koji sjeda k'o šaka u oko, ali ne na dobar način. Inače, kroz cijeli film se provlači jezovita atmosfera, glavni glumac je sjajan, nekoliko zbilja mučnih i brutalnih scena, ali za nešto više je trebao jasan cilj, tj. što je l'auteur htio reći.

LouReeth is offline  
Old 01.01.2012., 19:21   #9
"Death at a Funeral" (2010) - britanska verzija mi je bila urnebes, a američka verzija je više-manje copy/paste. Dakle, smiješno, ali i već viđeno. Nije mi jasan smisao ovog remakea, pogotovo u rukama Neila LaButea.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 01.01.2012., 20:10   #10
Quote:
jawahell kaže: Pogledaj post
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Pozdrav svima i sretna Nova Godina!

Doslovce mi je žao sa ovim otvoriti sezonu filmova koje sam ja pogledao ali eto ...

Sranje, besmisleno sranje i gotovo. Evo efekti su fora, film je gotovo lijep za pogledati ali ako vam je do dobrih efekata radije pogledajte avatar ili tako nešto.

Jednostavno mi više nije jasno - za koga je to snimljeno? Klincima je prestrašno, hrpa razaranja, ubijanja, krvi, mrtvih na sve strane ... Starijima je pak toliko nasilu povezano da bi samo na LSD-u to imalo smisla ... Ne vidim teoretske šanse da bi to netko želio ponovno pogledati

No opet sam pretpostavio da bude bolje nego neki od tv programa

Od mene - 5/10
Onda sam ja na žestokom LSD-u jer sam ga gledao već oko 8 puta. Očito nisi gledao prošle filmove ili se nisi baš ni potrudio da shavtiš ovaj. Jedno od to dvoje je 100,00%.
N-dizajn is offline  
Old 01.01.2012., 20:30   #11
Quote:
GrIngoo kaže: Pogledaj post
Prvi film koji sam pogledao u ovoj godini- Jennifer's Body [2009]. Ne znam zašto baš taj Ok filmić, na neki način me čak i ugodno iznenadio. Nisam očekivao da ću odgledati niti pola sata a eto, odgledao sam cjeli.
http://www.imdb.com/title/tt1131734/

Sretna nova!!!!!!
Pogledao si ga do kraja samo zbog Megan Fox inace bi odustao!
__________________
u izradi....
xAragonx is offline  
Old 01.01.2012., 20:31   #12
Djeveruše
Film je imao obečavajućih 7.0 na imdb-u, što je super za komediju. Kad ono katastrofa, dosada živa.
Naporan za poludit.

The Mechanic
Pogleda san ga jer san očekiva plitku zabavu, akciju i napetost. Točno je to i bilo. Film za isključit mozak i uz kokice potrošit par sati.
The Godfather is offline  
Old 01.01.2012., 22:02   #13
The Ides of March
Iako je dan za neki lakši film, lijepo mi je sjeo. Imao sam i averziju prema političkom trileru koja je nestala oko 15e minute filma. Kvalitetan, sa super kastingom i iz filma u film sve boljim Goslingom.
8/10
pravipurger is offline  
Old 01.01.2012., 22:12   #14
Quote:
pravipurger kaže: Pogledaj post
Imao sam i averziju prema političkom trileru koja je nestala oko 15e minute filma.
Možda je nestala kad si podsvjesno shvatio da to uopće nije politički triler?
People Can Fly is offline  
Old 01.01.2012., 22:14   #15
Ae, jebote, ovo je jedan od najsmiješnijih filmova godine, ja sam se cerio na nekoliko mjesta. I to je film namjerno smiješan, rekao bih. Clooney, care.
LouReeth is offline  
Old 01.01.2012., 22:25   #16
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Možda je nestala kad si podsvjesno shvatio da to uopće nije politički triler?
političkom filmu*.
pravipurger is offline  
Old 01.01.2012., 22:26   #17
Repo Men
http://www.imdb.com/title/tt1053424/
http://www.youtube.com/watch?v=jl9Nvg4yuus

U bliskoj budućnosti gdje se umjetni ljudski organi prodaju na kredit, Remy (Jude Law) je zaposlen kao repo man. Njegov posao je izvođenje ovrhe na organe ljudi koji ne plaćaju rate što u većini slučajeva rezultira smrću navedenih ljudi. Nakon "nezgode" prilikom ovrhe srca, Remy se budi u bolnici sa ugrađenim umjetnim srcem kojeg može priuštiti samo ako nastavi raditi. Problem nastaje kad Remy shvati da više nije u mogućnosti sa lakoćom vršiti "ovrhu", tj. ubijati ljude te samim time postaje lovina.

Ovo mi je drugo gledanje ovog filma, ovaj puta UNRATED verzija. Zabavno, zanimljivo, na trenutke komično te tu i tamo over the top krvavo.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Old 01.01.2012., 22:35   #18
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Kill List (2011.)

Čudan film Ben Wheatleya. U jednom trenutku sam razmišljao kako gledam nešto jako solidno i kako ljudima jedva čekam preporučiti film, ali kako je vrijeme prolazilo, kako se film približavao kraju, dojam je bio sve lošiji i lošiji. Posljednja slamka spasa, način da film skoči iz ralja mediokriteta bio je da se na kraju dogodi nešto posebno. Ali ne, redatelj nam servira "otvoren" kraj koji sjeda k'o šaka u oko, ali ne na dobar način. Inače, kroz cijeli film se provlači jezovita atmosfera, glavni glumac je sjajan, nekoliko zbilja mučnih i brutalnih scena, ali za nešto više je trebao jasan cilj, tj. što je l'auteur htio reći.
Pa nije ništ ostalo otvoreno. Regrutacija/reorganizacija/krunidba je uspješno završena, imamo novog Kralja.

Upravo odgledao. Izvedeno OK, alo sam malo prestar za ozbiljno shvaćati te sotonističke pizdarijice.

0110
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 01.01.2012., 22:40   #19
Ma malo me ženin smijeh na kraju zbunio jer nisam stekao dojam da je ona "in on it".
LouReeth is offline  
Old 01.01.2012., 22:43   #20
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Ma malo me ženin smijeh na kraju zbunio jer nisam stekao dojam da je ona "in on it".
A vidiš da mu se svi vesele. I vuče sve skupa malo puno na "Srpski film", jelda?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.