Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 23:02   #1
Volvo V40/V70/850

Pitanje za ljude koji imaju iskustva s ovim autima...
Pošto se odnedavno povećala obitelj, kupuje se karavan!
Izbor je pao na Volvo v40 ili v70 ili čak 850 karavan sa turbodizelskim motorom star 8-10 godina!
Ja sam vozil s40 sa 1,9TD motorom iz Renaulta sa 90 KS. Auto je odličan ali motor me baš nije oduševio, bučan je, pogotovo kad je hladan i dosta lijen pogotovo u 1. i 2. brzini. I sekundu-dvije dok mu se ne uključi turbo fakat nikak nejde! Nisam veliki ljubitelj brzina ali važno mi je da auto dobro potegne, pogotovo prilikom pretjecanja i sl. Kad se zagrije je čisto solidan, pogotovo iznad stotke! Zanima me da li u v40 postoji koji jači dizelski motor od recimo 100+nešto konja?

V70 nisam još vozil al brijem da bi 2,5 TDI motori od čini mi se cca 140 konja koji se ugrađuju u njih i mislim u 850 trebali biti sasvim druga priča. Zna ko dal su to Volvovi motori ili su i to od nekog preuzeli kak u s/v40 i koja im je potrošnja?
I kak je s ponudom prostora u v70/850 jer je v40 dosta skučen za dvometraša i kad si potegnem sic do kraja iza može sjedit samo dijete i to ne baš komforno. v 70 je ipak viša klasa pa brijem da tu ne bi trebalo bit problema!

Iako mi je v40 malo ljepši i "normalniji" od možda još malo prekockastog v70 ili 850, na njima su mi bomba zadnja svijetla od krova do branika i brijem veća prostranost! Dok ne riješim trilemu koji uzet, molim ljude koji imaju iskustva s njima i koji znaju odgovore na pitanja za pomoć!
Pozdraf
superfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 09:37   #2
2,5 TDI ti je Audijev motor, stavljal se u prvu liniju audija A6 (zapravo audi 100). Ono, klasičan TDI - za svoje vrijeme jak i štedljiv, ali i za svoje vrijeme bučan i neuglađen. Inače išao je i u S80 u početku prije nego je volvo razvio D5 mašinu. Kolko se sjećam 140ks. Pretpostavljam da je sam po sebi bučniji nego 1,9TD, drugo je pitanje dal je bolje izoliran u klasu većem autu.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 10:37   #3
v40 preskoči.
kad tad će ti usfaliti prostora u njemu. za takve obiteljske potrebe, i v70 i 850-tka su pravi izbor.
po mojim saznanjima, tuđi motori u volvu se nisu proslavili. nikakve specijalne slabosti ali sav taj sklop ne funkcionira kak bi trebalo. pa čak ni s tim 2,5 litrašem od audija.
volvov D5 motor je razvijen direktno od njihovog benzinca sa 5 cilindara i istog obujma. izvrstan motor, i sa njim se nemože pogriješiti. samo, to se nije ugrađivalo u te aute pred 8 ili 10 godina.
od tih godišta, raspitaj se o najslabijem benzincu. 2,5 litre motor 5 cilindara sa 140 KS. jako zahvalan i dugotrajan ako je dobro održavan. lakše ga je naći u dobrom stanju nego dobrog dizela. jako dobar za ugradnju plina, isto ako se sve dobro obavi.
prije kupnje, raspitaj se o svemu, pa i o plinu, jer nisu svi za to. nemoj poslije reći dasam te ja nagovorio.
kod kupnje inzistiraj na svim računima od servisa i obavezno auto na pregled jer su dijelovi papreno skupi. ne svi, ali dosta njih.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 19:23   #4
Pa i mene iskreno malo više vuče na v70 ili 850-ku a i nekak mi se čini bolja opcija audijev nego renaultov motor. Mada nemam ništ protiv renaulta, trenutno ga čak i vozim, doduše benzinca.
Jedino moram ženu malo obradit, njoj je v70/850 malo prekockasti i sliči joj na mrtvački!
Šalim se, ali kaj je stvarno taj motor još bučniji... A kak je s potrošnjom, s obzirom na 2,5 litre obujma?
A za benzinac ne znam, razmišljal sam da uzmem njega pa ugradim plin ali ne znam baš... Imam loša iskustva s prodajom velikog benzinca, užasno ga je teško prodati pa ne bi to htel više prolazit...
Jedino da ga nađem s već ugrađenim plinom, onda možda ali radim godišnje oko 10000 km pa mi to baš i nije isplativo...
A benzinci tih godišta, znači negde 96-99 su Volvovi ili isto nečiji drugi?
I koji su to uopće motori i kakva im je potrošnja ak neko zna?
tenx
superfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 19:34   #5
Quote:
superfast kaže: Pogledaj post
Jedino moram ženu malo obradit, njoj je v70/850 malo prekockasti i sliči joj na mrtvački!

A za benzinac ne znam, razmišljal sam da uzmem njega pa ugradim plin ali ne znam baš... Imam loša iskustva s prodajom velikog benzinca, užasno ga je teško prodati pa ne bi to htel više prolazit...
Jedino da ga nađem s već ugrađenim plinom, onda možda ali radim godišnje oko 10000 km pa mi to baš i nije isplativo...
tipichno zensko razmishljanje... i ja kad sam svojoj hanumi rekao da razmishljam o V70, rekla mi je da joj auto izgleda ko kutija shibica... jbga njima su lijepe corse, 206ice itd...

ak bush radil 10tkm godishnje onda ti se ne isplati plin ugradjivat, a isto tak ti se nit dizela ne isplati kupovat... kupi benzinca kaj ti je I wonder predlozio i to ti je to... a kaj se prodaje tiche, istina, tesko ga je prodat, sad josh jedino ostaje pitanje koliko ga mislish vozit... ak je to na god-dve, zaboravi na volva...
K.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 10:44   #6
sad, nemoj ovo uzet kao zakon, ali ovo je meni poznato.

renaultovi motori su se ugrađivali u 40.
u V70, 8-icu i S80 su se ugrađivali VW 5-cilindraši TDI. sreo sam samo 2 vlasnika takvih (VW) dizela i nemaju baš pohvale o tom autu. kako rekoh, ništa strašno ali kao da je to sve malo lošije izvedeno. teško je upariti tuđi motor sa svojom getribom i karosreijom.
u tim autima novija godišta se nalazi i volvov 5 cilindrični dizel koji je odličan u obje izvedbe.

plin sam spomenuo iz par razloga.
benzinac s plinom troši manje u gradskoj i kombiniranoj vožnji od dizela.
dobrog (neizraubanog) dizela je puno teže nać od benzinca.
benzinac kao takav je jeftiniji a većinom imaju i manje kilometara. teže ga je i prodat pa su im i cijene manje.
rabljenog volva je teško prodat pa je jedina šansa da ima plin.
probaj izbjeći soft turbo i turbo motore jer, iako jako dobro idu, troše više: gorivo, gume, kočnice, sve.
potrošnja: 2,5 benz troši oko 13-14 u gradu i oko 10 vani.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 11:23   #7
u sličnoj sam dilemi...za sad sam u V40...imamo kćer.. u osnovi auto zadovoljava trenutne potrebe....(imam 190cm)...neznam koliko je Vas..ali za troje je V40 dovoljan.....

u mom je GDI Mitsubishijev(95kw)...i za sada auto ide bez problema i bez ijednog kvara od kada ga vozim (proljeće 2004)...(auto je 99 godište)...


V70 je vjerojatno slijedeća kupnja (eventualno Signum)...ili V50..kad mu padne cijena.....kod V70 me odbija glomaznost..stvarno je velik...a u gradu to i nije prednost...

slažem se sa mišljenjima da Volvo treba uzimat sa Volvo mašinom...tak da ti se izbor kod dizela svodi na D5....i kad god čitam neka testiranja svi hvale taj motor...za ovo ostalo neznam...
TomC is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 22:23   #8
Quote:
TomC kaže: Pogledaj post
u sličnoj sam dilemi...za sad sam u V40...imamo kćer.. u osnovi auto zadovoljava trenutne potrebe....(imam 190cm)...neznam koliko je Vas..ali za troje je V40 dovoljan.....

u mom je GDI Mitsubishijev(95kw)...i za sada auto ide bez problema i bez ijednog kvara od kada ga vozim (proljeće 2004)...(auto je 99 godište)...


V70 je vjerojatno slijedeća kupnja (eventualno Signum)...ili V50..kad mu padne cijena.....kod V70 me odbija glomaznost..stvarno je velik...a u gradu to i nije prednost...

slažem se sa mišljenjima da Volvo treba uzimat sa Volvo mašinom...tak da ti se izbor kod dizela svodi na D5....i kad god čitam neka testiranja svi hvale taj motor...za ovo ostalo neznam...


Nas je troje, klinac ima 2,5 mjeseca i sa sobom uvijek vozimo kolica i još sto čuda. Osim toga, preuređujemo kuću pa bi i tu veličina auta došla do izražaja da ne moram svaki put vuć auto prikolicu kad nešt moram dopelat. a i pun mi je kufer već malih auta da nemreš nutra ugurat ništ veće od TV-a 55cm!
Taj GDI iz Mitsubishija mi se čini bolji izbor od Renaultovog dizela!
A kaj to je stvarno 95 kw, znači cca 130 konja ili je to ipak 95 KS pa si krivo napisal? Ako je 130 konja, onda je to super ali nekak mi se to čini malo previše...

A v70 je glomazan, istina , ali kolko mu je to možda mana, tolko mu je i prednost. Ja živim u manjem gradiću, pa me gužve tolko ne diraju.

a od kad se taj Volvov D5 počel ugrađivat u v70?
superfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 23:20   #9
Quote:
superfast kaže: Pogledaj post

a od kad se taj Volvov D5 počel ugrađivat u v70?
D5 se ugrađuje u novu seriju V70 ( u biti u karavanski S60 ), od 2000. do danas. Postoji u verzijama sa 126 KS ( oznaka 2.4D ) i 163 KS ( oznaka D5 ), najnovija verzija ima 185 KS.

Pretpostavljam da bi ti taj ( 2000. god. nadalje ) V70 mogao biti i preskup, pa mi se kao najbolja solucija čini 2.4 benzinac iz prijašnje serije. Cijena je niža, a i lakše ju je sniziti nego dizelašu, a i tebi se uopće ne isplati dizelaš za 10000 km godišnje ( naročito što ne voziš kroz svakodnevne zagrebačke gužve).

Na kraju, noviji Volvo karavani i nisu više toliko veliki kao nekad - 240 to je veeelik karavan!!!!
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 12:04   #10
Quote:
superfast kaže: Pogledaj post
Taj GDI iz Mitsubishija mi se čini bolji izbor od Renaultovog dizela!
A kaj to je stvarno 95 kw, znači cca 130 konja ili je to ipak 95 KS pa si krivo napisal? Ako je 130 konja, onda je to super ali nekak mi se to čini malo previše...

...
GDI 1,8i 92kW 125ks....mi smo s tim autom stvarno puno toga prebacili..istina kod dužih stvari vadim sjedalicu..ali mislim da je ta dimenzija auta stvarno optimum...daleko od toga da nema više mjesta u V70....ali koliko ti često treba tako velik auto?.. da Vas je 4 i više onda nema dileme..jer kad staviš dvije dječje sjedalice u V40 nema niš mjesta...mi smo bili ozbiljno razmišljali o V70 ili Signum verziji....ali zasad ostajemo na V40....ako i kada nas bude više....onda idemo na nešto veće..ovak ostajemo na V40...
TomC is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 18:27   #11
imam iskustva sa Volvo karavanima pa ako smem da se umešam.
V40 je premali u svemu kao karavan, i ima ukupnu nosivost od samo 430kg, sve zajedno sa putnicima.

850 serija je prestala 97 godine, tako da nema u opsegu 8-10 godina.
zaobići dizele, tog doba.

V70 je vrlo sličan 850. oba imaju relativno mali tovarni prostor, ispod 2 kubika pa nije za one kojima treba za prevoz stvari.
rečeno je da postoji potreba pri gradnji kuće tako da mislim da v70 kao srednji po veličini karavan nije ono pravo.

ja bih se opredelio za V90, ima sasvim dovoljno prostora. mana je retko se nudi. jako ugodan auto za vožnju, puno prostora, od opreme sve što treba serijski.

vrlo sličan, samo manje luksuzan je 940 karavan, isti tovarni prostor od 2200 litri, nosivost 600kg, ugodan za vožnju i jeftin za održavanje. vrlo pouzdani benzinci.

bilo koji Volvo ja bih preporučio turbo benzinac, ugodno za vožnju, lakše za održavanje nego turbo dizelim bolje perfomanse, mnogo pouzdaniji.

italijanski modeli su redom 2000 ccm, takvi atmo su preslabi za karavan.

ja imam treći po redu Volvo karavan, trenutno 940 SE 2.3 turbo automatik, konvertovan na LPG i vrlo sam zadovoljan.
to je klasični RWD Volvo sa proverenom mehanikom i bez kvarljive elektronike, pre Ford doba kada se nije štedelo na konstrukciji i izradi.

troši u gustom gradskom saobraćaju 16litara LPG.
atmo troši oko 14 litaraLPG.

pozdrav
swedishbrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 19:40   #12
Reci da VW motor u Volvu nevalja je neozbiljno,istina da je tesko naci ocuvane primjerke tj.sa malo kilometara ali moto je OK;
Isti vrti pola miona u VW T4 i tegli ukupnu masu do 4 tone,sem nekih sitnicana koje treba paziti i sto bolje pozeliti,jeste da je taj motor u stranom tijelu,da malo vise ronda,ali dobro vuce i ne trosi mnogo.Evo uzorka od 80.000 km gdje se mnogo teglila prikolica i isti je trosio 7 litara,a isti ima 360.000.km

http://www.spritmonitor.de/de/detail...73.html?page=4




http://www.mobile.de/SIDOx3rr.OEkxO9...1111219351234&

ili ovaj
EUR 2.900

Daten:
Gebrauchtfahrzeug, 407.700 km,
103 kW (140 PS), Diesel, Automatik, Erstzulassung: 06/96, HU: 06/08, AU: 06/08, Klimaanlage, anthrazit-metallic, 4/5 Türen

Besonderheiten:
ABS, Zentralverriegelung, Lederausstattung, el. Fensterheber

Beschreibung:
Volvo 850, 2.5 Diesel, Fahrer und Beifahrer Airbag, Servolenkung, ABS, Klimaanlage, Automatik, Freisprechanlage, Radio /Cass, 4x Elektr. Fensterheber, Elektr. Spiegel, Teillederaustattung,

Händler:
Atik - Atilla Koman
Fliegerstrasse 3 f
D-30179 Hannover
1.Tel.: +49 - (0)511 / 672226
2.Tel.: +49 - (0)163 / 3001967
Fax: +49 - (0)511 / 3744943


eMail an den Anbieter
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 23:11   #13
sa kojim Volvo dizelom imaš praktična iskustva ?

VW dizel je preslab, prenežan, i ne traje dovoljno dugo.
bar ne prema Volvo standardima za Volvo motore.
delovi skupi, teško nabavljivi, skupo održavanje, perfomanse VW motora kao najslabiji benzinac.


za VW pojmove je možda i predobar motor, ne znam.

ja ga ne bih nikome preporučio, imao jednom VW dizel u Volvou i hvala lepo.
swedishbrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 23:39   #14
Quote:
swedishbrick kaže: Pogledaj post
sa kojim Volvo dizelom imaš praktična iskustva ?

VW dizel je preslab, prenežan, i ne traje dovoljno dugo.
bar ne prema Volvo standardima za Volvo motore.
delovi skupi, teško nabavljivi, skupo održavanje, perfomanse VW motora kao najslabiji benzinac.


za VW pojmove je možda i predobar motor, ne znam.

ja ga ne bih nikome preporučio, imao jednom VW dizel u Volvou i hvala lepo.
Makoji Volvo motori,uvijek su nesto kombinirali sa drugima,njihovi motori su izdrzljivi a mnogo trose,svo vrijeme su se grebali od drugih.


Svezi dizela,imam u TAXi vozilu ,motor potegne 200 km/h,ajd reci koji je prije 10 i vise godian bio nesto brzi i trosi 7 litara nafte,najveca boljka je zupcasti remen,bolje reci remenje(posto ih ima dva).Stari sestocilindrasi(iz VW LT)su bili problematicni dok petocilidrasi TDI motor je termicki stabilan i uz malo pameti dobro podnose kilometre.Pazi,to je tehnologija tog vremena,pa zar nije sipatican

http://www.autoscout24.ch/AS24Web/De...&page=1&row=1#
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 10:17   #15
Ja imam V70, benzinca, automatik. Imao sam i V40 tj. nisam ja nego firma pa sam ga znao uzeti za put ali nije ni sjena V70. Ne samo sto se tice tovarnog prostora i prostora u kabini nego i plastike u unutrasnjosti i opceg feelinga (djeluje prejeftino). Istina, mislim da je to model 2004 pa su ga mozda u medjuvremenu doradili, nemam poma isklreno. V70 mi je u usporedbi recimo sa Audijem A6 istog godista 2 svjetlosne godine bolji po upravljivosti, udobnosti (istina, ja volim tvrdje aute pa je to mozda subjektivno) i kolicini prostora. Mana mu je recimo sto su mu se kozni sicevi relativno brzo ofucali (posebno vozacki) ali puno je i u upotrebi pa..mozda je to normalno. Isto tako, palila se lampica kvara u motoru i svaki puta su u Baoticu rekli da je lose gorivo krivo za to. Interesantno je da se to desi svaki puta kada putujem na Istok i tocim gorivo u Slavoniji, na autoputu....
Kvarova bije bilo tj. bila je promjena akumulatora.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 16:28   #16
Evo nekak sam počel sve ozbiljnije razmišljat da ipak uzmem benzinca s plinom ili bez pa da ga kasnije ugradim. I najvjerovatnije bum uzel v70!
Zna ko kolko bi otprilike koštala ugradnja plina u njega? Riječ je o 2.0 ili 2.4(mislim) benzincu!
Vjerojatno mi se ta investicija neće tolko isplatit kroz vožnju, ali danas sutra ću ga lakše i skuplje prodat s plinom pa sam otprilike na istom. :-)
A mislim i da ću prije naić na neizvoženog benzinca nego dizela...
superfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 16:38   #17
to sam ti ja cijelo vrijeme govoril.
dizeli imaju mnogo kilometara i lakše i jeftinije ćeš naći benzinca.

traži benzinca 2,5 litre ali bez turba. manji je porez i osiguranje za njega a dovoljno je jak i bez njega. što mlađi i što manje kilometara, potvrđenih.
ugradnja plina u njega će ti biti do 12 000 kn, + još 1000 za atest.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 23:41   #18
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Makoji Volvo motori,uvijek su nesto kombinirali sa drugima,njihovi motori su izdrzljivi a mnogo trose,svo vrijeme su se grebali od drugih.


Svezi dizela,imam u TAXi vozilu ,motor potegne 200 km/h,ajd reci koji je prije 10 i vise godian bio nesto brzi i trosi 7 litara nafte,najveca boljka je zupcasti remen,bolje reci remenje(posto ih ima dva).Stari sestocilindrasi(iz VW LT)su bili problematicni dok petocilidrasi TDI motor je termicki stabilan i uz malo pameti dobro podnose kilometre.Pazi,to je tehnologija tog vremena,pa zar nije sipatican
[/url]
Volvo motori tzv red block ili white block, slični onima koji su se dokazali kroz Volvo Penta program, dakle benzinci.

svi su originalni Volvo motori, i prema njima svi VW dizeli su ono što sam pobrojao.

ko dobar dan, je 1.000.000km njima.

po meni nije stvar u 200km/h, već u načinu kako se to postiže, u medjubrzanjima, u osećaju pri vožnji, o pouzdanosti, o daleko jefitnijem održavanju, o nemanju osećaja da se nešto kvari....
imao sam VW 6cilindrični dizel i saznao sam koji sve delovi postoje u motoru

sve što je moglo se pokvarilo, a delovi su extremno skupi i vrlo teško (u Nemačkoj ) dobavljivi.

posle toga imao sam B204E motor, benzinac i sada B230FT turbo benzinac.

u zbiru sve zajedno sa potrošnjom benzina daleko jeftinije nego samo popravke VW dizela da ostane u životu.

neka hvala, po mom iskustvu od 12 godina sa Volvoima samo originalni Vovlo motor je ono pravo, onaj očekivani visoki nivo kvaliteta izrade.

plus benzinci su daleko udobniji za vožnju, jači motori , bolje potegnu kada zatreba.

potrošnja je slična ostalima u toj klasi vozila, i nije zaista econo klasa. ome je to osnovni problem za njega mislim da nije Volvo, bilo koji nego neki mali ekonomični auto

ja sam konvertovao na turbo LPG i cena vožnje je manja nego tog dizela, a Volvo motori odlično podnose takvu konverziju.

to je moje lično mišljenje po osnovu iskustva.

benzinci su jednostavno nepokvarljivi, traju večno i jedino zamena svećica, filtera, i slično je od troškova.

recimo na B230 familiji motora čak ni zupčasti se ne mora menjati, iako Volvo savetuje da se svakih 160.000km preventivno zameni. (a košta nekih 7 eura Gates, Conti, itd)
swedishbrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 23:52   #19
Quote:
superfast kaže: Pogledaj post
Riječ je o 2.0 ili 2.4(mislim) benzincu!
Vjerojatno mi se ta investicija neće tolko isplatit kroz vožnju, ali danas sutra ću ga lakše i skuplje prodat s plinom pa sam otprilike na istom. :-)
A mislim i da ću prije naić na neizvoženog benzinca nego dizela...
mislim da je 2.0 preslab,osim ako nije 2.0 turbo.
generalno preporučujem turbo motore, Volvo tako lepo podnosi snažniji motor a turbo verzije obično imaju i kompletniju opremu serijski.

zavisi od godišta, 2.5 LPT motor je ugodno izbalansiran, ne puca od sirove snage a opet ima je u rezervi uvek više nego dovoljno sa svojih 200KS za tečnu vožnju.

atmo motor minimum 2.4 od 170KS.

ako se može birati.
sa bilo kojim je garantirana udobna i sigurna vožnja i na kratke i na duge relacije.
swedishbrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 00:02   #20
Taj setrocilindras,jeste,to jemotor lakog dostavnog vozila, i lose se snasao u limizini,to je tako bilo i to je to.
Izvorni je petocilindras,ali Volvo je zelio 6 cilindara.ALi TDI iz VAG -a su solidni,a to sto malo treste,mjenjac cudnovatih prijesnosnih omjera i td.to je cijena prilogodbi,tocemo rijesiti komporomisom.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.