Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2009., 20:11   #1
Da li imate dovoljne prihode za pokrivanje životnih potreba?

Neznam da li ovoj topic pripada ovdje.
Kako živite od svoje plaće?
Tročlana smo obitelj i živimo samo od moje plaće. Sve skupa cca 6500 kn zadnjih 2 mjeseca odkad supruga dobila otkaz. Od luksuza je tu kutija najjeftinijih cigareta dnevno+15-tak piva (6 kuna po flaši) mjesečno. Imamo svoj stan i kredit od 500 kn mjesečno. Auto nemamo svoj(imam službeni),oblačimo se na Hreliću. Trudimo se što manje ići u dućan ali jednostavno vidimo da se sa tim novcima ne može živjeti onako kako vidimo da žive oko nas. Računamo da bi nam trebalo nekih 9000 kn za neki uvjetno rećeno normalniji život bez moljakanja bake i rođaka za pomoć
Kako vi ostali živite? Jednostavno, čini mi se da prosječnoj obitelji sa 1 djetetom treba cca 8000 kn za život mjesečno (ako nemaju niti jedan kredit) i ako žive u Zagrebu.
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 01:48   #2
Ma joj, to ti sve ovisi o ljudima. Vidim da se vi nekako snalazite, ali ima i pojedinca koji bez beda izjave da bi njima trebalo 10 000 kuna za normalan zivot, pa si ti misli.. Uglavnom, drz te se
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 01:57   #3
Mi ( dvoclana mlada obitelj) smo sasvim posteno zivjeli od nase dvije prosjecne place i s kreditom od 4500 kn za stan dok nismo dobili otkaz oboje. Sada s primanjima s burze ne mozemo pokrit ni kredit, a o "zivotu" da ne govorim..."Srecom" nemamo novo auto i kredit i za auto jos, ali da smo ostali zaposleni mogli smo jos i stavljat sa strane i stedit za ucesce za novi auto. Naravno, nema nikakvog posebnog luksuza, ali moze se..to jest moglo se
__________________
baby burza
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 08:55   #4
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ma joj, to ti sve ovisi o ljudima. Vidim da se vi nekako snalazite, ali ima i pojedinca koji bez beda izjave da bi njima trebalo 10 000 kuna za normalan zivot, pa si ti misli.. Uglavnom, drz te se
Divim se obiteljima koje izlaze na kraj sa 1 prosječnom zagrebačkom plaćom (6500kn). Meni harač uzme još 280 kuna pa mi ostane 6220. Možda smo rastrošni,ali jednostavno,za osnovne troškove treba nam cca 8000 kn potrošačka košarica za 4-članu obitelj je mislim cca 6800 kn. dakle,trebalo bi bit dosta ali nije
ako se odreknemo cigareta,pive,koje kavice...što ostaje. Grah,ričet,(bez špeka) i kruh(dobro da volimo crni)
renegadeZga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:51   #5
Quote:
renegadeZga kaže: Pogledaj post
Neznam da li ovoj topic pripada ovdje.
Kako živite od svoje plaće?
Tročlana smo obitelj i živimo samo od moje plaće. Sve skupa cca 6500 kn zadnjih 2 mjeseca odkad supruga dobila otkaz.
Svaka vam čast...
Divim ti se, tj. vama !

Ja sam sam, i još nešto više prihoda mjesečno imam....pa mi je nekako uvijek malo....a to je valjda u čovjeku, što više ima, više želi.....
pukovnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 20:40   #6
1. Kad imaš veća primanja, više trošiš, tako da većina ljudi ima osjećaj da nemaju dovoljno novaca.
2. Money managment: primjera radi imam susjeda koji ima penziju (vojnu) cca 10000 kn, ali je stalno u nekim dugoovima, kreditima... jednostavno čovjek ne zna s parama. Najbolji money manageri su obični penzići...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:04   #7
moja četveročlana obitelj živi od 6000-6500 kuna,ja studentica,brat gimnazijalac.A gle nije lako no ja nikada nisam imala osjećaj da mi nešto fali,treba se čovjek znat kontrolirat,trebaš imat neke prioritete u životu,mi NIKAD nismo trošili na kave,alkohol i cigarete ,dok se za školovanje uvijek našlo novaca.
Ja ne kužim kada netko kaže da mu 10000 kuna nije dovoljno,pa ja bi s tim novcima čuda napravila
manda23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:21   #8
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
1. Kad imaš veća primanja, više trošiš, tako da većina ljudi ima osjećaj da nemaju dovoljno novaca.
2. Money managment: primjera radi imam susjeda koji ima penziju (vojnu) cca 10000 kn, ali je stalno u nekim dugoovima, kreditima... jednostavno čovjek ne zna s parama. Najbolji money manageri su obični penzići...


Jebo zivot u kojemu moras pazit na svaku kunu i brojit svaku kavu koju si popio. Zivit normalno i unutar svojih mogucnosti da, ali ne bi mogao ziviti na onome minimumu. Inace, zivim od ca. 3000 kn mjesecno s tim da tu ne racunam sta potrosim na odjecu ili neke vece stvari (TV,kompjuter, skuter, sta ti ja znam).Kredite nemam,a imam tu srecu zivit u svome stanu. Mogu rec, za mene sasvim dovoljno, imam za pice, imam za izac i imam za normalno zivit.Kad bude tu i zena i djete, vec ce bit sasvim druga stvar, ali do tad se stvarno ne mogu zalit.
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:30   #9
Ovisi kakve su ti potrebe.

I najbitnije - da li imaš rješeno stambeno pitanje. Imati stan/kuću znači za Zagrebačke uvjete imati troškove manje 3000 kn (podstanstvo) ili 5000 kn (ne velik stan). Dakle, četveročlana obitelj koja ima:

- skromniji stan na kredit - 5000 kn mjesečno
- režije, grijanje, telefonija - 1500 kn
- auto tipa Dacia na kredit (rata, kasko, osnovno održavanje) - 2500 kn
- gorivo, pokazi i sl. - 700 kn

Treba oko 15.000 kuna za ne baš luksuzan život. Granica gdje počinješ recimo tako ugodno živit je 20.000 kuna.

Treba uzeti u obzir da auto tipa bolje Škode Octavije sa svim troškovima košta oko 5000 kn na mjesec na 7 godina!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:32   #10
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
1. Kad imaš veća primanja, više trošiš, tako da većina ljudi ima osjećaj da nemaju dovoljno novaca.
Često i objektivno više trošiš - radiš na mjestu gdje treba biti svaki dan u ispeglanom odijelu, ostaješ dulje pa ručaš u gradu i slično. Dodatno, najveće plaće su u Zagrebu, gdje za gorivo obično trošiš 3x više nego u Varaždinu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 21:37   #11
lol svaka vam čast

kod mene ovako

stara doktorica ima plaću cca 8500 kn kredita , stari u vojnoj penziji cirka nekih 5500 kn mjesečno , buraz se odselio odavno on sam ima mjesečna primanja kao moji , i ja sam donedavno delao i ima plaću cirka 6000 kn sa noćnim smjenama niš mi ne fali ali sam psijički otišao u kurac jer nisam naučen ovisiti o drugima

a znam ljude , jedna plaća u kući njih četvero , krediti do grla
vidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 22:33   #12
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ovisi kakve su ti potrebe.

I najbitnije - da li imaš rješeno stambeno pitanje. Imati stan/kuću znači za Zagrebačke uvjete imati troškove manje 3000 kn (podstanstvo) ili 5000 kn (ne velik stan). Dakle, četveročlana obitelj koja ima:

- skromniji stan na kredit - 5000 kn mjesečno
- režije, grijanje, telefonija - 1500 kn
- auto tipa Dacia na kredit (rata, kasko, osnovno održavanje) - 2500 kn
- gorivo, pokazi i sl. - 700 kn

Treba oko 15.000 kuna za ne baš luksuzan život. Granica gdje počinješ recimo tako ugodno živit je 20.000 kuna.

Treba uzeti u obzir da auto tipa bolje Škode Octavije sa svim troškovima košta oko 5000 kn na mjesec na 7 godina!
molim te objasni ovo zadnje, 5000 kn mjesečno, to mi nije jasno
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 22:52   #13
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ovisi kakve su ti potrebe.

I najbitnije - da li imaš rješeno stambeno pitanje. Imati stan/kuću znači za Zagrebačke uvjete imati troškove manje 3000 kn (podstanstvo) ili 5000 kn (ne velik stan). Dakle, četveročlana obitelj koja ima:

- skromniji stan na kredit - 5000 kn mjesečno
- režije, grijanje, telefonija - 1500 kn
- auto tipa Dacia na kredit (rata, kasko, osnovno održavanje) - 2500 kn
- gorivo, pokazi i sl. - 700 kn

Treba oko 15.000 kuna za ne baš luksuzan život. Granica gdje počinješ recimo tako ugodno živit je 20.000 kuna.

Treba uzeti u obzir da auto tipa bolje Škode Octavije sa svim troškovima košta oko 5000 kn na mjesec na 7 godina!

Pa što se desilo sa vojkijem?
prvi put da nekaj realno napise, a ne brani "prekrasnu situaciju" u HR.

ajde možda bi škoda išla malo jeftinije.
AustinPowers is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 22:53   #14
Quote:
charlizeos kaže: Pogledaj post
molim te objasni ovo zadnje, 5000 kn mjesečno, to mi nije jasno


Sta se ima tu objasnit? Stan od 150 000 eura na 25 godina=
300 000(ako kupis stan na kredit platis zapravo 2)/ (25*12)= ca nekih 800 eura

tako otprilike, s tim da ovisno o roku otplate,cjeni stana, onome sta si sam ustedio za kupit stan na pocetku, postoje razne varijacije na temu
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 22:57   #15
ma on spominje auto škoda octavija 5000 kn mjesečno, to mi nije jasno
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:05   #16
auto 22 000 eura na kredit je ca 30 000 eura na 7 godina. 30 000/7= 4200/12=370 eura mjesecno za otplatit. Racunaj osiguranje i gorivo od prvoga dana, pa kasnije redoviti servis, gume, rezervni djelovi sve sta vec moze uletit i dodes na pristojnu svotu (doduse ne dodes bas do 700 eura ali nije ni daleko od toga)
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:11   #17
ma zato ja nikada ne bih kupila novi auto, mi imamo 2 auta, tj auto i kombi i mjesečno sve skupa damo za kredit, gorivo i ostale troškove oko 3000 kn, nekad malo više, nekad manje, s time da me samo obje registracije koštaju godišnje 9000 kn, ne idemo u ovlašteni servis
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:15   #18
a baš mi i nije jasno da sa 6000 kn jedva preživite vas troje na mjesec, a nemate ni troškove prijevoza ni održavanja auta, ostane vam oko 150 kn dnevno svaki dan, pa ja nekada ručak za nas četvero napravim za 15-20 kn, večera i doručak zajedno 30-50 kn i ostane vam za dati djetetu 10 kn dnevno i za sebe toliko, i još 50 kn za ostale neplanirane potrebe
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:22   #19
Kod nas:

Dvočlana obitelj
1 plaća= 4500 kn
ja do prije tjedan dana redovni student (radila do krize)

1500 kn stanarina
400 kn režije
600 kn kredit
500 kn benzin
+
lukusuz: 2 mobitela 150 kn i 200 kn internet

ostalo - hrana cca 1000 kn mjesečno

Nema kava, izlazaka, rođendana, čašćenja... osim u iznimnim situacijama

Dokaz da se sve može kad se hoće...
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 23:26   #20
1500 stanarina? Gdje??

ps. Nama stanarina pojede najmanje 3000 kn
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.