Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2009., 07:29   #1
Autopraonica

Pozdrav svima !
Razmisljam o otvaranju autopraonice pa me zanimaju iskustva sadasnjih ili bivsih vlasnika koji su imali ili imaju autopraonicu. Znam da zarada nije ogromna i da se ne moze obogatit preko noci ali da li je moguce od zarade normalno zivjeti, odnosno zaraditi si neku normalnu placu.
U mojem mjesu ima 4 autopraonice ali za nijednu ne mogu reci da radi kvalitetno, nijedna nema poliranje auta...u jednoj to kao rade ali sa onim jeftinim Sonax pastama i rucno pa mislim da bi mi tu bila prednost.
Jesu li velike procedure oko dozvola, znam da se moraju imati oni filteru odnosno prociscivaci za vodu.
Inace obrt vec imam otvoren tako da treba samo doregistrirat za praonu.

Unapred zahvaljujem na odgovorima
Dado007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 09:00   #2
Quote:
Dado007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima !
Razmisljam o otvaranju autopraonice pa me zanimaju iskustva sadasnjih ili bivsih vlasnika koji su imali ili imaju autopraonicu. Znam da zarada nije ogromna i da se ne moze obogatit preko noci ali da li je moguce od zarade normalno zivjeti, odnosno zaraditi si neku normalnu placu.
U mojem mjesu ima 4 autopraonice ali za nijednu ne mogu reci da radi kvalitetno, nijedna nema poliranje auta...u jednoj to kao rade ali sa onim jeftinim Sonax pastama i rucno pa mislim da bi mi tu bila prednost.
Jesu li velike procedure oko dozvola, znam da se moraju imati oni filteru odnosno prociscivaci za vodu.
Inace obrt vec imam otvoren tako da treba samo doregistrirat za praonu.

Unapred zahvaljujem na odgovorima
U današnje vrijeme baš i nije prilika za otvaranje bilo čega. Država ubija raznim haračima, razne inspekcije i milion drugih problema. U susjedstvu ima jedna praona, peru aute, kamione, buseve ali kako čujem tip je u komi. A stalno je gužva pa mislim kako bi mu bilo da je poluprazna. Ne znam, dobro skalkuliraj. Ovo je samo moje mišljenje, ne mora biti tako. Sretno!
dalton67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 09:22   #3
mislim da puno bolje stoje self-service autopraonice, od klasičnih - ručnih sa uslugom ..

ovim drugima je dosta pao promet jer su hoćeš-nećeš skuplje...

za ovog susjeda koji ima praonu koja je u komi, treba vidjet zašto ... možda je problem u susjedu koji to ne zna vodit kako treba - pogotovo kad kažeš da ima puno mušterija i da je uvijek gužva ...
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 10:55   #4
Ja mislim da i to nije neko rijesenje u ovom trenutku jer vecina pere auto kod kuce ukoliko ima mogucnosti ili self service kao sto je rekao gore navedeni post ukoliko nemoze sam rijesiti kod kuce. Takvog sam ja misljenja ...
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je posljednji, jednom ce to i biti
Apatrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 10:56   #5
Quote:
dalton67 kaže: Pogledaj post
U susjedstvu ima jedna praona, peru aute, kamione, buseve ali kako čujem tip je u komi.
a to je informacija iz 5-te ruke?
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 12:05   #6
Jel zna neko ko je investotor ili vlasnik one samoposlužne autopraone u zg ispod avenuemola prema buzinu?
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:26   #7
adriateh
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 06:50   #8
Quote:
dalton67 kaže: Pogledaj post
U današnje vrijeme baš i nije prilika za otvaranje bilo čega. Država ubija raznim haračima, razne inspekcije i milion drugih problema. U susjedstvu ima jedna praona, peru aute, kamione, buseve ali kako čujem tip je u komi. A stalno je gužva pa mislim kako bi mu bilo da je poluprazna. Ne znam, dobro skalkuliraj. Ovo je samo moje mišljenje, ne mora biti tako. Sretno!
Nesto s tim likom ne stima...znam puno ljudi koji krenu u biznis i odma su pohlepni. Recimo imaju promjet u mjesec dana 100 000 kuna od cega im cistog ostane recimo 10 000 i onda ujesto da plate troskove sa ovih 90 000 oni odu i kupe novi auto. Takvih je masa i normalno da bankrotiraju. Taj lik ako ima guzvu nema sanse da nema zarade. Mene brine da li cu imat prometa, ako ima prometa ima i zarade ako pametno trosis lovu
Dado007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 09:15   #9
Quote:
Dado007 kaže: Pogledaj post
Nesto s tim likom ne stima...znam puno ljudi koji krenu u biznis i odma su pohlepni. Recimo imaju promjet u mjesec dana 100 000 kuna od cega im cistog ostane recimo 10 000 i onda ujesto da plate troskove sa ovih 90 000 oni odu i kupe novi auto. Takvih je masa i normalno da bankrotiraju. Taj lik ako ima guzvu nema sanse da nema zarade. Mene brine da li cu imat prometa, ako ima prometa ima i zarade ako pametno trosis lovu
Ovo je po meni potpuno tocno, dosta ti ovi o lokaciji, ukoliko je lokacija odlicna vjerujem da ces imati prometa
__________________
Zivi svaki dan kao da ti je posljednji, jednom ce to i biti
Apatrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 10:08   #10
Quote:
Apatrit kaže: Pogledaj post
Ovo je po meni potpuno tocno, dosta ti ovi o lokaciji, ukoliko je lokacija odlicna vjerujem da ces imati prometa
Najjeftinija varijante bi mi bila da doma otvorim ali nisam bas na lokaciji...
Jedina prednost bi mi bila kvalitetnija usluga od ostalih
Dado007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 12:18   #11
Quote:
Dado007 kaže: Pogledaj post

Takvih je masa i normalno da bankrotiraju.
nije problem što takvi bankrotiraju, nego zahebu i druge koji s njima ili za njih rade ...
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:36   #12
Quote:
Dado007 kaže: Pogledaj post
Najjeftinija varijante bi mi bila da doma otvorim ali nisam bas na lokaciji...
Jedina prednost bi mi bila kvalitetnija usluga od ostalih
U Gajnicama, na nekoj ne superkul lokaciji, ima jedna autopraonica. Rade posao tako kvalitetno da se moraš najaviti telefonom kada bi došao, pa se dogovorite termin. Ista situacija je s jednom autopraonicom na Vukovarskoj.

Obje su ručne, izgledaju kao da su nedavno bili collateral damage američkog zrakoplovstva, ali su konstantno pune auta. Pretpostavljam da im dobro ide kada se ljudi stalno vraćaju i kada su gužve da se čeka i naručuje.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 01:09   #13
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
U Gajnicama, na nekoj ne superkul lokaciji, ima jedna autopraonica. Rade posao tako kvalitetno da se moraš najaviti telefonom kada bi došao, pa se dogovorite termin. Ista situacija je s jednom autopraonicom na Vukovarskoj.

Obje su ručne, izgledaju kao da su nedavno bili collateral damage američkog zrakoplovstva, ali su konstantno pune auta. Pretpostavljam da im dobro ide kada se ljudi stalno vraćaju i kada su gužve da se čeka i naručuje.
Dobro to je u ZG gdje ima jako puno stanovnika...ja sam iz Đurđevca...to je manje mjesto pa me jedino brine da li cu imat posla
Dado007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 09:37   #14
Ako te brine, onda istraži tržište prije nego što kreneš. Koliko Đurđevac ima stanovnika? Koliko automobila? Koliko autopraonica? Zatim kakve su cijene u pojedinim autopraonicama, koje su njihove lokacije. Pričaj s ljudima i saznaj što misle o pojedinim autopraonicama - koji su im plusevi, a koji minusi. Zatim nađi nešto što samo ti možeš ponuditi.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 09:21   #15
Quote:
Dado007 kaže: Pogledaj post
Dobro to je u ZG gdje ima jako puno stanovnika...ja sam iz Đurđevca...to je manje mjesto pa me jedino brine da li cu imat posla
To je bitna razlika, Zagreb ili Đurđevac. Napisao sam da ovaj susjed ima masu kamiona, buseva i auta, i posao šteka. Iz prve ruke info a ne iz pete kako je gore netko napisao! Autoprijevoznici peru kamione i autobuse na odgodu plaćanja 30 pa i 60 dana, a neki nikad ni ne plate. A ti moraš državi sve podmiriti na vrijeme. Onda ide najam ako nije u tvom vlasništvu, pa pročišćavanje voda, pa da ne nabrajam dalje. Jedno je praona u Zagrebu na nekoj frekvetivnoj lokaciji a sasvim drugo u manjem mjestu kao što je u Đurđevcu. A vidi cijene za šlepera, sa računom 200k a bez 160. Sad izračunaj koliko ide vode, kemikalije, šampona u jedno pranje, i onda čekaš danima i mjesecima naplatu. A treba i radnika platiti.
dalton67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 09:29   #16
to sve stoji ... ali to nije specifikum samo autopraonica nego većine djelatnosti u ovoj zemlji ... kod praona je još dobro, nema puno repromaterijala utrošenog u odnosu na neke druge djelatnosti .... veći dio cijene je čista usluga, to želim reći ..
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 09:35   #17
Quote:
Dado007 kaže: Pogledaj post
Nesto s tim likom ne stima...znam puno ljudi koji krenu u biznis i odma su pohlepni. Recimo imaju promjet u mjesec dana 100 000 kuna od cega im cistog ostane recimo 10 000 i onda ujesto da plate troskove sa ovih 90 000 oni odu i kupe novi auto. Takvih je masa i normalno da bankrotiraju. Taj lik ako ima guzvu nema sanse da nema zarade. Mene brine da li cu imat prometa, ako ima prometa ima i zarade ako pametno trosis lovu
100 000 kuna prometa??? Jebena cifra! Ajmo ovako, dnevno 10 auta po 60 kuna je 600 pa 26 dana pa izađe 15600 kuna. 10 kamiona dnevno (u što sumnjam) po 200 kuna je 2000, pa u 26 dana 52000 kuna. Pa kad sve to zbrojiš daleko je od 100000 k. Pojačaj aute a smanji kamione pa ti izađe još manje. I to ima da se ubiješ od posla. Ali kažem, ne gubiti nadu. Treba sve skontati i biti borac
dalton67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 13:28   #18
ono o čemu sam ja pričao su automatske auto praone (self-service), ove ručne su uglavnom pušiona, dobro si izračunao ... čak i da je duže radno vrijeme i više prometa
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 02:12   #19
Quote:
dalton67 kaže: Pogledaj post
100 000 kuna prometa??? Jebena cifra! Ajmo ovako, dnevno 10 auta po 60 kuna je 600 pa 26 dana pa izađe 15600 kuna. 10 kamiona dnevno (u što sumnjam) po 200 kuna je 2000, pa u 26 dana 52000 kuna. Pa kad sve to zbrojiš daleko je od 100000 k. Pojačaj aute a smanji kamione pa ti izađe još manje. I to ima da se ubiješ od posla. Ali kažem, ne gubiti nadu. Treba sve skontati i biti borac
Ma nisam stavio to mjesecnu zaradu za autopraonu...to sam stavio bez veze cifru za bilo koju djelatnost jer sam navodio primjer kako ljudi potrose lovu na npr. novi auto a ne plate robu koju su uzeli i radnike pa onda zapadnu u dugove.
Sto se autopraonice tice mjesecni promet od cca 15000 kuna bi mi bio sasvim ok ako bi radio sam jer bi mi tad oko 6000-7000 kuna ostalo cistog a meni je to cisto solidna placa.
E sad da li bi mogo imat prometa od 15000 kuna, to me hebe
Dado007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 13:16   #20
pa 15000 kn i nije neki promet ...
uzmi u obzir da si u sutavu PDV-a, znači nije više 15 nego nešto više od 12000 kn , onda troškovi repromaterijala i režije, onda odbi na tvoju bruto plaću sva davanja državi i ostalima i dolaziš možda na neku neto plaću od 4000-5000 kn - i nije baš nešto, a naradiš se kao crv, ovisiš o svakom kupcu, u slučaju bolovanja nema tko raditi i slične stvari kad si sam ...
__________________
Napravi ono što možeš, sa onime što imaš, tamo gdje jesi.
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.