Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2024., 11:16   #1
Ekonomični auti

Veliki sam fan bmw-a jer su stvarno neopisivo ugodni auti a jaki, osobno sam do nedavno vozila prekrasnu e60 iz 2006, no živim u gradu i s vremenom shvatiš (u mom slučaju) da su popravci, servisi i održavanje užasno skupi kada je u pitanju omjer moje korištenje auta i koliko moram uložit u njega.
Koliko god je teško čovjek mora bi realan sa onim što si može priuštit a da ujedno i ima smisla na kraju dana, da se češće vozikam ili putujem nebi mi smetalo.
Tako da vas evo pitam po vašem iskustvu koji su neki dobri tutači koji imaju taj sportski ugođaj ali da je malo više ekonomičan i po pitanju potrošnje i održavanja. Što se tiče cijene uglavnom gledam DO 10,000 EUR cca, preferiram dizel no ni dobar benzinac ne otpada, preferiram manual i da je možda kompaktniji auto pošto živim u Centru i parking je katastrofa za veće aute... Prihvaćam bilo kakve prijedloge, marke, iskustva...
Redonjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 12:02   #2
Svaki dizel ima skuplje održavanje.. Ja bi možda gledao Audi A3 2.0 tdi, solidna snaga u manjem autu, a ipak povoljnije odrzavanje od Bmw-a
Lajsna112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 13:16   #3
Quote:
Lajsna112 kaže: Pogledaj post
Svaki dizel ima skuplje održavanje.. Ja bi možda gledao Audi A3 2.0 tdi, solidna snaga u manjem autu, a ipak povoljnije odrzavanje od Bmw-a
Kada čujemo kilometražu možda mu se može predložiti dizel, a do tada mu ga ne bih preporučio. Eeeeeventualno neki stariji dizel bez puno zelenih novotarija koje ne vole gradsku vožnju.
...Columbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 20:51   #4
Dovoljno je samo pročitati prvu rečenicu i odma će biti jasno koju marku želi voziti.
Prijedlozi su apsolutno nebitni, bolje bi bilo da pitaš kojeg bmw-a da ti preporučimo.
__________________
Procedura je provedena u cijelosti sukladno važećoj regulativi
Managarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 20:53   #5
GTD
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 07:39   #6
pa jednostavno, bmw, sestaka, dizela... i obavezno tristar ili aplus gume
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 08:44   #7
BMW F20, od facelifta 2015 na ovamo, 118d. Dovoljno snage, a opet ne pije toliko. Stražnji pogon i standardno poštelan bemveov ovjes. Sad, ako je do 10k eurića, trebao bi se moć naći, samo su to već auti koji imaju i godina i kilometara.
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 09:22   #8
Quote:
Redonjo kaže: Pogledaj post
Veliki sam fan bmw-a jer su stvarno neopisivo ugodni auti a jaki, osobno sam do nedavno vozila prekrasnu e60 iz 2006, no živim u gradu i s vremenom shvatiš (u mom slučaju) da su popravci, servisi i održavanje užasno skupi kada je u pitanju omjer moje korištenje auta i koliko moram uložit u njega.
Koliko god je teško čovjek mora bi realan sa onim što si može priuštit a da ujedno i ima smisla na kraju dana, da se češće vozikam ili putujem nebi mi smetalo.
Tako da vas evo pitam po vašem iskustvu koji su neki dobri tutači koji imaju taj sportski ugođaj ali da je malo više ekonomičan i po pitanju potrošnje i održavanja. Što se tiče cijene uglavnom gledam DO 10,000 EUR cca, preferiram dizel no ni dobar benzinac ne otpada, preferiram manual i da je možda kompaktniji auto pošto živim u Centru i parking je katastrofa za veće aute... Prihvaćam bilo kakve prijedloge, marke, iskustva...
Honda Civic Type-R, mani se te seljačije bmw@, mokrog sna prosječnog balkanca.
Ax-AlO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 10:22   #9
Quote:
Ax-AlO kaže: Pogledaj post
Honda Civic Type-R, mani se te seljačije bmw@, mokrog sna prosječnog balkanca.
eh, da mi je vidit tu gospodu koja prodaju typer u mint stanju... isto je boy racer kategorija ka i bmw...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 10:28   #10
Quote:
Managarium kaže: Pogledaj post
Dovoljno je samo pročitati prvu rečenicu i odma će biti jasno koju marku želi voziti.
Prijedlozi su apsolutno nebitni, bolje bi bilo da pitaš kojeg bmw-a da ti preporučimo.
Ne nužno, vozila sam svakakve aute raznih marki koji su fenomenalni samo što su svi bili daleko od ekonomičnih i sada mi to nije više interes, zato prihvaćam i otvorena sam na sve prijedloge, nemam ništa protiv npr da škodu vozim nisam udana za bmw, samo mi je daleko najudobniji do sad
Redonjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 10:34   #11
Quote:
Ax-AlO kaže: Pogledaj post
Honda Civic Type-R, mani se te seljačije bmw@, mokrog sna prosječnog balkanca.
Taj stereotip da je seljacizam od auta, to je fini auto kojeg smo mi balkanci upropastili jer je postalo normalno da ih voze kepeci i gasercici od 18 godina koji casually dobiju bmw od 20,000 eura za rodendan koji je prekopotrebno jak za njihove godine i onda svima zgade auto koji je super i mislim da svako normalan moze potvrdit
Redonjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 10:49   #12
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
BMW F20, od facelifta 2015 na ovamo, 118d. Dovoljno snage, a opet ne pije toliko. Stražnji pogon i standardno poštelan bemveov ovjes. Sad, ako je do 10k eurića, trebao bi se moć naći, samo su to već auti koji imaju i godina i kilometara.

Teško ćeš naći dobrog F20 i prije facelifta za te pare. Ako i nađeš, to će biti osnovni model sa ravnim sjedalima, halogen farovima i 300+ tisuća kilometara koji je spreman za veća ulaganja.
DiscoVolante is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 11:10   #13
Jep, imaš pravo. Za tu lovu, čim staviš dizlo i led svjetla, čak i manualci, sve je oko 2015 godišta i redovito sa 200+k km.

Nego, op. Kad kažeš sportski osjećaj, kaj misliš time točno?
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 11:44   #14
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Jep, imaš pravo. Za tu lovu, čim staviš dizlo i led svjetla, čak i manualci, sve je oko 2015 godišta i redovito sa 200+k km.

Nego, op. Kad kažeš sportski osjećaj, kaj misliš time točno?
Pa naći nije mi poanta otići sa petice na fiat punto, i dalje bi htjela zadržat neki sportski izgled i udobnost koju nude i da može auto potegnut kad treba jel.
Ne znam da li ima sad malo više smisla, ne tražim auto koji ne troši uopće jel, svjesna sam da će svaki malo jači auto više trošit kad ga stisneš, zapravo više je do održavanja auta što mene muči.
Redonjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 12:09   #15
Za tu lovu koju imaš, ako želiš nešto što nije 10+ godina sa preko 200 000 km i spremno za velika ulaganja, onda i gledaš aute tipa Clio, Pug 208 i slično. Solidni Leon FR 2.0 tdi ide od nekih 15k na više.
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 16:11   #16
Mazda 3 2.0 Benzin

Gesendet von meinem 2201117TY mit Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 16:23   #17
Za 10k ojra? Puno sreće. Japanezeri solidno drže cjene. Mislim može se, ako je voljna gledati aute stare 10+ godina ili aute sa preko 100k km.

OP, prvo i najbitnije, što god da uzmeš, po udobnosti i osjećaju, teško da se može mjeriti sa tom 5icom. Imaš relativno skroman budžet. Neke kompromise moraš napraviti. U tvom slučaju, je li ti bitniji taj sportski feel ili da imaš što noviji i što pouzdaniji automobil?
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 18:58   #18
Ekonomični auti

Ima na mobile.de insignia, 2010. g, 140tkm 2.8 V6 4x4 7500€
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 19:53   #19
Taj bi zakopao financije žešće nego 3 bmwa e60, neka nje tamo gdje i je

Gesendet von meinem 2201117TY mit Tapatalk
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 23:39   #20
mali gradski auto, al da je sporcki, i da je ekonomican, i da je benve. evo imas fiat 500 twinair turbo, manualac, za ispod 10 soma. samo nije benve.
crótach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.