Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2007., 16:46   #1
Ljetovanje u dječjem odmaralištu?

Biste li preporučili, kakva su iskustva?
Mi planiramo svoje čedo dati na dva tjedna u Nazorovo odmaralište na Lošinju. Išao bi rado, premda zapravo sam (frendove ne puštaju još starci). Ima 10 godina.
U Nazoru nas uvjeravaju da nema nikakva razloga za brigu ako je dijete socijalizirano i ako to ono želi... I ja nekako mislim da će steći škvadru još u busu... No, ipak, okolina se čudi: pa kao - još je mali, što će biti ako se ne uklopi... Zato me zanimaju iskustva drugih...
Eto, hvala...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:54   #2
Moje iskustvo

...prvo Ja
Išla sa svako ljeto i svaku zimu u Nazor u Crikvenici.... Ljeti bi bila koji puta i dvije smjene za redom. Kaj da ti velim, svi smo plakali u busu na povratku i kleli se na vječna prijateljstva

A sad Markec....
Sin mi ide s klincima (izviđačima) na morenu od 7. godine....
Isto tako-oduševljen. Prvi puta sam i ja mislila da je premalen
No kad se vratio oduševljen, pun dojmova, nekako stariji, promijenjen, s nekim novim đirom....i ja sam bila oduševljena.

Eto, ja preporučam
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 16:57   #3
I second that

bio u crikvi , losinju i u savudriji
za klinca je to iskustvo kakvo mu nikada nemres priustiti i odlicno je za socijalizaciju
uvijek je najgori dio bio povratak
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 17:07   #4
To i slutim (valjda sam u pravu), samo zanima me - jeste li prvi put dali klinca/klinku da ide solo, bez ikog poznatog...? Što o tome mislite? Ponavljam - on bi išao, nema opće nelagode. Ipak, znam da će biti kriza...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 22:34   #5
hahahahhahaha
bez brige , ti ces biti jedini/a koji ce imati krize

a ako te bas zaboli , nije bad sjesti u auto ili neto i posjetiti ga
sto se malca tice , njemu ce biti puni dani igre i novh prijatelja i nekih novih znanja ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 23:23   #6
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
hahahahhahaha
bez brige , ti ces biti jedini/a koji ce imati krize

a ako te bas zaboli , nije bad sjesti u auto ili neto i posjetiti ga
sto se malca tice , njemu ce biti puni dani igre i novh prijatelja i nekih novih znanja ...
No super, no nije do Lošinja baš za skočit sam tak...
Ipak, mislim da imaš pravo... Mislim pozitivno... Zapravo me zbunilo što nikog iz cijelog razreda nismo mogli nagovoriti da pođe s njim. Svi roditelji strepe ko da bi ih trebali pustiti same na Himalaju. Mozda mi i to daje neki hemung...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 14:05   #7
i bolje

klinac ce naci novu ekipu , nauciti da je svijet lijep i izvan strogo poznatog okruzenja , imat ce neke striceke i tete koje ce morati poslusati , naucit ce namjestiti svoj krevet ...
a roditeljima je naravno uvijek tesko kad treba svoje cedo dati u tude ruke i kad nije pod njihovom stalnom paskom
sto ako mu bude tesko? tko zna kako ce njega tamo tretirati ? hoce li htjeti sve jesti? hoce li moci spavati? ...

sve je to jasno i razumljivo i pripremi se i na mali ljubomorni zalac kad skuzis da mu je u stvari ljepse nego doma
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 14:09   #8
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
i bolje

klinac ce naci novu ekipu , nauciti da je svijet lijep i izvan strogo poznatog okruzenja , imat ce neke striceke i tete koje ce morati poslusati , naucit ce namjestiti svoj krevet ...
a roditeljima je naravno uvijek tesko kad treba svoje cedo dati u tude ruke i kad nije pod njihovom stalnom paskom
sto ako mu bude tesko? tko zna kako ce njega tamo tretirati ? hoce li htjeti sve jesti? hoce li moci spavati? ...

sve je to jasno i razumljivo i pripremi se i na mali ljubomorni zalac kad skuzis da mu je u stvari ljepse nego doma
Zapravo i očekujemo da mu bude ljepše nego s nama na moru. Razlog što ga šaljemo baš je taj, inače mogao bi biti cijelu godinu na moru s bakom, didom i s nama. Ali, mislim da mu je ovo stoput bolje i hiljadu puta korisnije... No, to dakako, ne znači da će nam biti lako kad shvatimo da izlazi iz našeg "zlatnog kaveza"...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 15:10   #9
Ovi kod Nazora vele da primaju djecu od 5 godina ... nije li to malo rano? Vi iskusni Nazorovci, kad ste prvi put išli?
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 15:46   #10
Ja sam isla svake godine od 1. do 8. razreda i bilo mi je super.
Nemoj se brinuti.
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 16:04   #11
Quote:
Sentinel & Onyx kaže: Pogledaj post
Ja sam isla svake godine od 1. do 8. razreda i bilo mi je super.
Nemoj se brinuti.
Jesi na početku išla solo ili s već poznatom škvadrom, prijateljicom?
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 17:13   #12
mene su od 7.godine slali u razno razna odmaralista i to jos u drugu zemlju na ucenje jezika
uvijek mi je bilo super!naravno da sam se znala rasplakat i tulit roditeljima na telefon,al klinci brzo nadju drustvo.samim time kaj ce bit s drugim klincima u sobi ce se s nekim sprijateljit.osim toga mislim da vecina djece ide bez nekih drugih prijatelja tak da su svi prisiljeni da se medjusobno pocnu druzit
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 17:17   #13
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
mene su od 7.godine slali u razno razna odmaralista i to jos u drugu zemlju na ucenje jezika
uvijek mi je bilo super!naravno da sam se znala rasplakat i tulit roditeljima na telefon,al klinci brzo nadju drustvo.samim time kaj ce bit s drugim klincima u sobi ce se s nekim sprijateljit.osim toga mislim da vecina djece ide bez nekih drugih prijatelja tak da su svi prisiljeni da se medjusobno pocnu druzit
Ovo mi je fakat drago čuti! Kao i to da se vraćaju malo "promijenjeni". Malo strepim, ali zapravo više dijelim veselje s njim... To će sigurno biti nova - važna etapa odrastanja...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 18:41   #14
Imam dvoje djece. Starija od najranijih dana "zuji" sama okolo s raznim sportskim grupama. Bilo je putovanja gdje je znala ostalu djecu, a bilo je i onih gdje je išla "sama". Ove godine ide van učiti engleski isto "sama" (naravno organizirano). Uvijek je ona bila ta koja je navaljivala da ide, nismo je mi gurali, a tako je i sada.
Drugo naše dijete, na želi ići nikuda na takav način, čak ni sa starijom sestrom.
Imali smo problema čak i u školi u prirodi s njom, gdje se treba ići s razredom.
Skoro smo išli po nju u Novi Vinodolski koliko je plakala učiteljici.
Iz nekakvog svog iskustva vidim da dijete osjeća samo da li je spremno na takva putovanja i da li je tip osobe za to. Mislim da ako klinac želi ići, nema razloga da ga se ne pušta.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 19:06   #15
ja sam isto išla u osnovnoj par godina u savudriju i ta su mi ljeta ostala u super sjećanju...
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 18:37   #16
Biste li preporučili da ponese mobitel? Mislim, on i nije nešto previše zainteresiran, ali - mislim - možda bi mu dobro došao. Kajaznam, možda bolje da ga to ne opterećuje? Pretpostavljam da će biti prilike da se javi i drugačije. Pitat ću ima li kakva govornica...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 20:52   #17
ima , ne treba nositi nista sto ne treba
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 00:27   #18
Quote:
zg_sash kaže: Pogledaj post
i bolje

klinac ce naci novu ekipu , nauciti da je svijet lijep i izvan strogo poznatog okruzenja , imat ce neke striceke i tete koje ce morati poslusati , naucit ce namjestiti svoj krevet ...
a roditeljima je naravno uvijek tesko kad treba svoje cedo dati u tude ruke i kad nije pod njihovom stalnom paskom
sto ako mu bude tesko? tko zna kako ce njega tamo tretirati ? hoce li htjeti sve jesti? hoce li moci spavati? ...

sve je to jasno i razumljivo i pripremi se i na mali ljubomorni zalac kad skuzis da mu je u stvari ljepse nego doma
He, he, he... najviše se veselim onom s namještanjem kreveta. Jooooj, jedva čekam da se vrati...
SunceZarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 09:21   #19
ne brini , taj dio ne traje dugo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:07   #20
Odlicna stvar. Mene su slali svega 2 puta.. i danas mi je zao zbog toga!
Imas govornicu, bez brige.. dogovori se s njim da ti se javi svaki- ili bolje svaki drugi dan, recimo poslije vecere i finito...
Uostalom, ako slucajno dode do nesporazuma i ti se zabrines - imas broj od samog odmaralista pa nazoves u panici i pitas tete gdje je - one ce ga odmah naci
Ma to je super stvar za dijete.. bolje to nego da se vuce sa starcima po ljetovanju... bit ce ti zahvalan!
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.