Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2008., 01:20   #81
moguće da je kod tih cura nešto drugo uzrokovalo emboliju pluća. moguće da je to pušenje. tko zna. a kaj se tiče prepisivanja anti baby pilula tu pomalo griješe i ginekolozi. mislim da bi se pacijenticu prvo trebalo poslati na analizu krvi da bi se utvrdilo da li je zdrava i u krajnjoj liniji koje tablete su najpovoljnije za nju. nego većinom se prepisuju tablete koje su nove na tržištu.
_Maya_ is offline  
Old 23.09.2008., 01:30   #82
Quote:
Bocko kaže: Pogledaj post
prošli petak sam popila zadnju, sad ću napraviti pauzu čini mi se da mi zadržavaju tekućinu u tijelu,
većina ginekologa ih olako propisuje - ja nisam išla na nikakve pretrage prije iako sam rekla da imam problema sa štitnjačom ( hypotireoza ) i povišeni tlak
A i nije mi baš svejedno nakon ovog u Splitu .....
meni ne bi palo na pamet pit pilule bez da napravim pretrage. ginekolog koji mi ne bi želio dat uputnicu bi me tad vidio zadnji put, ne volim nemat povjerenja u odgovornost liječnika kod kojih idem.

zašto nisi inzistirala?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 23.09.2008., 01:36   #83
Ja se trujem vec 7 godina sa tim sranjima, zbog neredovitih menzisa, prvo sa diana tabletama, a zadnje dvi sa yasminom, iskreno yasmin mi je prilicno odgovara ali prestajem pit svejedno. Vrime je da malo vise priroda ucini a ne tablete. Pripala sam se zbog ovog svega , jebiga , takva sam , zabrinilo me sta ja to zapravo stavljam u sebe . ( a za ne falit kasljem vec danima , prehladena sam , al svejedno ) Ali i ove nase vijesti su kretenske totalno, rade senzaciju od svega. I tako svake godine oko neceg novog. Neka se lipo razjasni u cemu je kvaka i neka upozore ljude ako treba , a ne da svi panicarimo , a zapravo niko nista ne zna.
Max100 is offline  
Old 23.09.2008., 02:03   #84
Smrt mlade djevojke od plućne embolije u Splitu - je li krivac Yasmin?

Potpuno zdrava studentica umrla zbog antibebi pilula?

Ja sam potpuno šokirana
Zar je moguće da je i Yasmin ovako rizična tableta?

__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Old 23.09.2008., 02:05   #85
sve sto remeti prirodu tijela je rizicno
__________________
504 Gateway Time-out

The server didn't respond in time.
ZTS is offline  
Old 23.09.2008., 02:16   #86
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Potpuno zdrava studentica umrla zbog antibebi pilula?

Ja sam potpuno šokirana
Zar je moguće da je i Yasmin ovako rizična tableta?

ne pijem yasmin, ali skoro sam potpuno sigurna da to piše na onom papiriću koji bude u kutiji.


edit: Od ostalih neželjenih učinaka potrebno je spomenuti gubitak libida, depresivna raspoloženja, dobitak na tjelesnoj težini, utjecaj na metabolizam ugljikohidrata, bjelančevina i masnoća, kao i utjecaj na faktore koagulacije s porastom rizika za trombozu i emboliju, osobito nakon 35. godine života i u žena koje nastavljaju pušiti uz uzimanje kontraceptivnih tableta.
http://poliklinikazdravlje.com/porta...=731&Itemid=47


Imam 21 godinu i pušim, te me zanima da li je to važno za uzimanje tih kontraceptivnih pilula?

Procjenjuje se da je prirodni rizik za trombozu 1-2/10.000 žena reproduktivne dobi. Uz oralnu kontracepciju ovaj rizik neznatno raste: ako se koriste niskodozirani kontraceptivi rizik za trombozu iznosi 2-3/10.000 žena i ako se koriste kontraceptivi s 50 mikrograma EE2, ovaj rizik iznosi 4-5/10.000 žena. Pušenje dodatno povećava rizik nastanka tromboze kod žena koje koriste oralnu kontracepciju: tako je ovaj rizik povišen dva do tri puta i iznosi 5-6/10.000 žena kod niskodoziranih preparata. Kod pušenja i uzimanja 50 mikrogramskih preparata ovaj rizik je povišen četiri puta i iznosi 8/10.000 žena.

http://www.poliklinika-harni.hr/teme..._emergency.asp


kontracepcijske pilule pije jako puno žena na ovom svijetu, i nisam primijetila da zbog toga umiru ko muhe. al valjda je svakome tko pročita o nuspojavama na priloženim uputama jasno da nuspojave postoje, a neke od njih mogu bit fatalne. rijetke su, da, al s razlogom su tamo navedene.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 23.09.2008., 02:18   #87
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ne pijem yasmin, ali skoro sam potpuno sigurna da to piše na onom papiriću koji bude u kutiji.
sjećaš se možda jučer one forumašice i njenog komentara na hormone
__________________
01.01.2019. LAJTE KERE JAKOBSFELDA
marčelina is offline  
Old 23.09.2008., 02:18   #88
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ne pijem yasmin, ali skoro sam potpuno sigurna da to piše na onom papiriću koji bude u kutiji.
misliš da pod nuspojave piše 'smrt'...pa ne bih baš rekla...

Ja ne pijem te pilule, al sam opet prestrašena...previše slučajeva u zadnje vrijeme s tim pilulama...
zločesta is offline  
Old 23.09.2008., 02:19   #89
Danas više ništa nije sigurno...
mackic@ is offline  
Old 23.09.2008., 02:22   #90
Quote:
mackic@ kaže: Pogledaj post
Danas više ništa nije sigurno...
Izgleda da su kondomi jedini potpuno bezopasni u kontroliranju trudnoće.
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Old 23.09.2008., 02:22   #91
Quote:
VirtualBaby kaže: Pogledaj post
Izgleda da su kondomi jedini potpuno bezopasni u kontroliranju trudnoće.
Osim ako ne pukne
mackic@ is offline  
Old 23.09.2008., 02:25   #92
Quote:
zločesta kaže: Pogledaj post
misliš da pod nuspojave piše 'smrt'...pa ne bih baš rekla.
Naravno da ne piše i baš zato liječnici ovog puta trebaju javno izreči sve nuspojave tako raširene pilule.

Quote:
Ja ne pijem te pilule, al sam opet prestrašena...previše slučajeva u zadnje vrijeme s tim pilulama...
Prestrašno. Kao - nećeš ostat trudna ali obolit ćeš od embolije -
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Old 23.09.2008., 02:26   #93
Quote:
mackic@ kaže: Pogledaj post
Osim ako ne pukne
Bar si sigurna da nećeš umrit i da ne utjeću na hormonalnu (ne)ravnotežu.
__________________
Negdje u meni tvoj je znak
J, I U!
VirtualBaby is offline  
Old 23.09.2008., 02:26   #94
Ja sam ih baš mislila početi pit..al sad definitivno neću.Više volim rodit,nego umrijet!
mackic@ is offline  
Old 23.09.2008., 02:26   #95
Quote:
marčelina kaže: Pogledaj post
sjećaš se možda jučer one forumašice i njenog komentara na hormone
oh, kako se ne bih sjećala


zločesta, evo ti prepisujem s papirića iz kutije pilula: "Samo iznimno tromboza može uzrokovati teška trajna oštećenja ili čak biti kobna."

meni su plućna embolija i srčani i moždani udar lijepo navedeni kao moguće nuspojave.

Quote:
zločesta kaže:
Ja ne pijem te pilule, al sam opet prestrašena...previše slučajeva u zadnje vrijeme s tim pilulama...
je, evo, meni je od svekrvine susjede kćer udario vlak dok je brala pečurke jer je njena cimerica pila pilule, nije to za zajebavat se!
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 23.09.2008., 02:36   #96
licno kad uzimam neke tablete na kontraefekte gledam kao na zafrkanciju....a eto izgleda da nije
pogresna is offline  
Old 23.09.2008., 02:36   #97
Quote:
mackic@ kaže: Pogledaj post
Više volim rodit,nego umrijet!
Venska tromboembolija može se javiti bez obzira na to da li uzimate oralni kontraceptiv il ne. Može se javiti i u trudnoći. Opasnost je veća u žena koje uzimaju oralne kontraceptive nego u onih koje ih ne uzimaju, ali nije tako velika kao u trudnoći.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 23.09.2008., 02:37   #98
Quote:
mackic@ kaže: Pogledaj post
Ja sam ih baš mislila početi pit..al sad definitivno neću.Više volim rodit,nego umrijet!
cujem da je nekoga nekad pregazilo auto na ulici. Ti sad reci: Vise volim ne izlaziti iz kuce nego umrijet!
pogresna is offline  
Old 23.09.2008., 02:39   #99
YASMIN dajte to E vise odbacite
pogresna is offline  
Old 23.09.2008., 02:40   #100
Quote:
pogresna kaže: Pogledaj post
licno kad uzimam neke tablete na kontraefekte gledam kao na zafrkanciju....a eto izgleda da nije
Nimoy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.