Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2008., 14:18   #21
Quote:
S:T:A:L:K:E:R kaže: Pogledaj post
Ja bi te osobno brzo pronašao otkuda i gdje a onda bi ti kucao na vrata.
Bas me zanima kako bi me pronasao. Bilo ti ili itko drugi..
I kako ce netko dokazati da sam probio neciju zastitu i neovlasteno se spajao na tudi internet!!?
C.J.B. is offline  
Old 11.10.2008., 18:30   #22
Quote:
dpop1 kaže: Pogledaj post
Evo, kad nitko ne zna da ja konačno odgovorim na pitanje iz prvog posta.

Ukoliko se sustav ostavi
potpuno otvorenim i nezaštićenim, dakle računalo potpuno dostupno ili npr.
bežična računalna mreža na koju je moguće spajanje bez ikakve provjere, neće se ispuniti elementi za postojanje kaznenog djela.
Pa to smo mu vec i rekli, da je kaznjivo "zaobilazenje zastite", ako nema zastite nema ni zaobilazenja.

Nego, sto pise u samim ugovorima? Jel uopce dozvoljeno omogucit koristenje trecim osobama (iz drugog domacinstva)?
PetBorut is offline  
Old 11.10.2008., 18:57   #23
dpop1 hvala ti na odgovoru, tvoj post je izgleda jedini koji odgovara na moje pitanje, naravno ostali postovi imaju vrlo blisku temu ali nazalost za drugo pitanje, "je li moralno trositi neciji promet". sto se tice posta #1 dobio sam odgovor i topic se moze zakljucat ili sto vec.
btw dpop1 jos jednom hvala
mats990 is offline  
Old 11.10.2008., 19:08   #24
Quote:
mats990 kaže: Pogledaj post
dpop1 hvala ti na odgovoru, tvoj post je izgleda jedini koji odgovara na moje pitanje, naravno ostali postovi imaju vrlo blisku temu ali nazalost za drugo pitanje, "je li moralno trositi neciji promet".
I da...
ako se u ugovoru sa HTom tvoj susjed zaista obavezao da nece davat na koristenje drugom domacinstvima onda ga teoretski HT moze ganjat za naknadu stete ili moze raskinut ugovor s njim i gonit ga, ali ne znam koliko je to realno. Ali to je onda civilna tuzba i nema veze sa onim sto si ti pitao ("jel kaznjivo"), no nije dobro imat u vidu.
PetBorut is offline  
Old 11.10.2008., 19:10   #25
Quote:
C.J.B. kaže: Pogledaj post
Bas me zanima kako bi me pronasao. Bilo ti ili itko drugi..
I kako ce netko dokazati da sam probio neciju zastitu i neovlasteno se spajao na tudi internet!!?
1. Physical address
2. IPv4 IP Address
3. Link Local IPv6 Address
4. client SSID

i najvažnije - signal quality.

Bežične mreže imaju domet do 50 metara otvornoga prostora. Imamo tako lijepe programe koji mi mogu reći točno (metar 1+/-) koliko daleko se nalaziš od mene. Nije važno u kojemu smjeru.

Dok god si ti povezan na moju mrežu - a da ja znam navedene 4 stvari - MOJ SI. ne treba mi puno energije da sa svojim HP ipaq-om ili bilo čime što ima WLAN prošećem po krugu 50 metara i po kvaliteti signala koji odašilje tvoj komp ili laptop (koja se penje što sam ti bliže) da te nađem i u zgradi sa 15 stanova i 5 katova. Minimalan problem...

Gledaj da postoji tro-dimenzionalni prostor a elektromagnetski signal je sfera. Računaj si malo, ne moram se niti puno zaje*avati....

Zabavna je tehnika he?

A što se tiče dokazivanja - eh pa prijatelju - u slučaju da ne znaš - ruteri bilježe sve dodjeljene ip adrese skupa sa mac adresama i imenom tvoga kompjutera na mreži (mirko ili topix32 ili nešto drugo - control panel/system properties/computer name "mary's computer or kitchen computer). Ne samo što ti mogu dokazati da si bio na mojoj mreži, nego mogu dokazati i gdje i što si bio jer i T-com logira (sigurnosni razlozi) zahtjeve za podacima (tj. tvoj komp zatraži www.google.com i sve to prođe od servera GOOGLE kroz naše linije i CENTRALE do tvoga KOMPA.) Što misliš kako se pedofilija otkriva? "Kopanjem" po tuđem kompu?! Dakle.... Jako je jednostavno. Samo trebaš znati kako.

P:S NEĆU TVRDITI DA NE POSTOJE METODE SPAJANJA NA MREŽU KOJA JE 400 METARA DALJE ALI TAKVE NAČINE NAŠI DRAGI PAMETNI SUGRAĐANI NEĆE KORISTITI JER JE KOMPLICIRANO. (a sve ima na youtube-u)
__________________
Lupus Lupus.

Zadnje uređivanje S:T:A:L:K:E:R : 11.10.2008. at 19:17.
S:T:A:L:K:E:R is offline  
Old 11.10.2008., 19:52   #26
Ja npr. lovim signal nekih 700m udaljen od mene
A dokazati mi mozes samo ako dodes do mog kompa prie mene
A tesko da ce se to desit
C.J.B. is offline  
Old 12.10.2008., 02:44   #27
Quote:
C.J.B. kaže: Pogledaj post
Ja npr. lovim signal nekih 700m udaljen od mene
A dokazati mi mozes samo ako dodes do mog kompa prie mene
A tesko da ce se to desit
uzalud ti to što ćeš prvi do kompa, mac adresu ne možeš promijeniti
bwah is offline  
Old 12.10.2008., 10:43   #28
Quote:
bwah kaže: Pogledaj post
uzalud ti to što ćeš prvi do kompa, mac adresu ne možeš promijeniti
?????

Ja vise uopce ne znam za router na kojem MAC adresu ne mozes promjenit.
PetBorut is offline  
Old 12.10.2008., 12:23   #29
IP se mijenja, MAC ostaje uvijek isti, možeš pokušati sa spoofingom, ali teško da će ti to proći
bwah is offline  
Old 12.10.2008., 12:24   #30
Haha, mac adresu promjenim u 8 sekundi, o cemu ti pricas??!
C.J.B. is offline  
Old 12.10.2008., 16:21   #31
Autor je dobio odgovor na pitanje koje ga je zanimalo, daljno prepucavanje "ITovaca" nema nikakvog smisla.
MEP is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.