Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 18:09   #81
Quote:
54321012345 kaže: Pogledaj post
Ovo je bilo meni upućeno!!! A što ti to nije jasno? Kupio sam novi auto proizveden u prvoj seriji "sa greškom" odnosno dvije i hebo sam svima mater zbog toga jer sam se natezao sa servisom (povuci potegni) dok su mi to riješili.. A sada sam vlasnik tog istog vozila koji je prošao skoro 100 tkm i ima tri godine, a koji mi nije stvarao nikakve probleme nakon riješenih gore spomenutih grešaka pod garancijom.. I danas tvrdim da je to jako dobar auto, dakle nakon 3 godine i 100 tkm.. Auto ide, a problema više nema.. Ja zadovoljan
Hyundai nikad nije imao problema sa pouzdanošću, frajer to zna Dakle ne moraš mu posebno objašnjavat..
johny5 is offline  
Old 17.09.2010., 18:52   #82
Evo da ne hračkamo tolko po Renaultu(ipak moja specijalnost hračkanja je naš svemirski Autocommerc ). Kao drugi auto u obitelji vozimo Clia iz 2005 god. 1.2 16v 75ks kupljen potpuno nov. Auto ima 46 soma km. i najveći kvar na njemu je bila bravica gepeka koja je ostala zaključana i nije se dala otključati ,kvar oko 500 kn. Ono što me posebno iritira na tom autu je osjetljivost motora na gorivo,jbt. ko da formulu vozim pa na svaki šit u gorivu motor štuca ko da je prevališ šest puta toliko km. Od ostalih stvari apsolutno ništa(zasad),a neka tako i ostane. Neznam što reć na ove gore slučajeve,poznajem dosta vlasnika Klitača ,i Twinga koji prezadovoljni autima,a kvarovi su banalni ili ih nema,a isto tako poznajem određen broj vlasnika što laguna,vel satisa,espejs šatlova,koji bi kupili cisternu sa gorivom i zavužgali svoja vozila. Biće da se renault jedino trudi koliko toliko pošteno napraviti svoja 2 najjača igrađe twinga i clia,a ostalo ko ih jebe...
sucker is offline  
Old 17.09.2010., 19:56   #83
Quote:
KarloDelPontiac kaže: Pogledaj post
emajl je prejak....

jesi mu preveo sve kaj te pital? i kak si mu preveo, ak si mu preveo?
to sam dobio na mail..od poznanika iz SRB.

i mene zanima kako je tekao nastavak komunikacije.
girling is offline  
Old 17.09.2010., 20:05   #84
To vam je dečki stara fora koja internetom kruži već godinama.
Brazil is offline  
Old 17.09.2010., 20:35   #85
Uvijek novi klinci.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Old 17.09.2010., 21:37   #86
Možda jednostavno nemaš sreće! Moj susjed od 79-e vozi samo Renaulte, i samo crvene boje! I nije nikada imao većih problema! Jedno vrijeme na Cliu je imao problem sa ler gasom, ali nakon što je to riješio ništa više!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 17.09.2010., 22:46   #87
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Možda jednostavno nemaš sreće! Moj susjed od 79-e vozi samo Renaulte, i samo crvene boje! I nije nikada imao većih problema! Jedno vrijeme na Cliu je imao problem sa ler gasom, ali nakon što je to riješio ništa više!
Clio nije bio crvene boje?
sucker is offline  
Old 17.09.2010., 22:59   #88
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Naravno, Renault je poluproizvod.

Švabo koji se kvari je vrhunski auto, ali eto, vlasnik baš nema sreće.

Ali, to je i dalje vrhunski auto. Osobito ovaj 2.0 TDI za kojeg se godišnje u prosjeku izdvaja cca 10.000 kn samo za dizne...

Ajde ljudi ne lupetajte, kod svakog proizvođača da se naletjeti na škart, samo kad su u pitanju francuzi ili talijani, onda se to objavljuje na sva zvona, a dok je u pitanju Das Auto ili nedaj bože Toyota, onda je to kao normalno...
Kod renaulta samo i možeš naletiti na škart jer su svi sa nekakvim greškama i pizdarijama. Megane III se proizvodi već 3. godinu i dalje ga muće teški problemi već od početka. Za godinu, dvije će zasigurno kao i za Megane II svaki tjedan biti tema na forumu o nekakvom kvaru. A vidim počelo je...

I da, pitam se kako nemam problema s Hondom? Pa naravno, japanac zna napravit posao, a ne ovi francuzi koji imaju rupe u proizvodnji.

Quote:
Too_good kaže: Pogledaj post
Da bas, "automatski čok" koji diže okretaje do 3000....

"Automatski čok" je danas ništa drugo nego rad elektronike sa bogatijom smjesom, okretaji u praznom hodu se obično podignu za 200-300 okretaja više... na za 2-3 tisuce...

A čuj, na autu moje kćeri čok digne na 2500/2600 okretaja. I kao to ne valja?
__________________
Accord 2.2 i-DTEC
Herci80 is offline  
Old 17.09.2010., 23:24   #89
Quote:
Herci80 kaže: Pogledaj post
Kod renaulta samo i možeš naletiti na škart jer su svi sa nekakvim greškama i pizdarijama. Megane III se proizvodi već 3. godinu i dalje ga muće teški problemi već od početka. Za godinu, dvije će zasigurno kao i za Megane II svaki tjedan biti tema na forumu o nekakvom kvaru. A vidim počelo je...

I da, pitam se kako nemam problema s Hondom? Pa naravno, japanac zna napravit posao, a ne ovi francuzi koji imaju rupe u proizvodnji.




A čuj, na autu moje kćeri čok digne na 2500/2600 okretaja. I kao to ne valja?
Cok na 2500rpm, da i to cujem
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Old 18.09.2010., 09:20   #90
A čuj, upališ auto digne na 2500 okretaja, zadrži ga na tim okretajima oko 3 sekunde, pa padne na 1700 okretaja i tako se dalje spušta. Nakon pola minute radi na 1000 okretajam a kasnije normalno na 800. Pa nije da izmišljam, vozio sam i taj auto dosta puta.
__________________
Accord 2.2 i-DTEC
Herci80 is offline  
Old 18.09.2010., 09:44   #91
Quote:
Herci80 kaže: Pogledaj post
K
I da, pitam se kako nemam problema s Hondom? Pa naravno, japanac zna napravit posao, a ne ovi francuzi koji imaju rupe u proizvodnji.
Koliko je ove godine prodano Honde u Hr. a kloliko Renaulta??

Veca vjerojatnost da ce netko doci na forum i otvorit temu hebe me Renault nego hebe me Honda...
homosapiens is offline  
Old 18.09.2010., 09:49   #92
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Koliko je ove godine prodano Honde u Hr. a kloliko Renaulta??

Veca vjerojatnost da ce netko doci na forum i otvorit temu hebe me Renault nego hebe me Honda...
Aha, a da se prodaju podjednako ispalo bi da su tu negdje po kvaliteti i pouzdanosti ?
Kao Renault je kvalitetan kao i Honda? Daj molim te...
Uostalom, na cesti ima masu Hondi. Svaki dan ih vidim barem desetak različitih, a isto tako i Renaulte.
__________________
Accord 2.2 i-DTEC
Herci80 is offline  
Old 18.09.2010., 09:49   #93
Quote:
Herci80 kaže: Pogledaj post

I da, pitam se kako nemam problema s Hondom? Pa naravno, japanac zna napravit posao, a ne ovi francuzi koji imaju rupe u proizvodnji.


Koliko je prodano zadnje dvije godine Renaulta, a koliko Honde u hrvatistanu veca je vejrojatnost da ce doci netko i otvorit temu na forumu hebe me Renault nego hebe me Honda...
homosapiens is offline  
Old 18.09.2010., 10:05   #94
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Koliko je ove godine prodano Honde u Hr. a kloliko Renaulta??

Veca vjerojatnost da ce netko doci na forum i otvorit temu hebe me Renault nego hebe me Honda...
plus činjenica da je sam autor teme u prvom upisu konstatirao da megane 3 svi hvale i da je on odlučio iznijeti svoje iskustvo.

dakle, iako je u teškoj manjini glede loših iskustava s autom, većina japanoida i wvoida konstatira da njegovo iskustvo s tim modelom čini 100% svih iskustava.

e, sad, ja bih isto mogla konstatirati za passate ako bih stvar mjerila prema službenom passatu (onom naprijed navedenom 2.0), inače dvostruko skupljem od mog poluproizvoda.
no, kako sam osobno, ipak, na ti s matematikom, ne pada mi na pamet kenjat bez argumenata. a jedan promašeni motor, kao što je ovaj u passata, nije argument za pljuvanje po cijelom proizvođaču.

drugim riječima, ova hiperkenjaža, na temelju jednog primjerka jednog modela, u najmanju je ruku logički nevaljana.

jebeš ga. moje je za sada vrlo dobro i, s obzirom da posjedujem auto dvostruko duže od začetnika teme, a tu je negdje kilometraža, u najmanju smo ruku smo na početku.

da preciziram: stavovi se mogu donositi na temelju činjenica. a za ovakve zaključke valja imati reprezentativni uzorak.

nas dvoje, da ga jebeš, to nismo.
ssnjoff is offline  
Old 18.09.2010., 10:57   #95
Ja bih kupio MEGANE III generation -sada je na akciji 95 000 kn. Zanima me sto ekipa misli o tom paketu, s obzirom da sam primjetio da u Njemačkoj, Austriji uopće ne nude taj paket opreme? Je li riječ o nekom lošijem proizvodu za nas balkance? Što mislite isplati li mi se vise nadoplatiti 3000 kn i kupiti FLUENCE koji se prodaje po cijeloj EU?
schimo is offline  
Old 18.09.2010., 15:36   #96
Nakon toliko postova ljudi još kupuju Renault pogotvo Megan,saga se nastavlja!
Što se tiće paketa,paket je samo navlakuša kojom se uvali loš proizvod.
zacky is offline  
Old 18.09.2010., 18:18   #97
Quote:
schimo kaže: Pogledaj post
Ja bih kupio MEGANE III generation -sada je na akciji 95 000 kn. Zanima me sto ekipa misli o tom paketu, s obzirom da sam primjetio da u Njemačkoj, Austriji uopće ne nude taj paket opreme? Je li riječ o nekom lošijem proizvodu za nas balkance? Što mislite isplati li mi se vise nadoplatiti 3000 kn i kupiti FLUENCE koji se prodaje po cijeloj EU?
Istu dilemu imao jedan kolega prije par mjeseci. Odlučio se protiv Generationa i uzeo Authentique (s još nešto opreme) ako se ne varam. Njegovi argumenti su bili - proizvodi se u Turskoj (navodno Renaultova tvornica s lošom reputacijom), i po još nekim pokazateljima (npr. usporedbe težina kompletnog auta sa istim sadržajem opreme) zaključio je da mu se vjerojatno isplati pokriti tu razliku u cijeni zbog bolje kvalitete.
canobi is offline  
Old 18.09.2010., 18:22   #98
Quote:
canobi kaže: Pogledaj post
Istu dilemu imao jedan kolega prije par mjeseci. Odlučio se protiv Generationa i uzeo Authentique (s još nešto opreme) ako se ne varam. Njegovi argumenti su bili - proizvodi se u Turskoj (navodno Renaultova tvornica s lošom reputacijom), i po još nekim pokazateljima (npr. usporedbe težina kompletnog auta sa istim sadržajem opreme) zaključio je da mu se vjerojatno isplati pokriti tu razliku u cijeni zbog bolje kvalitete.


No evo usporedio sam mase oba modela i one su JEDNAKE!!!

Zadnje uređivanje schimo : 18.09.2010. at 18:35.
schimo is offline  
Old 18.09.2010., 23:23   #99
Quote:
schimo kaže: Pogledaj post
Ja bih kupio MEGANE III generation -sada je na akciji 95 000 kn. Zanima me sto ekipa misli o tom paketu, s obzirom da sam primjetio da u Njemačkoj, Austriji uopće ne nude taj paket opreme? Je li riječ o nekom lošijem proizvodu za nas balkance? Što mislite isplati li mi se vise nadoplatiti 3000 kn i kupiti FLUENCE koji se prodaje po cijeloj EU?
Generation i Fluence se sklapaju u Turskoj, ostali Megani u Francuskoj/Španjolskoj... Za naše tržište uglavnom dolaze iz Španjolske. Paketi opreme su šminka, ima važnijih stvari za gledati. Recimo način kako je spajana karoserija. Generation točkastim varenjem, ostali Megani nekako drukčije, neka napiše tko zna... Pogledaj krov Generationa i Authentic/Ekspresion... Generation ima dvije gume po ivici krova koje skrivaju spoj (var) blatobrana i krova. Kod ostalih Meganea toga nema. Spoj je "nevidljiv". A na isti način su konstruirani i Golf IV, Octavia, Audi A4/6 itd...

pozz
E
synop is offline  
Old 19.09.2010., 07:29   #100
Renault MEgane je vrlo kvalitetan proizvod, tu i tamo niđe se loš primjerak kao i kod svih marki...
Nemoj da ja otvorim topic o nezadovoljnim vlasnicima VW-a, bilo bi svakakvih pizdarija, indicija i zaključaka....
Kvadricus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.