Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 13:28   #3261
Ako je do 29, onda do napunjene 29. godine života, ne više. Sa 29+ si već u tridesetoj.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 13:51   #3262
U teoriji je tako, ali u praksi nije.
U istoj sam situaciji kao i peggy-nely, dakle imam 29 i pitala sam u hzz-u. Rekli su mi onako kako sam napisala, dakle 29 god i 364 dana prolazi.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 13:57   #3263
Game, tak je.
Ak vas otkantaju, zalite se, bit ce odobreno.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:35   #3264
Onda im logika nije jača strana.

No dobro... još bolje ako vam ide u korist.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 11:47   #3265
Za tjedan dana ću dobit potvrdu da sam završio studij, isto tako mi radni odnos (sezonski posao preko radne knjižice) prestaje 30.9. tako da nisam nikad bio prijavljen na hzz. koji su koraci sad kad dobijem tu potvrdu i kad mi prestane radni odnos? ne znam koliko ću čekati papire od poslodavca (poreznu karticu i sl.) i trebaju li oni za išta? koje sve papire nosim na burzu i triba li još šta vadit okolo da me ne vozaju 5 puta nego da dođem odmah sa svim potrebnim?

iako nije ova tema, kad sam već tu, isto tako me zanima što se tiče hzzo kako ide s tim. preko faksa sam osiguran do kad i šta tu treba nosit od papira? isto tako sam imao malignu dijagnozu prije 2 godine pa ću vjerojatno radi sigurnosti uzet i dopunsko. nakon koliko se ono aktivira?

to je to od pitanja šta me zanimaju. ako sam prevido još neku od službi di bi triba otić nakon završetka faksa slobodno spomenite. unaprijed hvala za sve info.
-jaaa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 05:43   #3266
mislim da treba i na mirovinsko sa potvrdom o stažu jer nema više radne knjižice? ali neka to malo iskusniji potvrde
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 15:48   #3267
Quote:
-jaaa- kaže: Pogledaj post
Za tjedan dana ću dobit potvrdu da sam završio studij, isto tako mi radni odnos (sezonski posao preko radne knjižice) prestaje 30.9. tako da nisam nikad bio prijavljen na hzz. koji su koraci sad kad dobijem tu potvrdu i kad mi prestane radni odnos? ne znam koliko ću čekati papire od poslodavca (poreznu karticu i sl.) i trebaju li oni za išta? koje sve papire nosim na burzu i triba li još šta vadit okolo da me ne vozaju 5 puta nego da dođem odmah sa svim potrebnim?

iako nije ova tema, kad sam već tu, isto tako me zanima što se tiče hzzo kako ide s tim. preko faksa sam osiguran do kad i šta tu treba nosit od papira? isto tako sam imao malignu dijagnozu prije 2 godine pa ću vjerojatno radi sigurnosti uzet i dopunsko. nakon koliko se ono aktivira?

to je to od pitanja šta me zanimaju. ako sam prevido još neku od službi di bi triba otić nakon završetka faksa slobodno spomenite. unaprijed hvala za sve info.
Kaj ti znaci "posao preko radne knjizice", to vise ne postoji???
Odi na hzz, na novcanu neces imat pravo jer nisi radio ukupno bar 9 mjeseci preko ugovora o radu ...( ukupno U zadnje dvije godine...)
Na burzu ponesi potvrdu s faxa da ti upisu stupanj obrazovanja, ugovor s firmom da se vidi kak si prestao kod njih radit, osobnu
Na zdravstveno se odi sam prijavi, kupi u narodnim novinama obrazac prijave na zdravstveno (cca 1kn), za to je rok tri mjeseca od zavrsetka skolovanja. Ili neposredna prijava nakon radnog odnosa.
Mirovinsko- pojma nemam. Obrazovanje ce ti upisati ovi na burzi ak se prijavis k njima. A da si jos u radnom odnosu, pa zavrsis paralelno obrazovanje, onda bi sam nosio novu diplomu na mirovinsko.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:36   #3268
Pozdrav, evo završila sezona i danas dobila papire od svog poslodavca. Pošto su se promijenile sve one stvari koje sam mu morala dati kod prijave zanima me da li se promijenilo što sada kad se ponovno moram prijavit na Zavod.
Osim Zavoda gdje još moram ići i s kojim papirima?
Unaprijed hvala
barbie_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:38   #3269
Na zdravstveno osiguranje. Pogledaj na webu popus dokumenata.

Sent from my Pink Unicorn
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 18:07   #3270
Izvanredna sam studentica i prijavila bi se na burzu iz xy razloga. Da li mi trebaju sve srednjoškolske svejdodžbe ili samo maturalna? Pitam, pošto je moje originale referada zagubila! Pa da ne vadim sve ako nije potrebno.
Katara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 20:02   #3271
Samo zavrsnu svjedodzbu
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 14:12   #3272
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
Samo zavrsnu svjedodzbu
Ok. Hvala.
Katara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 20:02   #3273
Kako funkcionira ovo dobivanje lozinke u FINI s kojoj se prijavljuje na stranice burze? To se odmah dobije ili se mora čekati neko vrijeme?
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 13:25   #3274
Sve te poslovnice ukinuti.

Napraviti princip da firma automatski kod otkaza prijavljuje osobu preko neta.

Studenti,skolarci i ostali preko neta.

Ukinuti gnjavaze oko redovnih javljanja. Niti oni imaju koristi od tog, niti ja imam koristi od njih. Naknade i tako dobivamo samo odredjeno vrijeme.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 14:45   #3275
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
Kako funkcionira ovo dobivanje lozinke u FINI s kojoj se prijavljuje na stranice burze? To se odmah dobije ili se mora čekati neko vrijeme?
odeš u najbližu finu, tamo na šalteru dobiješ neki obrazac koji popuniš tam na licu mjesta, predaš to natrag s osobnom i odmah dobiješ sve potrebno za online prijavu
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:02   #3276
Pozdrav,

imam pitanje, nadam se da će mi netko pomoći, moram znati prije jutra kad ću zvati Zavod.
Danas sam dobila plavu kuvertu da su me izbrisali s biroa. Zadnji put sam se javila u 8.mj. kad sam upravo dobila ponudu za posao u drugoj državi, i fino pitala tetu šta radim dalje. Rečeno mi je kad potpišem ugovor da ga samo donesem i da će me oni odjaviti po zaposlenju. Ugovor trebam potpisati ovih dana jer mi ističe rok od probna 3 mjeseca koja nisam bila prijavljena a s obzirom da jedna kolegica odlazi iz firme a njima treba netko, prijavit će me 100 %. Šta sad da radim s biroom? Ako se ne budem imala pravo prijaviti slijedećih 6 mj., gubim li pravo na zdravstveno?
Moja greška je što se nisam javljala ta 3 mjeseca, ali ajde sad bez pljuvanja, jedva sam stizala išta s obzirom da radim i petkom i svetkom, i nedjeljom i svaki dan, nije mi zavod bio na kraj pameti dok ne potpišem ugovor.

Dakle pitanje je-gubim li pravo na zdravstveno? čitam da HZZO nema veze sa HZZ-om, pa onda da ipak ima?
__________________
''Those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.''
champs ellyses is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:26   #3277
Nema hzz veze sa zdravstvenim. Zdravstveno se riješava na hzzo-u.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 09:36   #3278
Kakva je procedura ako se nisan javlja tri miseca, a triba san svaki misec?
Rigoletto27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 08:24   #3279
Završio sam studij prije par tjedana i odmah dobio posao, dakle u radnom sam odnosu na neodređeno. Trebam li se prijaviti na burzu radi neke evidencije ili je to obavezno samo za one koji su nezaposleni? Što bih dobio prijavom na burzu, osim što bih se morao javljati svakih mjesec dana?
Herr Lick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 09:00   #3280
Quote:
Rigoletto27 kaže: Pogledaj post
Kakva je procedura ako se nisan javlja tri miseca, a triba san svaki misec?
Već si trebo bit odjavljen. i onda se 6 mjeseci ne možeš ponovo prijaviti na HZZ. a možda imaš sporog savjetnika koji te još nije stigao odjaviti. jer da te odjavio, dobio bi doma obavijest da si zbrisan s evidencije
Možeš se javiti svom savjetniku ili na info-pult, pa vidi u kojem si statusu.

Quote:
Herr Lick kaže: Pogledaj post
Završio sam studij prije par tjedana i odmah dobio posao, dakle u radnom sam odnosu na neodređeno. Trebam li se prijaviti na burzu radi neke evidencije ili je to obavezno samo za one koji su nezaposleni? Što bih dobio prijavom na burzu, osim što bih se morao javljati svakih mjesec dana?
nemreš bit na burzi ak delaš na ugovor o radu, bez obzira jel na određeno ili neodređeno. dakle, i da hoćeš, ne možeš se prijaviti. zapravo sori, možeš, kao tzv. tražitelj zaposlenja. To ti je kao, imaš poso al ga želiš promijenit. e, onda se prijaviš na burzu s ovim razlogom, obaviš onaj prvi razgovor sa savjetnikom, i dogovorite daljnju suradnju. Koliko ćeš se ti njemu često javljat? nemam pojma. Međutim, on bi tebe mogao/trebao obavijestiti o natječaju za tvoj profil.
al realno, koji će ti to k? pa taj oglas na koji te savjetnik upućuje (znači, nazove te i kaže: izašao natječaj za vašu struku- javite se!) i sam možeš naći na hzz.portalu.

i najvažnije: čak ni ako si bez posla- ne moraš biti prijavljen na HZZ. zdravstveno imaš bez HZZa, jer si se sam u roku, nakon završenog školovanja/radnog odnosa SAM kod njih prijavio (na HZZO).

Na HZZ se javljaš ako računaš na kakvu potporu pri zapošljavanju, ili čekaš kakav tečaj...
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.