Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2012., 14:17   #2001
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Pa sam kraj, znači scena kad se on i ona ženska gledaju u onom restoranu. Mislim, pretpostavljam da je ona došla na istu ideju kao i on, pa ga namjerava ubiti, ali mi je to ipak nekako ostalo nedorečeno.
SPOILERI!!!

Meni je to bilo prilično očito. Ženska se čak služi identičnom procedurom kojom se i on služio na početku, ako se dobro sjećam - prezentacijski DVD, printanje njegove slike. Novi predator je u gradu. I super mi je taj zadnji kadar, kad se gledaju, a iza njih predmet njihove borbe.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 01.05.2012., 16:05   #2002
seven pounds. sto godina sam izbjegavala ovaj film, mislila sam da ce bit pomalo bljuzgav ko pursuit of happyness, ali drago mi je sto sam pogrijesila. svidja mi se kako nas redatelj polako uvodi u pricu, to je najjaci dio filma. steta sto je narusen prvom scenom u kojoj glavni lik zove 911 ...koja je korist od te scene, koja se ionako pred kraj ponovi?
takodjer, maknula bi zadnjih 6 minuta filma, jer vec znamo sto ce se dogodit, znamo da ce se njegov plan ostvarit.
VII

watership down. glazba je najbolji dio ovog filma u kojem su glavni likovi skupina odbjeglih zeceva. cini mi se da je film mrvicu vrijeme nagrizlo, pa je izostao ocekivani dojam. svejedno, dobar film, i mjestimicno brutalan, sto je za animirane filmove dost neobicno.
VI
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 01.05.2012., 20:49   #2003
sta je ovo, jel samo ja gledam filmove danas?

kosmos. senzacionalno! do sad nevidjen slucaj na filmu, glavni lik je iscjelitelj i kleptoman ...fino je kod ove drame sto je nepredvidiva kao i njen glavni lik, ali brate, ubile me one umjetne detonacije
VII
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 01.05.2012., 21:35   #2004
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
sta je ovo, jel samo ja gledam filmove danas?

kosmos. senzacionalno! do sad nevidjen slucaj na filmu, glavni lik je iscjelitelj i kleptoman ...fino je kod ove drame sto je nepredvidiva kao i njen glavni lik, ali brate, ubile me one umjetne detonacije
VII

A ako zanemarimo detonacije kako ti se svidjela glazba u filmu?
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X
16 shells is offline  
Old 01.05.2012., 21:47   #2005
vise ova a capella nego instrumentalna ...skroz super ovo kak se njih dvoje kad su zajedno glasaju ko zivotinje, premalo je jokerovog "why so serious?" u svijetu.

sjecam se kad sam prvi put cula gybe, da sam pomislila da bi to bila dobra muzika za neki film. i konacno je netko poslusao moje misli
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 01.05.2012., 21:54   #2006
Cache - http://www.imdb.com/title/tt0387898/

Idealan film za one koji se osjećaju pametnima nakon što pogledaju film i kažu - koji kur**. Meni je, unatoč tome što mi je 90% filma bilo dobro, kraj uništio sve i iz dobrog napravio besmislen film.
Volunteer is offline  
Old 01.05.2012., 22:04   #2007
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
vise ova a capella nego instrumentalna ...skroz super ovo kak se njih dvoje kad su zajedno glasaju ko zivotinje, premalo je jokerovog "why so serious?" u svijetu.

sjecam se kad sam prvi put cula gybe, da sam pomislila da bi to bila dobra muzika za neki film. i konacno je netko poslusao moje misli
Aha, to njihovo zajedno glasanje mi je predivno, još od jedne od uvodnih scena, one na mostu.
Drago mi je da ti se svidila glazba, ali to nije GYBE, već A Silver Mt Zion, bend sličnog đira, meni draži od Emperora.
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X
16 shells is offline  
Old 01.05.2012., 23:03   #2008
Red Tails
http://www.imdb.com/title/tt0485985/
http://www.youtube.com/watch?v=BpA6TC0T_Lw

Red Tails je već viđena istinita priča o Tuskagee pilotima, afro-amerikancima za vrijeme Drugog svjetskog rata. Segragacija bila općeprisutna u Američkoj vojsci, bijelci su smatrali da crnac jednostavno nema hrabrost, inteligenciju i vještinu da svlada upravljanje avionom. Tuskagee program je pokazao upravo suprotno te omogućio crncima da postanu piloti, te samim time i časnici u Američkoj vojsci, prva all black eskadrila u povjesti američke vojske. Čak i nakon što su dokazali da mogu upravljati avionom kao i svaki drugi čovjek (dooh), vojni vrh je istu eskadrilu držao podalje od prve crte bojišnice, tamo daleko sa strane da ne dižu prašinu. Tuskagee piloti se dakle bore na dvije bojišnice, što je priča koju ovaj film pokušava ispričati.

Kažem pokušava jer je ovo promašaj kakvog nema. Režija je za kurac, scenarij je krcat klišej izjavama koje "glumci" izbacuju uz nevjerovatno dozu svega samo ne glume. Plitko, nezgrapno, sve samo ne priznanje pravim Tuskagee pilotima. Zašto? Zato jer je ovaj film fokusiran na CGI bitke, i to je to. Scene borbe su odlično izvedene, na trenutak izgledaju previše kao crtić, alu u globalu su odlične. Umjesto da budu dio filma, te CGI scene su vrhunac, o statak je bačen u pozadinu. Zapovjednik koji se bori protiv rasističkih nadređenih te pokušava svojim pilotima izborit poštenu bitku, vođa eskadrile koji barata alkoholom usred keta, lajavi pilot koji misli da je bog i batina, komičar, lajavi mehaničar koji kao dočasnik ima muda prigovarati časnicima u kakvom stanju mu dovode avione, itd. Jednostavno loše. Nitko živ se ne pridržava regulacija, nitko se ne ponaša kao vojnik, sve mlitavo i nedorečeno. Užas.

George Lucas je promijenio filmsku umjetnost sa Star Warsom i osnivanjem ILM-a. Od tada mu se kita digla na CGI te je istom prcnuo što god je došlo u domet, pa tako i svoj vlastiti Star Wars. Bit će da je dobio priliku dotaknuti se Drugog svjetskog rata i odlučio je producirati ovaj film, samo da bi mogao izvesti CGI dogfights, jedini dio filma koji valja. Ostatak je zanemariv.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Old 01.05.2012., 23:10   #2009
treba mu se priznat bar za to što je vlastitim novcem financirao film kad ni jedan studio nije to želio jer nema scjetskog tržišta za all black cast filmove..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Old 01.05.2012., 23:43   #2010
Akmareul boatda (original title)



Jedan od bisera korejske kinematografije kojeg su naši pametni umovi preveli nazivom 'Vidio sam Vraga' iliti I Saw the Devil premda bi kontekst trebao biti 'Kasapio sam Vraga' whTever i definitivno preporuka koja će vas držati na rubu stolca od početka do kraja filma

Zadnje uređivanje Abraxas33 : 01.05.2012. at 23:46. Reason: dodatak
Abraxas33 is offline  
Old 01.05.2012., 23:58   #2011
Quote:
dr mladjo kaže: Pogledaj post
evo jedna preporuka
She's Out of My League (2010)
hvala,pogledat ću

Quote:
593 kaže: Pogledaj post
seven pounds ...
seven pounds je super,plakala sam na kraju
i ne,nisi jedina

The Three Musketeers
http://www.imdb.com/title/tt1509767/

predobar
D'Artagnan je presladak
loved the scene u kojoj se Milady baca sa ''letećeg broda'' kako sam ga ja prozvala

Contagion
http://www.imdb.com/title/tt1598778/

Jude Law sa ružnim zubima
dobar je film,na trenutke jeziv ali to još bolje prenosi tu ''bolest koja nema s čim se ne prenosi hara svijetom'' atmosferu
__________________
“They would dare one another to climb higher and higher, jumping off the cliff into the clear salty sea, the sun glinting off blue waves as they swam.”
shadowgirl is offline  
Old 02.05.2012., 07:48   #2012
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
kad sam prvi put u zivotu cula za post rock, slavise ljudi ovaj bend. ubrzo skuzih da mi ovaj bend jos najmanje pase, prenedogadjajni su mi, dosadni

vise mi se svidjaju explosions in the sky, tortoise, do make say think.

Sve je to stvar ukusa, kako rekoh. Meni su, recimo, EITS dosadni ko proljev... radije onda nabacim Mono ili pak Gregor Samsa-u... probaj pak Pelican... ili Red Sparowes...
Insert/Break is offline  
Old 02.05.2012., 11:31   #2013
Cinema paradiso

Predivan film o dječaku koji od malih nogu otkriva i gaji ljubav prema filmu. Pratimo njegovo odrastanje, dogodovštine i čovjeka koji mu pokazuje kako sve to ustvari funkcionira u kinima. On ga na neki način i odgaja jer je malom otac poginuo u ratu. Već dugo nisam pogledao neki talijanski film malo starijeg kova i baš mi je fino sjeo. Njihov način humora, doživljavanja situacija je baš poseban.

Ocjena: 9/10
Niska rasta man is offline  
Old 02.05.2012., 11:37   #2014
"Human Nature" -film Michela Gondryja, na scenarij Charlieja Kaufmana o jednoj dlakavoj ženi, jednome znanstveniku i jednom čovjeku odgojenom u prirodi... Nikad baš nisam načisto s Kaufmanovim filmovima. Uvijek ima u njima dosta dobrih stvari, ali uvijek bude i hrpetina svega i svačega što mi ne paše. Tako je i s ovim filmom.

"The Invention of Lying" - film je smješten na Zemlju na kojoj ljudska rasa ne zna lagati. Svi uvijek govore istinu, samo istinu i ništa nego istinu (tako im Bog pomogao), sve dok Mark Bellison, očajan zbog svoga života, ne izgovori prvu laž ikad. Nakon što shvati moć koju laganje ima, nastavlja s tom praksom... Hm, od jako zanimljive ideje Ricky Gervais je mogao napraviti puno, puno moćniji film. Ovako smo dobili zabavn filmić koji se pred kraj pretvara u romantičnu komediju. Šteta. Potencijal je bio tu. Plus za hrpetinu poznatih faca u sporednim ulogama (Louis C. K., Tina Fey, Edward Norton, Philip Seymour Hoffman, Jonah Hill...).
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Old 02.05.2012., 15:31   #2015
The Mechanic (2010)

Ništa novo, ništa pretjerano originalno u vidu likova i priče. Što sam očekivao, to sam i dobio. Filmovi o hitmanima su mi fora i ovaj uradak sasvim ok funkcionira u sklopu nekakvog akcijskog ponedjeljka ili nešto. Film iz '72. nisam gledao pa nemam pojma koliko su slični.

Chronicle (2012)

Fora film sa zanimljivom pričom, relativno nepoznatim glumcima i solidnim efektima (nisu savršeni, ali meni je to sasvim sekundarno). Film je zabavan i iako vidim da je kamera smetala ekipi, meni je bila čist ok i nije mi smetala ta (ne)dosljednost na kraju. Glavni lik možda mrvu iritantan, al s obzirom da je asocijalan to je ok.
__________________
__________ disciplina kičme _____________ _uvijek imati na umu.
shosho is offline  
Old 02.05.2012., 15:40   #2016
šta, ne smije se pisati o serijama pa mi obrišete post, ha? prilično pizdunski...iako nekad neka serija može djelovati kao malo duži film

a inače, Seven Pounds je jedna od najvećih prevara u povijesti filma, užasan užasan film koji igra na tu kartu patetičnosti a toliko je glup i jadan da ga mrzim iz dna duše

i za kraj malo ontopica, pogledo sam Avengerse i mogu reći da je prilično zabavan film, pravi akcijski spektakl i ljetni blockbuster ako ga gledate s mozgom na paši, zadnjih pola sata je nešto preepic, svakako ga odite pogledat u kino

Zadnje uređivanje eek : 02.05.2012. at 15:41. Reason: a
eek is offline  
Old 02.05.2012., 16:35   #2017
Dva filma Stuart Gordona, Re-Animator i From Beyond. Oba imaju dobrostojeće sise Barbare Crampton, lud pogled Jeffrey Combsa, ali to su, bit ću brutalan, užasno loši filmovi. Možda im je i namjera da budu takvi, samo ja, eto, nisam bio isuviše raspoložen za otkinute glave, prosuta crijeva i sl. Usput, dok sam gledao filmove, stekao sam dojam da sam ih već gledao, nekad davno-davno, vjerojatno nakon što su me rođaci navukli na Evil Dead sagu, pa su pronašli i ove, naoko slične filmove. Loše i ne bih nikomu preporučio.

Chronicle je OK. Da, nakon što klinci dobiju superherojske moći, dobit ćemo istovjetne motive protagonista kao u klasičnom superherojskom filmu, a i zaključak autora, time i nas, o tomu kako sa velikom moći dolazi i velika odgovornost. No, akcijske scene su vješto izvedene, jedino što u oči bode je inzistiranje na found-footage estetici koja ovom filmu zbilja ne znači ništa. Gledljivo, jako gledljivo, pogotovo ako ste u društvu. Tzv. hangout film.

A onda jedan punokrvni i punovrijedni klasik, Fritz Langov sumorni krimi-triler M. Osim što je poznat po odličnom nastupu Peter Lorrea i slova "M" na kaputu poremećnog ubojice, sva se snaga filma razgoropadi u posljednjih 20ak minuta kad rulja ulovi ubojicu i odluči mu sama suditi. Je li put legitimnog i legalnog pravosuđa rješenje ili je to, pak, ruka pravde onih kojima je ubojica nanio zlo te koja je kazna prigodna: smrt, doživotni zatvor, ustanova za poremećene? Opća kultura.

Max Landis je napisao Chronicle, a njegov ćaća, John, izuzetno zabavnu horrordiju An American Werewolf in London. Vukodlak napada dva mladića koji su došli vidjeti malo Europe. Vukodlak jednog podere k'o peder Playboy, dok drugog spase čudnovati seljani. Smiješno je, a ima i par malo strašnijih scena. Scena preobrazbe je, s obzirom na to kad se snimao film, iznimno uvjerljiva. Sumnjam da bi ovi CGI genijalci današnji uspjeli napraviti nešto slično.

Spominjan par puta ovdje, Atom Egoyan je režirao jednu misterioznu dramu 1997. godine, a zove se The Sweet Hereafter. Ima dobre glumce (Ian Holm, Bruce Greenwood), lijepu fotografiju, klupko se razmotava sporo, ali nije dosadno, no, u konačnici, ostao sam razočaran. Osrednje, u najboljem slučaju.

Nikad nisam gledao Close Encounters of the Third Kind Šefana Špilberga, pa odlučih da ispravim grešku? Da, bješe greška jerbo je Štefov film zbilja solidan. Specijalni efekti deru gaće, Dreyfuss je uobičajeno simpatičan, pojavljuje se i ludi Truffaut i, konačno, dobro je to napisano. Nekoliko kadrova oduzimaju dah, ali izvlače i osmijeh na lice. Poput onog di klinac otvara kućna vrata, a ja, ne znam zašto, vidim Waynea kako odlazi u crveni suton u Fordovom remek-djelu The Searchers. Zna znanje, taj Štef. Ili, barem, znao je. Nisam odavno gledao nijedan njegov film.

Sredinom i krajem devedesetih pojaviše se dobri distopijski, znanstveno-fantastični filmovi. Onako, ćušnut sa strane, podosta podcijenjen, film je The Thirteenth Floor Josefa Rusnaka koji je nastao po djelu F. Galouyea. O tipu sa velikim očima kojeg tumači Craig Bierko i njegovom šefu, djedici Mjuler-Štalu, koji su izmislili mašinu koja ih vraća u LA tridesetih godina. Onda djedicu ubiju, pa se Bierko mora izvlačiti pred policijom. Iako me gledanje ovakvih filmova istreniralo za sve te silne prevrate, i iako sam ih naslutio dosta rano, dobar je ovo uradak koji bi, vjerujem, profitirao da ga se prihvatio jači redatelj s nešto zanimljivijim glumcima. Kad je Inception sreo Truman's Show.

Na kraju sam se prepustio čarima Siegela i Carpentera, Eastwooda i Russella. Dakle, Dirty Harry i Escape From New York, dva s razlogom kultna filma. Prvi koji je utjecao na sve filmove o policajcima koji se ne drže pravila i drugi koji je, pa, jebote, i u njemu se osjeti utjecaj Siegelova politički nekorektnog krimića. Eastwood je nenormalna faca, a Russell, Snake Plissken, nije daleko. U oba filma ima dobrih dijaloga, ali najjači je onaj di Clint, prljavi Harry, objašnjava zašto je upucao tipa:

Well, when an adult male is chasing a female with intent to commit rape, I shoot the bastard. That's my policy.

- Intent? How did you establish that?

When a naked man is chasing a woman through an alley with a butcher's knife and a hard-on, I figure he isn't out collecting for the Red Cross!
LouReeth is offline  
Old 02.05.2012., 17:35   #2018
Chronicle
Ne znam zašto svi toliko hvale ovaj film ali meni je bio užasan . Ok, razrada lika Andrewa je dobra, daleko od toga da nije mogla biti i bolja a za onih 10 minuta akcije mislim da se ovaj film definitivno ne isplati gledat.

The Innkeepers

Zar je stvarno toliko teško snimiti dobar horar? Radnja je prerazvučena, od scary scena ni traga a kraj.... ne kužim što je pisac htio reći .

Sherlock Holmes: A Game of Shadows
Mislim da je dovoljno samo reći da nisam izdržala duže od 45 minuta . Ne znam da li je to zbog toga što je BBC-ev Sherlock postavio visoku ljestvicu pa sam imala prevelika očekivanja ali po meni ovaj film nije vrijedan gledanja.

Hysteria
Sniman prema istinitim događajima (izum vibratora ), nimalo dosadan i vrlo zabavan. Preporuka .
Re-L Mayer is offline  
Old 02.05.2012., 20:46   #2019
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
sta je ovo, jel samo ja gledam filmove danas?
jel ti uopće radiš kaj drugo osim gledanja filmova
bloomberg is offline  
Old 02.05.2012., 21:39   #2020
Chronicle (2012)

..trojica mladića na tajanstven način dobe razne supermoći, te pratimo na kakve se načine s tim nose..vrlo izazovna tema obrađena na solidan način, film vrlo vješto izbjegava neke klišeje svojstvene za ovakvu vrstu filmova, a posebno mi se dopalo što se za efekte našla mjera, te se puno više pažnje posvetilo na razradu likova, koji nisu klasične karikature već ih pobliže upoznajemo..film je nekako podjeljen na 2 djela, zajebantski i mračan dio, a u više navrata me podsjetio na omiljeni crtić iz djetinstva, "Dragon Ball Z"..šteta što film ne traje duže, mogli su komontno ubaciti još par scena u toj prvoj polovici filma gdje se upoznajemo s likovima, bio bi jači dojam, ali i ovako ga vrijedi pogledati..

God Bless America (2011)

..film koji dođe kao ispušni ventil svima nama kojima ide na bljuvanje kad nas mediji bombardiraju razmim reality smećem, i kad vidimo da te "cure koje krešte ka papige", kako bi rekli ovi iz TBF-a, postaju uzor današnjim djevojkama..radi se o liku koji je totalno u kur**; žena ga ostavila, dobije otkaz, nađu mu tumor, i onda jednostavno pukne i sa iznenadnom suputnicom (koja me neodoljivo podsjetila na Christinu Ricci, mada mi ovako na slikama nisu nešto slične) uzme stvari u svoje ruke..film je vrhunska kritika današnjeg društva, ide puno šire od ovog što sam gore naveo, a autor nam dosta puta prstom ukazuje na neke stvari i osobne stavove, što može biti mala zamjerka filma, mada se time dobilo na direktnosti..preporuka..
david_1991 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.