Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2009., 10:08   #101
Isto vrijedi za navodnu najavu utjelovljenja Sri Aurobinda.

Inace zanimljivo kako je jednom Aurobinda nazvao avatarom (rekao kako je Aurobindo avatar za nekolicinu, a on za mnoge), a neki drugi put nazvao ga obicnim filozofom u usporedbi sa mistikom Ramakrishnom.. sve u skladu sa uobicajenim nedosljednostima u govorima...

Isto tako je zanimljivo da Baba nije jedini koji se poziva na to prorocanstvo. Naime Aurobindo (kao i recimo Shirdi Baba i Ramana) su na jugu indije vrlo poznati i mnogi koji se zele promovirati kao gurui ili avatari isl stvaraju mitove o svojim povezanostima sa njima, Baba je imao sa svom trojcom takvih mitova iako naravno navise sa Shirdijem.

No to nije unikatno, kao niti "materijalizacije" vec je jednostavno Baba zahvaljujuci zapadnim sljedbenicima postao najpoznatiji.

Zanimljivo je da se nikad sljedbenici Aurobinda sa time nece sloziti (kao niti Shirdija ili Ramane). Zasto? Naravno sljedbenici takvih samoproglasenih velicina uglavnom dobivaju objasnjenja tipa "njihov ego im ne dozvoljava da vide istinu", "Bog ne dozvoljava da vide istinu", "nije jos doslo vrijeme objave" i slicne standardne sheme. Ali u stvari normalno je da ne prihvacaju takva navlacenja ucenja koje daleko bolje poznaju i stoga im je odmah jasno da su to manipulacije koje nemaju veze sa navedenim licnostima. Zato i svatko tko poznaje Aurobinda i njegov rad zna da nije govorio o fizickom utjelovljenju, uvijek je kod njega bilo rijeci o silasku "principa" odnosno svijesti iz visih sfera u fizicke, ne o tjelesnim utjelovljenjima. Isto tako je jasno iz cijele slike kada kasnijih godina, u 50ima dolazi drugi dogadjaj koji naziva silaskom supramentalnog kao konacnog za sto je "teren pripremio" predhodni silazak naduma koji je predstavljen Krishna-svijescu. Nigdje nema govora niti direktno niti kontekstualno o utjelovljenju u smislu u kojemu se ti gurui vole na to vadit.

Sto se tice tvrdnji da je datum rodjenja laziran/prilagodjen da bi se uklopio u Aurobinda to se tvrdi na osnovu ovih dokumenata:

prvi je dokoment sa ocjenama iz nekog ispita cini se, a u jednoj koloni je zapisan datum rodjenja ucenika gdje je za Babu naveden 4.10.1929

http://photos1.blogger.com/blogger/7...namschool3.jpg

ovdje je pak dokoment iz druge skole koju je pohadjao sa istim tim datumom:
http://www.saisathyasai.com/baba/Ex-...sb-school1.jpg

naravno moze se sada tvrditi da su pogrijesili datume na dokumentima i da su falsifikati ili cak photoshopirani (iako je lako otici u te skole i provjeriti da fizicki postoje) tako da ne mislim tvrditi da je ovo konacni dokaz.. cisto za informaciju Ali svakako je jasno da Aurobindo nije govorio o fizickom utjelovljenju nekog avatara

E da, zaboravih rec iako nije tolko bitno da to nije cak niti Aurobindo rekao direktno (vec tek kasnije u dokumentima on ili Mother, ne sjecam se) vec je tog dana to ustvrdio jedan "ekstaticni" ucenik dok su se A i M samo ponasali kao da se desilo nesto jako bitno...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 10.02.2009. at 11:09.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:09   #102
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post

Ako je Baba bog onda nema babine tame kao ni svjetlosti.
On je u svemu i nije ništa od toga.
Ono što je tebi nastrano bogu možda nije.
Definirat boga riječima je teško, nemoguće, prije bi mogli kazati da ne postoji nego ga definirat. Svaka definicija ima svoja ograničenja.

Zato je sve ovo samo špekuliranje šta bi on mogao biti.
I naravno neću ponudit riješenje.
Svako ga mora naći sam za sebe.
DA ….. nigdje se ne može naći neki spis, tekst, popis, uputstvo koji bi dali naputke kako prepoznati prosvijetljenog. U pitanju je stanje svjesnosti u probuđenom biću, signali te više svjesnosti nisu čitljivi neprosvijetljenima.

Razumijem tvoju logiku, Bog je i tama i svijetlo, Bog je sve, a to uključuje i demone i vragove i anđele i ljude, i živo i neživo, i stvoreno i nestvoreno, on je SVE i on je istovremeno iznad pukog zbroja SVEGA, on nije stvorio svijet - on jest svijet….

Upotrijebiti ovu logiku kad je u pitanju Sai Baba, znači izrelativizirati njegovu nastranost, njegovu lažljivost, prijetvornost i zlo u njemu, izracionalizirati njegovo ponašanje do te mjere da ono postaje dokaz njegovog avatarstva.

Da, u pravu si, ovo je sve nagađanje, ni oni koji su za njega ni oni koji su protiv ne znaju istinu. Logika očigledno neće iznijeti nikakve dokaze, srce je budalasto i da ga se prevariti, ostaje jedino osobni intuitivni uvid, glas iznutra koji u mom slučaju kristalno jasno, bez ikakve dvojbe kaže – Sai Baba je nastrani bolesni prevarant.
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:46   #103
Quote:
majamcic kaže: Pogledaj post
ovo za spolovilo sumjam Graham, opet slusas tudje price, ako nisi vidio, onda ne mozes ni govoriti....
Ovo što sam napisao stoji. Dali ti možeš artikulirati tu informaciju to je tvoja stvar.
Nisam toliko glup da idem u procjenu onoga što je Baba kada ni sam neznam TKO SAM...(ali pokušam sa vremena na vrijeme)
Vidio sam i ja ljude koji su plakali za novcem, problemima u braku, zdravljem i činilo mi se to blesavo i jadno.
Heh, dok nisam sam zapao u tu situaciju, onda više nije bilo tako jednostavno.
Znaš onu cigansku, dao Bog da imao pa nemao...

Učenje koje se može naći kod njega gotovo je savršeno jer on se obraća velikom sloju ljudi različitih karmi i shvaćanja.
Osobno sam imao negativnu impresiju o njemu kada sam vidio fotku, ali nakon nekog vremena kada sam dospio do njegovih riječi....transformirale su mi život.
Kada sam ih napustio slijedeći udobnost svijeta, ponovo sam shvatio koliko su to temeljne istine. Tako da bez obzira na cijelu priču oko njega, idem ga još jednom posjetiti krajem godine ako poživim do tada.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:52   #104
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Logika očigledno neće iznijeti nikakve dokaze, srce je budalasto i da ga se prevariti, ostaje jedino osobni intuitivni uvid, glas iznutra koji u mom slučaju kristalno jasno, bez ikakve dvojbe kaže – Sai Baba je nastrani bolesni prevarant.
Nekoga staviti konačno u određenu ladicu nikada nije dobro. Bio to tvoj muž ili određeni duhovni učitelj. Bez suočavanja sa ljudima koji tvrde da su imali intimni kontakt i istraživanjem njihovih života teško je staviti točku na i.
Karma ne postoji na najvišljem nivou. Dali postoji onaj koji je napastvovan i onaj koji napastvuje?
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:30   #105
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
to nisu tjelohranitelji.a ubio se u putaparthiju?
Ne. To ga je užasno potreslo, a ubio se poslije, ovdje. Mislim, da već nije imao teške probleme nije vjerojatno da bi se priključio Sai Babinim sljedbenicima.
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:19   #106
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post

Da, u pravu si, ovo je sve nagađanje, ni oni koji su za njega ni oni koji su protiv ne znaju istinu. Logika očigledno neće iznijeti nikakve dokaze, srce je budalasto i da ga se prevariti, ostaje jedino osobni intuitivni uvid, glas iznutra koji u mom slučaju kristalno jasno, bez ikakve dvojbe kaže – Sai Baba je nastrani bolesni prevarant.

Ja bih u ovom slučaju vidio da iz tebe progovara glas majke koja bi zaštitila svoju djecu od takvih kao što je on.
Ali to je samo moj unutarnji glas koji mi to govori.
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 16:02   #107
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Ja bih u ovom slučaju vidio da iz tebe progovara glas majke koja bi zaštitila svoju djecu od takvih kao što je on.
Ali to je samo moj unutarnji glas koji mi to govori.
između ostalog da ....

neki sedmogodišnjii dečko izašao je iz te njegove sobice plačući, dva dana se nije mogao smiriti, pa ga je doktor koji je tu živio pregledao i razgovarao s njim i ustanovio da je mali analno silovan.Doktor se skupio i napustio ašram i ispričao tu priču. TAj čovjek nije anonimac, ima ime i prezime, i radi u nekoj bolnici, do njega bi bilo jednostavno doći .....

Ne znam što je bilo sa dječakom.....

Za mene netko tko može učiniti djetetu takvo nešto je dno, šljam, smeće, ljudski otpad, jer ništa, ama baš ništa ne može opravdati silovanje djeteta.

Ništa...... i zato me čude Sai ljudi kako kad im se ovako nešto kaže spremno izbace racionalizaciju, zatvore uši, okrenu glavu, kažu ako nisam to vidio ne mogu znati je li istina, pozovu se na to da je Bog i zlo, kako avatar ima pravo da radi što hoće, kako ljudi ne razumiju, kako mi to ne možemo znati, izdrobe svašta a ne osude ni jednom riječju takvo ponašanje. Istovremeno, zaklinju se u ljubav, nenasilje, istinu i dobrotu.

Previše se dokaza nakupilo protiv njega da bi se mogli zanemariti i proglašavati lažima ili ne obratiti pažnju na njih. Nemam više šta reći na ovom topiku, kao zadnje preporučam Sai ljudima da pročitaju ovo
The Findings
pa ako i dalje nakon pročitanog mogu živjeti mirno sa svojom savješću i slijediti tog debila neka Bog pomogne njihovim zbunjenim dušama .....
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:11   #108
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
između ostalog da ....

neki sedmogodišnjii dečko izašao je iz te njegove sobice plačući, dva dana se nije mogao smiriti, pa ga je doktor koji je tu živio pregledao i razgovarao s njim i ustanovio da je mali analno silovan.Doktor se skupio i napustio ašram i ispričao tu priču. TAj čovjek nije anonimac, ima ime i prezime, i radi u nekoj bolnici, do njega bi bilo jednostavno doći .....

Ne znam što je bilo sa dječakom.....

Za mene netko tko može učiniti djetetu takvo nešto je dno, šljam, smeće, ljudski otpad, jer ništa, ama baš ništa ne može opravdati silovanje djeteta.

Ništa...... i zato me čude Sai ljudi kako kad im se ovako nešto kaže spremno izbace racionalizaciju, zatvore uši, okrenu glavu, kažu ako nisam to vidio ne mogu znati je li istina, pozovu se na to da je Bog i zlo, kako avatar ima pravo da radi što hoće, kako ljudi ne razumiju, kako mi to ne možemo znati, izdrobe svašta a ne osude ni jednom riječju takvo ponašanje. Istovremeno, zaklinju se u ljubav, nenasilje, istinu i dobrotu.

Previše se dokaza nakupilo protiv njega da bi se mogli zanemariti i proglašavati lažima ili ne obratiti pažnju na njih. Nemam više šta reći na ovom topiku, kao zadnje preporučam Sai ljudima da pročitaju ovo
The Findings
pa ako i dalje nakon pročitanog mogu živjeti mirno sa svojom savješću i slijediti tog debila neka Bog pomogne njihovim zbunjenim dušama .....
i to je način gledanja na stvari.crno-bijelo i onda nekog proglasiti debilom
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 00:48   #109
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
između ostalog da ....

neki sedmogodišnjii dečko izašao je iz te njegove sobice plačući, dva dana se nije mogao smiriti, pa ga je doktor koji je tu živio pregledao i razgovarao s njim i ustanovio da je mali analno silovan.Doktor se skupio i napustio ašram i ispričao tu priču. TAj čovjek nije anonimac, ima ime i prezime, i radi u nekoj bolnici, do njega bi bilo jednostavno doći .....

Ne znam što je bilo sa dječakom.....

Za mene netko tko može učiniti djetetu takvo nešto je dno, šljam, smeće, ljudski otpad, jer ništa, ama baš ništa ne može opravdati silovanje djeteta.

Ništa...... i zato me čude Sai ljudi kako kad im se ovako nešto kaže spremno izbace racionalizaciju, zatvore uši, okrenu glavu, kažu ako nisam to vidio ne mogu znati je li istina, pozovu se na to da je Bog i zlo, kako avatar ima pravo da radi što hoće, kako ljudi ne razumiju, kako mi to ne možemo znati, izdrobe svašta a ne osude ni jednom riječju takvo ponašanje. Istovremeno, zaklinju se u ljubav, nenasilje, istinu i dobrotu.

Previše se dokaza nakupilo protiv njega da bi se mogli zanemariti i proglašavati lažima ili ne obratiti pažnju na njih. Nemam više šta reći na ovom topiku, kao zadnje preporučam Sai ljudima da pročitaju ovo
The Findings
pa ako i dalje nakon pročitanog mogu živjeti mirno sa svojom savješću i slijediti tog debila neka Bog pomogne njihovim zbunjenim dušama .....

Drago mi je da si se ispraznila i ispucala i da ti je sada lakše.
Kriv je osudite ga, stavite na lomaču i spalite.
Oko za oko, zub za zub.
To je metoda duhovno osvještenih ljudi.
A posebno treba kazniti kreatora, onog koji sve to dopušta, onoga koji ga je stvorio, onoga koji dopušta svo to nasilje ,ratove, jad i bijedu na zemlji.
Tog stvoritelja definitifno treba osuditi i kazniti, jer nas je stvorio krhkim i ranjivim, osuđenih na umiranje, život u nasilju na račun biljaka i životinja koje nemilosrdno uništavamo da bi preživjelili ovo malo života koji nam je dan.

Ili sve to možemo pogledati iz drugog ugla, znajući da je život vječan, da je sve ovo samo školica, da se uloge mjenjaju, da živimo mnogo života, i da postoje razna iskustva ugodna i neugodna, da je život lijep i ružan što često ovisi o nama.

Gledajući širu sliku mislim da je donio više svjetla nego tame svojim djelovanjem.
Nisam njegov sljedbenik, tako da su mi oči otvorene.
Također dopuštam drugima da o njemu misle šta god žele.
I sve to mi uspjeva a da nisam 24h/dan u meditaciji ko neki.
Drž se Jelo
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 01:51   #110
Lightbulb O stavovima...

To je generalno najopasnije da nekoga opravdavaš zato što eto donosi više svjetla no tame.
Možda to vrijedi u intimnoj relaciji: face to face, ali iole globalnije zna biti pogubnije od onih koji poruše sve.
Običan i skromni indijski pisac, koji i živi u Indiji, a ne pripada nijednom društveno-političkom, ili ne daj, Bože, duhovnom talu (što je tajno-javna boljka suvremenog indijskoga društva): Singh Khushwant ne libi se reći svoj stav o Babi, koji je inače: humanitarac, guru mnogih uglednih indijskih naučnika, društvenih radnika, prijatelj sirotinje, pokretač jedne od naučnih reformi u medicini i novim tehnologijama, miljenik također mnogih Zapadnjaka, gdje se njegove knjige prodaju u milionskim tiražima.
No kad bi bog ili Bog bio u auri, i čudima: onda do frekvencije nikada ne bismo ni došli: a ona zna tako lijepi biti posložena u duginim bojama.
Khushwant, baš kao i sugrađani U2-a, otprilike kaže kako se Baba ne uklapa u njihovo civilizacijsko okruženje, da to što on radi nema veze sa: kulturologijom, civilizacijom, a kamoli indijskom duhovnošću: ni nekada ni sada.
Edix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 09:24   #111
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Učenje koje se može naći kod njega gotovo je savršeno jer on se obraća velikom sloju ljudi različitih karmi i shvaćanja.
Osobno sam imao negativnu impresiju o njemu kada sam vidio fotku, ali nakon nekog vremena kada sam dospio do njegovih riječi....transformirale su mi život.
Kada sam ih napustio slijedeći udobnost svijeta, ponovo sam shvatio koliko su to temeljne istine. Tako da bez obzira na cijelu priču oko njega, idem ga još jednom posjetiti krajem godine ako poživim do tada.
rijeci su jeftine, svatko moze napisati lijep i duhovan tekst, a da ga uopce ne zivi, samo treba nemati skrupola. A ostaje i ona sumnja u izvorno autorstvo testova (mislim na vahinije) .. cak i da zanemarimo tvrdnje da su to pisali odredjeni panditi u njegovo ime ocito je da su razlicita djela pisana sa razlicitih pozicija i duhovnih koncepata, cak i razlicitim stilovima. No naravno da je to OK buduci je Baba "bog" i sve je u njemu i onako i tako...
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 10:04   #112
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Različiti su jedino po frizuri i boji kože, možda i očiju. Poruka im je ista!
koja je razlika ili slicnost u njihovom nacinu zivljenja, njihovim djelima? kako su zivjeli zive jedan i drugi?
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 13:54   #113
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
koja je razlika ili slicnost u njihovom nacinu zivljenja, njihovim djelima? kako su zivjeli zive jedan i drugi?
koja ti pitanja postavljas?jel s tobom sve u redu?
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 13:56   #114
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
rijeci su jeftine, svatko moze napisati lijep i duhovan tekst, a da ga uopce ne zivi, samo treba nemati skrupola. A ostaje i ona sumnja u izvorno autorstvo testova (mislim na vahinije) .. cak i da zanemarimo tvrdnje da su to pisali odredjeni panditi u njegovo ime ocito je da su razlicita djela pisana sa razlicitih pozicija i duhovnih koncepata, cak i razlicitim stilovima. No naravno da je to OK buduci je Baba "bog" i sve je u njemu i onako i tako...
nemoze svatko napisati duhovan tekst.kod babe je očito da poznaje vede.da znas uopće sto su to vede nebi trabunjao ovakve gluposti.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 13:58   #115
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
nemoze svatko napisati duhovan tekst.kod babe je očito da poznaje vede.da znas uopće sto su to vede nebi trabunjao ovakve gluposti.
koja je razlika izmedu riječi i djela?
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 14:39   #116
Quote:
logicar kaže: Pogledaj post
koja je razlika izmedu riječi i djela?
Ne razumijem pitanje! Isus je živio prije 2000 god i sad su tu Evanđelja i ljudi koji pričaju u "Njegovo" ime, i sad su njegove poruke žive, ali Baba je danas otjelovljen. Svaki teolog može pričat o duhovnosti ali samo jake Duše mogu nadahnut obične ljude da provode ono što više manje svi znamo. Ne znam ko je Isus i ko je Baba, za mene su oni Božanske duše, a da bi povjerovao da su pedofili to bi se ipak sam trebao uvjeriti ili od ljudi koji su s njima u kontaktu i da ih poznam koliko toliko.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 09:13   #117
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
nemoze svatko napisati duhovan tekst.kod babe je očito da poznaje vede.da znas uopće sto su to vede nebi trabunjao ovakve gluposti.
jesi ikad citao vede uopce? Prije svega Babina kao ni uopce moderna indijska duhovnost nema puno sa vedama osim sa njihovim najmladjim upanishadskim djelom donkele, sve ostalo je utemeljeno na kasnijim (Purane, Agame) spisima i komentatorima... problem je kod Babe sto malo pise sa pozicije jedne indijske religije (recimo vaishnavizma i Purane), drugi dan sa druge (Shaivizm), treci dan sa trece (Advaite), cetvriti dan sa cetvrte... kao da si jedan dan krscanin, a drugi budist al naravno, kako rekog buduci da je Bog to je sve njegovo, rajt? Njegovom srecom uglavnom se obraca njuejdjerima koji ionako nemaju pojma o vezi

I da, bas svatko moze napisati duhovan tekst ako ima imalo duhovnog staza. Pogle Rozmana. Bio u krishnijevcima taman dovoljno da pokupi par fora i sad ih prodaje u svojoj sekti iako je ocito muljator. Baba prodaje manestru povrsnog neohinduizma (a postoji ozbiljna mogucnost da vahinije koji su ionako najozbiljniji tekstovi nije on pisao), a za to zaista ne moras biti uceni pandit, kamoli avatar
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 16:51   #118
No, moraš mu priznati jednu stvar, a to je da je on odlična turistička atrakcija. Na njegov račun živi čitava jedna država..
Uostalom, bilo je i vrijeme da netko počne cijediti glupave zapadnjake željne duhovnih avantura, pa makar bio i muljator.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 00:25   #119
Beljki i Jelena ......... moze pitanje ?
Da li je za vas David Icke isti sarlatan kao i Sai Baba ?
bokic !
gerrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 17:14   #120
Sai Baba

jelena ivanjcki ti bi trebala potražiti stručnu pomoć. Fakat. i bez uvrede. Usput obavezno popričaj i o svojoj seksualnosti, jer vidi se da je tu nešto precrno kod tebe. Sama činjenica da u biću kao što je Sathya Sai Baba vidiš pedofila, i još na to glumiš priču kako ti je žao djece, sve je to prejadno i preprozirno, u stvarnosti nitko tu nije zlostavljan, osim hiljada djece od strane svećenika i raznih bolesnika diljem svijeta. Pogledaj statisitike pedofilije unutar krščanske crkve..... Ja nisam njegov sljedbenik jer su mi učenja preopćenita, jogiji su mi jači, a i praksa, volim meditirati puno, a ovo što se vidi kao dokazi protiv njega, sve je to na razini imbecila, sve mi djeluje kao da su sve to smišljali svećenici iz crkve koji i inače pričaju kontra njega. On doista ima sposobnost materijalizacije, što su potvrdili najeminentniji svjetski mađioničari još 1980-tih. Jedan od takvih je bio Dug Hennig koji je tada bio broj 1 u svijetu mađioničara i on sam je rekao da ono što Sai Baba radi u Putapartiju da on sam ne bi mogao bez potrebne opreme koja ne postoji u Putapartiju. Tu dilema nema. you tube klipovi su uvjerljivi za imbecile i za one koji unaprijed žele vikati varalica prevarant. Što se tiče ovih što ga optužuju za zlostavljanja, misli šta reći, puno je bolesnih ljudi vani. danas bez ikakavih problema na netu izađe ružna priča o nekome ako ga se želi ocrniti, ubaciš bilo što. ali to nema težine u očima normalnih zdravih ljudi koji su osjetili Boga u sebi. Ja sam pogledao sve živo što ga kao provaljuje, filmove, you tube, tekstove, i sve je to imbecilno i bez ikakve težine. ali sasvim dovljno za razno razne prekrivene bolesnike i zle ljude.
.

Zadnje uređivanje Xavi Espana : 22.02.2009. at 17:22.
Xavi Espana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.