Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 00:05   #641
Quote:
dielektrik kaže: Pogledaj post
Ipak, od samog starta, za 3M imamo, uz SAD, podršku i Kine:

http://novipogledi.hr/geopolitika/in...ku-sad-a-kine/

Tko nam više što može ...
Jos kad Kolindica za koji dan obezbijedi i Putinovu podrsku gdje ce ti biti kraj.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 00:46   #642
Quote:
dielektrik kaže: Pogledaj post
Kroz Hrvatsku (na pravcu za Milano) prolazi - garant ... a to je već dovoljno i za cijelu 3M.
Od 12 000 km od Kine do Europe, kroz Hrvatsku prolazi 22 km i...."to je dovoljno..."

Mi ćemo im naplatiti za sve zemlje 3M i za cijelih ovih 12 000 km...

__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 01:01   #643
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Od 12 000 km od Kine do Europe, kroz Hrvatsku prolazi 22 km i...."to je dovoljno..."

Mi ćemo im naplatiti za sve zemlje 3M i za cijelih ovih 12 000 km...
Ad hominem, al' ok ... maa da prolazi i samo 1 km kroz Hrvatsku - dovoljno je za ukrcaj/iskrcaj ljudi/robe sa te super-brze želj. pruge.

@tihobl
ne razmišljam 'o kraju' već o jednom izvanrednom početku.
dielektrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 02:11   #644
Znači mi ćemo im usporavati tu super brzu prugu obaveznim iskrcajem i prekrcajem u Hrvatskoj? Tek toliko da se zaposli još ovih par HDZ uhljeba što čekaju?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 02:41   #645
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Znači mi ćemo im usporavati tu super brzu prugu obaveznim iskrcajem i prekrcajem u Hrvatskoj? Tek toliko da se zaposli još ovih par HDZ uhljeba što čekaju?
Znas li ti sta se uglja moze izbaciti duz jednog kilometra?
Jos ako te masinovodja ne opauci lopatom preko ledja kud ces bolje.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 07:53   #646
Kakav crni ugalj?! ... Hibridni je to vlak ... http://www.magazinplus.eu/wp-content...5d6b90d6b5.jpg ... koji ce prevoziti ljude/ideje, robu i (zlatni?) novac ... Vidim ja - pojela vas zavist/sekiracija zbog "toga" pa trolate.

Zadnje uređivanje dielektrik : 10.10.2017. at 08:17.
dielektrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 12:05   #647
Quote:
dielektrik kaže: Pogledaj post
Kakav crni ugalj?! ... Hibridni je to vlak ... http://www.magazinplus.eu/wp-content...5d6b90d6b5.jpg ... koji ce prevoziti ljude/ideje, robu i (zlatni?) novac ... Vidim ja - pojela vas zavist/sekiracija zbog "toga" pa trolate.
Dodatak: Dakle, prolazi kontinuirano Hrvatskom - od Iloka do Sežane .. pa sada zbrojite te kilometre ... ali, plizz, bez nervnog sloma, ako je ikako moguće.
dielektrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 14:56   #648
Bit će Poljaci presretni da niti metra kineske pruge ne prelazi preko njih, nego neki tamo priljepak sa Jadrana sisa kinesku sisu...i još Srbi, Bugari, Turci, Kavkaz, Srednjoazijske zemlje, a koje čak ni nisu u 3M.
Još da daš neki link koji službe bezbednosti nisu proglasile zabranjenim, bilo bi još više materijala da se Poljake raspizdi.
Jebaćeim Poljaci majku !


__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:15   #649
Quote:
dielektrik kaže: Pogledaj post
Kakav crni ugalj?! ... Hibridni je to vlak ... koji ce prevoziti ljude/ideje, robu i (zlatni?) novac
Znaci Caruga ce uskakati u Iloku u voz, pa otimati ljude, ideje i zlatni novac i iskakati prije Sezane. Bolje i to nego ici kod svaba rbmbacti od jutra do sutra.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 19:31   #650
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Znaci Caruga ce uskakati u Iloku u voz, pa otimati ljude, ideje i zlatni novac i iskakati prije Sezane. Bolje i to nego ici kod svaba rbmbacti od jutra do sutra.
Da, ali samo ako nastupe ovakve okolnosti:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...ta/999428.aspx

(obavezno pročitati i reagiranja čitatelja ispod članka)
dielektrik is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.10.2017., 13:42   #651
Ima li kakvih vijesti, kako napreduje grupa 3M? Šta kaže naša kreatorica Američke vanjske politike? Jesu li joj Amerikanci dali potporu za 3M?

Što kažu Poljaci? Što ostale zemlje?
Crče tema ko Maršal....
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:11   #652
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ima li kakvih vijesti, kako napreduje grupa 3M? Šta kaže naša kreatorica Američke vanjske politike? Jesu li joj Amerikanci dali potporu za 3M?

Što kažu Poljaci? Što ostale zemlje?
Crče tema ko Maršal....
Glede 3M i odlaska Predsjednice u Moskvu, interesantno da državni tužitelj Cvitan ide praktički u isto vrijeme. Da to nema neke veze s Agrokorom?

Inače obzriom na dobre odnose Erdogana s Orbanom,
Quote:
https://budapestbeacon.com/orban-eur...sh-referendum/
Orbán only European leader to congratulate Erdogan on Turkish referendum
April 19, 2017 - Justin Spike
meni se čini da bi se lako transverzala Poljska-Češka-Slovačka-Mađarska mogle produžiti umjesto na Hrvatsku - na Srbiju, Makedoniju, Grčku i Tursku.

Dok mi budemo gradili LNG terminal i Pelješki most.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 16:52   #653
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Glede 3M i odlaska Predsjednice u Moskvu, interesantno da državni tužitelj Cvitan ide praktički u isto vrijeme. Da to nema neke veze s Agrokorom?

Inače obzriom na dobre odnose Erdogana s Orbanom,

meni se čini da bi se lako transverzala Poljska-Češka-Slovačka-Mađarska mogle produžiti umjesto na Hrvatsku - na Srbiju, Makedoniju, Grčku i Tursku.

Dok mi budemo gradili LNG terminal i Pelješki most.
Još bolje ako će se pomaknuti na liniju Srbija - Turska. Nama ionako treba LNG za naš plin i za vodu kao resurs budućnosti - ako EU pod pritiskom amera pljune pare za lng - onda ga treba graditi, a trebalo bi izgraditi i dvotračnu prugu i dignuti kapacitet riječke luke. Nek se lijepo srbi i turci natežu s amerima i englezima, kuga ih odnjela sve skupa - za nas će ostati ionako previše prometa pa makar se sve linije pomakle do sibira. Tu je naša šansa i to treba gurat, a moglo bi se i iskoristit pomicanje linija na potez SR. - TU. to bi nam omogućilo da dođemo malo do zraka od anglosaksonskog čeličnog stiska - možda se može odraditi onda i kakav sitan poslić i s rusima ili kinezima, a zasigurno može s poljacima ili česima, a da se ne ulazi u glavne projekcije i da nije vezano za LNG. Ali zato treba bar iole samostalna politika, a mi ju nemamo - tako da mi se čini da ćemo propustiti još jednu šansu. Šteta!!!!
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:00   #654
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Funkcija je postojala i prije susreta slavena sa arapskim jezikom, a izraz su prigrlili jer je fin.
Doduse nekima se vise svidjaju halalbase od harambasa, ali takvi su rijetkost. Uostalom pitajmo zene ko je privlacniji: harambase ili halal tunjavci.
Bio je još i getman samo što je to nemački naziv.

Zapravo najbolji bi bio glavar. Taman je etimoloski srodan s harambašom (baš=glava) i dobro bi se uklopio. Inače neke ruske oblasti i krajevi nemaju predsjednike nego glavare. Možda bi bolje zvučao poglavica ili poglavnik ali radi konotacija s zaostalim plemenima ili fašizmom ne bi bili najbolja rješenja.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 10:09   #655
Ne znam zašto su svi došli ovdje popljuvati prijedlog o 3M, meni se ne čini tako loš, na kraju Hrvatska bi bila nešto samostalnija u takvoj grupaciji nego što je sad u EU (priljepak Berlina), prvenstveno zbog toga što nijedna članica takve unije ne bi imala totalnu mogućnost ekonomskog iscrpljivanja neposlušnih malih članica i snažnog političkog utjecaja na njih kao što je to u EU od strane Njemačke, Francuske i itd.

* valjda je to zbog dielektrika
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 21:19   #656
...
Quote:
“ ... Rusija je Inicijativu triju mora shvatila kao izrazito ‘protrumpovsku i antirusku’, ali i kao poljski ‘imperijalni’ pokušaj da se postavi kao lider istočne Europe, a preko toga i glas tog dijela Europe u Bruxellesu, pa čak i kao četvrti igrač u EU, pored Pariza, Berlina i Rima, sada kad Londona više nema.”

Za moskovske komentatore inicijativa nema potporu ni u samom Bruxellesu, a pogotovo ne u Berlinu. Pogotovo jer se nedavno poljska premijerka Beata Maria Szydło obrušila na izgradnju Sjevernog toka 2, plinovoda koji bi preko Baltika, mimoilazeći Poljsku, opskrbljivao Njemačku ruskim plinom te, štoviše, od Njemačke napravio glavnog distributera ruskog plina za Europu. Taj projekt nije po guštu i mnogima u Bruxellesu, ali je svakako jedan od strateških poslova koji bi dugoročno mogao izmijeniti rusku poziciju u Europi. Jedan od prioriteta Rusije jest i “ograđivanje” Poljske, koja doduše svojom politikom kao trenutno najkonzervativnijeg dijela Europe (Poljska Jaroslawa Kaczynskog se baš ne oslanja na vrijednosti na kojima je izgrađena i na kojima bi trebala funkcionirati ujedinjena Europa) cijeli taj plan olakšava. Upravo zato Poljska i jest glavni promotor izgradnje LNG terminala na Krku za američki plin (koji je, spomenimo, skuplji od ruskog plina). No, Vladimir Putin je zato Kolindi Grabar-Kitarović rekao da su Rusi spremni plinoficirati Hrvatsku (snositi sve troškove izgradnje, bilo kroz ruske kredite, bilo kroz rusko-hrvatski joint venture), ali i dao ponudu da se Hrvatska nađe na trasi plinovoda Turski tok, koji je zamijenio propali projekt plinovoda Južni tok. ...
http://www.jutarnji.hr/globus/Globus...tskoj/6683199/
keltiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:55   #657
meni je zanimljivo, kad već neko spomenu glas Rima, nekako mi to neuvjerljivo, ti se Talijani nigdje ne čuju, kao da ih nema, kao da nisu nikakav bitan faktor u uniji
__________________
Edip: 'Oce li Sizife?
Sizif: Ajd Edipe idi j*bi mater!
Sizif 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:19   #658
"Tri mora" je projekt notornog Atlantic Councila i uperen protiv interesa Rusije i Njemačke, a u interesu prodaje preskupih američkih energenata i time zadržavanja kontrole nad cijelom srednjom i istočnom Europom.

S tim uvezi je i ratu Siriji te skorašnji napad Sauda na Qatar, jer je potonji ispod žita šurovao sa Iranom oko zajedničke eksploatacije plinskog polja Južni Pars te skupa sa Sirijom pokušavao doprijeti do Europe, što bi potopilo sve nade USA za prodajom svog LNGa.

Quote:
https://www.globalresearch.ca/the-ge...iative/5621888
Role of Atlantic Council

For Washington Poland’s Three Seas Initiative is a win-win situation. That should come as no surprise when we consider that the Atlanticist NATO think tank, Atlantic Council, is playing a shaping role behind formation of the Poland Three Seas Initiative.

The naming of former ExxonMobil CEO Rex Tillerson as Secretary of State was no accident. It is part of a longer-term Washington strategy to make the United States, particularly with its recent exploitation of unconventional shale gas and shale oil, to become the dominant global energy power. US actions in Syria and with Saudi Arabia against Iran and Qatar fit into that strategy. Elimination or sharp curtailing of Qatar LNG exports, including to Poland, stands to benefit US gas suppliers.

One reason for the Saudi sanctions on Qatar, imposed following the May 21 Trump meeting in Riyadh to discuss creation of an “Arab NATO,” had little to do with claims that Qatar supported the Muslim Brotherhood, something that had been true. Saudi Arabia for its part had spent billions backing every terror group in Syria from Al Qaeda-linked Al Nusra Front, to ISIS, in its effort to dislodge Bashar al Assad. The real issue for the US-backed Saudi embargo of Qatar was the fact that Qatar had begun secret negotiations with Iran on joint development of their shared Persian Gulf gas fields, the largest known in the world. Were that Qatar-Iran cooperation to happen with Bashar al Assad firmly in power after Russia’s intervention in Syria, it would change the entire world energy geopolitics in Russia’s favor and against the US role.

In reality the Qatar blockade by the Saudis is aimed not at stopping radical terrorists. It is aimed at keeping Iranian and Qatari and, potentially, Syrian gas out of the EU gas market, estimated to become the world’s largest gas consumer in coming years. For Washington, Poland and their Three Seas Initiative are merely a chess play in a larger geopolitical game.

The creation of Poland’s costly LNG terminal and its strategy to become a central European gas hub via the Three Seas Initiative was not an idea born in Warsaw. It came from Washington, specifically from the geopolitical strategists of the Atlantic Council. The Atlantic Council, created by Washington during the height of the Cold War, today is a major think tank of NATO policy financed by the Pentagon and US intelligence agencies. Official donors include the US Department of the Air Force; Department of the Army; Department of the Navy and the US National Intelligence Council. As well the US State Department and Energy Department contribute to the Council, along with NATO itself.
Svi tu u Sirji i Iraku imaju pomalo čudnu ulogu i jedni drugima zabijaju noževe u leđa, što smo već raspravljali.

Uloga SAD i Sauda je jasna.

Iran pomaže Siriji a šuruje s Qatarom koji financira teroiste u Siriji. Ispada da Iran pomaže Qataru kako bi stekao razlog za pomaganje Siriji kontra Qatara. Jendom kad se izgradi plinovod na kakv god način - bilo da pobiejdi iranska, bilo qatarska struja, zaradu od Pars polja bi vjerojanto dijelilil ispod žita, ovisno tko je pobijedio.

Rusija pomaže Siriji i surađuje s Iranom a nije joj u interesu da Iran i Qatar, pa ni Sirija, izrade plinovod do EU i prodaju svoj plin čime bi rušili zaradu Rusima. Istovremenu Rusi pokušavaju kupiti irnaski plinski biznis. Ispada da Rusi pomažu Sirijcima zato da bi omeli Iran i Qatar da (de facto zajedno) prodru na EU tržište plina i sruše Rusima monopol. Istovremeno tu pomoć Rusi koriste kao sredstvo pritiska na Iran da im preusti dio plinskog i naftnog biznisa, nakon čega bi ih pripustili preko Sirije.

"Tri mora" je samo eho događaja na Bliskom Istoku.

Kako je Qatar kasica prasica UK, London je prvo pokušao sa Basahrom na fin način (interview ui TIMEu 201), dok je sve bilo pripremljeno za grub način. To onda dovodi do interssantnog zaključka da je Iran još uvijek debelo u sferi utjecaja UK i na neki način njihov igra, te objašnjava zašto je UK prije par tjedana "odmrzla" 400 milijuna funti iranskog novca zamrznutog u 70tima, iako nisu morali.

Tu ide i "čudno" Obamino odmrzavanje mlijardi iranskog novca, ali i Turmpov zaokret politike prema Iranu.
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 14:48   #659
@
btw
onaj dogovor s Trumpom da će Poljska kupiti Patriote...
https://www.defensenews.com/land/201...riot-purchase/
cifra je takva da očito nitko ništa ne misli tržiti.
još jedan dokaz da se jedno priča a drugo radi i da događaje treba čitati naopako
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 02:06   #660
Quote:
antifan kaže: Pogledaj post
iako možda sad to tako izgleda, sumnjam da će nijemci baš tako mirno prepustit državu useljenicima. pogotovo ako će se otpori tim procesima nastavit u okolnim državama. u stvari, ako se ovo jebavanje u mozak neće uspjet zaustavit kroz demokratske mehanizme, ne bi me uopće iznenadilo da švabe opet zabrazde u neke sasvim druge ekstreme.
Evo cujem od nasih u njemackoj da imigranti nestaju preko noci,svabe ih kupe tiho i tjeraju na avione
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.