Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Koji nadzvučni zrakoplov očekujete u HRZu?
F-16 (Izrael) 85 36.64%
F-16 (SAD) 68 29.31%
JAS 39 Gripen 53 22.84%
FA-50 11 4.74%
Neki drugi 15 6.47%
Glasovatelji: 232. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 01:16   #7601
@cola coca
Ha,ha fora egoizma.
Samo ti u svom redu travu kosi, mi smo se odlično razmeli.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Old 21.11.2017., 01:30   #7602
Kudija, di je nestao tvoj upis o javnoj nabavi i pitanje o gospodarskom subjektu- stranoj državi?
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Old 21.11.2017., 01:58   #7603
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Kudija, di je nestao tvoj upis o javnoj nabavi i pitanje o gospodarskom subjektu- stranoj državi?
Napisao sam pozamašnu glupost.
Kudija is offline  
Old 21.11.2017., 08:45   #7604
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Njemacke firme uzimaju hrvatske radnike za rad na crno? Ali, ali kako? Ne slusamo li stalno kako gore sve ide po PS-u? Nema zajeba, svabo (sved, irac ili umetni po potrebi) je posten do srzi i nece taj majci prevarit svoju drzavu.

Inace, price o obitelji koja ima kucu i dobre aute a da jedan clan radi je isto zesca smijurija ako taj clan nije lijecnik specijalist ili inzenjer voditelj projekta.
HoD is offline  
Old 21.11.2017., 10:06   #7605
Kaže sinoć moj komandant Jozo šef exJRV povjerenstva za stručne sastanke da
valoriziraju ponude po 700 elemenata i da rade mukotrpno vikendima u gluhoj
sobi ... moj bivši prijatelj Ivan Stevo Krajačić bi bio ponosan na Jozu koje je kontraobaveštajne mere preduzeo u cilju zaštite stročnog rada stručnog povjerenstva...

Davno nije ovoliko spinova, vežbovni i dimnih raketla ispaljeno ... a pitomci gutaju gutaju sa sve širom
otvorenim očima.. sjebalo ih malo što se više govori o "afijonima" nego o laserima i warp pogonima ali .. bit će bit će.. google tražilice su na 110%

Nas su stare bolesne i pametne otjerali u morovine da seremo na jednom mjestu kontrolirano a dozvolili smo da nam mlade odgajaju aplikacije, išli smo linijom manjeg otpora i sad imamo naciju koja sama za sebe ne vjeruje da je sposobna za išta, zakone smo kreirali i vodimo politiku kako bi olakšali odlazak iz Hrvatske, agencija za lijekove dokazala je da sustav nije kalibriran ni najmanje za obrnuti proces da netko DOĐE ! Nema škola na jezicima EU, nema linija afijonskih, nema vlakova, nema ničeg što karakterizira jedan normalni EU glavni grad države članice EU. Nismo odmakli od kartonskih natpisa ZIMMER FREI ROOMS CAMARE

Dozvolili smo da od nas naprave kretrene, sam sam kriv ...

Nikada ovakve naslove u mi ne bi čitali a oni su isti za sve teme i dileme, drže da smo idioti a mi se ponašamo indolentno prema tome.

Vakula najavio novu veliku promjenu, otkrio i što kažu najnovije ...
VAKULA NAJAVIO VELIKU PROMJENU VREMENA: Drastičan pad ...
Vakula najavio kraj ljeta
VAKULA NAJAVIO KRAJ REKORDNO VRUĆEG LJETA
Vakula najavio naglu i žestoku promjenu vremena:
VAKULA NAJAVIO NOVU BURNU PROMJENU VREMENA
VAKULA NAJAVIO: SUTRA STIŽE TOPLINSKI...
Vakula najavio da nakon nesnosnih vrućina nam slijedi burna
Vakula najavio frontalni poremećaj: 'Promjena vremena ponovno će ..
Vakula najavio: Gotovo je s toplinom jer stiže kiša, zahladnjenje i ...
Vakula: Proljeće i ljeto bit će topliji od prosjeka
Vakula objavio dugoročnu prognozu, očekuje nas drastična promjena ...
VAKULA OBJAVIO TJEDNU PROGNOZU VREMENA
Vakula upozorio: Sutra stiže toplinski val, bit će pakleno toplo - padaju ...
VAKULA UPOZORIO NA VELIKU PROMJENU VREMENA 'Bit će .
Vakula upozorio: Oprez, bit će najtoplije u zadnjih 100 godina | 24sata
VAKULA O VREMENSKIM EKSTREMIMA: Saznajte kakvo nas vrijeme ...
Vakula otkrio kakvo nas vrijeme očekuje na jesen i zimu -


A tek ova tema o 10+2 avijona !?!

Prema službenim podacima iz Godišnjeg izvještaja o obrani za 2016. godinu, protiv MORH-a se vodilo 4159 tužbi iz područja radnih sporova. Samo prošle godine Ministarstvo obrane dobilo je novih 1596 novih tužbi iz tog područja. Najvećim dijelom, stoji u izvješću, tužbe se odnose na prekovremeni rad, rad u turnusu, dežurstva i stražu

Alooo 10+2 = 12 !!

Afrička šljiva ne pada je dominantna reklama koja udara hrvatske muževe u prime time terminima, prije i poslije Dnevnika, prije Otvorenog, svaki PRAVI Hrvat, Domoljub i Katolik koji plaća TV pristojbu PATI od problema EREKTILNE DISFUNKCIJE !!

Pa dokle ljudi ćemo dozvoljavati da nas jebu u mozak i govore nam u facu svaku veče da smo impotentni a mi ih za to nagrađujemo !?!?

No, i nadalje ostaje na snazi odredba da djelatne vojne osobe nemaju pravo na uvećanje za prekovremeni rad, rad noću, u smjenama, turnusima i stanju pripravnosti i sl. Zato mogu kupiti Afričku šljivu bez recepta za samo 200kn 2 tablete .. prosječni Hrvat mora plaćati sex sa rođenom ženom pa di smo mi došli ..
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 21.11.2017. at 10:41.
AirBag is offline  
Old 21.11.2017., 10:08   #7606
Nisu više ni Švabe što su nekad bile!

Nema love, nema ni muzike.
VFA-125 is offline  
Old 21.11.2017., 10:19   #7607
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Kaže sinoć moj komandant Jozo šef exJRV povjerenstva za stručne sastanke da valoriziraju ponude po 700 elemenata i da rade mukotrpno vikendima u gluhoj sobi ... moj bivši prijatelj Ivan Stevo Krajačić bi bio ponosan na Jozu koje je kontraobaveštajne mere preduzeo u cilju zaštitg rada stručnog povjerenstva...
Znači te radišne, iskrene i poštene domoljube vrlo lako ćemo izdvojiti i prepoznati 30.11. ''Odat'' će iz oči ko sarmice i krugovi oko njih kao kod pandi.
VFA-125 is offline  
Old 21.11.2017., 10:51   #7608
HRT 4 ovog tenutka..zapovijednik Štimac...
slušam i gledam..mislim da će biti ipak F16...spomenio je jos i Grke...ali ne nesto izrazito moguće..ali ih je spomenio..jos je sve u "zraku"kaze da ni on jos ne zna sta ce odliućiti stručno povjerenstvo...
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Old 21.11.2017., 10:54   #7609
& puno puste zemlje Slavonske u zakup kako je to već Tim hotio....
9aplus is offline  
Old 21.11.2017., 10:55   #7610
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
& puno puste zemlje Slavonske u zakup kako je to već Tim hotio....
zemlje ima ...ali tko je zeli, moze je odnijeti samo toliko koliko mu se za opanke zaljepi...ako mu dozvolimo...
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Old 21.11.2017., 11:01   #7611
Švedi nude ulaganje oko 2 milijarde (e sad kunića ili eurića..mislim eurića) ulaganja,uglavnom kao i uvijek u pitanju je lova koju mi bas i nemamo..ali ja bih ipak u posao sa Izraelcima..imamo tu mogućnost da im odradimo požare..malo prelomimo dugove,dobijemo za ispod krila poneku raketlu mukte...mentalno smo bliskiji izraelcima nego hladnokrvnim švedima...
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Old 21.11.2017., 11:08   #7612
Štimac govori o avionima u emisiji Studio 4

slider na 10:40


Molim pažljive slušaće da obrate pažnju što je Štimac odgovorio na direktno pitanje voditeljice:

"Koliko traje obuka pilota?"

Evo par natuknica koje sam zabilježio tijekom ovog epskog razgovora ..

Quote:
Odluka još nije donešena

Ni jedna ponuda nije odbačena

stručno povjerenstvo je sastavljeno od više stručnih ljudi

4 domene i pod domene i područja sa 700 stavki

Štimac nije u povjerenstvu

Ponuda Gripena, novi avion duži vijek

Blok 70/72 Viper najbolji cijena naj veća

Strategijska domena, suradnje država sa državom, vojska sa vojskom

Dolet i koliko naoružanja može ponijeti

Pa cijena..

Zadnja domena investticije koje bi ponuđač mogao investirati ..

Ja bi dao ruku za novi avion

Financije su jedna domena koja ima više podomena

izraelci 2500h po avionu nude resursa

nama treba 100 sati godišnje ..

B70 i Gripen bi dali 4-5 više resursa za iskoristiti..

F16 legendarni jači veći duplo ..

Gripen ima prednosti može s trave ..

Povjerenstvo radi stručno, pedantno i predano

I mene zanima odluka povjerenstva koja će biti..

šveđani nuđali 2 milijarde € ulaganja

Ja sam navijao što bi se u Slavoniji moglo investirati

Strategijsko partnerstvo i karakteristike avijona..

Hrvatska mora uzeti što si može priuštiti

Investicija ne bi smjela opteretiti samo buđet MO .. nego cijele Vlade..

Gledajte ovako, mi u Hrvatskoj imamo sreću da smo nasljedili infrastrukturu

Pula Zemunik Titograd ..Akademija

Nastavnici letenja tehničari .. svi ti položaji radariF117

+ zapovjedno informatički informacijski sustav najbolji u svijetu

Pa Ustav točka 2 i točka 7


__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Old 21.11.2017., 11:12   #7613
Gledajte za tih 12 mi MORAMO preobučit njih 12, za početak njih 6 i do 2022. godine doći do brojki od 16 do 20 njih.

Sa PC-9M gdje?

Kome ćemo i koliko još dodatno plaćati?

U Hatzerim na Lavi ili u Linkoping na 3D FMS?

Koliko onda još treba da se dođe do bilo kojeg C?
VFA-125 is offline  
Old 21.11.2017., 11:14   #7614
Mislio sam da je Štimac u povjerenstvu?

Rekao je ako izraelci garantiraju 2500h preostalog resursa po avionu, to je nama prihvatljivo jer nam treba oko 100h godišnje po avionu. Neznam odakle mu to, ali očito se planira letjeti toliko.

Novinarka je navela cijenu 25M eura za Barak, a 70M eura za Gripen. Očito po komadu. To bi ispalo 300M eura za 12 komada Baraka, a 840M eura za Gripen. Ako je to točno, razlika je stvarno strašno velika.

Tijekom intervjua, dosta je često spominjao sposobnosti zrakoplova, veci dolet i nosivost F-16. No, isto tako je rekao kako sposobnosti zrakoplova i strateska suradnja nije primarni faktor odabira, nego više gospodarska suradnja i priuštivost. Zvuči kao da je Barak predvodnik, ali se ostavlja mogucnost ostalim ponuđačima da nam daju nemoralnu ponudu.
TauraDendarii is offline  
Old 21.11.2017., 11:18   #7615
Quote:
VFA-125 kaže: Pogledaj post
Gledajte za tih 12 mi MORAMO preobučit njih 12, za početak njih 6 i do 2022. godine doći do brojki od 16 do 20 njih.

Sa PC-9M gdje?

Kome ćemo i koliko još dodatno plaćati?

U Hatzerim na Lavi ili u Linkoping na 3D FMS?

Koliko onda još treba da se dođe do bilo kojeg C?

Poslušaj njegov odgovor na pitanje o trajanju obuke pilota !
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 21.11.2017. at 11:39.
AirBag is offline  
Old 21.11.2017., 11:19   #7616
Barak + "primitivni" slavonski poljoprivredni offset
Gripen + "visokotehnološki" ZG offset

pitanje je sad
hr1u00 is offline  
Old 21.11.2017., 11:20   #7617
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Mislio sam da je Štimac u povjerenstvu?

Rekao je ako izraelci garantiraju 2500h preostalog resursa po avionu, to je nama prihvatljivo jer nam treba oko 100h godišnje po avionu. Neznam odakle mu to, ali očito se planira letjeti toliko.

Novinarka je navela cijenu 25M eura za Barak, a 70M eura za Gripen. Očito po komadu. To bi ispalo 300M eura za 12 komada Baraka, a 840M eura za Gripen. Ako je to točno, razlika je stvarno strašno velika.

Tijekom intervjua, dosta je često spominjao sposobnosti zrakoplova, veci dolet i nosivost F-16. No, isto tako je rekao kako sposobnosti zrakoplova i strateska suradnja nije primarni faktor odabira, nego više gospodarska suradnja i priuštivost. Zvuči kao da je Barak predvodnik, ali se ostavlja mogucnost ostalim ponuđačima da nam daju nemoralnu ponudu.
točno tako..od riječi do riječi...ali spomenio je i Grke..u kakvom su stanju njihovi F16..resursi???
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Old 21.11.2017., 11:22   #7618
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Barak + "primitivni" slavonski poljoprivredni offset
Gripen + "visokotehnološki" ZG offset

pitanje je sad
tu ne treba biti previse pametan da bi se odlulčilo..
__________________
Srbija/četnici/pregovori=nemoguća misija
Tupson is offline  
Old 21.11.2017., 11:27   #7619
Gen. u mirovini Štimac nije član Savjetodavnog stručnog tijela za odabir NBA?!?



Što onda sjedi tamo na sastanku?!?

Tko su onda ''Ti pravi članovi'' ako nisu ovi?
VFA-125 is offline  
Old 21.11.2017., 11:32   #7620
Povjerenstvo: Ministre Krstičeviću mi predlažemo zrakoplov X.
Krstičević: Odabrat ćemo Y.
Povjerenstvo (dio): Mi nudimo ostavku.
Krstičević: Ministre Mariću mi smo odabrali zrakoplov Y.
Marić: Nemere!
Krtičević: Dajem neopozivu ostavku!
Plenković: MInistar nije tako mislio, on je vrlo emotivan čovijek. Još nismo ništa odlučili. Zadnji riječ reči če Vlada. To nije laka odluka i ne može se donijeti preko koljena.
2018: Blablablalba.

Ovaj igrokaz podložan je dopuni.
Loxhr is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.