Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2017., 19:02   #2961
Izrael tenkovima direktno napao položaje SAA kod Hadera. Nije jasno jesu li i ušli tenkovima u sirijski teritorij ili samo pucaju preko granice.
https://pbs.twimg.com/media/DPAXWskXcAApYhI.jpg
Quote:
https://twitter.com/GeromanAT/status/932271754617159680
-GEROMAN ���� -‏ @GeromanAT

Replying to @GeromanAT @MilitaryMaps and 11 others
-GEROMAN ���� - Retweeted 24 Resistance Axis
#Syria ���� #Golan East - #Quneitra -
- Situation Map Update -
#Hader & “Ain Teenah” position, :
#IDF is attacking #SAA!


24 Resistance Axis‏ @Syria_Hezb_Iran

#BREAKING | occupied #Golan:
#Israel|i enemy tank attacks #SAA’s “Qars Nafal” position between #Hader & “Ain Teenah” position, #Quneitra.

Worth mentioning that #IDF fired warning shots at the perimeter of the same position yesterday.

Interactive map: https://www.google.com/maps/d/viewer?

Zadnje uređivanje ruka-slave : 19.11.2017. at 19:28.
ruka-slave is online now  
Old 19.11.2017., 21:34   #2962
Izgleda da je sa crnima gotovo do kraja godine. To je to, pusteni su niz vodu i zbrisani za pola godine. Oslobadanje Aleppa znacio je i njihov kraj.
Sad ostaje da se vidi sta ce biti sa zutima i zelenima.

Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Da isil krene vojno na Europu to je moze samo spasit, vratila bi se svojim tradicionalnim vrijednostima i prezivila ovako dekadentno nepovratno propada.

Europa je poput dijeteta koji ima sve, privatnu skolu, novac, stan, auto a ne treba radit, to dijete je izgubljeno.
Niti ne treba gradit kucu da se zastiti od sunca,kise snijega niti treba proizvodit hranu.

Kutr.. bi se Katalonija odcijepila da mauri opet krenu sa juga.

Svakom covjeku treba neka opasnost , glad, zelja da bi mogao funkcionirat.
Rusija je cisti primjer.
Govori u svoje ime. Onome kome treba opasnost moze otici u Siriju i boriti se za neku stranu. Takodje, tu je i rizik od mina, mozda i bombi sa neba, svasta nesto. Ali, stalno bi drugima odredjivali sta ce raditi oni koji ni sami sebi ne mogu da pomognu.

@tihobl .. no, sta je sa tobom, sto bi bilo koga presvlacili u crno? Da li crna boja na zastavi i crne uniforme deluju zastrasujuce u odnosu na zutu, zelenu, bilo koju? Isti ratnici su uspesniji ako su pod crnom zastavom?
Pricas svasta. Crne mozes polivati koliko zelis, zato i nisu mogli da napreduju nigde od 2015. godine. Zute ni SAA ne moze da takne niti da ih bombarduje.

Takodje si lupio da su poslali crne iz Jordana da osvajaju Palmiru. Mnogo lakse je bilo (teze za SAA i ostale) da su to obojili u zeleno ili zuto. To su crni osvojili jer ih je doslo puno iz Mosula i Iraka (puno za NDF i ostalu boraniju).
orangejuice is offline  
Old 19.11.2017., 21:40   #2963
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
A reci molim te koji je avion pokretljiv na visini iznad 21.000 m
Ne ide ti baš mehanika fluida i dinamika plinova.
A reci srećo onda je kao kolibri na malim visinama? Nije?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 19.11.2017., 21:43   #2964
Malo snimki fajtanja po Al Bukamalu. Ne znam koja je ovo ekipa, Hezbi ili SAA ali ovo je sasvim druga vojska od onih Rambo-idiota (uzmeš kalaš i otreseš cijeli okvir u prazno, samo da ima buke) od prije godinu dvije. I oprema i šljemovi i kretanje i pokrivanje i korištenje dronova i tehnologije on-line i ulasci u zgrade...ovo djeluje kao prava vojska koja zna što radi.
Nije to slučajnost što je krenulo odjednom.


https://syria.liveuamap.com/en/2017/...for-al-bukamal
monty-zg is offline  
Old 19.11.2017., 22:25   #2965
Quote:
orangejuice kaže: Pogledaj post



Govori u svoje ime. Onome kome treba opasnost moze otici u Siriju i boriti se za neku stranu. Takodje, tu je i rizik od mina, mozda i bombi sa neba, svasta nesto. Ali, stalno bi drugima odredjivali sta ce raditi oni koji ni sami sebi ne mogu da pomognu.
Promseo si bre ceo fudbal, nigde reci o Siriji i necijoj strani.
Bre coek galeni spomenu Evropu pa se ja nadoveze.

Pa nego u cije ime ja pisem nego svoje, sto se uspuse covece.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 19.11.2017., 22:57   #2966
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
A reci srećo onda je kao kolibri na malim visinama? Nije?
Nije... na maloj visini bi se zapalio.
bizon_9 mm is offline  
Old 19.11.2017., 23:09   #2967
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Da malo razjasnimo tu priču oko umrežavanja Mig31

Do 4 komada Mig31 se mogu "upariti" na ukupnu razdaljinu do 900km i razmjenjivati radarske podtake međusobno te sa drugim avionima, uključujući i "osmatrački" A-50.
Da,900km u jednoj liniji jer može samo pokrivati 70 stupnjeva,35 lijevo i 35 desno,kome je to bitno super. 4 F16ice im se neopažene prikradu sa boka i djeluju sa AIM9 kratkog dometa i gotov je i radarski vlakić i sve. No ti radarski vlakići su i tako nepotrebni s obzirom na radarsku pokrivenost RF. MIslim ljudi imaju radare ua unutarnju upotrebu tipa ovo:

Quote:
The Volga has a range of around 2,000 kilometres (1,200 mi) and an azimuth of 120°, with elevation of 4° to 70°.[13][11]:86[12] Its GRAU index is 70M6
A ovo je ispravna upotreba i datalinka i Miga-31

Quote:
Inace na vježbama su A-50 otkrivali niskoleteće KR sa cak 350km daljine, uz pomoc data-link sustava APK-518 su obavjestavali MiG-31 o pravcu naleta istih da bi ovi zavrsili posao presretanja i obaranja.

BTW o kakvim Migovima 31 u Siriji svi pričaju? Jel sam ja fulao nekakv satelitski foto ili video ih Latakije? Upišem Mig31 Syria sve je s upitnikom,špekulacija pa sve do prodaje aparata Siriji 2007. Neke slike R33 raketa koje su se pokazale da su iz Kamčatke a ne iz Sirije itd itd

Zadnje uređivanje Havoc123 : 19.11.2017. at 23:28.
Havoc123 is offline  
Old 20.11.2017., 01:06   #2968
Quote:
orangejuice kaže: Pogledaj post

Takodje si lupio da su poslali crne iz Jordana da osvajaju Palmiru. Mnogo lakse je bilo (teze za SAA i ostale) da su to obojili u zeleno ili zuto. To su crni osvojili jer ih je doslo puno iz Mosula i Iraka (puno za NDF i ostalu boraniju).
Iz Jordana su dosle udarne trupe koje su usle u Plamiru, a onda nestale. Ostali su obicni kozojebi koj su lako istjerani iz Palmire.
Tvoja teorija da su dosli iz Mosula i zauzeli grad ne drzi vodu, jer se sigurno nebi vracali u Mosul (a da su ostali nebi sirijci lako oslobodili grad).
Rekonstruisi malo osvajanje i oslobadjanje Palmire pa ces vidjeti da nesto nedostaje. Ko je bio presvucen u crne uniforme i nije toliko vazno, ali bez njih nebi kozojebi uspjeli osvojiti grad. U rekonstrukciji nemoj zaboraviti da je to bio drugi pokusaj i da su rusi avijacijom razbucali prvi pokusaj i rastjerali isilovce po pustinji koji mjesec ranije. Neko je onda osmislio plan, preuzeo direktnu komandu nad kozojebima, poslao im pojacanja i ofanziva je uspjela.
Ista stvar je sa deblokadom DeZ. Da sa sirijcima nije nastupalo "limeni orkestar" kako ih Andrej zove tigrovi bi sad bili na pola puta.

Kad je tu "mala pomoc prijatelja" onda se stvari desavaju velikom brzinom. Kad pomoci nema onda se kilavi.

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Može biti više razloga za "smjene". Kako Rusija ima više od jednoga A50, vjerotjani je razlog to da žele utrenirati oba načina rada osoblja i opreme - "centralni" s A50, koji ima svoje prednosti ali i manu što je jedan pa ne može simultano pokrit sve zakutke (nemam pojma zašto u tom slučaju ne pošalju dva), te "distribuirani" sa Mig31, koji onda mgo puno bolje i bliže pokrivati cijeli borbeni prostor, ali nužno imaju slabiju opremu. S time da Mig 31 znači i vrlo konkretnu prijetnju američkim zaletavanjima tipa onog "slučajnog" pokolja SAA vojnika u Deir ez Zoru 2016.

Pretpostavljam da ih ne šalju simultano zbog previsoke cijene u odnosu na moguću dobit zajedničkog rada. Kada jednu smjenu pošalju kući onda vjerojatno ovisno o zapažanjima problema na terenu rade kalibraciju i upgrade opreme i softvera kako bi se progresivno minimiziralo nedostatke u oba načina rada.
Izgleda da si ubo: da rade usavrsavanja.
Jedna od bitnih stvari u ovom ratu je i ucesce Rogozina (obicno smo pratili Lavrova, ali i njegova uloga je bitna). Sjecas se da je u pocetku bio problem sa manjkom dronova kojeg smo na forumu primjetili i komentarisali. Kod ove kampanje na istoku ne osjeti se manjak dronova (napadi dzihadomobilima i brze kontre tojota su blokirane). Sad Rogozin prica da razvija dronove od 15 tona i da ih je podijelio u tri kategorije: do 5 tona, 5-10 i 10-15 tona.
Sjeti se i price o ruskim robotima na gusjenicama da su razvalili isilovce na nekom brdu, a onda vise nisu vidjeni u Siriji. Kasnije je pretavljena ona skalamerija od preprevljenog transportera i tad sam komentarisao da je promasaj i da su trebali razvoj krenuti od nule: upravljanje + motor + gusjenice, pa onda dodavati oruzje, pa na kraju oklop, pa nebi imali skalameriju preko 2m visoku. Rusi nisu bili lijeni, radili su na razvoju i sad imaju jos dva robotizovana gusjenicara koji mi na prvi pogled djeluju dobro.
A-100 se testira po Sibiru, mozda na zimu dodje i u Siriju na testiranje.

Od kako je krenula kampanja u Siriji Rogozin ima pune ruke posla. Sojgu ga stalno zatrpava listama novih stvari koje mu trebaju, a i listama nedostataka postojece opreme.

Jos jedna stvar oko rotacija migova i A-50 je bitna: rotiraju ljudstvo. Izasli su sa podatcima za minere: kad miner demontra 100 mina moze kuci i cijelo vrijeme su ih rotirali. Do kraja godine svi ce demineri imati borbeno iskustvo i bar 100 mina demontranih. Oko rotacije avijacije malo su skrtiji sa podatcima, a oko kopnenih snaga najskrtiji.

U svakom slucaju Siriju koriste za usavrsavanje opreme, isprobavanja taktika i za uvjezbavanje ljudstva.
tihobl is offline  
Old 20.11.2017., 06:11   #2969
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Svakom covjeku treba neka opasnost , glad, zelja da bi mogao funkcionirat.
Rusija je cisti primjer.
Vama kojima to treba, predlažem da se skupite na nekom pustom mjestu i riješite tu glad i želju, a mene (a nadam se da nisam u manjini) ostavite na miru. Funkcioniram i bez andrenalina.

Sent from my XT1058 using Tapatalk
zoegler is offline  
Old 20.11.2017., 09:49   #2970
Quote:
zoegler kaže: Pogledaj post
Vama kojima to treba, predlažem da se skupite na nekom pustom mjestu i riješite tu glad i želju, a mene (a nadam se da nisam u manjini) ostavite na miru. Funkcioniram i bez andrenalina.

Sent from my XT1058 using Tapatalk
Slazem se

I onda je svizac zamotao cokoladu, ljudi su se vascelom planetom zemljom ufatili za ruke pevali Imagine i zamotali đoju.

Glavoseci su Assadu i celoj Siriji doneli srecu i blagostanje i brdo cokolade.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 20.11.2017., 14:42   #2971
Opet ljudi melju o rotaciji Migova,pa moram i ja opet priupitat:

Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
BTW o kakvim Migovima 31 u Siriji svi pričaju? Jel sam ja fulao nekakv satelitski foto ili video ih Latakije? Upišem Mig31 Syria sve je s upitnikom,špekulacija pa sve do prodaje aparata Siriji 2007. Neke slike R33 raketa koje su se pokazale da su iz Kamčatke a ne iz Sirije itd itd
Ili se ljudi hrabre lažima opet i pune papirnato samopouzdanje?

Čak su i uvijek-russian susjedi,oni hard core,prihvatili činjenice da niko nije vidio Miga 31 u Siriji,čemu mi mitomanimo?
Havoc123 is offline  
Old 20.11.2017., 15:39   #2972
Poprilično se promjenila uloga Turske od početka međunarodne agresije na Siriju u kojoj su Turci bili jedna od najbitnijih poluga.

Sada ruski vojni transportni zrakoplovi prelaze preko turskog zračnog prostora na putu za Siriju:
https://twitter.com/eha_news/status/932596741421109248

Još malo BBC-a:

Al-Bukamal
https://www.youtube.com/watch?v=JKPYVNYC8aw
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Old 20.11.2017., 19:01   #2973
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Promseo si bre ceo fudbal, nigde reci o Siriji i necijoj strani.
Bre coek galeni spomenu Evropu pa se ja nadoveze.

Pa nego u cije ime ja pisem nego svoje, sto se uspuse covece.
Tema je Sirija, pa bi bilo super da se pise o tome, a ne o Evropi i da se jos neko nadovezuje ne bi li ispricao svoju ideolosku pricu.
Ima u Siriji raznih dobrovoljaca - ljudi koji ratuju za pare, onih koji dolaze da se bore za dzihad, onih koji bi silovali, palili i ubijali, pa onih koji su levicarski nastrojeni i bore se za Kurde, neko se bori za vladu, neko za siitske interese, ima cak i onih nesretnika koji marsiraju u Aleppo.

Sve je ok dok je dobrovoljno i svako moze tamo da ostvari svoje zelje. Druga je stvar prizivati razne dzihadiste da malo izvrse evoluciju ovih prostora (jer do zapada ne bi ni stigli) pa da ljude ovde ili pretvore u ratnike, a zene u cuvarke doma i porodice, a ostali otpad koji se tovi brzom hranom, ne vezba, pacifiste i strebere ... pa, nek ih spale u kavezima i siluju, ionako je to otpad.

Ovako ja zamisljam taj tvoj post. Srecom, pa ti se zelje nece ispuniti.

@tihobl ... pa dosli su iz Mosula, rasterali one NDFovce sto ionako nisu tu da se bore, posle toga su crni pobegli u Rakku, a ostale su avioni pobili ili SAA koja je dosla (pojacanja). Nije to velika mudrost. Mislim, sto bi uopste slali ljude da osvajaju Palmiru, pa ih posle povlacili. Sto je Palmira toliko bitna?
orangejuice is offline  
Old 20.11.2017., 22:53   #2974
Quote:
orangejuice kaže: Pogledaj post
Tema je Sirija, pa bi bilo super da se pise o tome, a ne o Evropi i da se jos neko nadovezuje ne bi li ispricao svoju ideolosku pricu.
Ima u Siriji raznih dobrovoljaca - ljudi koji ratuju za pare, onih koji dolaze da se bore za dzihad, onih koji bi silovali, palili i ubijali, pa onih koji su levicarski nastrojeni i bore se za Kurde, neko se bori za vladu, neko za siitske interese, ima cak i onih nesretnika koji marsiraju u Aleppo.

Sve je ok dok je dobrovoljno i svako moze tamo da ostvari svoje zelje. Druga je stvar prizivati razne dzihadiste da malo izvrse evoluciju ovih prostora (jer do zapada ne bi ni stigli) pa da ljude ovde ili pretvore u ratnike, a zene u cuvarke doma i porodice, a ostali otpad koji se tovi brzom hranom, ne vezba, pacifiste i strebere ... pa, nek ih spale u kavezima i siluju, ionako je to otpad.

Ovako ja zamisljam taj tvoj post. Srecom, pa ti se zelje nece ispuniti.

@tihobl ... pa dosli su iz Mosula, rasterali one NDFovce sto ionako nisu tu da se bore, posle toga su crni pobegli u Rakku, a ostale su avioni pobili ili SAA koja je dosla (pojacanja). Nije to velika mudrost. Mislim, sto bi uopste slali ljude da osvajaju Palmiru, pa ih posle povlacili. Sto je Palmira toliko bitna?
moš ti pizdit kolko oćeš,al kad muslićima dođe iz guzice u glavu,a i kad se dovoljno naoružaju modernim naoružanjem,jurnuće oni svi na staru kurvu ko omađijani.sad još trguju sa naftom pa se drže svojih teritorija,kad nafta više ne bude osnovni prihod,da vidiš što će biti tarapane.
galeni is offline  
Old 20.11.2017., 23:19   #2975
Quote:
orangejuice kaže: Pogledaj post

@tihobl ... pa dosli su iz Mosula, rasterali one NDFovce sto ionako nisu tu da se bore, posle toga su crni pobegli u Rakku, a ostale su avioni pobili ili SAA koja je dosla (pojacanja). Nije to velika mudrost. Mislim, sto bi uopste slali ljude da osvajaju Palmiru, pa ih posle povlacili. Sto je Palmira toliko bitna?
Bitna je vec 5.000 godina, a vrijednost joj je povecana ruskom filharmonijom. Nije se stedjelo da se opali samar Gazdi.

Ja ti kazem da je osvajanje Palmire bilo iznad kozojeba. Nisu imali kapaciteta za osmisljavanje takvog plana. Primjetna je uloga savjetnika.
Prethodni pokusaj im je propao kad su prisli na 50 km. Rusi su ih avijacijom razbacali na sve strane. To je maksimum sto kozojebi iz Mosula mogu osmisliti. Fino ti kazem rekonstruisi desavanja pa ces vidjeti da je cijelu operaciju neko preko satelita nadgledao i vodio u realnom vremenu. Cisti RTS, a kozojebi takvog gejmera nemaju.

Gazda je tu popio samar, a onda je napisao domacu zadacu. Poslednja ofanziva iz Idliba je slomljena za 3 dana, iako je vodjena na isti nacin.
Ocekivao sam jacu kontru na Bukamal (sve do T2) sa puno vise islamista(bar 5.000), sa daleko vecom mobilnoscu jedninica, koje bi brzim prodorima iskasapili sirijske i iracke snage, ali izgleda da su i iranci napisali domacu zadacu, pa vise brze kontre ne prolaze.


@ galeni: Ima nesto u tvojoj prici. Cuo sam na vijestima da je u Maroku izginulo 50 ljudi jer je neko pronio vijest da se dijeli dzabe hrana, pa pokrenuo stampedo. Ako i stisne glad krenuce stampedo i prema nama.
tihobl is offline  
Old 20.11.2017., 23:46   #2976
Quote:
orangejuice kaže: Pogledaj post
Tema je Sirija, pa bi bilo super da se pise o tome, a ne o Evropi i da se jos neko nadovezuje ne bi li ispricao svoju ideolosku pricu.
Ima u Siriji raznih dobrovoljaca - ljudi koji ratuju za pare, onih koji dolaze da se bore za dzihad, onih koji bi silovali, palili i ubijali, pa onih koji su levicarski nastrojeni i bore se za Kurde, neko se bori za vladu, neko za siitske interese, ima cak i onih nesretnika koji marsiraju u Aleppo.

Sve je ok dok je dobrovoljno i svako moze tamo da ostvari svoje zelje. Druga je stvar prizivati razne dzihadiste da malo izvrse evoluciju ovih prostora (jer do zapada ne bi ni stigli) pa da ljude ovde ili pretvore u ratnike, a zene u cuvarke doma i porodice, a ostali otpad koji se tovi brzom hranom, ne vezba, pacifiste i strebere ... pa, nek ih spale u kavezima i siluju, ionako je to otpad.

Ovako ja zamisljam taj tvoj post. Srecom, pa ti se zelje nece ispuniti.
Mozes ti zamisljat sta god i kako hoces, tvoja stvar.

Ja kazem da nece meni neki sorosevci ucit djecu po skolama i fakuletima, forumima da im oruzje nije potrebno i da se uhvate za ruke i pjevaju Imagine, a onda ce taj isti soros poslati neke svoje druge placenike da mi vicu oko kuce alah ekber i ubijaju i kolju.

Nije ti to nikakva ideologija nego pravo na bioloski opstanak i slobodu.

Nisu to moje zelje nego ti je to susta realnost i buducnost kako danas u Siriji sutra u Europi po tko zna koji put a sigurno ni zadnji.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Old 21.11.2017., 02:36   #2977
Quote:
galeni kaže: Pogledaj post
moš ti pizdit kolko oćeš,al kad muslićima dođe iz guzice u glavu,a i kad se dovoljno naoružaju modernim naoružanjem,jurnuće oni svi na staru kurvu ko omađijani.sad još trguju sa naftom pa se drže svojih teritorija,kad nafta više ne bude osnovni prihod,da vidiš što će biti tarapane.
Nije bitno to sta ce biti, bitno je da li se nekome mnogo dopada ideja o hordama koljaca. Mozda su u pitanju potencijalne samoubice koji su previse kukavice da bi digli ruku na sebe?

Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Bitna je vec 5.000 godina, a vrijednost joj je povecana ruskom filharmonijom. Nije se stedjelo da se opali samar Gazdi.

Ja ti kazem da je osvajanje Palmire bilo iznad kozojeba. Nisu imali kapaciteta za osmisljavanje takvog plana. Primjetna je uloga savjetnika.
Prethodni pokusaj im je propao kad su prisli na 50 km. Rusi su ih avijacijom razbacali na sve strane. To je maksimum sto kozojebi iz Mosula mogu osmisliti. Fino ti kazem rekonstruisi desavanja pa ces vidjeti da je cijelu operaciju neko preko satelita nadgledao i vodio u realnom vremenu. Cisti RTS, a kozojebi takvog gejmera nemaju.

Gazda je tu popio samar, a onda je napisao domacu zadacu. Poslednja ofanziva iz Idliba je slomljena za 3 dana, iako je vodjena na isti nacin.
Ocekivao sam jacu kontru na Bukamal (sve do T2) sa puno vise islamista(bar 5.000), sa daleko vecom mobilnoscu jedninica, koje bi brzim prodorima iskasapili sirijske i iracke snage, ali izgleda da su i iranci napisali domacu zadacu, pa vise brze kontre ne prolaze.
Samo maloumnik bi organizovao ljude da preotme nebitno mesto u pustinji. Koje su isti ti crni drzali duze vreme, bili mnogo blizi vaznim i naseljenim mestima i sta je bilo? Zasto tada nisu organizovali horde crnih koljaca da napadnu Homs, Damascus, Aleppo?

Logika je jako dobra. Nista ne radis kad drzis Al Quaratayn, Mahin, Palmiru, centralnu Siriju, a onda, kad si totalno propao, osvajas mesto koje ionako niko ne brani.

Nije ti cudno sto je padom Aleppa poceo raspad crnih? Ne zato sto se niko nije mogao boriti ranije protiv njih, nego jer se Assadu i Irancima fuckalo za crne, Rakku, pojas Eufrata, pustinju, sve dok zeleni nisu umireni. E tada su se i zuti pokrenuli, da zagrabe sta mogu, jer su znali sta ceka crne i koja vojska jurisa na ISILovu teritoriju.

Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Mozes ti zamisljat sta god i kako hoces, tvoja stvar.

Ja kazem da nece meni neki sorosevci ucit djecu po skolama i fakuletima, forumima da im oruzje nije potrebno i da se uhvate za ruke i pjevaju Imagine, a onda ce taj isti soros poslati neke svoje druge placenike da mi vicu oko kuce alah ekber i ubijaju i kolju.

Nije ti to nikakva ideologija nego pravo na bioloski opstanak i slobodu.

Nisu to moje zelje nego ti je to susta realnost i buducnost kako danas u Siriji sutra u Europi po tko zna koji put a sigurno ni zadnji.
Pa necemo da se zezamo. Napisao si da:

Quote:
isil krene vojno na Europu to je moze samo spasit, vratila bi se svojim tradicionalnim vrijednostima i prezivila ovako dekadentno nepovratno propada.

Europa je poput dijeteta koji ima sve, privatnu skolu, novac, stan, auto a ne treba radit, to dijete je izgubljeno.
Niti ne treba gradit kucu da se zastiti od sunca,kise snijega niti treba proizvodit hranu.

Kutr.. bi se Katalonija odcijepila da mauri opet krenu sa juga.

Svakom covjeku treba neka opasnost , glad, zelja da bi mogao funkcionirat.
Rusija je cisti primjer.
Izgleda da si cak i ti svestan kakvu gadost si napisao, pa sad uvijas u celofan da ce se to eto desiti, sta mozemo. A to nije tacno, nisi to hteo reci.

To sto si napisao moze da se prevede da ti zelis smrt i odstranjivanje nekakvog otpada ili gangrenoznog tela u vidu konzumenata brze hrane, filmova, ljudi sa jednim detetom a dva automobila, intelektualaca, individualaca, ukratko svih kojima nije sustina i smisao biti deo tora u kojem se rodio/la. Pa posto sam ne mozes to ostvariti, prizivas nekakve koljace - manijake - fanatike da to izvedu za tvoj racun. Jer, to je ono sto si napisao.

U biti izgleda da se stvarno fanatici svih fela savrseno razumeju. Njima je njihov sopstevni zivot besmislen, mucan, osecaju mrznju prema svetu oko sebe, pa ce on da se raznese negde ili da nekoga zakolje, a ti to da na forumu nazoves spasom. Nije tebi ni drugima koji pisu na takav nacin lako.
orangejuice is offline  
Old 21.11.2017., 11:46   #2978
Assad u Sočiju, izgleda da je upravo on letio preko Turske ruskim transporterom
Ne čudi, s obzirom da su odnosi Turske i NATO-a odnosi na najnižim granama, pogotovo nakon što su ovi bezobrazno stavili turske državnike kao ciljeve vježbe.

Ameri čak prijete otkazivanjem prodaje F-35 Turcima, kao oblik pritiska da ne kupe S-400 (koji su već i platili). Shvaćam, ne žele da Rusi dobiju feedback što se tiče vidljivosti na ruskim radarima, ali opet velika bi to bila šteta Amerima. Skupo ružno pače guraju okolo rukama i nogama, koštalo je ogromne novce, a sada je pod upitnikom poprilično velik klijent.
Resurrected is offline  
Old 21.11.2017., 14:54   #2979
Izgubljen T-62 sa hrpom ruskih natpisa.
https://mobile.twitter.com/QalaatAlM...53735323701249
I jedan T-90 je promjenio vlasnika.
https://mobile.twitter.com/AEJKhalil...12445219319809
"gazda" prošvikao! Kakvih crnih 98%???
https://mobile.twitter.com/Radio_BFM...59146726559744
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Old 21.11.2017., 14:55   #2980
Quote:
Resurrected kaže: Pogledaj post
Assad u Sočiju, izgleda da je upravo on letio preko Turske ruskim transporterom
Ne čudi, s obzirom da su odnosi Turske i NATO-a odnosi na najnižim granama, pogotovo nakon što su ovi bezobrazno stavili turske državnike kao ciljeve vježbe.

Ameri čak prijete otkazivanjem prodaje F-35 Turcima, kao oblik pritiska da ne kupe S-400 (koji su već i platili). Shvaćam, ne žele da Rusi dobiju feedback što se tiče vidljivosti na ruskim radarima, ali opet velika bi to bila šteta Amerima. Skupo ružno pače guraju okolo rukama i nogama, koštalo je ogromne novce, a sada je pod upitnikom poprilično velik klijent.
Ne samo to, već je Erdoganov savjetnik upravo izjavio da "NATO stoji iza svih državnih udara(vjerojatno misli na Tursku) i da Turska mora preispitati svoje članstvo u takvoj organizaciji."
https://www.turkishminute.com/2017/1...tm_campaign=bu

Izgleda da Al-Bukamal nije stradao kao Raqqa koju su Ameri i Kurdi sravnili sa zemljom, možda čak i namjerno s dugoročnim ciljevima.
Prilično očuvano izgleda grad na ovoj snimci unatoč žestokim borbama i ruskim dalekometnim bombarderima:
https://www.youtube.com/watch?v=YQBy...ature=youtu.be

Meni isto nije jasno zašto se Rusi blamiraju prečesto sa tim općenitim brojkama i izjavama kad rade sasvim dobar posao i u realnoj sferi. Možeš fulati za 5 do 10 posto. ali izjaviti da je 98% Sirije u rukama sirijskih snaga je nepotrebno klauniranje koje ne služi ničemu osim izazivanju podsmjeha.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom

Zadnje uređivanje Angel_of_Death : 21.11.2017. at 15:42.
Angel_of_Death is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.