Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 15:52   #1
Nepromjenjiva dinamična IP adresa (znam zvući čudno)

Imam AMIS paket sa dinamičnom adresom traje mi još do kraja slijedeće godine. Od kad je VIP "preuzeo" AMIS skužio sam i eventualno sam se informir'o da VIP više nema dinamične adrese. Za adrese koji počinju sa 188.129. više ne vrijedi niti ruter reset niti disconnect na ruter sučelju, ljubazni help desk operater mi je samo to objasnio, ali htio bih znati nešto više o tome, jer jednom dnevno internet veza se resetira i radi disconnect za bilo koju igru ili program u kojem sam logiran ali ip i dalje ostaje isti. Nisam neki "maher" za računala ali kužim da se dinamične adrese mjenjaju prilikom dnevnog reset-a, a stalne (static) ip adrese se konekcija ne resetira jednom dnevno. Kolko sam skužio ja trenutno imam mućak između static i dynamic ip address, gdje imam dnevni reset ali ip ostaje isti.

Interesira me da li je to sad masovni prelazak na static ip kod svih operatera ili je to samo kod VIP-a, ili u mom slučaju ovakva ip adresa vrijedi samo za korisnike amis ugovora koji još nije isteko u trenutku kad je vip preuzeo amis.

Da li korisnici druih internet providera tipa TCOM, OPTIMA, ISKON, BNET, TELE2, imaju isti slučaj kao ja sa VIp-om, ili je dinamična ip adresa i dalje dinamična.
Prilicno Hladan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 19:07   #2
Quote:
Prilicno Hladan kaže: Pogledaj post

Da li korisnici druih internet providera tipa TCOM, OPTIMA, ISKON, BNET, TELE2, imaju isti slučaj kao ja sa VIp-om, ili je dinamična ip adresa i dalje dinamična.
Mislim da ti imaš "prividno"/privremeno statičnu adresu i nitko ti ne garantira da će takva ostati i sutra.

Ne postoji takav trend za koji pitaš.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.