Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2017., 20:47   #1
Exclamation Vaša veza nije privatna!

ovo mi se pojavilo večeras nakon što sam uploadala neke sličice. jel se trebam zabrinuti? kliknula sam na prekriženu https i otvorile su mi se postavke i ja kao naštimala da na ovoj stranici ne blokira, ali opet se počelo događati isto- inače imam w10

ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 20:51   #2
Provjeri datum na računalu.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 23:26   #3
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Provjeri datum na računalu.
datum je ok
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 11:16   #4
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
... jel se trebam zabrinuti?.... inače imam w10...
Internet , kao i cisto normalna telefonska linija, cak i vlastiti stan/kuca nije sigurno, i nikad nece biti.
Ajd , u kuci svojoj i ako imas podrum, i ako se znas dobro u elektroniku mozes se osigurati protiv prislusakivanja i spionaze.

Inace sve je pod kontrolom od prvog dana. Prvo po redom u drzavama kao USA i Rusa i sve drzave koje spadaju njima itd...danas uskoro cijeli svijet.
Naravno ne slusaju svakog svaki tren kuci u stan, a i to imaju na umu.
Vec je pocalo sa novom digitalnom tehnikom kao tim blesavim novim TV, koji imaju ugraden mikrofon/kamere i priklucak za internet itd..
Svak Mobiltel se da na daljinski paliti da se da slusati, sta se prica u blizini, od prvog dana.
Kuci te mogu slasati preko nevidljivog Lasera vec od uskoro prvog dana od kada postoji Laser kroz prozor (vibracije stakla na prozoru kada se price u sobi..)

Znaci nemas brige, uvjek se zna sta citas , sta pises, sta pricas ako potrebno,...
Najveci problem za tebe, ako si normalan covjek sa normalnom zivotom , znaci ako si rob za bogate ljude,
ako se ktome jos prikopcaju banditi, koji ti hoce odmah novac izvuci iz novcanika ili banke. Tesko , vrlo tesko ljudima pomoci koji se neznaju vrlo dobro u tehniku/internet, da se cuvaju bandita.
Najbolje da se nema internet, ili kada vec internet, najbolje da nikada ni na nikakvu stranicu ici koja nije totalno sigurna, sigurne su stranice koje pocne normalno sa https: .... ( a totalna sigurnost ne postiji nikada, ni na stranica koje pocne sa https: ( "s" stoji kao sigurno. haha )
uvjek postoji neki nacin za otvorena vrata za bandite..jer se i tih vrata pozluziju banditi...nade nhij ponekad..ta tajna vrata...a netko je ugradio u internet , u softver za computere/uredaje te tajne vrate, nisu se same postavile..)
Ma...nema pomoci. digitalni svijet je tako opasan i osjetljiv.
Slice na primjer,...uvjek ostane po internetu i computerima po svijetu, nema sanse vise sve brisati.
Najsmjesnije mi je kada u "nekoj Nato-drzavi" postave neki "siguran server" i kao da mogu ljudi preko njega na siguran nacin razgovarati...
Ma taj server je postavio CIA ili neka firma/covjek kojeg placa CIA.
Nucaju ga sami taj siguran server za svoje grde poslove, a tako imaju i kontrolu hcime drugi /ostali ljudi se bave i tkome proda netko nesto opasno, a da nebi oni zaradaili na tome...
Cak da se spominas preko kinezkog servera ili bilo koje druge drzave, nemozes si nikako siguran biti tko iza toga servera stvarno stoji.
Mozes kupljen kinez biti koji radi za netkog drugog i dat ce njima se potrebne lozinke i statuse da sve citaju i kontroliraju pozadi.
Sve sto ljudi izmisle , nije sigurno!
Ne javljam se vise radi te teme, nije potrebno, ni ne odgovram na budalastine ili pitanja. Ide svijet u taj pravac kako mora biti da se na kraju pocisti i obnovi. a sve su ljudi sami krivi, nitko drugi.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 18:07   #5
Quote:
Blues Willis kaže: Pogledaj post
Internet , kao i cisto normalna telefonska linija, cak i vlastiti stan/kuca nije sigurno, i nikad nece biti.
Ajd , u kuci svojoj i ako imas podrum, i ako se znas dobro u elektroniku mozes se osigurati protiv prislusakivanja i spionaze.

Inace sve je pod kontrolom od prvog dana. Prvo po redom u drzavama kao USA i Rusa i sve drzave koje spadaju njima itd...danas uskoro cijeli svijet.
Naravno ne slusaju svakog svaki tren kuci u stan, a i to imaju na umu.
Vec je pocalo sa novom digitalnom tehnikom kao tim blesavim novim TV, koji imaju ugraden mikrofon/kamere i priklucak za internet itd..
Svak Mobiltel se da na daljinski paliti da se da slusati, sta se prica u blizini, od prvog dana.
Kuci te mogu slasati preko nevidljivog Lasera vec od uskoro prvog dana od kada postoji Laser kroz prozor (vibracije stakla na prozoru kada se price u sobi..)

Znaci nemas brige, uvjek se zna sta citas , sta pises, sta pricas ako potrebno,...
Najveci problem za tebe, ako si normalan covjek sa normalnom zivotom , znaci ako si rob za bogate ljude,
ako se ktome jos prikopcaju banditi, koji ti hoce odmah novac izvuci iz novcanika ili banke. Tesko , vrlo tesko ljudima pomoci koji se neznaju vrlo dobro u tehniku/internet, da se cuvaju bandita.
Najbolje da se nema internet, ili kada vec internet, najbolje da nikada ni na nikakvu stranicu ici koja nije totalno sigurna, sigurne su stranice koje pocne normalno sa https: .... ( a totalna sigurnost ne postiji nikada, ni na stranica koje pocne sa https: ( "s" stoji kao sigurno. haha )
uvjek postoji neki nacin za otvorena vrata za bandite..jer se i tih vrata pozluziju banditi...nade nhij ponekad..ta tajna vrata...a netko je ugradio u internet , u softver za computere/uredaje te tajne vrate, nisu se same postavile..)
Ma...nema pomoci. digitalni svijet je tako opasan i osjetljiv.
Slice na primjer,...uvjek ostane po internetu i computerima po svijetu, nema sanse vise sve brisati.
Najsmjesnije mi je kada u "nekoj Nato-drzavi" postave neki "siguran server" i kao da mogu ljudi preko njega na siguran nacin razgovarati...
Ma taj server je postavio CIA ili neka firma/covjek kojeg placa CIA.
Nucaju ga sami taj siguran server za svoje grde poslove, a tako imaju i kontrolu hcime drugi /ostali ljudi se bave i tkome proda netko nesto opasno, a da nebi oni zaradaili na tome...
Cak da se spominas preko kinezkog servera ili bilo koje druge drzave, nemozes si nikako siguran biti tko iza toga servera stvarno stoji.
Mozes kupljen kinez biti koji radi za netkog drugog i dat ce njima se potrebne lozinke i statuse da sve citaju i kontroliraju pozadi.
Sve sto ljudi izmisle , nije sigurno!
Ne javljam se vise radi te teme, nije potrebno, ni ne odgovram na budalastine ili pitanja. Ide svijet u taj pravac kako mora biti da se na kraju pocisti i obnovi. a sve su ljudi sami krivi, nitko drugi.

ha?!? o čemu ti briješ? iznio si cijelu filozofiju o internet big brotheru
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:13   #6
Mislim da se ovdje radi o preporuci VPN-a (virtual private network) što se naravno plaća i taj program nije jeftin, samo ti se dogadja na toj jednoj stranici ili baš na svima?
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:41   #7
Jasno je u čemu je problem (piše na slici koju je stavila): datum na certifikatu nije valjan.
Prvo sam pomislio (jer sam provjerio i vidio da je certifikat valjan - vrijedi do 1.2.2018.) da na njenom računalu datum nije dobar, ali ona tvrdi da je dobar.

@ray of light
Molim de ta još jednom provjeriš datum, obrati pozornost na godinu.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 09:06   #8
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Mislim da se ovdje radi o preporuci VPN-a (virtual private network) što se naravno plaća i taj program nije jeftin, samo ti se dogadja na toj jednoj stranici ili baš na svima?

ne pojavljuje mi se na drugim stranicama

Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Jasno je u čemu je problem (piše na slici koju je stavila): datum na certifikatu nije valjan.
Prvo sam pomislio (jer sam provjerio i vidio da je certifikat valjan - vrijedi do 1.2.2018.) da na njenom računalu datum nije dobar, ali ona tvrdi da je dobar.

@ray of light
Molim de ta još jednom provjeriš datum, obrati pozornost na godinu.
gdje da gledam taj datum?


sad sam opet išla na stranicu postimage i bez problema upload-ala sliku
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2019., 07:57   #9
Podizem temu
Naime vec danima mi neda otvoriti na kućnom komp.ništa osim Fb i jutarnji list😕
Piše vaša veza nije privatna napadači mozda pokusavaju ukrasti vaše podatke s web www.google.com
Datum i vrijeme su ok,slabo se razumijem u komp.ne znam što još pokušati😕
Firefox isto potencijalni sigurnosni problem
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2019., 08:10   #10
Jesi li siguran da imaš aktivan antivirus i da su ti ažurirani sigurnosni podaci u antivirusu , browseru , operativnom sustavu itd. ?
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2019., 08:25   #11
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Jesi li siguran da imaš aktivan antivirus i da su ti ažurirani sigurnosni podaci u antivirusu , browseru , operativnom sustavu itd. ?
Pošto sam plavuša nemam pojma. Gdje to provjerim...🙈
cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2019., 16:33   #12
Daj nekom da ti sredi kompjuter.. pitaj Boga u kakvom je stanju..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.