Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2005., 20:05   #21
Quote:
letlampa kaže:
thanks za ove fotke cvijeća .i ja ću na floraart po njih.
Letlampa i cvijeće...hmmmm....to mi baš nejde skupa
Pazi da ga ne skuriš
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 09:02   #22
Noćno osvjetljenje

Daklem jutros ili bolje receno nocas mi se upalila lampica..

Dakem zivim ispod/tik do jednog stupa javne rasvjete.

I to ne nekog ono maljusnog nego prave mrcine..e sad osim sto po noci opce nemoram paliti svjetlo u sobi ( sto je ok jer manje struje potrosim i vak i onak mi je "dan" i dan i noc u sobi. ) nocas sam skuzila da bi takvi umjetni svjetlosni uvjeti mozda mogli losije djelovati i na moje billjcice
Moje biljke ( a imam ih nemalo) obicno ljeto provode na vanjskoj strani prozora i sad se pitam, kak njima to pase, to kaj su non stop pod nekakvim svjetlom (suncevim ili reflektorskim).

Ok znam da ima biljaka koje su onak vise fotosenzibilne ..al brijem i da obicna biljka ne uziva bas ful u takvim uvjetima

Zimi je jos ok jer obicno supustam rolete pa se postigne mrak barem jedan dio noci ( onaj kad ja spavam)..

kaj mislite?!
__________________
I'm busy right now. I'll ignore you later.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 09:31   #23
Re: Nocno osvjetljenje

Quote:
DarthFlake kaže:
Daklem jutros ili bolje receno nocas mi se upalila lampica..

Dakem zivim ispod/tik do jednog stupa javne rasvjete.

I to ne nekog ono maljusnog nego prave mrcine..e sad osim sto po noci opce nemoram paliti svjetlo u sobi ( sto je ok jer manje struje potrosim i vak i onak mi je "dan" i dan i noc u sobi. ) nocas sam skuzila da bi takvi umjetni svjetlosni uvjeti mozda mogli losije djelovati i na moje billjcice
Moje biljke ( a imam ih nemalo) obicno ljeto provode na vanjskoj strani prozora i sad se pitam, kak njima to pase, to kaj su non stop pod nekakvim svjetlom (suncevim ili reflektorskim).

Ok znam da ima biljaka koje su onak vise fotosenzibilne ..al brijem i da obicna biljka ne uziva bas ful u takvim uvjetima

Zimi je jos ok jer obicno supustam rolete pa se postigne mrak barem jedan dio noci ( onaj kad ja spavam)..

kaj mislite?!
inače, ako stup kapitalac ima živinu žarulju od tog se čelavi!! Pa provjeri kakve još ima učinke takvo svijetlo. To ti je jajasta žarulja (ko manja ragbi lopta) i ima prilično jako žučkasto svijetlo
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 12:50   #24
a zato meni kosa otpada

je svjetlo je zuckasno i jajasta je zarulja..

i osobno mi ide na k****

a jel vrijedi to za kaktuse..tj oce njima iglice pocet otpadat?
__________________
I'm busy right now. I'll ignore you later.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2005., 17:17   #25
joj i meni smeta lampa kod mog prozora. stavila sam tamnosmeđi zastor (imam i zavjesu) i sad je lakše
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2005., 19:23   #26
Problemi s bubama - skokuni

neki dan sam pronašla bube u podlošku od cvijeća. našla sam u knjizi da se zovu skokuni. izgledaju kao mali bijeli crvići i skakuću. piše da se uništavaju tako da se tegla zaroni u vodu (do ruba) i da će oni izaći na površinu i da ih se samo pokupi staničevinom. šta je staničevina?


jel još netko imao taj problem i kako se rješio tih buba?
pomagajte.
hvala
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2005., 21:39   #27
stanicevina su ti paprnate maramice (googlah)
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 08:06   #28
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
stanicevina su ti paprnate maramice (googlah)
i ja guglah, ali izgleda da mi pobjeglo jedno slovo pa nisam našla
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 13:07   #29
teoretski gledano, stanicevina i NIJE bas papirnata maramica, li moze proc,...

nego, jesi probala? jesi ih se uspjela rijesiti? i ja ih imam
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2005., 15:34   #30
ma oni se navodno javljaju kad previše zalijevaš zemlju. meni se nikad do sada nisu javili. tek nakon presađivanja u novu zemlju sam ih primjetila. sad sam ih uništavala duhanom, štapićima protiv buba (napisala sam nešto o tome na topic ''čime špricate biljke'') i nisam dugo zalijevala. e sad ih je manje. šta je od toga pomoglo ne znam. počela sam polako sterilizirat zemlju vrelom vodom i ponovno polako presađujem biljke. iako mi je to dosta rizično jer je dovoljno da neka ličinka ostane pa opet sve ispočetka. još nisam smislila kako ću pošteno otrest zemlju sa korijena ljubičica ima netko prijedlog??

probala sam i stavit kaliće u vodu,ali iskreno nisam vidjela nijednu bubu da je isplivala tako da mi staničevina nije trebala
abba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 12:28   #31
nemojmo brkati uzrok i posljedicu...
oni se javljaju zbog loše zemlje, tj. zbog zemlje koja je jeftina i koja nije termički obrađena i sterilizirana, tj. zbog zemlje u kojoj postoje ličinke + malo više zalijevanja..
čak bih se usudila reći da nije tu stvar niti u zalijevanju,nego u zemlji kojoj treba dugo da se osuši.
NE kupujte zemlju hrvatskih proizvođača jer nemaju pogone za sterilizaciju i termičku obradu zemlje!
mayhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 11:31   #32
Re: Re: Nocno osvjetljenje

Quote:
Codegun kaže:
inače, ako stup kapitalac ima živinu žarulju od tog se čelavi!! Pa provjeri kakve još ima učinke takvo svijetlo. To ti je jajasta žarulja (ko manja ragbi lopta) i ima prilično jako žučkasto svijetlo

dakle , zaprepašten sam ovim , otkuda ti ta informacija ?
ja imam baš takav stup ispred spavaće sobe i jako me smeta ..
to mi je sasvim dovoljno i bez da ćelavim zbog njega
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 13:40   #33
I meni ulični stup drapa cijele noći u spavaću sobu. I u cijeli vrt ispred kuće. Ne vidim da to biljke nešto smeta ili zbunjuje.
Naime sve ono bilje koje predvečer sklapa latice cvijeća, to uredno i napravi (tulipani, tratinčice...).

A mi ćelavimo.
M&BmamaiAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 08:46   #34
Re: Re: Re: Nocno osvjetljenje

Quote:
tRC kaže:
dakle , zaprepašten sam ovim , otkuda ti ta informacija ?
ne sjećam se gdje sam to čuo. Moj jedan friend je imao sitotisak i sito ploče su se razvijale s takvom žaruljom. Mislim da je u radionu netko uletio i i rekao mu - ti si lud hočeš skroz očelaviti - daj si kupi normalni reflektor!!
Kad malo bolje razmislim on je fakat danas više nego pročelav! Da li to ima veze stvarno sa žaruljom - ne znam...
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 22:36   #35
Stelja

bok zanima me sto mislite o stelji. ja sam počeo s tim pa ako vas zanima ova tema mogu pisat puno o tome..
ozzy osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 22:40   #36
za pocetak link...knjiga dođe 130ak kuna i isplati se imam je i pročitao sam je par puta!
stelja ukratko: sijeno lišće sav biootpad koji se stvlja na vrt ja sam zasad samo oko biljaka stavio savrseno cuva vlagu i gnoji ne raste korov ispod nje.....

http://www.sveznadar.com/knjiga.aspx?knjiga=67821
ozzy osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 08:39   #37
nije li to malčiranje?

skoro sve povrće a i cvijeće mi sad djeluje zapušteno ali bar znam da se zemlja neće tako brzo isušiti, korov sporije raste a i neko cvijeće (pavitina) voli "noge" u hladu
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 09:08   #38
da to je to
ma ja sam super zadovoljan...na jesen cu sve prekriti sa 20cm sijen akako kaze u knjizi pa ce se to sleć do proljeća na 5,6,7cm...savrseno! zašto zapušteno...jer ne igraš oko bilja? nema veze samo ti njih pusti da one imaju vlage i da to gnoji ...)!
svu travu koju susjedi pokose ili ja stavljam na hrpu u hlad i to koristim kao stelja savršeno trune vlažno je pogotovo donji slojevi tako da ja to koristim jer sijeno se ne bi sleglo pa nebi bilo nis od toga. na tu hrpu bacam biootpad iz kuhinje sta mama skuplja u kanticu ( kore jaja oguline voća povrća maramice, talog kave, vrećice čaja....)
ozzy osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 09:18   #39
Quote:
ozzy osbourne kaže:
jer sijeno se ne bi sleglo pa nebi bilo nis od toga.
Staro sijeno ja koristim ovako, staviš na hrpicu i pustiš da pokisne jedno do dva puta (može i šlauhom), onda okreneš i grabiš odozdola.

Već godinama koristim malč, ali sada samo na grmovima ribizla i sl. puževi se zavuku pod njega.

Ovo bez kopanja sam probala, ali kod mene se zemlja tako stvrdne da korjenasto povrće postane neupotrebljivo, sad kopam samo plitko gornjih 5-10 cm, ovo je za sad dobra kombinacija. Tlo je ilovača s dosta gline, neke dijelove sam popravljala sa drobljenom kukuruzovinom, ali to isto traje samo 2-3 godine.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2005., 09:37   #40
ne znam za to kopanje zasto je potrebno jer ako je cijeli vrt uzmimo pokriven zemlja je vlažna rastresita i nema potrebe za kopanje. prošlo ljeto sam stavio komad vrta pod stelju bas da bi vidio rezultate ovo proljeće kad budem micao sijeno jer je vrt bio zapusten pa je bilo potrebno oranje i slično! kad su radovi započeli nepokriveni dio bio je suh stvednut a trave koliko želiš. kad sam digao sijeno koje je već počelu trunut.zemlja je bila vlažna iako je sloj bio mozda 3 cm i jako malo trave!
ozzy osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.