Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2016., 18:49   #21
Poštovani,
tražim po netu i ne mogu naći jel ima kod nas za kupiti i gdje, nekakve niske ograde za cvjetnjak, ali da nisu drvene, nego, recimo plastične?

Sve što sam uspjela naći su baš ove neke profesionalne ograde za balkone ili dvorišta, a meni ne treba tako čvrsto niti, prije svega, skupo?

Ili, predložite neku drugu ideju. Inače, u pitanju je cucak koji stalno đipa mi po cvjetnjaku.
EDIT: našla, guglanjem "niska ograda za travnjak", izbaci mi ovo, i to mi je prihvatljivo...

No, evo, sad moj predragi muž veli da on to neće, da će on stavit građevinsku mrežu, željeznu.
Eto, kad ti se muško petlja...i moraš šutit.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪

Zadnje uređivanje miss-rebel : 14.02.2016. at 19:00.
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 21:36   #22
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
No, evo, sad moj predragi muž veli da on to neće, da će on stavit građevinsku mrežu, željeznu.
Eto, kad ti se muško petlja...i moraš šutit.
Di to piše???
Čar braka je upravo u tome da predragog mužića pametno navedeš da predloži točno (ili bar približno točno) ono kaj tebi paše
Oni u pravilu vole o svemu odlučivati što i nije tak loše ak ih se pravilno usmjeri

BTW ta građevinska mreža je skroz ok ak uz nju posadiš neku puzavicu ... clematis npr.
bella11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 13:45   #23
Quote:
bella11 kaže: Pogledaj post
Di to piše???
Čar braka je upravo u tome da predragog mužića pametno navedeš da predloži točno (ili bar približno točno) ono kaj tebi paše
Oni u pravilu vole o svemu odlučivati što i nije tak loše ak ih se pravilno usmjeri

BTW ta građevinska mreža je skroz ok ak uz nju posadiš neku puzavicu ... clematis npr.
Ma kakvi.
Imaš niskih drvenih ogradica u Bauhausu.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...e13c4Z-irrMsi7

ovak nekaj.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 07:44   #24
Quote:
bella11 kaže: Pogledaj post
Di to piše???
Čar braka je upravo u tome da predragog mužića pametno navedeš da predloži točno (ili bar približno točno) ono kaj tebi paše
Oni u pravilu vole o svemu odlučivati što i nije tak loše ak ih se pravilno usmjeri

BTW ta građevinska mreža je skroz ok ak uz nju posadiš neku puzavicu ... clematis npr.
Ne mogu se više s njim raspravljati jer ćemo se posvaditi na mrtvo ime i prezime. Vidjet će kad će to izgledat kao sprdnja, ali ja neću ništa reći.

I nije kupio na kraju tu građevinsku (što bi zapravo bilo jbnooooo bolje, jer bi ju mogao popiliti na željenu visinu), nego je jučer kupio ovo sranje još veće!

Mislim, zamislite vi sad cvjetnjak koji se nalazi na povišenom, ovakav nekakav princip dvorišta imamo, samo, znači, uz stazicu nije kamenje gore, nego je cvjetnjak....
Dakle, takav cvjetnjak, širok...cca 1,5 metar i dug cca 5 m, ograđen sa tim zelenim žičastim panelima visokim metar? :klap: Bravo, bravisimo! Ni ne treba mi cvjetnjak jer nit ću ga vidjet, nit ću ga moć čistit, jer mi motika neće stat u taj zatvor. Da, on planira stavit žicu i s ove "prve" strane.
--------
A da ne velim da će mi staru strefit herc. i šta sad, sad ih je već kupio, jer sam mu ja "kvocala" kad ćemo ogradit cvjetnjak. Ooo, jbmmmmti život! kvocala?? Samo sam jbn pitala!

-------
a našla sam predivnu nisku ogradu na kraju.... Ovu...
al za tu bi on vjerojatno rekao kak je preniska. Ili kak će ju potrgat s flaxom. Potrgaj si pamet!
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 10:22   #25
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
I nije kupio na kraju tu građevinsku (što bi zapravo bilo jbnooooo bolje, jer bi ju mogao popiliti na željenu visinu), nego je jučer kupio ovo sranje još veće!
Ta ograda je fantastična. No nikako nije za predviđena za cvjetne gredice.

Quote:
Mislim, zamislite vi sad cvjetnjak koji se nalazi na povišenom, ovakav nekakav princip dvorišta imamo
Na ovakvom terenu ograđivanje gredice je nepotrebno. Bolje bi se uklopio obrub od šimšira.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:09   #26
Napisala sam u prvom postu. Treba mi ograda jer imamo psa.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 15:00   #27
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Napisala sam u prvom postu. Treba mi ograda jer imamo psa.
Pas će preskočiti i tu nisku ogradu koju si odabrala.
Kakav je pas u pitanju i koliko je star?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 21:08   #28
Pozdravljam ekipu, imam problem jer moram složiti ogradu oko kuće koju imam u najmu. Ukupna dužina ograde sa svim prijelomima bi bila cca 30-ak metara, no glavni zahtjevi bi bili da je neprozirna (da psi ne vide na ulicu i ne laju na svakoga) i visine barem 160 ccm. Tražim ideje od čega je napraviti da bude što jeftinija i da bude lako razgradiva (radi seljenja dalje)? Ima tko sa sličnim problemima i kakva su iskustva u rješavanju toga? Hvala!
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 14:19   #29
možda će to ovako pomoći:https://www.bauhaus.hr/vrt-i-okucnic...d-pogleda.html
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 09:12   #30
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
To sam već gledao, no to nije to, prvo te zaštite od sunca mi ne trebaju jer bi psi to potrgali, meni treba čvrsta ograda koja je portabilna (prenosiva) i lako razgradiva za seljenje, a od čvrstijih stvari koje oni imaju cijene su bolesne, osobito kada uzmeš u obzir da su cijene po kvadratni metar, a meni treba 30+ metara dužine puta faktor visine cca 1.5-1,7, znači cca ispadne 50-ak kvadratnih metara... gledam sada nešto tipa aluminijskih i inih pokrovnih ploča koje bi se dale lako montirati i daju povoljan, neproziran i solidan, čvrst komad ograde, a i koju je teško oštetiti i potrgati...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 20:08   #31
Onda trebaš ovako:https://geek.hr/clanak/metalna-barij...nu-od-poplava/ ali pazi pesonje znaju i riješiti problem ispod ograde kopanjem rupe
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 20:47   #32
Uzmeš trapezni lim, naručiš da ti iskroje 1,5 ploču, jedna ploča je 1,1m, znači na kraju imaš 1,65m.
Ubetoniraš pravokutnu cijev 40x60mm i samouteznim vijcima to pričvrstiš.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 10:41   #33
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Onda trebaš ovako:https://geek.hr/clanak/metalna-barij...nu-od-poplava/ ali pazi pesonje znaju i riješiti problem ispod ograde kopanjem rupe
Ta barijera je odlična, no o cijeni je bolje ne razmišljati, to je red veličine dostojan velikih gradova i bogatih država, osobito zato jer ta ograda radi puno stvari koje meni uopće ne trebaju, i upravo te nepotrebne stvari nabijaju cijenu u nebesa...

Za kopanje pesova mi je jasno, no kako bih ogradu nabio sa vanjske strane postojeće žičane i pričvrstio ju za nju (da ne moram iskopavati ili bilo što betonirati, jer kuća je u najmu i nemam namjeru raditi bilo što skupljeg i trajnijeg karaktera - niti smijem, niti želim), koja je već dovoljno zarasla u travnjak, mislim da će to biti sasvim dovoljno...

Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Uzmeš trapezni lim, naručiš da ti iskroje 1,5 ploču, jedna ploča je 1,1m, znači na kraju imaš 1,65m. Ubetoniraš pravokutnu cijev 40x60mm i samouteznim vijcima to pričvrstiš.
Trebam visinu najmanje 160 od razine ceste i podloge, znači te veličine koje spominješ mi ništa ne znače, kao niti ovo o betoniranju. Da je kuća moja, jasno je da ne bih dvojio oko rješenja, uzelo bi se nešto trajno, kvalitetno i bez previše obzira na cijenu, no trebam lako, efektivno i prijenosno rješenje... vidio sam u katalogu Bauhausa da imaju sada nekakve drvene panele 180x180 cm za 110 kuna komad, pa bih uz ulaganje od cca 2200 kuna dobio prijenosno rješenje za prihvatljiv iznos, još moram otići do Bauhausa da vidim je li to k čemu ili ne...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 13:49   #34
@Mutt, ne postoji pokretna ograda.
Te panele iz Bauhausa opet moraš fiksirati na zemlju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 16:09   #35
Ma nisam mislio pokretna u smislu da se kreće, bila bi pričvršćena za postojeću ogradu od žičane mreže, no bila bi viša, neprovidna i čvršća. No time bi bila i lako razgradiva u slučaju selidbe... na to sam mislio, takva i slična rješenja trebam...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 22:04   #36
Pod pokretna sam mislio na prenosivu. Ograda je fiksni objekt a sve varijacije na temu skupe su i upitno učinkovite.
Jeftinije rješenje je napraviti box za psa.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 18:45   #37
Nije, jer pasa imam 7... a i po zakonu ih opet moraš puštati, ne smije biti na loancu i stalno zatvoren...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:48.