Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2017., 09:59   #1121
pa nisam baš siguran u tu računicu, al ajde nek ti bude, možda bi se i dalo izvuć. al imaš farbanje svake godine, ili ako stavljaš pločice imaš opet krparenja, a ako ih i staviš sigurno nećeš napraviti za 5000€ takav bazen. samo pločice i pločenje će te koštat 2000€. neznam, meni se ova opcija sa folijom najviše svidjela, jer je jendostavna, jeftina i nemaš praktički nekog održavanja (mislim na farbanje i slično). nije to bezveze. naravno da bih htio napravit gotovi bazen, ali nemam 10000€+ za to.
maija21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 10:14   #1122
Nemoj meni vjerovat ti si svakako sve isplaniro pa nek ti je sasrećom
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 10:20   #1123
u redu. hvala!
maija21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 00:07   #1124
Pozdrav ljudi,

imam jedan problem s potencijalnim bazenom- kuća mi se nalazi na padini (makar nema kosog terena, sve je po etažama), te mi sjeverna strana ima nekakav polupogled na more, logistički i estetski mi je malo prihvatljivije tamo radit bazen. S druge strane, južna strana je malo manje prihvatljiva zbog nekih drugih zahvata, no i dalje izvediva. More se ne vidi s južne strane. Južna strana je po visini između prizemlja i kata, dok je sjeverna u razini prizemlja.

Srednja Dalmacija, računam na rentanje 15.6-15.9, a prije/poslije sta uleti. Zna li tko za kakvu sličnu dilemu?
JZT- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 14:13   #1125
Intex bazen

Pozdrav,
htio bi kupiti Intex 306 x 71 za vrt. Jedino sam uspio naci da ga prodaju preko megafitness.eu, koji kad odaberete Hrvatsku baci link na Victura d.o.o iz Slovenije.
Oni imaju PAY PALL, Kartice, bankovni transfer ali nema placanja pouzecem.
Dali imam razloga za sumnju ? Tipa platim a stignu 2 cigle ? Jeli ko narucivao preko njih ?

Lp,R.
RomanCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 17:29   #1126
Quote:
RomanCRO kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
htio bi kupiti Intex 306 x 71 za vrt. Jedino sam uspio naci da ga prodaju preko megafitness.eu, koji kad odaberete Hrvatsku baci link na Victura d.o.o iz Slovenije.
Oni imaju PAY PALL, Kartice, bankovni transfer ali nema placanja pouzecem.
Dali imam razloga za sumnju ? Tipa platim a stignu 2 cigle ? Jeli ko narucivao preko njih ?

Lp,R.
pogledaj tu
www.bazeni24.hr
gygac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 01:38   #1127
Zanima me koji od oviih bazena bi preporučili i malo upute kako odrzavati i dodatnu opremu koju uz njih uzeti.

Znači uzeo bi bazen, promjera max 3.5 metra, a dubina tu negdje oko 60-80 cm, malo sada za ovo i buduća ljeta, znači nešto izdrzljivo da bude, što se lako sastavlja i rastavlja i lako je odrzavati.

Ovako laički gledano, pao je izbor na jedan od ova dva bazena...

https://zebra.hr/shop/cijena/bazen-o...teel-pro-56415

ili

https://www.nabava.net/bazeni/bazen-...ijena-54325911


Svaki ima neke svoje prednosti, ovaj prvi se čini stabilniji i izdrzljiviji, ali je ne znam koliko se lako sastavlja i rastavlja i ako se nešto pokida, jel ode sve u bananu ili se da lako popraviti.
Isto tako moze se i napuniti manje, pa se igrati s nećakinjom, ili ona s njenim prijateljima.

Što se tiče drugog, osim što je jeftiniji i manji, pa i zahtjeva manje vode i prostora, pitanje je koliko je stabilan ako nije napunjen do vrha. Te kakav je materijal i njegova izdrljivost.

Ne znam jel pumpa uključena u i jedan od njih, pa ako nije koju pumpu bi bilo dobro uzeti?

Te kako to ide u vezi podloge ispod bazena, do klora i odrzavanja vode? Ili da li imate neki drugi prijedlog, al budzet bi mi bio ukupno za sve max bio 1000kn. Po mogućnosti naravno što manje heh
Katza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 07:36   #1128
Ja preporučujem bazen bez gornjeg napuhavanja. Iz iskustva znam da ćeš ga krpat malo-malo.
Imaš tu negdje postova o kemiji i održavanju.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 18:52   #1129
Bazeni

Pozdrav!
Kako na OVU podlogu postaviti easy intexov..?
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 19:44   #1130
Uzmi cenat-dva stirodura ili prostri sitne przine pa preko toga onaj prostirac sto dođe uz bazen
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 19:45   #1131
Uzmi cenat-dva stirodura ili prostri sitne przine pa preko toga onaj prostirac sto dođe uz bazen
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 20:13   #1132
Zaboravih napisat “jeftino”!
Przine bi bio pijesak? Nemam ni toga
Uz moj nisam dobio podlogu..
No, imam nekih improviziranih podloga koje sam do sada koristio, nekakav filc i dno prastarog bazena; no uvijek je išao stiropor 5cm na cigle. Pokusao sam s 2cm, no taj puca.
Prosle godine bacio stiropor jer sam ga s vremenom unistio, pa sad frka..
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 23:35   #1133
Ne pjesak nego przina ono sto se prave malteri za zid kad se obrađuju i sad ti ne bih znala drugu rijeć za to
Uglavnom toga kubik ti je maksimalno 100 kuna
Povrsinu bazena pomnoži sa 0.05 i to bi ti otprilike bila potrebna kubikaža
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2018., 15:23   #1134
Pozdrav!

Kupili smo Intexov ultra frame Rondo bazen 488x122. Do sada smo imali njihov manji sa rubom koji se napuse,tako da smo odrzavanje vode uglavnom savladali.
Ono sto me zanima,ima li netko iskustva s ovim za ciscenje bazena?
https://www.bazeni24.hr/trgovina/baz...u-drzac-239-cm
Jasno mi je da nije senzacionalno,ali ima li smisla uopce pokusavati?
Do sada smo koristili onaj usis sto skuplja vodu,ali to nam nije rijesenje vise.
Planiramo uzeti dodatno i skimer,svako vecer ga pokrivamo,mislite li da cemo s ovim uspjeti rijesiti dno?
Od jednog poznanika sam cula da on spoji 3 crijeva od usisavaca,stavi dolje cetku,potopi crijeva i nakon toga ih izbaci i lagano ide po dnu..
Ili mozda nesto ovako?

https://www.bazeni24.hr/trgovina/baz...isenje-de-luxe
Hvala na pomoci. :-)
-Ni-na- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 12:54   #1135
Imam ja. To je nešto što bi se moglo zvati "ako baš ništa drugo". Princip rada je da se dotična četka priključi na crijevo te vodeni mlaz koji prolazi kroz četku tjera prljavštinu u za to predvidjenu vrećicu. Za tu veličinu bazena, apsolutno neupotrebljivo. Provest cete nekoliko sati čisteći bazen, a on opet neće biti čist kao da ga usisate sa pravom četkom spojenom preko usisnika na pumpu koja prljavštinu filtrira. Osim toga, isporučena vrećica je prilično porozna tako da se dosta prljavštine uopće niti ne skupi u samu vrećicu već jednostavno prođe kroz nju. Preporuka je kupiti odvojenno četku i držač te spojiti na pumpu. Koju pumpu ste dobili uz bazen?
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 14:01   #1136
Kad sam se već uključio u ovaj thread, postavio bih i sam pitanje.
Naime, došlo je vrijemo za zamjenu pumpe jer je postojeća sa kartonskim filterom (3.8 m3/h) izdahnula. Uspješno je filtrirala bazen dimenzija 457x107 punih 8 godina.
Kupio bih pumpu sa pješčanim filterom pa bih molio vlasnike istih da me savjetuju odnosno odgovore na poneka pitanja. Naime, po internetu se moze naci svasta pa tako i pumpe koje su cijenom jeftinije a sa većim protokom od onih sa manjim (i do 40 %).
Pumpe sa 4 putnim i 6 putnim ventilima (jesu li sve opcije šestoputnog ventila uistinu potrebne)

Obzirom na kubikažu bazena (cca 15-16 m3), kupiti pumpu sa protokom oko 7.5m3/h ili pak onu sa 16m3/h. Obzirom na potrošnju pumpe, za filtraciju cijelog bazena dodjem na isto. Medjutim, nekako mi se čini da je možda bolje filtrirati češće a sporije jer se time i voda češće miješa nego učiniti filtraciju unutar sat vremena pa pustiti da voda miruje. S druge pak strane pumpe koje su jače, više uzburkaju samu vodu pa time i udaljenije nečistoće uspije filtrirati. Mogu li pumpe time biti i prekapacitirane u odnosu na volumen bazena?
Nadalje molim iskustva sa korisnicima pumpi sa pješčanim filterom, jesu li zadovoljni i s kojim točno modelom su zadovoljni, vidi li se zbilja razlika u odnosu na pumpe sa kartonskim filterom jer ja sa dotičnim, a uz pravilnu upotrebu kemikalie, nisam imao nikakvih problema. Voda je biila zbilja bistra ali zafrkancija oko odrzavanja i pranja filtera velika.
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 07:58   #1137
President,tak sam si i mislila..🙄
Dobili smo onu sa kartonskim filterom Optimo sa protokom 5700l/h.

Moze link za tu opciju koju preporucujete? 😊
Iduce godine bi investirali u nesto bolje.
-Ni-na- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 11:22   #1138
Quote:
-Ni-na- kaže: Pogledaj post
President,tak sam si i mislila..��
Dobili smo onu sa kartonskim filterom Optimo sa protokom 5700l/h.

Moze link za tu opciju koju preporucujete? ��
Iduce godine bi investirali u nesto bolje.
https://www.bazeni24.hr/trgovina/baz...dard-o-3238-mm

https://www.bazeni24.hr/trgovina/baz...luxe-o-3238-mm

https://www.bazeni24.hr/trgovina/baz...3-djelni-360-m

https://www.bazeni24.hr/trgovina/baz...-bazen-o-38-mm

Četku možete uzeti po Vašem ukusu. Pripaziti koliki je fi ulaska vode na samom bazenu. Ako je fi 32, potrebno je uzeti redukciju ako je ne isporučuju sa samim crijevom (najbolje nazvati). Nekad su imali u ponudi i crijeva dužine 5m sa fi 32, sad vidim da nemaju. Lp.
President is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 10:08   #1139
Pozdrav, Jel ima tko iskustva sa solarnim grijacem bazena? Jel to uopće funkcionira?
ivika13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 10:26   #1140
Prvo za pumpu: bolje slabije potrošnje pa da radi duže
Drugo za čistač: iz mog dugogodišnjeg iskustva sa četkama preporučujem najjeftiniji automatski usisivač
Treće za solar: koristili smo onaj crni plastični i bilo je nešto malo napretka sa grijanjem
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.