Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2022., 11:25   #1
Moderiranje Duhovnosti - obavijesti, pitanja i prijedlozi

dragi forumaši,
u ovu temu slobodno postavljajte svoja pitanja ako bude kakvih nejasnoća u vezi moderiranja, kao i svoje prijedloge i savjete u vezi ovog podforuma.

ne obećavam da će se svaki prijedlog ostvariti, ali smatram da "više glava više zna" pa je svaka pomoć ili dobronamjeran savjet dobodošao kako bi nam ovo bilo što ugodnije mjesto za konstruktivne rasprave i razmjenu ideja.

u ovoj temi ću i ja postavljati obavijesti o eventualnim promjenama, svoje zamolbe i smjernice. neke teme ću pročistiti kako bi bilo lakše snalaženje i da bi se izbjeglo da novi forumaši moraju prolaziti kroz hrpu nepotrebnih postova za pronaći zanimljiv i koristan sadržaj. također ću neke teme prebaciti u Religiju, Filozofiju ili Alternativu ako svojim sadržajem ne budu pripadale u Duhovnost, pa ću ovdje postavljati obavijesti da znate gdje se što nalazi.

generalno, namjera mi je usmjeravati komunikaciju tako da bude više-manje suvisla i tolerantna što se tiče duhovnih tema, bez napadanja, omalovažavanja, vrijeđanja, stvaranja nervoze, tenzija, ljutnje i vulgarnosti. jučer je već malo zaiskrilo, pa bi volio da se takvim razgovorima ne zatrpavaju teme koje tome nisu namijenjene, nego to možemo obaviti ovdje.

dobrodošli su i oni koji duhovnost promatraju kroz prizmu vjere, ali sve dok se ne krene sa misionarstvom, bajanjem i pozivanjem na vjersku dogmu ili mitologiju kao argumentima. dok god je razgovor suvisao i odnosi se na duhovnu komponentu religije, dobrodošao je. isto kao i dobronamjerne rasprave sa onima koji smatraju da je duhovnost iluzija sve dok se ne pretvore u nadmudrivanje i ego tripove, jer treba imati u vidu da je ovo mjesto prventveno namijenjeno duhovnim tragačima, a ne skepticima ili vjernicima.
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 14:00   #2
Question

Dvadesetak godina pišem na forumu .
Pozdravljam temu u kojoj moderatori iskreno komuniciraju sa piscima ,a ne preko pžk foruma.

Mene zanima ovo .

Kako se postaje moderator ?
Nije da ja želim biti moderator jer mislim da su moderatori u biti nepotrebni osim u slučaju teških,teških i teških i jako teških prekršaja .
A takovih jako teških stvari sam u 20 godina vidio možda 5-10%

dakle, mislim da je 90% intervencija moderatora nepotrebno i samo ometaju vibru i tok či energije komunikacije foruma !

Dostojevski kaže da je dobiti vlast bilo koje vrsti ,a time i moderatorsku najlakša stvar na svijetu a to ljudi ne shvaćaju.

Treba se samo sagnuti i htjeti UZETI tu vlast .
Većina ljudi to ne želi .

baj d vej
pričao mi je prijatelj koji je bio vršnjak i frend sa Đukanovićem.
Dok smo mi sa 17 i 18 godina išli u disko Đukanović je išao na partijske sastanke.
I tako postao vječni precjednik Crne gore !

Ali u konkretnom slučaju mene zanima ovo .

kako je moguće da netko koji je registriran tek u oktombru 2021 i ima samo 500 postova postane desetar tj moderator .

Kako idu te stvari ?
Ko o tome odlučuje .

Jesi li ti podnio molbu ili te netko predložio.
Kako rade ti kuloari to me zanima

napominjem da nemam ništa protiv sadašnjeg moderatora jer još ne poznajem njegov opus i lik i djelo .
TEK SAM DANAS postao svjestan da imamo novog moderatora.
U zadnje vrijeme sam zauzet i ne pratim forum koliko bih htio pa mi to promiče.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 15:06   #3
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
Ali u konkretnom slučaju mene zanima ovo .

kako je moguće da netko koji je registriran tek u oktombru 2021 i ima samo 500 postova postane desetar tj moderator .

Kako idu te stvari ?
Ko o tome odlučuje .

Jesi li ti podnio molbu ili te netko predložio.
Kako rade ti kuloari to me zanima
to je jednostavno. ponudio sam Anderlonu i Nici po 50 eura da otvore gitaristički podforum u kojem bi ja bio moderator. njih dvoje znam od prije jer su mi susjedi u zgradi u kojoj živim.
kada su pristali, bio sam moderator neko vrijeme u tišini. zatim su mi narasli apetiti, i sjetio sam se koliko bi bilo lijepo za moj ego da ja kao nov na forumu postanem moderator vama koji ste tu godinama.
pa sam ponudio Anderlonu i Nici još po 50 eura, ali su oni tražili po 100 eura. s obzirom da sam škrt, nisam htio pristati na više od 50, i onda su mi rekli da za te pare mogu dobiti samo neki bezvezan podforum kao što je Duhovnost. prvo sam se nećkao, a zatim sam pristao, pa sam pročitao 4 knjige (jednu od Steinera, jednu od Castanede, jednu od Osha i pola knjige od Blavatsky) kako bi imao o čemu sa vama razgovarati i pretvarati se da razumijem o čemu pričate.
i to je to...
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 15:10   #4
Quote:
motörizer kaže: Pogledaj post
to je jednostavno. ponudio sam Anderlonu i Nici po 50 eura da otvore gitaristički forum u kojem bi ja bio moderator. njih dvoje znam od prije jer su mi susjedi u zgradi u kojoj živim.
kada su pristali, bio sam moderator neko vrijeme u tišini. zatim su mi narasli apetiti, i sjetio sam se koliko bi bilo lijepo za moj ego da ja kao nov na forumu postanem moderator vama koji ste tu godinama.
pa sam ponudio Anderlonu i Nici još po 50 eura, ali su oni tražili po 100 eura. s obzirom da sam škrt, nisam htio pristati na više od 50, i onda su mi rekli da mogu dobiti samo neki bezvezan podforum kao što je Duhovnost. prvo sam se nećkao, a zatim sam pristao, pa sam pročitao 4 knjige (jednu od Steinera, jednu od Castanede, jednu od Osha i pola knjige od Blavatsky) kako bi imao o čemu sa vama razgovarati i pretvarati se da razumijem o čemu pričate.
i to je to...
Kvalitetan smisao za humor
jadranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 15:30   #5
Quote:
motörizer kaže: Pogledaj post
to je jednostavno. ponudio sam Anderlonu i Nici po 50 eura da otvore gitaristički forum u kojem bi ja bio moderator. njih dvoje znam od prije jer su mi susjedi u zgradi u kojoj živim.
kada su pristali, bio sam moderator neko vrijeme u tišini. zatim su mi narasli apetiti, i sjetio sam se koliko bi bilo lijepo za moj ego da ja kao nov na forumu postanem moderator vama koji ste tu godinama.
pa sam ponudio Anderlonu i Nici još po 50 eura, ali su oni tražili po 100 eura. s obzirom da sam škrt, nisam htio pristati na više od 50, i onda su mi rekli da mogu dobiti samo neki bezvezan podforum kao što je Duhovnost. prvo sam se nećkao, a zatim sam pristao, pa sam pročitao 4 knjige (jednu od Steinera, jednu od Castanede, jednu od Osha i pola knjige od Blavatsky) kako bi imao o čemu sa vama razgovarati i pretvarati se da razumijem o čemu pričate.
i to je to...
ajde ne blesiraj se, Beljki te je nabedio
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 15:40   #6
Bolje je da se blesira nego da preozbiljno shvata moderaturu.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 16:32   #7
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Bolje je da se blesira nego da preozbiljno shvata moderaturu.


moderaturu, duhovnost, život, smrt - ništa pod zvijezdama ne treba ozbiljno svhvaćati
šugavo pseto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2022., 22:49   #8
Molim epistemološko i heurističko objašnjenje zašto je izvrstan duhovan komentar rata forumaša i duhovnjaka i filozofa iscjelitelja slavnog Lazareva prebačen u smeće

https://www.forum.hr/showpost.php?p=9...5&postcount=23

to je post br 23 na smeću duhovnosti
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 07:19   #9
razlog je to što je prvi video 90% politika a ostatak većinom vjerska ideologija.
pronađi nešto što ima veze sa duhovnošću, pa slobodno okači.

također obrati pažnju na to da post nije obrisan, nego je i dalje svima vidljiv. epistemološki te tako ipak nisam ograničio u iznošenju svog mišljenja nego sam samo zaustavio raspravu u tom smjeru, a heuristički će taj post u Otpadu poslužiti kao primjer drugima kakav sadržaj ne treba postavljati na podforumu Duhovnost. tu je vidljiva čak i njegova kopija koju si ponovo okačio, iako sam ga prethodno uklonio iz teme i lijepo zamolio da se to ne radi. napomena

pa razmisli malo
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 09:10   #10
Nekakva moderatura na podforumu duhovnost? Kontraproduktivno ali i ponekad zaista humoristično.
Uvijek je bilo daleko više tenzija na tom specifičnom podforumu dok je bio prisutan neki samozvani moderator (obično visokog, narcisoidnog mišljenja o sebi) sa svojim setom usvojenog/ograničenog mišljenja i limitiranog osjećaja za suptilnost.

Moderator na 'Duhvnosti Slobodnim stilom' ? U odnosu na što?
Kad se netko preko mjere i van šireg ukusa pofajta na ovom forumu, to netko javi i gotovo. Jednostavno.
Za sve ostalo moderator je tu samo kontradiktorna i nepotrebna smetnja za širi i fluidniji tok duhovnih perspektiva.

Te neke svoje granice, filtre, programe, znanje, selekcije... mogu si utaknuti u pakšu, ako idu donosit sud o drugima na temelju svojih sudova.
__________________
.
Thorh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 09:45   #11
Quote:
motörizer kaže: Pogledaj post
razlog je to što je prvi video 90% politika a ostatak većinom vjerska ideologija.
pronađi nešto što ima veze sa duhovnošću, pa slobodno okači.

također obrati pažnju na to da post nije obrisan, nego je i dalje svima vidljiv. epistemološki na taj način te ipak nisam ograničio u iznošenju svog mišljenja nego sam samo zaustavio raspravu u tom smjeru, a heuristički taj post će u Otpadu poslužiti kao primjer drugima kakav sadržaj ne treba postavljati na podforumu Duhovnost. tu je vidljiva čak i njegova kopija koju si ponovo okačio, iako sam ga prethodno uklonio iz teme i lijepo zamolio da se to ne radi. napomena

pa razmisli malo

Najveći/naj-zabrinjavajući problem trenutka/vremena u kojem živimo je sveprisutna cenzura ili tzv.kontrola govora ("mržnje", političke "nekoretnosti", itd...) i administrativno/propisano usmjeravanje diskursa, mišljenja od strane razno-raznih "ovjerenih autoriteta/ministrastava ispravnog razmišljanja" (na mikro/lokalnoj; forumi, obični komentari i makro/globalnoj razini; ideologija i sl.).

Nema goreg nego kad se netko ideološki-ostrašćeno-ufuran primi posla i počne ordinirat...dijelit zabrane i isključivat ljude (Cancel Culture!?).

Rezultati mogu biti zastrašujući!
Primjer: čovjek kaže da rodnica i testisi imaju svoju funkciju (reprodukcija) i da je to prirodno, normalno stanje...i bude izbačen s posla, s dr.mreže i stigmatiziran kao fašist...

Evo, sad već polako slušam besjede o tome kako ja kao kršćanka/kršćanin zapravo nemam što tražit ovdje, jer - eto - kršćani nisu duhovni i sve što govore u iskustvenom ili bilo kojem drugom smislu - nije duhovnost!? To je "religija".
Mi sukladno "nekakvom ovdje dekretu/nametnutom narativu" nemamo duhovnih iskustava i stoga nismo slobodni ovdje objavljivati.

Ok.

No budizam ili pak hinduizam i/ili bilo koja druga istočnjačka dogma, za razliku od kršćanstva (opet sukladno "nekakvom tamo dekretu") - nije religija/vjerska ideologija (!!?) i sve što se u doktrinalnom smislu (spisi, citati iz svetih knjiga, rituali, ikonograija, dogma...wtwr) ovdje iznese (što je kršćanima btw strogo (vjerska ideologija) zabranjeno) je - eto - duhovnost!?
Koliko je meni poznato...i u biti OPĆE POZNATO; na svijetu postoje službeno priznate RELIGIJE;

kršćanstvo (oko 2,1 milijardi vjernika)
islam (oko 1,5 milijardi vjernika)
hinduizam (oko 900 miliona vjernika)
kineska tradicionalna religija (oko 800 miliona vjernika)
budizam (oko 500 milona vjernika)
narodne (etničke, tradicionalne) religije (oko 300 miliona vjernika)
afričke tradicionalne religije (oko 100 miliona vjernika)
sikizam (oko 20 miliona vjernika)
spiritizam (oko 15 miliona vjernika)
judaizam (oko 14 miliona vjernika)
bahai (oko 7 miliona vjernika)
jainizam (oko 4,2 miliona vjernika)
Cao Dai (oko 4 miliona vjernika)
shinto (oko 3 miliona vjernika)
Tenrikyo (oko 2 miliona vjernika)
neopoganizam (oko milion vjernika)
univerzalizam (oko 800.000 vjernika)
Scijentologija (oko 500.000 vjernika)[1]
rastafarijanizam(oko 600.000 vjernika)



Tako da me, sukladno toj općepoznatoj činjenici, živo interesira kad će i budistički, hinduistički i ini istočnjački, doktrinalno-vjerski upisi/sutre/sloke, anegdote/parabole/spominjanje svetaca i pozivanje na iste, komentari svetih spisa, vedska tumačenja i "uvjeravanja" u nešto, osvanuti ovdje u "smeću"!?

Ili se oni ne računaju?

Smeće je (sukladno mišljenju nekog tamo, ideološki-ostrašćenog/usmjerenog "procjenitelja istine") namjenjeno samo kršćanima!?
Spominjaju njihovih svetaca/njihovih anegdota, citiranju evanđelja, pozivanju na svete spise i njihovog tumačenje u svjetlu unutarnjih iskustava, itd...?

Ne bi li onda bilo uputnije/korektnije da se ovaj podforum primenuje u "Kutak za Nju-Agere i budiste/istočnjake" ili samo "New-Age i istočnjaštvo"?

Ovako se ljude nepotrebno; 1. diskriminira, 2. maltretira, 3. zbunjuje.

I pozira/glumi parlamentarizam....
__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 11:07   #12
Della17,
ovdje nitko nikoga ne isključuje, čak nitko ne dobija nikakve kartone niti će ih dobijati. pa ni u slučaju kada se moderatoru indirektno pošalje poruka da "puši k****" kao što dogodilo prije par dana (i što će zauvijek stajati vidljivo u Otpadu). postovi koji vode u neke druge stvari koje nisu povezane sa duhovnošću, i dalje se mogu pročitati jer nisu izbrisani nego su prebačeni u temu u kojoj se rasprava ne može nastaviti u smjeru koji nije duhovnost. tamo su dostupni svima zainteresiranim na uvid i na vlastitu procjenu, tako da otpadaju tvoje tvrdnje o cenzuri. da kojim slučajem provodim cenzuru, valjda bi brisao postove koji mi ne odgovaraju?

primjer koji si navela o rodnici, testisima i stigmom fašizma i povezanosti toga sa moderiranjem u smjeru dohovnosti su ništa drugo nego pretjerivanje.
moderiranje podrazumijeva usmjeravanje rasprave u određenom smjeru. kako se radi o podforumu Duhovnost, taj smjer je jasan iz samog naziva. što se tiče religija, ako pročitaš moj uvodni post sasvim jasno sam naveo ono što tebe brine (citiram): "dobrodošli su i oni koji duhovnost promatraju kroz prizmu vjere, ali sve dok se ne krene sa misionarstvom, bajanjem i pozivanjem na vjersku dogmu ili mitologiju kao argumentima. dok god je razgovor suvisao i odnosi se na duhovnu komponentu religije, dobrodošao je. "
međutim ako netko ima potrebu u prvi plan gurati vjersku dogmu i uvjerenja i to predstavljati kao argumente, za to ima drugi podforum koji se zove Religija jer dogma i slijepo vjerovanje NIJE duhovnost. čovjek većinom (iako ima iznimaka) postane krščanin zato jer mu to uvjetuje okolina, za razliku od onih koji izađu van nametnutih ograda i traže duhovnost u svim dostupnim učenjima, bez obzira na porijeklo i udaljenost.
imam dojam da ovdje ponovo na površinu dolazi nametljivost koja nije rijetka od strane kršćanskih vjernika koji misionare svoja uvjerenja i istovremeno izigravaju mučenike na granici histerije jer im netko ne dopušta da svojim dogmama, mitologijama i vjerovanjima zatrpavaju apsolutno sve što im je na dohvatu.
ako pročitaš neke moje ranije postove, vidjet ćeš da znam i "braniti" vjernike pred "duhovnjacima" kada se u njihovim postovima očitava duhovna komponenta vjere. također sam negdje naveo da svatko ima pravo na slobodu izbora hoće li biti vjernik ili ne. apsolutno sam protiv ograničavanja prava na vjeru.

ovaj ogromni Forum je podijeljen na veliki broj sekcija u kojima baš svatko može naći područje koje ga zanima i o kojem želi raspravljati. svaki religiozan čovjek je slobodan diskutirati o vjeri i svemu onome što ona nosi u podforumu Religija. svatko željan rasprave o politici i ratovanjima je slobodan diskutirati o tim stvarima na podforumu Politika. svatko željan duhovnosti je dobrodošao na ovaj podforum.

svojim igrokazom unaprijed osuđuješ nešto bez razloga, jer te ničim nisam ograničio, nismo razmijenili ni jedno mišljenje prije ovoga, ni jedan tvoj post nisam prebacio u Otpad. ako ćeš biti konstruktivan sugovornik, izvoli bit će mi drago, ako ćeš bez stvarnog razloga poticati histeriju i praviti od sebe žrtvu, tada ovo možda nije pravo mjesto za tebe. ako ti ovako trivijalna stvar izaziva ovakvu burnu reakciju, kako misliš da bi mogla diskutirati o kompleksnim i suptilnim aspektima duhovonosti?
uostalom zašto kao kršćanin ideš protiv svog boga i osuđuješ me, umjesto da mi jednostavno oprostiš?
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 11:23   #13
Quote:
Thorh kaže: Pogledaj post
Nekakva moderatura na podforumu duhovnost? Kontraproduktivno ali i ponekad zaista humoristično.
Uvijek je bilo daleko više tenzija na tom specifičnom podforumu dok je bio prisutan neki samozvani moderator (obično visokog, narcisoidnog mišljenja o sebi) sa svojim setom usvojenog/ograničenog mišljenja i limitiranog osjećaja za suptilnost.
molit ću lijepo, ja nisam samozvani moderator, jasno sam naveo da sam legalno platio administratoru i vlasniku Foruma za svoju poziciju. na njoj sam zakonito i službeno postavljen, ako treba priložit ću i potvrdu o plaćanju i fiskalizirani račun.

Quote:
Moderator na 'Duhvnosti Slobodnim stilom' ? U odnosu na što?
Kad se netko preko mjere i van šireg ukusa pofajta na ovom forumu, to netko javi i gotovo. Jednostavno.
Za sve ostalo moderator je tu samo kontradiktorna i nepotrebna smetnja za širi i fluidniji tok duhovnih perspektiva.
to je tvoje mišljenje, kao i što nečije mišljenje može biti da si ti nepotrebna smetnja za širi i fluidniji tok duhovnih perspektiva.
kako sam često tvrdiš u raspravama da su između ostalog sva mišljenja u biti samo prevara uma i da ništa od toga stvarno ne postoji, zašto dopuštaš da te isti taj um drži u konstantnom stanju uznemirenosti i uvrijeđenosti? zašto ne pokušaš biti konstruktivan, pa sam vidiš da se sa mnom može sasvim lijepo razgovarati. možda nešto i naučimo jedan od drugoga.
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 11:26   #14
sad, nisam siguran jesi li promijenio naslov, Rat i razumijevanje rata sa duhovne razine ali ako jesi to ne bi trebao raditi.

sada na prvoj stranici duhovnosti stoji taj naslov i tko je otvorio temu tj. parsifal.
to je mikro laž, jer on nije to napisao a stoji potpisan.

dakle ako izbaciš nekoga, oravdano ili neopravdano, to nije bitno u duhovnom smislu uopće, to su tvoje ovlasti i možeš ali nemoraš se objašnjavat s bilo kime. ali kad promijeniš nečiji post, to je veliki prekršaj u duhovnom smislu jer je stvorena mikro laž.
ibm444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 11:35   #15
Quote:
ibm444 kaže: Pogledaj post
sad, nisam siguran jesi li promijenio naslov, Rat i razumijevanje rata sa duhovne razine ali ako jesi to ne bi trebao raditi.

sada na prvoj stranici duhovnosti stoji taj naslov i tko je otvorio temu tj. parsifal.
to je mikro laž, jer on nije to napisao a stoji potpisan.

dakle ako izbaciš nekoga, oravdano ili neopravdano, to nije bitno u duhovnom smislu uopće, to su tvoje ovlasti i možeš ali nemoraš se objašnjavat s bilo kime. ali kad promijeniš nečiji post, to je veliki prekršaj u duhovnom smislu jer je stvorena mikro laž.
to stoji, u pravu si. iz naslova sam izbacio riječ "Ukrajina", tako da bi spriječio privlačenje forumaša koji žele raspravljati o ratu i politici.

da li imaš nekakav prijedlog kako da na mudar način zadovoljimo jedno i drugo?
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 11:40   #16
Quote:
motörizer kaže: Pogledaj post
to stoji, u pravu si. iz naslova sam izbacio riječ "Ukrajina", tako da bi spriječio privlačenje forumaša koji žele raspravljati o ratu i politici.

da li imaš nekakav prijedlog kako da na mudar način zadovoljimo jedno i drugo?
pa ne znam. ali postove ne bi trebao nikada mijenjati, što god napravio.
nikada nisam razmišljao o forumu kao mediju, osim malo.
ibm444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 11:55   #17
postove nisam dirao, samo naslov teme. jedino što bi ikada editirao u postu je maskiranje vulgarnih izraza sa * (asterisk) ukoliko je ostatak posta toliko dobar da ne zaslužuje zbog vulgarnosti premještanje u Otpad.

upoznat sam sa radom foruma kao normalni korisnik ali i sa perspektivom rada iza ove druge strane "zavjese" (), bio sam prije ovoga mod i admin na nekim drugim forumima. iz dosadašnjeg iskustva znam da ako u naslovu ostavim naznaku da se raspravlja o ratu Ukrajine i Rusije, vrlo lako bi mogao nastati cirkus i prepucavanja oko geo-političkih i nacionalističkih stavova.
nisam vidio druge opcije osim promjene naziva ili eventualno prebacivanje kompletne teme u Otpad. to zadnje bi bila puno veća šteta jer sam siguran da forumaši imaju što za reći sa duhovne strane u vezi rata, agresije i nasilja.

sada mi pada na pamet da eventualno otvorim novu temu "Rat i duhovnost" i onda u nju prebacim sve postove. to ne bi bilo lažiranje i kao mod imam opciju prebacivanja postova i spajanja tema na raspolaganju. ukoliko većina vas koji ste do sada sudjelovali u toj temi smatra da bi se trebala vratiti riječ "Ukrajina" u naslov teme, možemo i to napraviti, samo tada ću morati još "čvršće" moderirati jer će krenuti rasprave koje su neprikladne za Duhovnost. trenutno je na cijelom Forumu prilično intezivan promet na svim temama koje se tiču tog rata, toliko da se često ne stigne uopće odgovoriti na postove jer novi samo dolaze i dolaze prevelikom brzinom. veliki dio tih postova je uvredljiv, nepotreban, ružan i razbacan tamo gdje treba i tamo gdje ne treba. međutim, ako baš inzistirate možemo isprobati, ništa nije zapisano u kamenu... samo nemojte se poslije buniti zbog moderiranja.
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 12:04   #18
Quote:
motörizer kaže: Pogledaj post
postove nisam dirao, samo naslov teme. jedino što bi ikada editirao u postu je maskiranje vulgarnih izraza sa * (asterisk) ukoliko je ostatak posta toliko dobar da ne zaslužuje zbog vulgarnosti premještanje u Otpad.

upoznat sam sa radom foruma kao normalni korisnik ali i sa perspektivom rada iza ove druge strane "zavjese" (), bio sam prije ovoga mod i admin na nekim drugim forumima. iz dosadašnjeg iskustva znam da ako u naslovu ostavim naznaku da se raspravlja o ratu Ukrajine i Rusije, vrlo lako bi mogao nastati cirkus i prepucavanja oko geo-političkih i nacionalističkih stavova.
nisam vidio druge opcije osim promjene naziva ili eventualno prebacivanje kompletne teme u Otpad. to zadnje bi bila puno veća šteta jer sam siguran da forumaši imaju što za reći sa duhovne strane u vezi rata, agresije i nasilja.

sada mi pada na pamet da eventualno otvorim novu temu "Rat i duhovnost" i onda u nju prebacim sve postove. to ne bi bilo lažiranje i kao mod imam opciju prebacivanja postova i spajanja tema na raspolaganju. ukoliko većina vas koji ste do sada sudjelovali u toj temi smatra da bi se trebala vratiti riječ "Ukrajina" u naslov teme, možemo i to napraviti, samo tada ću morati još "čvršće" moderirati jer će krenuti rasprave koje su neprikladne za Duhovnost. međutim, možemo isprobati, ništa nije zapisano u kamenu...
moj post je bio više kao 'info' o samom tom problemu, a ti moraš gledat s praktične strane.
kao dobar praktični primjer o tome što je laž. jer nije važno je li laž mala ili velika, to je potpuno svejedno. a najgore su polulaži, kad se unutar istine upakira mala laž.
ibm444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 12:26   #19
slažem se sa tobom, i stvarno bi htio izbjeći laganje, kako namjerno tako i nenamjerno.
motörizer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2022., 14:19   #20
Quote:
ibm444 kaže: Pogledaj post
pa ne znam. ali postove ne bi trebao nikada mijenjati, što god napravio.
nikada nisam razmišljao o forumu kao mediju, osim malo.
U formalnim i neformalnim moderatorskim pravil(nic)ima se ne preporuca mijenjane postova i to prvenstveno iz "pravnih" razloga, zato sto u slucaju kasnije prijepora nije moguce znati sto je pisalo prije te promjene, za razliku obrisanih postova koje administracija i dalje vidi.

No s druge strane aktivno se trazi od moderatora da ispravljaju naslove, to je sastavni dio posla - ako su nepismeni, ako su pisani velikim slovima, ako su nejasni i tako dalje.

Buduci se radi o politici foruma i u konacnici vlasnika, a ne moderatora, onda ta primjedba treba ici Anderlonu, ukoliko se misli da su date politike pogresne.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.