Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2010., 18:32   #41
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Onda te molim da citas pazljivije. Besplatna pravna pomoc se pruza u sporovima o egzistencijalnim pitanjima, spajanje na internet to nije.

Imas tu popis udruga, ako te zanima.
vidim da smatraš moj problem banalnim i oprosti kaj sam se išta usudila pitati a popis tih udruga se uopće ne odnose na moj problem niti imaju nekakve veze sa plaćanjem pretplate za uslugu koju nisam ni koristila a moram platiti koju tisuću kn t-mobileu ( zagreb) na ništa.Ako ne platim ide ovrha na plaću a to mojim klincima (3)itekako znači, pogotovo nekome tko ide u teslu na robotiku 2g a bio je podstanar.Pitala sam za pravnu pomoć i mislila da se to ovdje smije pitati.Izvinjavam se na krivom pitanju na krivom mjestu.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 18:37   #42
Ne smatram tvoj problem banalnim, nego tvoj problem ne spada u kategoriju sporova za koje drzava osigurava besplatnu pravnu pomoc.

A ovaj popis udruga je adresar, pa nadjes neku koja ti je blizu i odes po savjet citaj malo, ali s razumijevanjem
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 17:30   #43
pravna pomoć

postoji li kod nas nekakav oblik besplatne pravne (odvjetničke) pomoći, imam jednu nezgodnu tužbu, a nisam u stanju financijski podmirivati buduće troškove odvjetnika?
samo_pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 14:02   #44
Molim pomoc!
U izvanbracnoj zajednici smo 8 godina,imamo dvoje maloljetne djece,ja imam primanja 2.500 kn,on je kao nezaposlen,radi samostalno na crno i zaradjuje oko 15-20 00 kn mjesecno.
Prije 4 godine ja sam digla nenamjesni kredit za izgradnju kuce u kojoj zivimo,i moja cjela placa odlazi na otplatu tog kredita i jos jednog duga vezanog za kucu,on mi financijski ne zeli pomagat pri otplati tako da ja nemam ni lipe.
Jos nesto ni on,djeca ni ja nismo prijavljeni na ovoj adresi jer on ne zeli otic zatrazit kucni broj da se mozemo tu prijavit.
Zelim pokrenut prekid vanbracne zajednice i zatrazit skrbnistvo nad djecom,dali imam pravo na besplatnu pravnu pomoc?
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:27   #45
POZIV NA PREDAVANJE!

Poziv na predavanje o besplatnoj pravnoj pomoći – „Vodič kroz besplatnu pravnu pomoć“

Udruga Sudačka mreža poziva građane na predavanje o besplatnoj pravnoj pomoći – „Vodič kroz besplatnu pravnu pomoć“ koje će se održati 16. ožujka 2011. godine s početkom u 15:00 sati, u prostorijama Informacijskog centra za Europsku uniju, Trg žrtava fašizma 6, Zagreb.

Veselimo se Vašem dolasku!

Odjel za besplatnu pravnu pomoć
Sudačka mreža
www.sudacka-mreza.hr
Anabella28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 20:30   #46
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Molim pomoc!
U izvanbracnoj zajednici smo 8 godina,imamo dvoje maloljetne djece,ja imam primanja 2.500 kn,on je kao nezaposlen,radi samostalno na crno i zaradjuje oko 15-20 00 kn mjesecno.
Prije 4 godine ja sam digla nenamjesni kredit za izgradnju kuce u kojoj zivimo,i moja cjela placa odlazi na otplatu tog kredita i jos jednog duga vezanog za kucu,on mi financijski ne zeli pomagat pri otplati tako da ja nemam ni lipe.
Jos nesto ni on,djeca ni ja nismo prijavljeni na ovoj adresi jer on ne zeli otic zatrazit kucni broj da se mozemo tu prijavit.
Zelim pokrenut prekid vanbracne zajednice i zatrazit skrbnistvo nad djecom,dali imam pravo na besplatnu pravnu pomoc?
Udruga Sudačka mreža bavi se pružanjem besplatne pravne pomoći, broj telefona 01 3750 919.
Anabella28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 13:24   #47
besplatna pravna pomoc - zahtijev

trebam napisati zahtijev hr odvjetnickoj komori za dobivanje besplatne pravne pomoci , posto ne znam kako to ide zamolila bi nekog ko se bavi pravom ili ima iskustva da napise sta trebam priloziti od dokum i kako napisat zahtijev , hitno mi je
__________________
*New Age*
naivna budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 13:49   #48
Evo ovo sam ti našao na web stranici HOK-a:

Besplatna pravna pomoć osigurava se IMENOVANJEM PUNOMOĆNIKA ZA ZASTUPANJE BEZ PRAVA NA NAGRADU.

1) Radi ostvarivanja besplatne pravne pomoći potrebno je Hrvatskoj odvjetničkoj komori u Zagrebu, Koturaška 53/II, dostaviti:

- molbu za imenovanje punomoćnika za zastupanje bez prava na nagradu u kojoj treba navesti za kakav postupak se traži punomoćnik, a ako se postupak već vodi, navesti radi čega se vodi, pod kojim brojem i pred kojim tijelom te dostaviti preslik tužbe
- potvrdu nadležne porezne uprave o imovnom stanju
- potvrdu o visini mjesečnih primanja, odnosno potvrdu Zavoda za zapošljavanje o nezaposlenosti
- fotokopiju domovnice
- ukoliko se radi o postupcima radi uzdržavanja maloljetne djece ili osporavanja odnosno utvrđivanja očinstva, treba dostaviti i njihove domovnice, odnosno rodne listove (u kopiji).


2) Radi ostvarivanja besplatne pravne pomoći u postupcima radi uzdržavanja maloljetnog djeteta potrebno je da zakonski zastupnik maloljetnog djeteta Hrvatskoj odvjetničkoj komori u Zagrebu, Koturaška 53/II dostavi:

- molbu za imenovanje punomoćnika za zastupanje bez prava na nagradu u kojoj treba navesti za kakav postupak se traži punomoćnik (radi utvrđivanja uzdržavanja, ovrhe uzdržavanja ili povišenja uzdržavanja) i imena djece o čijem se uzdržavanju radi,
- ako se postupak već vodi treba navesti radi čega se vodi, pod kojim brojem i pred kojim tijelom te dostaviti preslik tužbe
- fotokopiju rodnog lista ili domovnice zakonskog zastupnika i djeteta
Besplatna pravna pomoć radi uzdržavanja maloljetne djece

Napominjemo da podnošenje molbe Hrvatskoj odvjetničkoj komori radi imenovanja punomoćnika za zastupanje bez prava na nagradu ne prekida protek rokova propisanih za podnošenje tužbi, ulaganje pravnih lijekova, odnosno drugih propisanih rokova.

NAPOMINJEMO TAKOĐER DA JE HRVATSKA ODVJETNIČKA KOMORA UDRUGA ODVJETNIKA KOJA SE NE BAVI DAVANJEM PRAVNIH SAVJETA.

Besplatna pravna pomoć koju osigurava Hrvatska odvjetnička komora ne odnosi se na davanje pravnih savjeta.

Molbe za imenovanje punomoćnika za zastupanje bez prava na nagradu predaju se POŠTOM na adresu:

HRVATSKA ODVJETNIČKA KOMORA
KOTURAŠKA 53/II
10 000 ZAGREB

ili na porti Hrvatske odvjetničke komore, srijedom od 10 do 14 sati.

UPOZORAVAJU SE PODNOSITELJI MOLBI DA MOLBE, KOJIMA MANJKA MA I JEDNA OD GORE NAVEDENIH ISPRAVA, NEĆE BITI ZAPRIMLJENE NITI RAZMATRANE DOK IH SE NE UPOTPUNI.
__________________
za mene je trash nešto toliko loše da prelazi onu granicu kvalitete i postane dobro, nešto ko naš sabor npr.
DaniNovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:18   #49
zahvaljujem
__________________
*New Age*
naivna budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 09:11   #50
Poštovani,

može li hrvatski državljanin dobiti besplatnu pravnu pomoć iz druge države (europske unije)?

Malo sam guglala i navodno da može, ali ne znam kome uputiti taj zahtjev?
U ovom obrascu www.pravosudje.hr/lgs.axd?t=16&id=922

ima polje "ZA POSTUPKE U KOJIMA OBVEZA PRUŽANJA PRAVNE POMOĆI PROIZLAZI IZ MEĐUNARODNIH UGOVORA" (isprika na velikim slovima, copy/paste), ali nisam sigurna je li to polje koje se treba označiti?

To se treba odnijeti skupa sa papirima o dohodcima na organ nadležne drž. uprave (županije) di živiš?

Naime, vodi se spor protiv mog šogora u Sloveniji.Oni su sirotinja i ima PTSP i još nekoliko drugih poremećaja iz rata te je dok je još bio sposoban za rad, radio za jednog žmuklera koji je muljavio s novcima. Međutim, moj šogor se potpisao na papir, na njegovu prijevaru kao vlasnik te male firme i sada njega terete za taj dug koji su šef i još jedan napravili.

Slovenija ne prihvaća hrvatsku odvjetnicu koju su im dodijelili, nego mora biti iz EU.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 22:43   #51
Molim pomoc oko besplatne pravne pomoci...

Dobro Vecer! Vjerujem de ova tema ide u ovaj subforum, ali ako ne, molim moderatore da ju prebace na pravi subforum.
Moj problem je sljedeci: Vec dugi niz godina zivim izvan Hrvatske i trebam naci odvjetnika za besplatnu pravnu pomoc u Zagrebu u vezi jednog kaznenog slucaja prevare, no neznam kako ju zatraziti preko inteneta i gdje.
Molio bih da mi netko kaze dali je i kako je moguce zatraziti ju izvan Hrvatske..

Unaprijed zahvaljujem
TNeven is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 09:11   #52
http://www.hok-cba.hr/default.aspx?sec=169

čl.14.15 i 19 http://www.zakon.hr/z/286/Zakon-o-be...pravnoj-pomoći
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 14:48   #53
Hvala na odgovoru...

Dobar dan! G Sivkic, hvala vam na brzom odgovoru. Na adresi http://www.hok-cba.hr/Default.aspx?sec=169 je molba koju ja trazim.
MOLBA ZA IMENOVANJE PUNOMOĆNIKA ZA ODRASLE. Hvala vam.
Medjutim tu nastaju problemi; Ja nemam prebivaliste u HR ni nikoga koga bih mogao zamoliti za uslugu da stavim njegovu/njezinu adresu. Nemam roditelja ni familije. Mogu staviti moju adresu tu gdje zivim izvan Hr ali ne znam da li ce ju uvaziti. Ako je ne uvaze, na koji nacin cemo kontaktirati?
Oprostite na ovome romanu sto sam napisao haha, ali imam toliko pitanja bez odgovora....

Puno hvala unaprijed

Pozdrav
TNeven is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 20:25   #54
Info. o grupi advokata npr. No win No fee

Jeli znate jeli mozda postoji tako neka slicna kompanija advokata kao No win No fee u Hrvatskoj?

Inace ja zivimu inozemstvu ali sam bolesna vec neko vrijeme pa nemogu ni platit advokatske usluge. Pa sam mislila mozda ima nesto sl. i kod nas.
Ili recimo ako je advokat razuman pa se mozemo dogovorit nesto slicno.
Ovo je uvezi nekretnina u Splitu.
nadam se da ima neko ko moze da mi da pravi odgovor.
Srdacan pozdrav
A
Avatar001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 20:27   #55
Pa postoji ono što se zove "besplatna pravna pomoć"...ali da bi imala pravo na to, moraš doslovno biti dno dan socijalne ljestvice, bez ičega. Nekakav pro bono rad ili udruge za to ne postoje.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 09:49   #56
Sa odvjetnikom imas pravo dogovaranja za placanje, s tim da treba potpisati ugovor o zastupanju.

Tesko da ce ti itko pristati raditi besplatno ako se ne radi o prijatelju ili poznaniku, ali moze se dogovoriti da se po okoncanju spora naplati od druge strane (ako se radi o sporu).
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 05:33   #57
Mislim da svi (ili bar većina) radi tako: krenete u spor, a kad ga dobijete advokat će dobiti dogovoreni procent ili plaću. Zna to trajati po više godina, i advokat ništa ne uzima sve dok stranka ne dobije spor i bude isplaćena. Ima advokata koji će vam plaćati sudske troškove (svako ročište po parsto kuna, pa svaki dokument koji trebate izvaditi košta...) i na kraju ćete mu to vratiti od doobivenog.
Samo, ovisi koliko vam je šansa da dobijete spor. Ako je vrlo mala, teško da će se koji odvažiti na tu vrstu plaćanja. Ali ako imate dobre šanse, hoće. Ne morate biti nikakav socijalni slučaj - postoji besplatno pravno savjetovalište koje takvi nikada ne plate, vi to niste - nisam pravnik, ali znam više ljudi koji su na taj način vodili sporove, a i ja sam uvijek tako dogovorila s advokatom bez ikakvih problema.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 22:24   #58
Besplatna pravna pomoć siromašnima?

Nedavno sam čula za slučaj čovjeka (kojeg znam iz viđenja od prije dosta vremena) koji godinama ne dobiva mirovinu jer njegovu mirovinu dobiva, zbog neke greške, drugi čovjek s istim imenom i prezimenom.
Taj čovjek živi u zabitom selu i gotovo je nepismen. Njegova kćer je pokušala nešto poduzeti, no ni ona nema novaca za odvjetnika jer ne radi, te je na kraju odustala. Obitelj mislim dobiva neku socijalnu pomoć i živi u vrlo jadnim uvjetima.

Šokirala me ovakva nepravda pa bi me zanimalo; postoji li neka besplatna pravna pomoć siromašnim ljudima koji se ne mogu i ne znaju izboriti za svoja prava?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 20:25   #59
Hvala na informaciji!
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 21:19   #60
Je li bolje tražiti besplatnu pravnu pomoć preko državne uprave ili od odvjetničke komore?
Radi se o tužbi za naplatu zaostale alimentacije za dijete.

ps: Tužbu trebam predati najkasnije 28.2., mogu li sama predati tužbu, pa se odvjetnik naknadno ubaci?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.