Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2011., 18:42   #41
Kako je već napisano zaštitite mrežama od ptica ili će plodovi nestati. Moja aronija je sva zamotana
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 09:14   #42
moja aronija izgleda poprilično loše, plodovi su dosta tamni i sitni. Kupljena je s plodovima ali mi se čini kao da su se malo smežurali, ako i nisu - sigurno nisu narasli. Lišće je sada nekako crvenkasto. Nedostaje li joj možda vode?
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 14:25   #43
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
moja aronija izgleda poprilično loše, plodovi su dosta tamni i sitni. Kupljena je s plodovima ali mi se čini kao da su se malo smežurali, ako i nisu - sigurno nisu narasli. Lišće je sada nekako crvenkasto. Nedostaje li joj možda vode?
Moguće. Dodaj više vode pa vidi.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 14:30   #44
Usput, googlam recepte s Aronijom. Nalazim redovito komentare tipa "nije baš fino, ali zdravo je, puno antioksidansa i blah...". Jel netko od vas našao način da se aronija konzumira i da bude fakat fina? Briga me za antioksidanse i vitamine. Ako ne nađem do zime način da mi ta stvar postane ukusna, okončat ću joj život
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 14:54   #45
Nisam još probala (kada su uopće zreli plodovi? U jesen?) ali planirala sam od aronije raditi shake ili smoothie iliti voćni napitak koji si pijem kao zajutrak prije posla. kako znam iskombinirati više vrsta voća, sve da i ima čudan okus nešto će ga popraviti od ostalog voća.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 15:13   #46
Meni je fina u pekmezu sa šljivama... za svježu ne znam
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2011., 17:18   #47
Quote:
stihaa kaže: Pogledaj post
Nisam još probala (kada su uopće zreli plodovi? U jesen?) ali planirala sam od aronije raditi shake ili smoothie iliti voćni napitak koji si pijem kao zajutrak prije posla. kako znam iskombinirati više vrsta voća, sve da i ima čudan okus nešto će ga popraviti od ostalog voća.
tako je. aronija je odlican dodatak za shake, sladoled ili vocni napitak. njezin opori okus se ublazi mjesanjem sa nekim sladjim vocem u pekmezima i sokovima.
elsale is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 22:32   #48
Započela sam ovu temu prošle godine,kupila aronije i imala nešto plodova već prve godine.Sada ima više plodova i nisam sigurna kad dozrjevaju jer su već plavi a tek je početak 7 mj.Molim savjet kad ih treba brati i dali stvarno mogu dugo ostat na grmu.
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 22:35   #49
Tek krajem 8.mj su za branje, iako su meni bili na grmu jestivi još dulje... uglavnom sad još nisu
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 22:44   #50
na mojoj su bobice poprilično teške, tako da se grane/grančice savijaju i morala sam ih poduprijeti

događa li se i inače.... ili je to ekskluzivno za sadnju u vazama
možda bi ju trebalo prihranit nečim (za iduću godinu) da grane ojačaju, mada nigdje nisam našla da se išta dodaje (nisam ni tražila previše, istina)

__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 22:55   #51
I mi smo jednu svoju morali ojačati...mala je, a ima puno plodova. Na onoj starijoj su se grane malo savile, ali u granicama normale

A nisu u vazama nego u zemlji
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 23:02   #52
moja druga je visoka (isto u vazi), ima malo plodova u odnosu na ovu na slici, ali također su dosta teški, mada ju za sad nema potrebe ojačavat

tnx
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 16:46   #53
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
na mojoj su bobice poprilično teške, tako da se grane/grančice savijaju i morala sam ih poduprijeti

događa li se i inače.... ili je to ekskluzivno za sadnju u vazama
možda bi ju trebalo prihranit nečim (za iduću godinu) da grane ojačaju, mada nigdje nisam našla da se išta dodaje (nisam ni tražila previše, istina)

to je normalna pojava da se grane tako savijaju, pogotovo sto je biljka jos mlada pa se grane spuste do zemlje.
elsale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 08:25   #54
moje bobice nisu bile ko lubenice al su pocrnile kak i trebaju biti
kak sam bila nestrpljiva pojela sam jednu šaku
a ostale pustila da zore
za tjedan dana ni jedne. ptičice su imale tulum.
al za prvu godinu je čist ok
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 23:26   #55
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Usput, googlam recepte s Aronijom. Nalazim redovito komentare tipa "nije baš fino, ali zdravo je, puno antioksidansa i blah...". Jel netko od vas našao način da se aronija konzumira i da bude fakat fina? Briga me za antioksidanse i vitamine. Ako ne nađem do zime način da mi ta stvar postane ukusna, okončat ću joj život
a jesi probao sam, pa da možeš dat svoju procjenu???

ja sam jučer pobrala sve bobice, činilo mi se da su dovoljno sazrele (ostavila sam samo jedan stručak baš da vidim razliku) i nisam ništa guglala za recepte već danas probala...... i meni su jako fine
okusom me podsjećaju na poluzrele kupine koje smo kao klinci brali
i onako su.... trpke
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 16:07   #56
Vidio sam da aronije ima i u konzumu.
lux123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 20:57   #57
ja sam danas svoju aroniju koja se osušila iščupala , slana ju je dokrajčila od prije nekih mjesec i nešto, snijeg joj nije smetao, ali zato slana jeste .
lorny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 09:13   #58
Nama su aronije stradale od suše prošle godine, pa sam te jadne suhe plodove iskoristila za mješavine čajeva i liker od aronija (po principu kao i višnjevac, i stvarno je ok, mora odstajati). Inače smo imali jednu sadnicu, 2 godine nije rodila, posadili smo još nekoliko i onda je sve podivljalo Jedva smo pobrali koliko je bilo plodova. Sad imamo nekih 15-ak sadnica, što već grmova, što mladih. I sve su rodne.
Ja sam radila pekmez, odnosno džem (što već) s kupinama i šljivama... Planuo je, doslovce
Inače se mljevene suhe aronije uzimaju kao antioksidans, a miješa se i u čajeve (npr. zeleni čaj, metvica, hibiskus).
__________________
"Most witches don’t believe in gods. They know that the gods exist, of course. They even deal with them occasionally. But they don’t believe in them. They know them too well. It would be like believing in the postman."
luda_elfica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 10:45   #59
Quote:
luda_elfica kaže: Pogledaj post
Nama su aronije stradale od suše prošle godine, pa sam te jadne suhe plodove iskoristila za mješavine čajeva i liker od aronija (po principu kao i višnjevac, i stvarno je ok, mora odstajati). Inače smo imali jednu sadnicu, 2 godine nije rodila, posadili smo još nekoliko i onda je sve podivljalo Jedva smo pobrali koliko je bilo plodova. Sad imamo nekih 15-ak sadnica, što već grmova, što mladih. I sve su rodne.
Ja sam radila pekmez, odnosno džem (što već) s kupinama i šljivama... Planuo je, doslovce
Inače se mljevene suhe aronije uzimaju kao antioksidans, a miješa se i u čajeve (npr. zeleni čaj, metvica, hibiskus).
uuuuuuuu treba to pobrat
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 11:22   #60
mojoj nije suša smetala, nisam je čak ni u ljeto redovito zaljevala jer mi je aronija na selu pa nisam stizala, onda je čak kod nas u Dalmaciji pao snijeg koji joj isto nije smetao, bacila je listove, pupe...divota, a onda krajem trećeg mjeseca jednu noć pala slana i ubila je....a kao aroniji ništa ne smeta , mislim bar tako kažu. Kupit ću novu. luda elfice, a kakav je okus, nismo je stigli ni kušati .
lorny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.