Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2004., 18:12   #1
Spajanje mikrofona

Kupio sam slušalice sa mikrofonom, koje imaju dva utikača, jasno, jedan je crni, za slušalice, i crveni, za mikrofon.

Imam na kompjuteru čini mi se, dvije zvučne kartice, ispravite me ako griješim, aida kaže da imam:

1. Creative SB PCI128 (Ensoniq ES5880) Sound Card PCI

2. Intel 82801DB(M) ICH4(-M) - AC'97 Audio Controller [B-0] PCI

Zanima me sljedeće:

1. Kako da znam koja kartica mi kontrolira ulaz za mikrofon i slušalice na prednjoj strani kućišta, imam s lijeve i desne strane dva USB-a, a u sredini ulaze za mikrofon i slušalice.

2. Mogu li koristiti skype tako da mi je linija uštekana na Creative, da mi winamp svira na liniju, a da ja preko skype-a telefoniram na AC '97?

3. Čemu služe svi oni utikači na pozadini ATX kućišta, kako da znam u koji trebam uštekat mikrofon i slušalice, može po bojama, može sličica, kako god vam je lakše objasnit.

4. Zašto mi windows sound recorder neće snimat bez obzira di ušteko mikrofon.

Unaprijed hvala, nadam se da mi možete pomoći.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 18:28   #2
u teoriji da, u praksi malo teže

provjeri u volume controlu da ti nije mic mute-an
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2004., 19:54   #3
New situation development...

Dakle, sve štima, radi i to, našao sam upute kako se konfigurira, sve sam spojio i sad je superiška.

Ali, i dalje ne znam kako da saznam na kojoj kartici su mi ona dva utora na naličju towera, ne bi mi pomoglo ni da otvorim kućište jer tamo ima toliko kablova od napajanja i data kablova za diskove, dvd, cdrw, da ih se ne usudim dirati, a i da se usudim, ne znam šta bi.

Jel moguće da mi to nije spojeno na ništa?

I, da, još ostaje problem što bi htio da mi linija bude na jednoj zvučnoj, a mikrofon i slušalice na drugoj, kako to izvesti?

Ne bi htio da moram spajati svaki put ono što želim slušati, nije mi se zgodno zavlačit ispod stola, a ne bi htio imat one produžetke što od jednog naprave dva izlaza.

Osim toga, imam dvije zvučne, a jedna ničem ne služi, pa da i nju zaposlimo.

Ja se trudim da postovi i pitanja budu koncizna i pametna, bio bi zahvalan kad bi i odgovori bili takvi... setra...
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2004., 00:12   #4
E, da...

Sad kad sam prčko po toj zvučnoj i spajanjima na pozadini kućišta, skužio sam da imam optički izlaz, ono, kad iščupaš komadić plastike, vidi se crveni laser. Zanima me kako to upogoniti, i što mogu slati njime, nije valjda da mogu samo muziku sa cd-a snimati na minidisc ili tako nešto.

Ono što hoću pitati je, kako dobiti pristup optičkom izlazu i kakve su njegove mogućnosti?
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 17:58   #5
Niko ne zna čemu služi optički izlaz na kućištu ili kako da spojim mikrofon i liniju na dvije zasebne zvučne kartice?

A dajte, sigurno neko zna.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 18:16   #6
Quote:
Feyd kaže:
Niko ne zna čemu služi optički izlaz na kućištu ili kako da spojim mikrofon i liniju na dvije zasebne zvučne kartice?

A dajte, sigurno neko zna.
Za optičko spajanje.

Skupo, ali dobro, netreba te zamarat
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 08:05   #7
a što je skupo? kabel od 3 metra je 50-ak kn
optički izlaz je digitalni - na to spajaš receiver (za neusporedivo kvalitetniji stereo ili surround) ili snimanje na MD ili bilo koji uređaj sa optičkim ulazom.

Quote:
Feyd kaže:
Niko ne zna čemu služi optički izlaz na kućištu ili kako da spojim mikrofon i liniju na dvije zasebne zvučne kartice?

A dajte, sigurno neko zna.
lako spojiti, upitno je kako će u praksi raditi. u jednu ubodeš mikrofon, u drugu linijeski izlaz - ja zapravo tu ne vidim problem. pa i na 1 karticu ti to može raditi bez previše komplikacija... a zašto ne experimentiraš? spoji pa se igraj sa drajverima i mixerima, kako da ti mi to kažemo "e, to ti ide ovako i onako" kad nitko od nas najvjerojatnije ni nema tu kombinaciju. ja npr. imam šugu od on-board AC'97 i TerraTecovu zvučnu. i jebat ga

e sad - u TerraTec mixeru se bira ulaz, recimo. pogledaj kako je kod tebe, jer ako je odabrano snimanje npr. CD-player ulaza možeš preštekavati mikrofon do jutra...
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 20:58   #8
Quote:
Thurgood kaže:
a što je skupo? kabel od 3 metra je 50-ak kn
optički izlaz je digitalni - na to spajaš receiver (za neusporedivo kvalitetniji stereo ili surround) ili snimanje na MD ili bilo koji uređaj sa optičkim ulazom.
To, konačno nešto konkretno, kužim otprilike čemu služi optički izlaz, al kad bi recimo, htio snimit anastejšu - left autsajd alon iz winampa na minidisc, kako bi mu reko da mi pošalje zvuk na optički izlaz, winamp mi podržava izlaz samo na windows default ili na jednu od dvije spomenute zvučne kartice.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 08:04   #9
to se uključuje u mixeru zvučne kartice - staviš kvačicu na S/PDIF output

Sony/Phillips Digital Interface
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2004., 19:07   #10
Quote:
Thurgood kaže:
to se uključuje u mixeru zvučne kartice - staviš kvačicu na S/PDIF output

Sony/Phillips Digital Interface

Da te nema, trebalo bi te izmislit.
Feyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:35   #11
Pliz pomoć, kakve bi trebalo kupiti mikrofone za karaoke i gdje toga ima?
Za liniju, tv, bilo.što?
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.